• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Технологічної схеми організації здійснення в пункті пропуску "Ялтинський морський торговельний порт" митного контролю і митного оформлення суден закордонного плавання та товарів, що переміщуються ними через митний кордон України

Крымская региональная таможня, Державна митна служба України  | Наказ від 24.12.2008 № 565
Реквізити
  • Видавник: Крымская региональная таможня, Державна митна служба України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 24.12.2008
  • Номер: 565
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Крымская региональная таможня, Державна митна служба України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 24.12.2008
  • Номер: 565
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КРИМСЬКА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
№ 565 від 24.12.2008
м. Сімферополь
Зареєстровано
в Головному управлінні юстиції
Міністерства юстиції України
в Автономній Республіці Крим
3 лютого 2009 р.
за № 2/567
Про затвердження Технологічної схеми організації здійснення в пункті пропуску "Ялтинський морський торговельний порт" митного контролю і митного оформлення суден закордонного плавання та товарів, що переміщуються ними через митний кордон України
( Сборник нормативно-правовых актов Автономной Республики Крым 2009, N 2, ст. 138 )
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Кримської регіональної митниці № 775 від 27.12.2010 )
Відповідно до Порядку здійснення митного контролю водних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.12.2003 № 1989, та Інструкції про організацію митного контролю та митного оформлення суден і товарів, що переміщуються ними, затвердженої наказом Державної митної служби України від 17.09.2004 № 678 (реєстрація в Міністерстві юстиції України 08.10.2004 за № 1286/9885),
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Технологічну схему організації здійснення в пункті пропуску "Ялтинський морський торговельний порт" митного контролю і митного оформлення суден закордонного плавання та товарів, що переміщуються ними через митний кордон України(додається).
2. Керівництву митного поста "Ялта" забезпечити:
- внесення змін до посадових інструкцій підлеглого особового складу, необхідних для виконання положень вказаної у пункті 1 цього наказу Технологічної схеми;
- чітке розмежування повноважень посадових осіб митного поста, з метою організації належного виконання вказаної у пункті 1 цього наказу Технологічної схеми та запобіганню випадкам дублювання та/або невиконання функцій зі здійснення процедур митного контролю й митного оформлення.
3. Наказ набуває чинності в порядку, передбаченим чинним законодавством України.
4. Загальному відділу забезпечити тиражування цього наказу серед відповідних структурних підрозділів митниці.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника начальника митниці, який відповідає за питання організації митного контролю.
Т. в. о. начальника
Кримської митниці

С.В. ПАВЛОВ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Кримської митниці
24.12.2008 № 565
Зареєстровано
в Головному управлінні юстиції
Міністерства юстиції України
в Автономній Республіці Крим
3 лютого 2009 р.
за № 2/567
ТЕХНОЛОГІЧНА СХЕМА
організації здійснення в пункті пропуску "Ялтинський морський торговельний порт" митного контролю і митного оформлення суден закордонного плавання та товарів, що переміщуються ними через митний кордон України
1. Загальні положення
1.1. Дана технологічна схема розроблена відповідно до вимог Митного кодексу України від 11.07.02 № 92-IV, Порядку здійснення митного контролю водних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.12.03 № 1989 (далі - Порядок), Інструкції про організацію митного контролю і митного оформлення суден і товарів, що переміщаються ними (далі – Інструкція), затвердженої наказом Держмитслужби України від 17.09.04 № 678 (реєстрація в Міністерстві юстиції України 08.10.04 за № 1286/9885), та інших, відповідних, нормативно-правових актів України з питань митної справи, з метою визначення послідовності дій посадових осіб митного поста "Ялта" Кримської митниці (далі – митного поста) при здійсненні у пункті пропуску через державний кордон України "Ялтинський морський торговельний порт" (далі – пункт пропуску) митного контролю та митного оформлення суден закордонного плавання і товарів, що переміщуються ними.
1.2. У випадку зміни митного законодавства України, що регламентує порядок митного контролю та митного оформлення суден закордонного плавання (далі - судна), і товарів, що переміщуються ними (далі - товари), дана схема застосовується в частині, що не суперечить діючим нормативно–правовим актам до внесення в неї необхідних змін.
1.3. Митний контроль та митне оформлення суден і товарів, здійснюється у визначених згідно з встановленим порядком на території пункту пропуску зонах митного контролю, силами посадових осіб митного поста (далі – посадові особи), які відповідно до своїх посадових інструкцій уповноважені на роботу в пункті пропуску та входять до складу оперативних змін митного поста (далі – оперативні зміни).
1.4. Процедури митного контролю та митного оформлення суден здійснюються в пункті пропуску цілодобово в порядку їх прибуття (вибуття).
Час, що витрачається на проведення процедур митного контролю, повинен відповідати встановленим чинним законодавством України часовим нормативам.
Робота посадових осіб в пункті пропуску повинна бути організована керівництвом митного поста за принципом "єдиного офісу" та "єдиного вікна".
1.5. Митний контроль та митне оформлення суден і товарів, здійснюється митним постом на підставі аналізу ризиків, із застосуванням відповідних технічних засобів митного контролю, та у взаємодії з органами державної влади, на які законодавством покладено функції з проведення інших видів контролю, з метою забезпечення дотримання норм законодавства України з питань митної справи.
1.6. Робота оперативних змін організується за графіком, що затверджується начальником або заступником начальника митного поста.
Посадові особи оперативної зміни, які включені до складу комісій по контролю суден повинні дотримуватися встановлених правил роботи таких комісій та, особливо, правил з охорони праці та техніки безпеки.
1.7. Старший зміни уповноважений на:
- координацію взаємодії оперативної зміни з іншими контрольними органами в пункті пропуску;
- організацію роботи митного наряду в складі комісії;
- організацію роботи оперативної зміни та інших контролюючих державних органів за принципом "єдиного офісу";
- погодження місця стоянки судна під час проведення митного контролю та митного оформлення, вивантаження або навантаження, а також посадки й висадки пасажирів;
- узгодження місць швартування суден лоцманської служби порту;
- прийняття рішення щодо необхідності проведення митного контролю стосовно суден лоцманської служби порту та осіб, що на них знаходяться;
- надання дозволу на причалювання плавучих засобів до судна, яке перебуває під митним контролем;
- узгодження питання проведення огляду судна контрольними органами;
- погодження місця митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються членами екіпажів та пасажирами суден;
- прийняття рішення про необхідність проведення митного огляду суден і товарів;
- визначення місць зберігання в пункті пропуску товарів, що перебувають під митним контролем;
- виконання інших дій в межах повноважень, визначених керівництвом митного поста;
- прийняття рішення про застосування до судна вільної практики.
( Пункт 1.7 доповнено абзацем на підставі Наказу Кримської регіональної митниці № 775 від 27.12.2010 )
1.8. Перед початком роботи оперативної зміни старший зміни:
- перевіряє готовність особового складу оперативної зміни до виконання посадових обов’язків, дотримання правил носіння форменого одягу;
- проводить серед особового складу оперативної зміни необхідні інструктажі;
- збирає у особового складу митного наряду, з заповненням відповідного журналу, та поміщує у окремий сейф – засоби зв’язку (крім службових) й готівкові кошти у іноземній валюті та у національній валюті, сума яких перевищує установлену норму;
- видає особовому складу оперативної зміни представницькі картки;
- доводить до особового складу оперативної зміни план роботи на час зміни;
- здійснює розподіл особового складу оперативної зміни з фіксацією цього в Робочому журналі оперативної зміни.
Протягом роботи оперативної зміни старший зміни контролює діяльність особового складу зміни, здійснює при необхідності додатковий розподіл особового складу, вживає інші заходи із забезпечення належного виконання оперативною зміною покладених на неї функцій.
1.9. Фіксація процедури прийому–передачі оперативних змін здійснюється за Робочим журналом оперативної зміни, який нумерується, прошивається та скріплюється печаткою "Загальний відділ" Кримської митниці. Після закінчення зазначений журнал зберігається в справах митного поста протягом одного року, після чого передається в архів Кримської митниці.
До вказаного журналу вноситься також інформація про попередній розподіл особового складу на виконання завдань протягом роботи оперативної зміни, про стан оперативної обстановки в пункті пропуску під час роботи оперативної зміни, про проблемні питання, що виникали в оперативній зміні, про осіб, які відвідували пункт пропуску, в тому числі про співробітників правоохоронних органів і посадових осіб інших підрозділів митниці, про товари, які перебувають в зоні митного контролю пункту пропуску та про інші важливі дані.
Контроль за внесенням зазначеної інформації до Робочого журналу оперативної зміни здійснюється старшим зміни.
1.10. Заявки на здійснення митного контролю суден або заявки з повідомленням про застосування вільної практики (далі – заявки) приймаються оперативним черговим митного поста.
Факт прийняття заявки реєструється в Робочому журналі оперативного чергового, із занесенням до нього інформації про дату і час надходження заявки, особу, яка її подала, та назву судна.
Заявки на здійснення митного контролю суден передаються оперативним черговим митного поста начальнику митного поста, керівництву ВМО №1 та старшому зміни.
( Пункт 1.10 в редакції Наказу Кримської регіональної митниці № 775 від 27.12.2010 )
1.11. Митне оформлення й оподаткування товарів, в тому числі з використанням митних декларацій та вантажних митних декларацій, здійснюється згідно з вимогами чинного законодавства України та відповідно до існуючих в митниці технологій.
1.12. З числа посадових осіб визначаються відповідальні за здійснення контролю виконання зобов’язань про зворотне ввезення (вивезення) суден, передбачені Порядком та/або Інструкцією .
Зобов’язання про зворотне ввезення (вивезення) суден, форма яких встановлена Держмитслужбою України, зберігаються в окремій теці "Зобов’язання про зворотне ввезення (вивезення) на контролі". Після зняття з контролю таких зобов’язань вони підшиваються до іншої теці "Зобов’язання про зворотне ввезення (вивезення), що зняті з контролю" й зберігаються аналогічно зберіганню суднових справ.
Контроль за виконанням цих зобов’язань здійснюється відповідальними посадовими особами шляхом реєстрації зобов’язань у Журналі обліку зобов’язань про зворотне ввезення (вивезення), який ведеться в електронному вигляді з використанням програмно – інформаційного комплексу "Контроль за зворотним вивезенням судна закордонного плавання за межі митної території України (увезенням на митну територію України)" Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України (далі – ПІК), обміну інформацією між митними органами та вжиття, при виявленні правопорушень, передбачених чинним законодавством заходів.
1.13. Рішення про продовження строку, зазначеного у Зобов’язанні про зворотне вивезення за межі митної території України (увезення на митну територію України) судна закордонного плавання, приймається начальником або заступником начальника митного поста у відповідності до вимог Інструкції . Зміст рішення відображається шляхом зазначення відповідної резолюції на заяві про продовження строку тимчасового ввезення (вивезення), з подальшим внесенням необхідної інформації до ПІК.
Заява про продовження строку тимчасового ввезення (вивезення) реєструється безпосередньо на митному посту згідно з вимогами Інструкції з діловодства в митній службі України , затвердженій наказом Держмитслужби України від 28.12.2002 № 747, силами посадових осіб, які згідно з посадовими обов’язками відповідають за ведення діловодства.
1.14. Посадові особи служби боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил (далі – СБК та ПМП) Кримської митниці у встановленому порядку можуть брати участь в здійсненні митного контролю щодо товарів і транспортних засобів на будь – якому його етапі.
( Пункт 1.14 із змінами, внесеними згідно з Наказом Кримської регіональної митниці № 775 від 27.12.2010 )
2. Митний контроль і митне оформлення суден
2.1. Підготовка до митного контролю і митного оформлення суден
2.1.1. Старший зміни:
2.1.1.1. При отриманні заявки без повідомлення про застосування вільної практики:
перевіряє наявність оперативної інформації, орієнтувань на судно, останній порт заходження та вантаж, який воно перевозить;
призначає старшого наряду для здійснення митного контролю та митного оформлення судна або особисто очолює митний наряд й визначає склад цього наряду;
ставить перед старшим наряду завдання з митного контролю та митного оформлення судна, доводить до його відома потрібні орієнтування.
2.1.1.2. При отриманні заявки з повідомленням про застосування вільної практики:
перевіряє наявність оперативної інформації, орієнтувань на судно, останній порт заходження та вантаж, який воно перевозить;
здійснює перевірку наявності документів та відомостей, наданих для митного контролю згідно з пунктом 1.12 глави 1 Інструкції, необхідних для митного контролю та прийняття рішення про застосування вільної практики;
у телефонному режимі інформує СБК та ПМП Кримської митниці про наявність заявки з повідомленням про застосування вільної практики;
за фактом інформування СБК та ПМП вносить відповідний запис до Робочого журналу оперативної зміни із зазначенням посади, прізвища та ініціалів посадової особи СБК та ПМП, якою було прийняте інформування про наявність заявки з повідомленням про застосування вільної практики;
у разі прийняття посадовою особою СБК та ПМП рішення про включення до митного наряду інспектора-кінолога або інших посадових осіб СБК та ПМП для здійснення митного контролю судна, проставляє про це відмітку у декларації про вантаж (суть рішення передається посадовою особою СБК та ПМП або в телефонному режимі, або в письмовому вигляді);
перевіряє наявність дозвільних відміток відповідних підрозділів контролюючих органів та органу охорони державного кордону на паперовому примірнику декларації про вантаж для прийняття рішення про застосування на судні вільної практики;
за відсутності зауважень за результатами здійснення контролю електронних або паперових примірників документів вчиняє запис у декларації про вантаж про прийняте рішення щодо застосування до судна вільної практики та проставляє штамп «Під митним контролем»;
призначає старшого наряду для здійснення митного контролю та митного оформлення судна або особисто очолює митний наряд й визначає склад цього наряду;
ставить перед старшим наряду завдання з митного контролю та митного оформлення судна, встановлення режиму зон митного контролю на судні та в місцях вивантаження товарів на територію пункту пропуску.
( Пункт 2.1.1 в редакції Наказу Кримської регіональної митниці № 775 від 27.12.2010 )
2.1.2. Старший наряду:
- перевіряє готовність митного наряду до здійснення митного контролю та митного оформлення судна, наявність необхідного митного забезпечення та технічних засобів контролю, що застосовуються при здійсненні митного контролю та митного оформлення судна;
- доводить до митного наряду наявні орієнтування та ставить загальне завдання з огляду, виходячи з отриманої оперативної інформації.
2.2. Порядок митного контролю та митного оформлення судна, що прибуває на митну територію України
2.2.1. По прибутті судна в пункт пропуску та після завершення санітарного контролю митний наряд підіймається на борт судна.
2.2.2. Старший наряду після прибуття на борт судна:
- установлює радіозв'язок зі старшим зміни або черговим по оперативній зміні;
- установлює порядок взаємодії з представниками інших контрольних органів;
- узгоджує з адміністрацією судна кандидатури членів екіпажу, що супроводжуватимуть посадових осіб митного наряду при проведенні митного огляду судна;
- розподіляє посадових осіб митного наряду на проведення необхідних процедур митного контролю (митне оформлення документів, митний огляд судна тощо) із заповненням при цьому Наряду на оформлення судна(Додаток 1), який після закінчення оформлення судна додається до відповідної суднової справи.
2.2.3. Посадова особа, призначена старшим наряду відповідальною за здійснення митного оформлення документів:
- перевіряє комплектність поданих уповноваженою особою адміністрації судна належним чином засвідчених документів, передбачених пунктом 14 Порядку з урахуванням при цьому вимог Інструкції ;
- проводить звірення відомостей взаємопов’язаних документів (наприклад, відомостей декларації про вантаж та відомостей маніфесту або коносамента тощо), про що робить відповідні відмітки в перевірених документах;
- за відсутності зауважень завіряє подані документи відбитком особистої номерної печатки, за винятком коносамента, маніфесту, зобов’язання капітана судна, яке плаває під Державним Прапором України, про те, що закуплені за кордоном суднові припаси, зокрема запаси споживання, не будуть винесені із судна, та Зобов’язання (про зворотне вивезення за межі митної території України судна, яке плаває під іноземним прапором);
- на коносаменті, маніфесті, зобов’язанні капітана судна, яке плаває під Державним Прапором України, про те, що закуплені за кордоном суднові припаси, зокрема запаси споживання, не будуть винесені із судна, та Зобов’язанні (про зворотне вивезення за межі митної території України судна, яке плаває під іноземним прапором) проставляє відбиток штампа "Під митним контролем";
- якщо до митного оформлення подається більше одного примірника документа, то на примірнику, який залишається у справах митного поста, робиться запис про кількість оформлених примірників цього документа.
2.2.4. Посадова особа, уповноважена старшим наряду на огляд судна:
- проводить, при необхідності, митний огляд судна з метою перевірки відомостей, заявлених у поданих адміністрацією судна документах;
- накладає митне забезпечення на приміщення, у яких знаходяться товари, що не підлягають пропуску через митний кордон України, при цьому, контролює складання уповноваженою особою адміністрації судна у довільній формі в двох примірниках акту прийняття-передавання товарів на зберігання під митним контролем в опломбованих приміщеннях (спеціально обладнаних місцях);
- ознайомлює зі змістом статей 331, 332, 336, 337, 338 Митного кодексу Україниуповноважену особу адміністрації судна та контролює вчинення нею на лицьовому боці обох примірників акта прийняття-передавання товарів на зберігання під митним контролем в опломбованих приміщеннях (спеціально обладнаних місцях) запису щодо попередження про відповідальність за порушення митних правил за встановленою Інструкцією формою;
- засвідчує відбитком штампа "Під митним контролем" акт прийняття-передавання товарів на зберігання під митним контролем в опломбованих приміщеннях (спеціально обладнаних місцях), що є підтвердженням прийняття адміністрацією судна на зберігання під митним контролем товарів в опломбованих приміщеннях (спеціально обладнаних місцях).
- передає один примірник акту адміністрації судна, а другий – залишає для передачі в суднову справу.
2.2.5. Посадова особа, призначена старшим наряду відповідальною за здійснення митного оформлення документів:
- залишає для формування суднової справи по одному примірнику документів, передбачених Інструкцією , та інших документів, оформлених під час роботи комісії та підлягаючих зберіганню у судновій справі;
- повертає адміністрації судна передбачені Інструкцією документи;
- передає документи, необхідні для формування суднової справи, посадовій особі, відповідальній за формування суднових справ;
- передає зобов’язання про зворотне ввезення (вивезення) судна посадовій особі, відповідальній за здійснення контролю виконання таких зобов’язань.
2.2.6. По завершенню митного оформлення судна старший наряду:
- повідомляє старшому зміни про завершення митного оформлення судна з наданням при цьому інформації про стан оперативної обстановки під час роботи наряду;
- у відповідності до вимог Порядку й Інструкції , за усним узгодженням із старшим зміни, приймає рішення щодо можливості вивантаження товарів із судна.
2.3. Порядок митного контролю та митного оформлення судна, що вибуває за межі митної території України
2.3.1. Після прибуття на судно старший наряду виконує дії, передбачені пунктом 2.2.2 даної технологічної схеми.
2.3.2. Посадова особа, призначена старшим наряду відповідальною за здійснення митного оформлення документів:
- перевіряє комплектність поданих уповноваженою особою адміністрації судна належним чином засвідчених документів, передбачених пунктом 14 Порядку з урахуванням при цьому вимог Інструкції ;
- проводить звірення відомостей взаємопов'язаних документів (наприклад, відомостей декларації про вантаж і відомостей маніфесту та/або коносамента), про що робить відповідні відмітки в перевірених документах і проставляє відбиток штампа "Під митним контролем" на коносаменті, маніфесті та Зобов’язанні (про зворотне ввезення на митну територію України судна, яке плаває під Державним Прапором України), а старший митного наряду оголошує особі, яка подала документи, про початок митного огляду судна.
2.3.3. Уповноважена старшим наряду посадова особа на огляд судна перевіряє:
- відомості, що заявлені в документах, поданих уповноваженою особою адміністрації судна;
- наявність та цілісність митного забезпечення, накладеного на суднові приміщення або інші спеціально обладнанні для цього місця;
- використання валюти із суднової каси судна, яке плаває під іноземним прапором;
- відповідність відомостей, заявлених у декларації про суднові припаси, фактичній їх наявності на борту судна;
- повідомляє про результати своєї роботи старшому наряду та посадовій особі, відповідальній за оформлення документів.
2.3.4. Посадова особа, призначена старшим наряду відповідальною за здійснення митного оформлення документів:
- при відсутності зауважень за результатами митного огляду проставляє відбиток особистої номерної печатки на поданих документах, крім Зобов’язання (про зворотне ввезення на митну територію України судна, яке плаває під Державним Прапором України);
- залишає для формування суднової справи по одному примірнику документів, передбачених Інструкцією , та інших документів, оформлених під час роботи комісії та підлягаючих зберіганню у судновій справі;
- повертає адміністрації судна передбачені Інструкцією документи;
- передає документи, необхідні для формування суднової справи, посадовій особі, відповідальній за формування суднових справ;
- передає зобов’язання про зворотне ввезення (вивезення) судна посадовій особі, відповідальній за здійснення контролю виконання таких зобов’язань.
2.4. Порядок формування та реєстрації суднової справи.
2.4.1. З числа посадових осіб визначаються відповідальні за формування та реєстрацію суднових справ.
Сформована суднова справа судна, митний контроль якого завершено, зберігається у справах митниці відповідно до Інструкції з діловодства в митній службі України , затвердженої наказом Держмитслужби України від 28.12.2002 № 747.
2.4.2. Посадова особа, відповідальна за формування суднових справ після завершення митного контролю та митного оформлення судна:
- формує в суднову справу документи, згідно з якими було здійснено митний контроль та митне оформлення судна по прибутті його в пункт пропуску, і документів, згідно з якими були здійснені митний контроль і митне оформлення цього судна при вибутті за межі пункту пропуску, та документи, передбачені цією технологічною схемою;
- реєструє суднову справу в Журналі реєстрації суднових справ, який ведеться в електронному вигляді;
- забезпечує передачу суднової справи до справ митного поста для зберігання протягом встановленого законодавством України строку.
3. Митний контроль та митне оформлення товарів, які переміщуються на суднах
3.1. При ввезенні із-за кордону
3.1.1. Посадова особа, уповноважена на здійснення контролю за вивантаженням товарів із судна, при наявності дозволу старшого наряду на вивантаження товарів із судна:
- узгоджує зі старшим наряду або старшим зміни місце вивантаження товарів;
- контролює процес вивантаження товарів;
- у відповідності до Інструкції робить написи із застереженнями, які забороняють або регулюють процес вивантаження;
- отримує від адміністрації порту або уповноваженої нею особи документи (наряди, тальманська розписка тощо), які відображають результати вивантаження товарів, у зону митного контролю або транспортні засоби, що перебувають у зоні митного контролю (по одному примірнику кожного з оформлених документів залишається в справах митного поста);
- у випадках виявлення розбіжності наявної кількості товарів з даними, зазначеними у вантажних документах, або при виявленні в процесі вивантаження судна пошкоджених (підмочених, зі слідами розпакування) вантажних місць контролює складання Акту-повідомлення, занесення необхідних відміток до Генерального акта (один примірник Генерального акта залишається в справах митного поста), а також складання Акту про невідповідність товарів відомостям, зазначеним у необхідних для здійснення митного оформлення документах, форма якого визначена Держмитслужбою України;
- усно доповідає старшому зміни про час закінчення та результати вивантаження товарів із судна;
- по закінченні розвантаження судна залишає для формування суднової справи вантажні та інші документи щодо вивантаження товарів із судна;
- реєструє товари, що надійшли на митну територію України в електронному Журналі обліку товарів, що надходять на митну територію України на суднах закордонного плавання та вивозяться за межі зони митного контролю й пункту пропуску;
- передає документи, необхідні для формування суднової справи, посадовій особі, відповідальній за формування суднових справ.
3.1.2. Для цілей митного оформлення вивантажених з судна товарів або їхнього направлення до іншого митного органу, уповноважена посадова особа:
- застосовує передбачені Митним кодексом Україниформи митного контролю;
- здійснює, у передбачених законодавством України випадках, попередній документальний контроль, та/або перевіряє наявність дозволів інших контролюючих органів;
- перевіряє наявність оформлених на товар митних документів (документів контролю доставки, митних декларацій тощо);
- контролює процес завантаження товарів до автомобільного або залізничного транспортного засобу й накладає, у передбачених законодавством випадках, митне забезпечення на вантажні відсіки цих транспортних засобів;
- відповідно до встановленого Держмитслужбою України порядку, заносить необхідну інформацію про пропуск товарів через митний кордон України до Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби України (далі - ЄАІС ДМСУ);
- усно доповідає старшому зміни про результати проведеної роботи;
- залишає у відповідних справах митного поста документи, що були підставою для пропуску товарів через митний кордон України.
3.1.3. При вивезенні товарів, у встановлених Інструкцією випадках, за межі зони митного контролю й пункту пропуску, уповноважена старшим зміни посадова особа вносить про такі товари необхідну інформацію до електронного Журналу обліку товарів, що надходять на митну територію України на суднах закордонного плавання та вивозяться за межі зони митного контролю й пункту пропуску.
3.1.4. Старший зміни організує здійснення контролю за схоронністю товарів, вивантажених із судна та не оформлених в митному відношенні, а також контролю за дотриманням строку декларування товарів відповідно до Митного кодексу України.
3.2. При вивезенні за кордон
3.2.1. Уповноважена старшим зміни посадова особа:
- приймає від вантажовласника чи уповноваженої ним особи товаросупровідні документи та документи, що є підставою для надходження товарів до зони митного контролю пункту пропуску й вивезення товарів за межі митної території України;
- перевіряє правильність оформлення цих документів та їх відповідність вимогам чинного законодавства України;
- у встановленому Держмитслужбою України порядку здійснює підтвердження надходження до пункту пропуску товарів, на які оформленні митні документи іншим митним органом (підрозділом КМ);
- узгоджує зі старшим зміни місце розміщення товарів в зоні митного контролю пункту пропуску та повідомляє про це вантажовласнику та уповноваженій особі власника пункту пропуску.
3.2.2. Для цілей надання дозволу на навантаження товарів на судно уповноважена старшим зміни посадова особа:
- отримує від вантажовласника доручення на навантаження, товаросупровідні документи, відповідні митні документи та інші передбачені Інструкцією документи;
- перевіряє відповідність даних, зазначених у дорученнях на навантаження, даним вищевказаних документів;
- за відсутності зауважень проставляє в дорученні на навантаження відбиток особистої номерної печатки, що є підставою для навантаження зазначених у ньому товарів на судно;
- на підставі доручень на навантаження здійснює облік товарів у журналі обліку товарів, що вивозяться за межі митної території України на суднах, який ведеться в електронному вигляді.
3.2.3. При навантаженні судна, уповноважена старшим зміни посадова особа:
- перевіряє наявність оформленого належним чином доручення на навантаження;
- здійснює контроль за навантаженням товарів до судна із проведенням при цьому перевірки відповідності даних про товари, що зазначені у дорученні на навантаження та у митних документах, з даними про товар, який фактично навантажується до судна;
- при відсутності зауважень на зворотному боці доручення на навантаження та на зворотному боці митного документу (вантажної митної декларації тощо) вчиняє запис про кількість завантаженого до судна товару у відповідних одиницях виміру, який засвідчує особистим підписом й відбитком "Штампу під митним контролем".
3.2.4. Після закінчення навантаження судна, для здійснення процедури пропуску товарів через митний кордон України, уповноважена старшим зміни посадова особа:
- отримує від вантажовласника або уповноваженої ним особи коносаменти й маніфести;
- звіряє дані, зазначені у дорученні на навантаження та у митних документах, з даними, зазначеними у коносаментах й маніфестах;
- перевіряє наявність на зворотному боці доручення на навантаження та митного документу відповідного запису посадової особи митного поста, що підтверджує факт навантаження товарів до судна та відповідність даним про цей товар, наведеним у документах;
- за відсутності зауважень проставляє на маніфестах відбитки штампу "Під митним контролем" та особистої номерної печатки;
- у встановленому Держмитслужбою України порядку проставляє у митному документі, що є підставою для вивезення товарів за межі України, необхідні відмітки, та передає до ЄАІС ДМСУ інформацію про пропуск товару;
- залишає в справах митного поста необхідні документи, що були підставою для пропуску товарів через митний кордон України (товаросупровідні документи, митні документи тощо);
- усно доповідає про виконану роботу старшому наряду або старшому зміни.
4. Особливості митного контролю та митного оформлення суден і товарів, що переміщуються ними
4.1. Порядок митного контролю та митного оформлення суден каботажного плавання
4.1.1. Посадова особа, призначена старшим зміни, при оформленні вибуття судна, що плаває під Державним Прапором України, у каботажне плавання:
- отримує від уповноваженої особи адміністрації судна каботажного плавання документи, передбачені Інструкцією ;
- здійснює митний контроль судна та за відсутності зауважень зазначає на генеральній декларації відомості про наявність і кількість товарів, що перебувають під митним контролем на борту судна та накладене митне забезпечення (у разі складання акта прийняття-передання товарів на зберігання під митним контролем в опломбованих приміщеннях (спеціально обладнаних місцях), зазначає реквізити акта);
- учиняє на генеральній декларації запис "Відхід судна в порт (назва порту) дозволено. Капітану вручено: 1. Генеральну декларацію, 2. Декларацію про вантаж, 3. Декларацію про суднові припаси, 4. Інші документи (у разі потреби)" та зазначає кількість аркушів вручених документів і завіряє зроблені записи відбитком особистої номерної печатки;
- оформляє, у випадках передбачених законодавством, відповідні документи контролю доставки на товари, що перебувають під митним контролем;
- передає уповноваженій особі адміністрації судна передбачені Інструкцією документи;
- залишає другий примірник генеральної декларації та документів в справах митного поста, які є підставою для зняття суднової справи з контролю;
- усно інформує старшого зміни або старшого наряду про виконану роботу.
4.1.2. Посадова особа, призначена старшим зміни, при оформленні прибуття судна, що плаває під Державним Прапором України, з каботажного плавання:
- отримує від уповноваженої особи адміністрації судна каботажного плавання передбачені Інструкцією документи з відміткою митного органу відправлення;
- за відсутності зауважень вчиняє на генеральній декларації, оформленій митницею відправлення, запис "Прибуття до порту (назва порту), дата, час" і засвідчую його відбитком особистої номерної печатки;
- усно інформує старшого зміни або старшого митного наряду про виконану роботу.
4.1.3. Митний контроль і митне оформлення судна каботажного плавання, що плаває під іноземним прапором здійснюється відповідно до глав 2 і 4 Інструкції та пункту 2 цієї Технологічної схеми.
4.2. Порядок митного контролю суден лоцманської та інших служб порту.
4.2.1. Старший зміни, при одержанні інформації про переміщення суден лоцманської служби порту:
- виходячи з оперативної обстановки, приймає рішення про необхідність здійснення митного контролю стосовно судна лоцманської служби порту, та у разі наявності такої необхідності, призначає посадову особу на здійснення процедур митного контролю;
- вносить до Робочого журналу оперативної зміни інформацію про відхід судна лоцманської служби порту та організує здійснення контролю за поверненням такого судна до порту із внесенням про це інформації до Робочого журналу оперативної зміни.
4.3. Особливості митного контролю та митного оформлення тимчасового ввезення (вивезення) суден.
( Пункт 4.3.1 виключено на підставі Наказу Кримської регіональної митниці № 775 від 27.12.2010. У зв'язку з цим пункт 4.3.2 вважати пунктом 4.3.1 )
4.3.1. Контроль виконання зобов’язань про зворотне ввезення (вивезення) суден здійснюється у відповідності до Порядку , Інструкції та пункту 1.12 цієї Технологічної схеми.
4.4. Особливості митного контролю та митного оформлення іноземних круїз них суден.
4.4.1. Митний контроль та митне оформлення круїзних суден, що прибувають з-за кордону або вибувають за кордон здійснюється, як правило, документально у відповідності до Порядку, Інструкції та цієї Технологічної схеми.
4.4.2. Старший зміни визначає місце здійснення митного контролю пасажирів круїзного судна із врахуванням наявності умов виконання режимних заходів та надає відповідні вказівки старшому наряду та/або посадовим особам, що входять до складу митного наряду.
5. Відповідальність посадових осіб митниці, що здійснюють митний контроль та митне оформлення суден і товарів.
5.1. Посадові особи структурних підрозділів митниці, які порушили положення цієї Технологічної схеми несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.
( Технологічна схема із змінами, внесеними згідно з Наказом Кримської регіональної митниці № 775 від 27.12.2010 )
Заступник начальника відділу організації митного
контролю

Є.Є. ВОРОНОВ
Додаток 1
до Технологічної схеми організації
здійснення в пункті пропуску
"Ялтинський морський
торговельний порт"
митного контролю
і митного оформлення суден
закордонного плавання та товарів,
що переміщуються ними
через митний кордон України,
затвердженої наказом КМ
24.12.2008 № 565
НАРЯД( rba565119-08 )