• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення житлом вчених Національної академії наук

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 29.09.2021 № 1015
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 29.09.2021
  • Номер: 1015
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 29.09.2021
  • Номер: 1015
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 29 вересня 2021 р. № 1015
Київ
Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення житлом вчених Національної академії наук
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення житлом вчених Національної академії наук, що додається.
Прем'єр-міністр УкраїниД.ШМИГАЛЬ
Інд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 вересня 2021 р. № 1015
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення житлом вчених Національної академії наук
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених Національній академії наук у державному бюджеті за бюджетною програмою "Забезпечення житлом вчених Національної академії наук України" (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Національна академія наук (далі - Академія).
3. Бюджетні кошти спрямовуються на:
придбання житла на умовах пайової участі;
придбання житла на вторинному ринку.
Придбання житла в багатоквартирних будинках, що будуються, на умовах пайової участі здійснюється за умови їх готовності не менш як на 90 відсотків, введення в експлуатацію відповідно до титулу будови у поточному році та виконання внутрішніх оздоблювальних робіт.
Придбання житла на вторинному ринку здійснюється за умови, що воно збудоване не більш як 15 років тому.
Під час придбання житла для наукових працівників Академії на умовах пайової участі та на вторинному ринку перевага надається об’єкту з найменшою ціною за наявності інших рівних технічних характеристик.
4. Для придбання та розподілу житла Академія утворює конкурсну комісію, затверджує положення про неї та її склад постановою Президії Академії. Конкурсна комісія утворюється у складі не менше дев’яти осіб, зокрема з числа представників юридичної, фінансової служби, ради молодих вчених та профспілки працівників Академії, регіональних наукових центрів Академії.
Житло надається як службове вченим (науковим працівникам) Академії, її установ відповідно до рішення конкурсної комісії.
У першочерговому порядку службове житло надається молодим вченим. За наявності залишку вільного службового житла воно надається іншим науковим працівникам.
5. Перелік житлових об’єктів, придбання яких передбачається фінансувати за рахунок бюджетних коштів із зазначенням обсягу бюджетних коштів для кожного об’єкта, затверджується головним розпорядником бюджетних коштів на підставі рішення конкурсної комісії.
6. Не допускається спрямування бюджетних коштів на:
оплату посередницьких послуг;
придбання товарів, виконання робіт, надання послуг, що не пов’язані з придбанням житла;
оплату товарів, робіт і послуг, які були або будуть профінансовані за рахунок інших джерел;
здійснення витрат на утримання та/або облаштування придбаного житла.
7. Придбання житла за бюджетні кошти здійснюється відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі".
Головний розпорядник бюджетних коштів здійснює видатки, пов’язані з придбанням житла на умовах пайової участі, на підставі відповідного договору згідно з графіком фінансування та документами, що підтверджують використання за призначенням перерахованих раніше коштів, а також видатки, пов’язані з придбанням житла на вторинному ринку, на підставі договору купівлі-продажу.
8. Вартість 1 кв. метра загальної площі житла не повинна перевищувати граничної вартості 1 кв. метра житла. Гранична вартість 1 кв. метра загальної площі житла для мм. Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова не може перевищувати опосередкованої вартості, яка визначається Мінрегіоном відповідно до Порядку визначення та застосування показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, затвердженого наказом Держбуду від 27 вересня 2005 р. № 174, збільшену в 1,75 раза, для міст - обласних центрів, а також міст обласного значення з населенням понад 300 тис. осіб - 1,5 раза, для міст обласного значення з населенням від 100 тис. до 300 тис. осіб - 1,25 раза, для інших населених пунктів - опосередкованої вартості у відповідній області, а для населених пунктів, які розташовані на відстані до 15 кілометрів від меж обласних центрів та м. Києва, - 1,5 раза.
Під час визначення загальної вартості придбаного житла враховуються витрати, пов’язані з оформленням права власності та сплатою передбачених законодавством податків і зборів.
9. Придбане відповідно до цього Порядку житло обліковується на балансі головного розпорядника бюджетних коштів і не може бути об’єктом приватизації.
10. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
11. Контроль за введенням в експлуатацію об’єктів незавершеного житлового будівництва, в яких за рахунок бюджетних коштів здійснюється придбання квартир, а також за виконанням внутрішніх опоряджувальних робіт здійснює головний розпорядник бюджетних коштів.
12. Головний розпорядник бюджетних коштів подає щокварталу до 20 числа наступного місяця Мінфіну зведений звіт про використання бюджетних коштів, а також щороку оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті перелік придбаного житла та його вартість.
13. Складення і подання фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним використанням здійснюються в установленому законодавством порядку.