• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про поліпшення нормування праці на підприємствах агропромислового комплексу

Міністерство аграрної політики України  | Наказ від 18.04.2001 № 108
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 18.04.2001
  • Номер: 108
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 18.04.2001
  • Номер: 108
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 108 від 18.04.2001
Про поліпшення нормування праці на підприємствах агропромислового комплексу
Спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства економіки України від 28.12.2000 р. N 361/7 "Про заходи поліпшення нормування праці" зобов'язано керівників міністерств, інших центральних органів виконавчої влади підвищити відповідальність за стан нормування праці на підприємствах і організаціях державної та комунальної форм власності.
В системі Мінагрополітики України проводиться певна робота по удосконаленню нормування праці та створенню нормативної бази, забезпеченню підприємств нормами праці. За останні роки розроблено і підготовлено до друку 92 збірники міжгалузевих і галузевих норм праці, 25 з них видано достатніми тиражами і доведено до заінтересованих підприємств.
Видано також 12 випусків норм праці і витрат палива на нову сільськогосподарську техніку вітчизняного і зарубіжного виробництва.
Разом з тим, на багатьох підприємствах і в організаціях питанням нормування праці не приділяється належної уваги. Норми виробітку, часу, обслуговування застосовуються довільно, без врахування конкретних умов, а в ряді випадків взагалі ігноруються. Первинний облік відпрацьованого часу занедбаний, що призвело до безконтрольного використання трудових ресурсів та безсистемного використання коштів на оплату праці.
За даними статистичного обстеження рівень виконання норм виробітку в галузях АПК останнім часом значно знизився. В рослинництві він становить 79 відсотків, тваринництві - 73, в харчовій промисловості та переробленні сільськогосподарських продуктів - 75, в обслуговуючих галузях - 87, будівництві і будіндустрії - 80 відсотків.
Самоусунулись від питань поліпшення нормування праці та забезпечення підприємств новітніми виданнями норм праці головні управління сільського господарства і продовольства Закарпатської, Тернопільської, Івано-Франківської, Черкаської, Рівненської обласних держадміністрацій.
За останні роки в значній мірі втрачені кадри фахівців з питань нормування і оплати праці як на підприємствах, так і в органах управління.
З метою поліпшення нормування праці, як важливої складової підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва, харчової промисловості та перероблення сільськогосподарських продуктів, обслуговуючих галузей агропромислового комплексу, розвитку та поширення національної нормативної бази з праці, посилення організаційно-методичної і практичної допомоги підприємствам, організаціям з питань нормування праці, на виконання спільного наказу Мінпраці України та Мінекономіки України від 28 грудня 2000 р. N 367/7 "Про заходи поліпшення нормування праці"
НАКАЗУЮ:
1. Визначити Науково-дослідний центр нормативів праці "Агропромпраця" Мінагрополітики України (Вітвіцький) головною організацією з розробки нормативних матеріалів, довідників кваліфікаційних характеристик професій та забезпечення їх тиражування для підприємств, установ і організацій всіх форм власності.
2. Науково-дослідному центру нормативів праці "Агропромпраця":
проаналізувати стан нормування праці в галузях агропромислового виробництва;
до 1 травня 2001 року розробити і затвердити Програму створення нормативної бази з праці для галузей АПК на 2001-2005 роки;
спільно з зональними та обласними науково-дослідними центрами "Агропромпраця" здійснювати моніторинг у сфері нормування праці, забезпечити розроблення, перегляд, доповнення та затвердження у встановленому порядку норм часу, виробітку, обслуговування, нормативів чисельності відповідно до сучасного рівня техніки, технології виробництва і праці, їх тиражування для підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності і господарювання за їх замовленням;
узагальнювати і поширювати передовий досвід з питань нормування праці на підприємствах і в організаціях галузей агропромислового виробництва;
щорічно до 15 червня інформувати Міністерство аграрної політики України про проведену роботу щодо поліпшення нормування праці.
3. Державним департаментам продовольства (Сватков), рибного господарства (Шведенко), ветеринарної медицини (Вербицький), Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головним управлінням сільського господарства і продовольства облдержадміністрацій, управлінню сільського господарства і продовольства Севастопольської міської держадміністрації, у сфері управління яких є підприємства і організації державної власності:
рекомендувати підприємствам і організаціям забезпечувати підвищення кваліфікації фахівців з нормування праці на основі Типових учбових, учбово-тематичних планів і програм, затверджених Мінпраці України 1 серпня 1996 року;
З метою зростання продуктивності праці, посилення соціальної захищеності працівників, забезпечення оптимального співвідношення між мірою праці та її оплатою, більш ефективного використання робочого часу за рахунок скорочення його непродуктивних витрат:
організувати роботу щодо забезпечення на підприємствах і в організаціях ведення первинного обліку виконання норм праці;
продовжити подальше впровадження нормованих завдань для робітників з погодинною оплатою праці, розрахованих на основі науково-обгрунтованих норм праці, за умов повного завантаження і стабільності виробництва;
організувати спільно з зональними та обласними науково-дослідними центрами "Агропромпраця" роботу щодо проведення паспортизації сільськогосподарських угідь та інших виробничих об'єктів в сільському господарстві, харчовій, переробній промисловості та інших галузях АПК;
забезпечити спільно з об'єднаннями роботодавців та відповідними профспілковими органами при укладенні колективних договорів прийняття сторонами конкретних зобов'язань щодо поліпшення стану нормування праці працівників.
4. Рекомендувати підприємствам і організаціям недержавних форм власності вести первинний облік виконання норм праці та передбачити в колективних договорах зобов'язання щодо поліпшення стану нормування праці працівників.
5. Міністерству агропромислового комплексу Автономної Республіки Крим, головним управлінням сільського господарства і продовольства обласних державних адміністрацій та управлінню сільського господарства і продовольства Севастопольської міської держадміністрації розглянути стан нормування праці в галузях АПК на нарадах (семінарах), колегіях з прийняттям відповідних рішень щодо поліпшення нормування праці. Щорічно до 15 червня інформувати Міністерство аграрної політики України по даному питанню.
6. Управлінню реформування управління АПК та соціально-трудових відносин (Савицька) узагальнювати подані матеріали та щорічно до 15 липня інформувати Міністерство праці та соціальної політики України про стан нормування праці в агропромисловому комплексі.
7. Наказ Міністерства сільського господарства і продовольства України від 31.03.1995 N 80 "Про заходи по поліпшенню нормування праці" визнати таким, що втратив чинність.
8. Контроль за виконанням наказу покласти на Першого заступника Міністра Ю.Я.Лузана.
Міністр І.Кириленко