• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про підсумки роботи агропромислового комплексу за I півріччя 2007 року

Міністерство аграрної політики України  | Наказ від 26.07.2007 № 534
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 26.07.2007
  • Номер: 534
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 26.07.2007
  • Номер: 534
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
26.07.2007 N 534
Про підсумки роботи агропромислового комплексу за I півріччя 2007 року
Розглянувши підсумки роботи агропромислового комплексу України за перше півріччя 2007 року, колегія відмічає, що Мінагрополітики і його регіональні органи управління працювали над реалізацією основних положень державної аграрної політики України, спрямованої на утвердження конкурентоспроможного на внутрішньому та зовнішньому ринках агропромислового виробництва, вирішення проблем соціального розвитку села.
Виробництво валової продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств проти відповідного періоду 2006 року збільшилося на 6,3 відсотка, у тому числі в сільськогосподарських підприємствах - на 16,9 відсотка. Приріст забезпечений у 21 регіоні країни. Автономна Республіка Крим, Запорізька, Одеська, Миколаївська і Кіровоградська області мають від 32 до 10 відсотків приросту. При цьому зниження обсягів виробництва валової продукції допущено в Сумській, Житомирській, Харківській та Чернігівській областях. Приріст товарної продукції харчової промисловості та перероблення сільськогосподарських продуктів порівняно з відповідним періодом 2006 року становить 13,8 відсотка. Зростання відбулося практично у всіх регіонах.
Завдяки державній підтримці галузі весняно-польові роботи були проведені більш організовано та в основному в оптимальні агротехнічні строки.
Разом з тим, вкрай несприятливі погодні умови завдали значної шкоди сільгоспвиробникам та суттєво зменшують прогнозовані обсяги виробництва продукції сільського господарства.
В цілому до збирання, з урахуванням часткової загибелі посівів, підлягає біля 14 млн. гектарів зернових культур, в тому числі 11,3 млн. гектарів ранніх зернових та зернобобових культур.
В усіх категоріях господарств станом на 23 липня уже зібрано 8,4 млн. гектарів ранніх зернових культур або 75 відсотків прогнозованих площ, при середній урожайності 20,5 ц/га, намолочено 17,3 млн. тонн зерна.
Враховуючи можливі ускладнення на ринках зерна та інших видів сільськогосподарської продукції Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 04.06.2007 року N 794 "Про невідкладні заходи щодо зменшення негативного впливу посухи та забезпечення формування ресурсів зерна 2007 року", якою визначено постраждалі регіони та накреслено заходи щодо забезпечення продовольчої безпеки держави, встановлено обсяги формування державних та регіональних ресурсів зерна і джерела фінансування їх накопичення, передбачено створення необхідних насіннєвих ресурсів для посіву під урожай 2008 року.
В галузі тваринництва у I півріччі нинішнього року виробництво валової продукції тваринництва зросло на 1,3 відсотка, а по сільськогосподарських підприємствах - на 5,4 відсотка. За січень-червень всіма категоріями господарств України реалізовано на забій 1270 тис. тонн м'яса худоби і птиці, вироблено майже 6 млн. тонн молока та 7,4 млрд. штук яєць. У порівнянні з відповідним періодом 2006 року виробництво м'яса зросло на 10 відсотків (115 тис. тонн), а виробництво молока - зменшилось на 6 відсотків (365 тис. тонн).
Чисельність великої рогатої худоби скоротилась на 7 відсотків (539 тис. голів), у тому числі корів - на 9 відсотків (316,5 тис. голів), свиней - збільшилась на 9 відсотків (708 тис. голів).
В сільгосппідприємствах дійне стадо зменшилось у всіх регіонах (на 13 відсотків або 114 тис. голів), найбільше в Хмельницькій (на 24 відс.), Чернівецькій (на 22 відс.), Миколаївській, Одеській (на 19 відс.), Івано-Франківській, Дніпропетровській та Сумській (на 17 відс.).
Станом на 1 червня 2007 року до Зведеного бюджету від підприємств агропромислового комплексу надійшло 4,2 млрд. грн. податкових платежів, що на 17,8 відсотка більше проти відповідного періоду минулого року.
До державного бюджету від підприємств агропромислового комплексу надійшло 3,1 млрд. грн. податкових платежів, що на 12,6 відсотка більше, ніж у відповідному періоді попереднього року.
Податковий борг до державного бюджету за станом на 01.06.2007 становив 265,4 млн. грн. і скоротився з початку року на 22 відсотки. Наближено видатки загального фонду державного бюджету на січень-червень 2007 року по програмах підтримки підприємств АПК. За вказаний період сільськогосподарські виробники отримали асигнування в сумі 1,8 млрд. грн. або 48 відсотків від річного обсягу видатків, що в 1,5 раза більше проти відповідного періоду минулого року.
За перше півріччя нинішнього року підприємствами агропромислового комплексу залучено кредитних ресурсів на суму 5,8 млрд. грн., що на,, 12 відсотків більше, ніж за відповідний період 2006 року.
З початку року заборгованість із виплати заробітної плати в сільському господарстві становить 154,6 млн. гривень і зменшилася на 12 відсотків, - в тому числі по економічно активних підприємствах зменшилася на 22 відсотка і становить 34,3 млн. гривень.
Середньомісячна заробітна плата в сільському господарстві в січні-травні 2007 року хоч і зросла на 32 відсотки порівняно з відповідним періодом 2006 року і становила 620 грн., проте вона залишається майже вдвічі нижчою від середнього показника по галузях економіки.
Зовнішньоторговельне сальдо за 5 місяців 2007 року позитивне і становить 0,8 млрд. доларів США. Експортовано продукції аграрного сектора на суму 6,5 млрд. дол. США, що на 61 відсоток більше, ніж у відповідному .періоді минулого року.
Враховуючи вищевикладене,
НАКАЗУЮ:
1. Вказати начальникам головних управлінь агропромислового розвитку Сумської (Івченко В.М.), Харківської (Жорник М.І.) і Чернігівської (Шанойло О.М.) облдержадміністрацій на вкрай низький рівень роботи щодо збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції.
2. Вказати начальникам головних управлінь агропромислового розвитку Хмельницької (Галищук В.І.), Чернівецької (Ящук В.Г.), Миколаївської (Яковлєв А.І.), Одеської (Новаковський А.Г.), Івано-Франківської (Балабаник С.В.), Дніпропетровської (Любович О.А.) та Сумської (Івченко В.М.) облдержадміністрацій на недостатній рівень організаторської роботи щодо збереження поголів'я корів та зобов'язати їх розробити дієві заходи щодо стабілізації та нарощування поголів'я. Розроблені заходи подати Мінагрополітики до 15 серпня 2007 року. Щомісячно інформувати міністерство про стан виконання цих заходів.
3. Департаменту ринків продукції рослинництва, виноградарства та виноробства (Демидов О.А.), Департаменту інженерно-технічного забезпечення (Даценко М.С.) разом з Міністерством аграрної політики АР Крим, головними управліннями агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій, управлінню промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міськдержадміністрації:
продовжити здійснення постійного моніторингу ситуації в галузі рослинництва щодо стану посівів сільськогосподарських культур з відповідним поданням узагальненої щотижневої інформації про хід збирання урожаю зернових та зернобобових культур Міністерству аграрної політики України;
Термін виконання - до завершення збирання урожаю
визначитись, виходячи з природно-кліматичних особливостей областей, спільно з регіональними центрами наукового забезпечення агропромислового виробництва УААН щодо структури озимого клину, попередників та оптимальних строків сівби озимих зернових культур та ріпаку під урожай 2008 року;
Термін виконання - до 15 серпня 2007 року
забезпечити в регіонах, що постраждали від посухи і мають нестачу насіння, його поповнення за рахунок переведення товарних посівів в насінницькі та резервування залишків страхових і перехідних фондів насіння, міжобласних та міжрайонних обмінів та продажів.
Термін виконання - до 20 серпня 2007 року
4. Департаменту ринків продукції рослинництва, виноградарства та виноробства, Департаменту розвитку аграрного ринку (Розгон А.В. ), головним управліннями агропромислового розвитку Донецької та Дніпропетровської обласної державної адміністрацій провести науково-практичну конференцію з питань зерновиробництва і формування ринку зерна на базі агроформувань Донецької області та виставку-демонстрацію "Всеукраїнський день поля - 2007" на базі корпорації "Агро-Союз" Дніпропетровської області.
Термін виконання - липень-серпень 2007 року
5. Департаменту ринків продукції рослинництва, виноградарства та виноробства, Департаменту розвитку аграрного ринку, Департаменту інженерно-технічного забезпечення, Департаменту економіки та управлінню державною власністю (Дробот В.І), Департаменту фінансів (Зуб Г.І.) спільно з Українською академією аграрних наук доопрацювати та внести відповідні зміни до галузевої програми "Зерно України 2005-2010".
Термін виконання - до 1 серпня 2007 року
6. Міністерству аграрної політики АР Крим, головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрацій, управлінню промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міськдержадміністрації, Департаменту інженернотехнічного забезпечення:
забезпечити організацію поставок товаровиробникам складної сільськогосподарської техніки, згідно заявок, на умовах часткової компенсації вартості складної сільськогосподарської техніки та фінансового лізингу;
Термін виконання - до 1 жовтня 2007 року
здійснити, разом з іншими зацікавленими органами управління, додаткові організаційні заходи щодо накопичення на ринку в літній період паливно-мастильних матеріалів, мінеральних добрив, в обсягах, необхідних для проведення посіву озимих зернових культур та ріпаку під урожай 2008 року.
Термін виконання - до 15 вересня 2007 року
7. Міністерству аграрної політики АР Крим, головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрацій, управлінню промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міськдержадміністрації:
посилити контроль за ефективним і цільовим використанням бюджетних коштів, повнотою і своєчасністю наповнення підприємствами агропромислового комплексу доходної частини державного бюджету та погашенням простроченої заборгованості перед бюджетом та Пенсійним фондом;
продовжити роботу з залучення кредитних ресурсів у аграрний сектор економіки та підвищення ефективності їх використання. Про вжиті заходи інформувати міністерство 1 та 15 числа кожного місяця.
Термін виконання - постійно
8. Відповідно до пунктів 6 і 8 постанови Кабінету Міністрів України від 04.07.2007 N 794 "Про невідкладні заходи щодо зменшення негативного впливу посухи та забезпечення формування ресурсів зерна врожаю 2007 року" Департаменту ринків тваринництва з Головною державною племінною інспекцією (Микитюк Д.М.):
надати Державній акціонерній компанії "Хліб України" перелік спеціалізованих підприємств і комплексів з виробництва свинини, яловичини та молока постраждалих від посухи регіонів, зацікавлених у придбанні висівок для годівлі сільськогосподарських тварин з подальшим укладанням відповідних договорів у встановленому порядку;
Термін виконання - до 1 серпня 2007 року
визначити обсяги закупівель м'яса до державного резерву в регіонах, що постраждали внаслідок посухи, а також перелік м'ясопереробних підприємств-постачальників.
Термін виконання - до 15 серпня 2007 року
9. Міністерству аграрної політики АР Крим, головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрацій, управлінню промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міськдержадміністрації прискорити визначення сільськогосподарських підприємств-покупців телиць в особистих сільських господарствах та подання необхідних документів на розгляд районних комісій. з метою повного використання бюджетних коштів, передбачених на зазначені цілі.
Термін виконання - до 1 жовтня 2007 року
10. З метою стабілізації і подальшого нарощування поголів'я великої рогатої худоби в державних підприємствах, що входять до сфери управління Міністерства аграрної політики, Департаменту ринків тваринництва з Головною державною племінною інспекцією, Департаменту економіки та управлінню державної власності, Департаменту правової та законопроектної роботи (Собовий О.М.) разом з Міністерством аграрної політики АР Крим, головними управліннями агропромислового розвитку обласних державних адміністрацій, управлінням промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міськдержадміністрації:
підготувати наказ Мінагрополітики щодо заборони державним підприємствам реалізації племінної худоби та маточного поголів'я без погодження з міністерством;
Термін виконання-до 15 серпня 2007 року
провести відповідну організаційну роботу з регіонами щодо здійснення переміщення худоби з. державних підприємств, що постраждали внаслідок несприятливих погодних умов, до регіонів, які мають відповідні кормові ресурси;
Термін виконання - до 1 вересня 2007 року
розробити заходи щодо стабілізації та нарощування поголів'я худоби і птиці на 2007-2010 роки;
внести конкретні пропозиції щодо механізмів стимулювання будівництва та переоснащення тваринницьких ферм і комплексів.
Термін виконання - до 1 жовтня 2007 року
11. Міністерству аграрної політики АР Крим, головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрацій, управлінню промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міськдержадміністрації та Аграрному фонду (Бауер Т.Й.) забезпечити закупівлю зерна Аграрним фондом для формування продовольчого резерву відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 N 794.
Термін виконання - до 30 вересня 2007 року
12. Міністерству аграрної політики АР Крим, головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрацій, управлінню промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міськдержадміністрації вжити дієвих заходів щодо прискорення формування регіональних ресурсів зерна урожаю 2007 року. Забезпечити моніторинг їх накопичення, оплату та надання відповідної інформації Мінагрополітики України.
Термін виконання - щоденно до 15 серпня 2007 року
13. Департаменту харчової промисловості (Кіщак Ю.П.) підготувати та внести на розгляд Кабінету Міністрів України:
проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 2 червня 2000 року N 868 "Про деякі питання державного регулювання виробництва і реалізації цукру" щодо удосконалення діючої системи обліку цукру і цукрових буряків;
Термін виконання - до 24 липня 2007 року
проект Концепції Програми розвитку хлібопекарської галузі.
Термін виконання - до 25 серпня 2007 року
На виїзному засіданні колегії концерну "Укрспирт" за підсумками роботи державних підприємств спиртової галузі у I півріччі 2007 року розглянути проект галузевої Програми реструктуризації спиртової галузі на 2007-2011 роки і підготувати відповідний проект наказу.
Термін виконання - до 7 серпня 2007 року
На засіданні колегії Мінагрополітики 30 серпня 2007 року розглянути питання "Про роботу бурякоцукрового комплексу і функціонування ринку цукру у 2007-2008 маркетинговому році" і проект Закону України "Про цукор і ринок цукру" та після доопрацювання направити на узгодження заінтересованим міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади.
Термін виконання - до 14 вересня 2007 року
14. Керівникам урядових органів, Міністерству аграрної політики АР Крим, головним управлінням агропромислового розвитку облдержадміністрацій, управлінню промисловості та агропромислового розвитку Севастопольської міськдержадміністрації:
організовувати роботу щодо дотримання підприємствами всіх форм власності норм і гарантій Галузевої угоди;
запровадити дієві економічні та організаційно-правові механізми, спрямовані на забезпечення повного погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах усіх форм власності.
Термін виконання - постійно
15. Контроль за виконанням наказу покласти на заступників Міністра відповідно до функціональних повноважень.
Міністр Ю.Ф.Мельник