• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Типового положення про Державну хлібну інспекцію Автономної Республіки Крим, обласну державну хлібну інспекцію

Міністерство аграрної політики України  | Наказ, Положення від 01.07.2002 № 177 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 01.07.2002
  • Номер: 177
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 01.07.2002
  • Номер: 177
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
01.07.2002 N 177
Про затвердження Типового положення про Державну хлібну інспекцію Автономної Республіки Крим, обласну державну хлібну інспекцію
З метою забезпечення виконання програми "Зерно України - 2001-2004", схваленої постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2000 р. N 1739, здійснення державного контролю за якістю, умовами зберігання, раціональним використанням зерна і продуктів його переробки, бобових і олійних культур, борошна, круп, сировини для комбікормового виробництва і комбікормів суб'єктів усіх форм власності
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Типове положення про Державну хлібну інспекцію Автономної Республіки Крим, обласну державну хлібну інспекцію, що додасться.
2. Начальнику Головної державної інспекції якості та сертифікації сільськогосподарської продукції (Білому О.І.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Начальникам державних хлібних інспекцій Автономної Республіки Крим та областей в місячний термін на основі Типового положення підготувати і подати на затвердження в Міністерство аграрної політики України положення про Державну хлібну інспекцію Автономної Республіки Крим, обласну державну хлібну інспекцію.
4. Положення про Державну хлібну інспекцію Міністерства сільського господарства і продовольства України, затверджене наказом Міністерства сільського господарства і продовольства України від 25.03.1994 р. N 93, вважати таким, що втратило чинність.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на державного секретарі Міністерства аграрної політики України Мельника С.І.
Міністр С.Рижук
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної
політики України
01.07.2002 N 177
ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про Державну хлібну інспекцію Автономної Республіки Крим, обласну державну хлібну інспекцію
1. Державна хлібна інспекція Автономної Республіки Крим, обласні державні хлібні інспекції (надалі - Держхлібінспекція) належать до сфери управління Міністерства аграрної політики України.
До Держхлібінспекції на правах структурного підрозділу входить випробувальна лабораторія.
2. Держхлібінспекція здійснює нагляд та контроль за якістю, умовами зберігання, раціональним використанням зерна, продуктів його переробки, бобових і олійних культур, борошна, круп, сировини для комбікормового виробництва і комбікормів (далі хлібопродукти).
3. Держхлібінспекція в своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства аграрної політики України, іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.
4. Координацію діяльності Держхлібінспекції здійснює Головна державна інспекція якості та сертифікації сільськогосподарської продукції Міністерства аграрної політики України.
5. Держхлібінспекція при виконанні покладених на неї завдань взаємодіє із структурними підрозділами Міністерства аграрної політики, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями й організаціями.
6. Основними завданнями Держхлібінспекції є:
6.1. Здійснення державного контролю за якістю і раціональним використанням хлібопродуктів, що зберігаються на хлібоприймальних та зернопереробних підприємствах усіх форм власності.
6.2. Інспектування хлібопродуктів з видачею державних сертифікатів якості при здійсненні експортно-імпортних операцій та відвантаженні в пункти їх накопичення для подальшого експорту або за спеціальним призначенням.
6.3. Здійснення контролю за правильністю відображення хлібоприймальними та зернопереробними підприємствами всіх форм власності в статистичній звітності кількісно-якісного збереження хлібопродуктів, у тому числі запасів державного резерву і проведенням їх інвентаризації.
6.4. Нагляд за дотриманням правил приймання, розміщення, зберігання та підготовки хлібопродуктів до переробки, веденням технологічного процесу на хлібоприймальних та зернопереробних підприємствах усіх форм власності.
7. Держхлібінспекція відповідно до покладених на неї завдань:
7.1. Визначає відповідність якості хлібопродуктів вимогам стандартів, технічних умов та інших нормативно-технічних документів.
7.2. Контролює дотримання вимог нормативно-технічних документів, за якими здійснюється приймання, розміщення, зберігання, переробка, переміщення хлібопродуктів на території України та при експортно-імпортних операціях.
7.3. Розглядає первинні документи кількісно-якісного обліку, здійснює контроль за правильністю складання підприємствами поточних актів-зачисток на витрачені та проінвентаризовані партії хлібопродуктів на хлібоприймальних та зернопереробних підприємствах усіх форм власності.
Списання нестач, виправданих поліпшення якості і нормами природних втрат, без затвердження інспекцією не дозволяється.
7.4. Проводить арбітражні аналізи хлібопродуктів, що зберігаються на хлібоприймальних та зернопереробних підприємствах усіх форм власності, висновки за їх результатами є обов'язковими до виконання для всіх суб'єктів господарювання.
7.5. Перевіряє санітарний стан зерносховищ і територій хлібоприймальних та зернопереробних підприємств, підготовку матеріально-технічної бази, придатність місткостей для розміщення в них хлібопродуктів, готовність вагового господарства і лабораторій до приймання і зберігання зерна згідно з вимогами нормативно-технічної документації.
7.6. Проводить обстеження якості зерна нового врожаю, аналізує і узагальнює показники, готує і надає відповідну інформацію Міністерству аграрної політики України.
7.7. Аналізує причини зараження хлібопродуктів на хлібоприймальних та зернопереробних підприємствах усіх форм власності, вимагає від керівників цих підприємств розробки та здійснення необхідних заходів щодо захисту хлібопродуктів від шкідників та їх псування.
8. Держхлібінспекція має право:
8.1. Безперешкодно відвідувати, оглядати і видавати обов'язкові до виконання розпорядження про усунення порушень і недоліків щодо забезпечення якості і раціонального використання хлібопродуктів, що зберігаються на хлібоприймальних або зернопереробних підприємствах усіх форм власності.
8.2. Одержувати в установленому порядку від підприємств і організацій, що задіяні у виробництві, зберіганні, переробці та реалізації хлібопродуктів, необхідні документи та пояснення щодо якості та раціонального використання цієї продукції.
8.3. Давати в межах своєї компетенції рекомендації та роз'яснення суб'єктам підприємницької діяльності (юридичним та фізичним особам) щодо вимог державних стандартів щодо якості і раціонального використанню хлібопродуктів.
8.4. Брати участь у роботі комісії з акредитації випробувальних лабораторій, до галузі яких входить визначення якості хлібопродуктів.
8.5. Проводити контрольні перевірки якості та кількості сформованих партій хлібопродуктів.
8.6. Забороняти виробництво і реалізацію хлібопродуктів, якість яких не відповідає вимогам нормативно-технічної документації, давати рекомендації про подальше їх використання.
8.7. Контролювати хід проведення інвентаризації хлібопродуктів.
8.8. Подавати Міністерству аграрної політики України, правоохоронним органам, податковим інспекціям пропозиції щодо притягнення у встановленому порядку до відповідальності керівників хлібоприймальних та зернопереробних підприємств усіх форм власності, які порушили вимоги встановленого порядку кількісноякісного збереження хлібопродуктів.
8.9. Надавати на договірних умовах платні послуги суб'єктам підприємницької діяльності всіх форм власності з інспектування і контролю за кількісно-якісним збереженням належних їм хлібопродуктів.
8.10. Здійснювати контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних норм виробництва, виконанням установлених схем технологічного процесу, виготовленням продукції згідно з вимогами діючих стандартів та інших нормативних документів на зернопереробних підприємствах різних форм власності (млинах, крупоцехах, крупорушках та інш.).
8.11. Перевіряти і давати на договірних умовах висновки за актами зачисток, актами-розрахунками на хлібопродукти комерційних структур.
8.12. Видавати висновки, обов'язкові до виконання підприємствами, організаціями й установами, за результатами аналізів з визначення якості хлібопродуктів з випискою сертифікатів якості при експортно-імпортних операціях.
9. Працівники Держхлібінспекції несуть відповідальність за:
9.1. Приховування виявлених фактів, що загрожують псуванню хлібопродуктів унаслідок порушення порядку їх розміщення, зберігання, використання, обліку, антисанітарії на підприємствах, та невжиття заходів щодо усунення недоліків.
9.2. Неправильне визначення якості хлібопродуктів при інспектуванні та контролю, несвоєчасне і неправильне оформлення відповідних документів.
9.3. Видачу сертифікатів якості без безпосередньої перевірки якості хлібопродуктів під час їх зберігання, надходження, відвантаження.
9.4. Затвердження неперевірених актів зачисток на хлібоприймальних та зернопереробних підприємствах усіх форм власності.
10. Держхлібінспекцію очолює начальник, який призначається на посаду і звільняється з посади Державним секретарем Міністерства аграрної політики України за погодженням з Радою міністрів Автономної Республіки Крим або обласною державною адміністрацією.
11. Начальник здійснює керівництво і несе персональну відповідальність за виконання функцій, передбачених цим Положенням, додержанням правил внутрішнього трудового розпорядку і дисципліни в Держхлібінспекції.
Начальник має заступника, якого призначає на посаду і звільняє з посади своїм наказом.
12. Начальник Держхлібінспекції:
12.1. Організовує роботу інспекції, розподіляє обов'язки і визначає ступінь відповідальності працівників інспекції, затверджує посадові інструкції.
12.2. У межах своєї компетенції видає накази, розпорядження, дає доручення і вказівки, обов'язкові для виконання всіма працівниками інспекції.
12.3. Організовує фінансово-господарську діяльність і матеріально-технічне забезпечення Держхлібінспекції.
12.4. Призначає на посаду і звільняє з посади працівників Держхлібінспекції.
12.5. Організовує перепідготовку і підвищення кваліфікації працівників Держхлібінспекції.
12.6. Здійснює заходи щодо соціального захисту, поліпшення умов матеріально-побутового забезпечення і медичного обслуговування працівників Держхлібінспекції, поліпшення охорони праці і техніки безпеки.
12.7. У межах законодавства має право розпоряджатися майном, грошовими коштами в межах кошторису, виконувати всі банківські і господарські операції, укладати договори.
12.8. Виступає представником з питань, що входять до компетенції Держхлібінспекції, у всіх державних і громадських установах, підприємствах і організаціях Автономної Республіки Крим і областей, у судових органах без особливого на це доручення.
13. Фінансування Держхлібінспекції:
13.1. Інспекція утримується за рахунок коштів Державного бюджету та коштів, отриманих від надання платних послуг, та інших джерел, не заборонених законодавством.
Граничну чисельність та фонд оплати праці працівників інспекції, видатки на їх утримання визначає Міністерство аграрної політики України в межах асигнувань та затвердженої для міністерства граничної чисельності працівників бюджетних установ і організацій.
13.2. Позабюджетні кошти, отримані від сертифікації хлібопродуктів при експортно-імпортних операціях та їх переміщенні по території України, використовуються в установленому законодавством порядку.
14. Структура, штатний розпис, кошторис доходів та видатків Держхлібінспекції затверджується Міністерством аграрної політики України.
15. Держхлібінспекція є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в установах Державного казначейства України, бланк та печатку із зображенням Державного герба України і своїм найменуванням.
16. Держхлібінспекція утворюється, реорганізовується і ліквідовується у встановленому порядку.
Начальник Головної державної
інспекції якості та сертифікації
сільгосппродукції


О.І.Білий