• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про механізм погашення та обслуговування заборгованості (зобовязань) СРСР в іноземній валюті, а також своєчасного поповнення страхового фонду

Співдружність Незалежних Держав (СНД) | Угода, Міжнародний договір, Протокол від 04.12.1991
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Угода, Міжнародний договір, Протокол
  • Дата: 04.12.1991
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Угода, Міжнародний договір, Протокол
  • Дата: 04.12.1991
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
про механізм погашення й обслуговування заборгованості (зобов'язань) СРСР в іноземній валюті, а також своєчасного поновлення страхового фонду
Дата підписання Україною: 4 грудня 1991 р.
Набуття чинності для України: 4 грудня 1991 р.
З метою реалізації Договору про правонаступництво у відношенні зовнішнього державного боргу та активів Союзу РСР в частині погашення й обслуговування заборгованості (зобов'язань) СРСР в іноземній валюті, держави, що підписали цю Угоду, надалі звані "Сторона" або "Сторони", домовилися про наступне:
Для проведення розрахунків по обслуговуванню і погашенню заборгованості (зобов'язань) СРСР, уповноважені Сторонами банки (уповноважені банки), не пізніше 15 грудня 1991 року, відкривають у Зовнішекономбанку (м. Москва) наступні рахунки в іноземній валюті:
а) спеціальні рахунки - по обліку сум авансових переведень держав для здійснення обслуговування і погашення заборгованості (зобов'язань) СРСР у межах, узгоджених між сторонами в зазначеному Договорі, часток на майбутній період;
б) резервні рахунки - по обліку сум переведень держав для створення страхових фондів, що забезпечують безперебійність платежів по обслуговуванню і погашенню заборгованості (зобов'язань) СРСР;
в) рахунок валютних надходжень від держав-боржників СРСР і проведення інших фінансових операцій.
До відкриття рахунків, зазначених у цій статті, Сторони можуть використовувати наявні кореспондентські рахунки уповноважених банків у Зовнішекономбанку СРСР.
До 16 грудня 1991 року уповноважені банки перераховують на спеціальні рахунки суми авансових переведень у розмірі частки відповідної Сторони по погашенню заборгованості на січень 1992 року, а також на резервні рахунки - суми страхових фондів у розмірі частки відповідної Сторони від середньомісячної потреби у 1992 році по обслуговуванню і погашенню заборгованості (зобов'язань) СРСР.
Для визначення розмірів авансових переведень та страхових фондів, які підлягають зарахуванню на спеціальні і резервні рахунки, Зовнішекономбанк СРСР до 1 грудня 1991 року повідомить уповноваженим банкам розрахункову суму майбутніх платежів, які мають відбутися у 1992 році, по обслуговуванню заборгованості (зобов'язань) СРСР.
Не пізніше 1 місяця до початку відповідного кварталу, Зовнішекономбанк СРСР буде спрямовувати Міждержавній раді по спостереженню за обслуговуванням боргу і використанням активів розрахунки сум платежів (у місячній розбивці) по обслуговуванню і погашенню заборгованості (зобов'язань) СРСР, які повинні будуть сплачені в наступному кварталі, у розбивці по валютах, а також суми очікуваних надходжень на рахунки, позначені літерою в) у статті 1.
На підставі зазначених розрахунків, уповноважені банки, не пізніше, ніж за 10 робочих днів до початку відповідного місяця, перераховують суму належних у цьому місяці платежів по обслуговуванню і погашенню заборгованості (зобов'язань) СРСР на спеціальні рахунки.
Розрахунки майбутніх платежів підготовлюються Зовнішекономбанком СРСР із можливо припустимим ступенем точності.
Зовнішекономбанк СРСР здійснює платежі по обслуговуванню і погашенню заборгованості (зобов'язань) СРСР відповідно до графіків платежів, дебетуючи спеціальні рахунки і рахунки валютних надходжень уповноважених банків, і надсилаючи останнім, а також Міждержавній раді по спостереженню за обслуговуванням боргу та використанням активів виписки по рахунках.
У випадку розбіжності валюти спеціального рахунку і валюти платежів по заборгованості (зобов'язанням) СРСР, витрати по конверсії здійснюються за рахунок уповноваженого банку.
При нестачі засобів на спецрахунку та рахунку валютних надходжень якого-небудь уповноваженого банку, для здійснення термінових платежів у межах частки відповідної Сторони, Зовнішекономбанк СРСР списує відсутню суму з резервного рахунку відповідного уповноваженого банку, повідомляючи його про необхідність відновлення необхідної суми страхового фонду на резервному рахунку протягом 3 робочих днів.
У випадку ненадходжень коштів у встановлені вище терміни на спеціальні рахунки і на резервні рахунки від якого-небудь уповноваженого банку, Зовнішекономбанк СРСР негайно інформує про це Міждержавну раду по спостереженню за обслуговуванням боргу і використанням активів, а також уповноважені банки для рішення питання про забезпечення недостатнього покриття заборгованості (зобов'язань) СРСР і прийняття, в разі потреби, заходів впливу проти Сторони, що не виконує умови цієї Угоди.
Погашення боргів держав, що взяли на себе солідарну відповідальність, здійснюється, в цьому випадку, в порядку, визначеному спеціальною угодою.
Після закінчення кожного місяця, Зовнішекономбанк СРСР подає уповноваженим банкам та Міждержавній раді по спостереженню за обслуговуванням боргу і використанням активів, відомості про фактичні витрати Зовнішекономбанку СРСР, пов'язаних з обслуговуванням заборгованості (зобов'язань) СРСР та фактичних надходжень по фінансовим зобов'язанням інших держав і суб'єктів перед СРСР.
Ці витрати, разом з агентською комісією, в розмірі, встановленому агентською угодою, сплачуються Зовнішекономбанку СРСР не пізніше 10 робочих днів з моменту подання розрахунку витрат.
Оперативний контроль за діяльністю Зовнішекономбанку СРСР у частині виконання операцій по обслуговуванню заборгованості (зобов'язань) СРСР здійснюється Спостережною радою в Зовнішекономбанку СРСР.
Ця Угода набуває чинності з моменту її підписання.
Вчинено у м. Москві, 4 грудня 1991 року, російською мовою, в 16 автентичних примірниках, кожний з яких має однакову юридичну силу.
На посвідчення на вищезазначене, уповноважені на те особи підписали цю Угоду.
Від Республіки Азербайджан
Від Республіки Вірменія (підпис від 04.12.91)
Від Республіки Білорусь (підпис від 04.12.91)
Від Республіки Грузія (підпис від 04.12.91)
Від Казахської Радянської
Соціалістичної Республіки (підпис від 04.12.91)
Від Республіки Киргизстан (підпис від 04.12.91)
Від Латвійської Республіки
Від Литовської Республіки
Від Республіки Молдова
Від Російської Радянської Федеративної
Соціалістичної Республіки (підпис від 04.12.91)
Від Республіки Таджикистан (підпис від 04.12.91)
Від України (підпис від 04.12.91)
Від Естонської Республіки
Від Союзу Радянських Соціалістичних Республік
Зібрання чинних міжнародних договорів України:
Офіційне видання - Том 1: 1990-1991 рр. - К.:
Видавничий Дім "Ін Юре", 2001.