• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Регламент Комісії (ЄС) № 19/2009 від 13 січня 2009 року про імплементацію Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 453/2008 про квартальну статистику вакансій у Співтоваристві стосовно означення вакансії, референтних дат для збору даних, специфікацій передавання даних та техніко-економічних обґрунтувань

Європейський Союз | Регламент, Міжнародний документ від 13.01.2009 № 19/2009
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз
  • Тип: Регламент, Міжнародний документ
  • Дата: 13.01.2009
  • Номер: 19/2009
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз
  • Тип: Регламент, Міжнародний документ
  • Дата: 13.01.2009
  • Номер: 19/2009
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
14.01.2009UAОфіційний вісник Європейського СоюзуL 9/3
(До Розділу V : Економічне та галузеве співробітництво Глава 5 ( 984_011 ). Статистика)
РЕГЛАМЕНТ КОМІСІЇ (ЄС) № 19/2009
від 13 січня 2009 року про імплементацію Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 453/2008 про квартальну статистику вакансій у Співтоваристві стосовно означення вакансії, референтних дат для збору даних, специфікацій передавання даних та техніко-економічних обґрунтувань
(Текст стосується ЄЕП)
КОМІСІЯ ЄВРОПЕЙСЬКИХ СПІВТОВАРИСТВ,
Беручи до уваги Регламент Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 453/2008 від 23 квітня 2008 року про квартальну статистику вакансій у Співтоваристві (- 1), зокрема другий підпараграф статті 2(1) та статті 3(1), 5(1) і 7(1) зазначеного Регламенту,
Оскільки:
(1) Регламент (ЄС) № 453/2008 встановив спільні рамки для систематичного вироблення квартальної статистики вакансій у Співтоваристві.
(2) Існує потреба в імплементаційних інструментах щодо визначення інформації, що надається, і референтних дат, станом на які буде збиратись інформація.
(3) Крім того, необхідно визначити формат, кінцеві терміни передачі необхідних даних і дату першого референтного кварталу для передачі даних.
(4) Згідно зі статтею 7 Регламенту (ЄС) № 453/2008, необхідно встановити належні рамки для серії техніко-економічних обґрунтувань, які мають бути проведені тими державами-членами, у яких виникають труднощі з наданням даних щодо дрібних одиниць та окремих видів діяльності.
(5) Були проведені консультації з Європейським Центральним Банком.
(6) Інструменти, передбачені в цьому Регламенті, відповідають висновку Комітету зі статистичних програм,
УХВАЛИЛА ЦЕЙ РЕГЛАМЕНТ:
Терміни та означення, пов’язані з терміном "вакансія"
Для цілей застосування статті 2(1) Регламенту (ЄС) № 453/2008:
(a) "активні кроки з пошуку відповідного кандидата" повинні включати:
(i) повідомлення про вакансію публічним службам зайнятості;
(ii) звернення до приватного кадрового агентства/ агентів з підбору персоналу;
(iii) рекламування вакансії у ЗМІ (наприклад, у мережі Інтернет, газетах, журналах);
(iv) рекламування вакансії на дошці оголошень;
(v) контактування з можливими кандидатами/ потенційними новими працівниками, їх інтерв’ювання або відбір напряму;
(vі) звернення до працівників та/або особистих контактів;
(vii) використання стажувань.
(b) "конкретний період часу" повинен стосуватися максимального часу, коли вакансія є відкритою та має бути заповнена. Цей період має бути необмеженим; повинні бути повідомлені всі вакансії, щодо яких станом на референтну дату тривають активні кроки.
Референтні дати
Держави-члени повинні надати дані про кількість вакансій і кількість заміщених посад, як визначено у статті 2(1) та (2) Регламенту (ЄС) № 453/2008, що можуть вважатися репрезентативними для референтного кварталу. До методів, яким надається перевага для досягнення цієї мети, належать постійний збір даних або розрахунок репрезентативного середнього значення даних, зібраних для окремих референтних дат.
Передавання даних
1. Протягом 70 днів після завершення референтного кварталу держави-члени повинні передати дані з розподілом, як визначено у статті 1(2) Регламенту (ЄС) № 453/2008, разом із відповідними метаданими.
Держави-члени, кількість працівників у яких складає більше 3% від загальної чисельності працівників у Європейському Співтоваристві, повинні передати загальну кількість вакансій і заміщених посад, а також відповідні метадані протягом 45 днів після завершення референтного кварталу.
Частка кожної держави-члена у загальній чисельності працівників у ЄС має визначатися щоп’ять років на основі середніх значень чотирьох кварталів попереднього календарного року. У разі приєднання нових держав-членів необхідно здійснити ай Ьос розрахунки. Перший розрахунок повинен стосуватися календарного року, що передував року ухвалення цього Регламенту. Джерелом даних щодо працівників має бути обстеження робочої сили в Європейському Союзі, передбачене в Регламенті Ради (ЄС) № 577/98 (- 2). Дані повинні стосуватися одиниць підприємств, охоплених статтею 1 Регламенту (ЄС) № 453/2008.
Будь-які зміни кінцевого терміну передачі даних для країн, які вперше перевищили порогове значення в розмірі 3%, застосовуються починаючи з першого референтного кварталу наступного після розрахунку року.
2. Відповідні метадані повинні охоплювати інформацію про методологічні або технічні заходи упродовж кварталу, що необхідна для тлумачення результатів, а також інформацію про елементи даних, які вважаються недостатньо надійними або не повинні бути розголошені.
3. Держави-члени повинні надсилати квартальні дані та відповідні метадані до Комісії (Євростату) в електронній формі. Передача даних повинна відповідати належним стандартам обміну даними, затвердженим Комітетом зі статистичних програм. Комісія (Євростат) повинна надати детальну документацію щодо затверджених стандартів і настанови щодо впровадження таких стандартів.
4. Перша передача даних повинна стосуватися першого кварталу року, наступного за роком набуття чинності цим Регламентом.
Ряди даних повинні бути передані в таких формах:
(a) без коригування;
(b) із сезонним коригуванням згідно з Регламентом Комісії, про імплементацію Регламенту (ЄС) № 453/2008 стосовно процедур сезонного коригування та звітів про якість; та
(c) на добровільних засадах у формі рядів тренд-циклів.
Техніко-економічні обґрунтування
Рамки для техніко-економічних обґрунтувань, передбачені у статті 7 Регламенту (ЄС) № 453/2008, визначені в додатку.
Набуття чинності
Цей Регламент набуває чинності на 20-й день після його публікації в Офіційному віснику Європейського Союзу.
Цей Регламент обов’язковий у повному обсязі та підлягає прямому застосуванню в усіх державах-членах.
Вчинено у Брюсселі 13 січня 2009 року.
За Комісію
Joaquin ALMUNIA
Член Комісії
__________
(-1) ОВ L 145, 04.06.2008, с. 234.
(-2) ОВ L 77, 14.03.1998, с. 3.
ДОДАТОК
Техніко-економічне обґрунтування для оцінювання того, як може бути отримана квартальна статистика вакансій для секцій O, P, Q, R та/або S Класифікації видів економічної діяльності (NACE) (Rev. 2)
Техніко-економічне обґрунтування, проведене державою-членом, має, зокрема, охоплювати:
1. внесок кожного із зазначених видів економічної діяльності в національну економіку, виражений як кількість компаній і частка в зайнятості або іншим належним чином;
2. опис подібних і відмінних рис у структурах вакансій і їх розвитку для зазначених видів економічної діяльності в порівнянні зі структурами вакансій і їх розвитком у межах секцій B-N NACE (Rev. 2).
Варіанти
Необхідно оцінити різні варіанти отримання даних про вакансії та кількість заміщених посад для секцій O, P, Q та/або S NACE (Rev. 2). Потрібно взяти до уваги такі потенційні джерела даних:
(a) наявні збори даних;
(b) адміністративні джерела;
(c) процедури статистичного оцінювання;
(d) нові збори даних.
Для кожного розглянутого варіанта оцінювання має охоплювати детальні відомості про відповідні технічні та правові питання, зокрема строк впровадження; очікувану статистичну якість результатів; очікувані витрати, пов’язані із запуском, і поточні витрати на збір даних, виражені в євро в розрахунку на найманих працівників в еквіваленті повної зайнятості; витрати на окрему досліджувану одиницю; оцінки будь-яких додаткових навантажень на підприємства; будь-який ризик чи невизначеність; та конкретні переваги або недоліки. Витрати та якість необхідно порівнювати з відповідними значеннями для наявного збору даних для секцій B-N.
Рекомендація
На основі оцінки різних варіантів необхідно запропонувати рекомендацію щодо найвідповіднішого підходу.
Впровадження
Має бути наданий детальний план впровадження, включно з датами початку та завершення конкретних етапів.
Держави-члени, що готують техніко-економічні обґрунтування
Держави-члени, які повинні підготувати техніко-економічні обґрунтування, щоб оцінити, як квартальні дані про вакансії, визначені у статті 2 Регламенту (ЄС) № 453/2008, можуть бути отримані для секцій O, P, Q та/або S NACE (Rev. 2):
- Данія,
- Німеччина,
- Іспанія,
- Франція,
- Італія,
- Мальта,
- Австрія.
Техніко-економічне обґрунтування для оцінювання того, як може бути отримана квартальна статистика вакансій від одиниць підприємств із менше ніж 10 працівниками
Техніко-економічне обґрунтування, проведене державою-членом, має, зокрема, охоплювати:
1. внесок кожної з категорій фірм за розміром у національну економіку, виражений як кількість компаній та частка в зайнятості або іншим належним чином;
2. опис подібних і відмінних рис у структурах вакансій і їх розвитку для відповідної категорії фірм за розміром у порівнянні зі структурами вакансій і їх розвитком у фірмах з 10 або більше працівниками.
Варіанти
Необхідно оцінити різні варіанти отримання кількості вакансій і кількості заміщених посад для фірм з менше ніж 10 працівниками. Потрібно взяти до уваги такі потенційні джерела даних:
(a) наявні збори даних;
(b) адміністративні джерела;
(c) процедури статистичного оцінювання;
(d) нові збори даних.
Для кожного розглянутого варіанта оцінювання має охоплювати детальні відомості про відповідні технічні та правові питання, зокрема строк впровадження; очікувану статистичну якість результатів; очікувані витрати, пов’язані із запуском, і поточні витрати на збір даних, виражені в євро в розрахунку на найманих працівників в еквіваленті повної зайнятості; витрати на окрему досліджувану одиницю; оцінки будь-яких додаткових навантажень на підприємства; будь-який ризик чи невизначеність; та конкретні переваги або недоліки. Витрати та якість необхідно порівнювати з відповідними значеннями для наявного збору даних для підприємств з 10 або більше працівниками.
Рекомендація
На основі оцінки різних варіантів необхідно запропонувати рекомендацію щодо найвідповіднішого підходу.
Впровадження
Має бути наданий детальний план впровадження, включно з датами початку та завершення конкретних етапів.
Держави-члени, що готують техніко-економічні обґрунтування
Держави-члени, які повинні підготувати техніко-економічні обґрунтування, щоб оцінити, як квартальні дані про вакансії, визначені у статті 2 Регламенту (ЄС) № 453/2008, можуть бути отримані для одиниць підприємств із менше ніж 10 працівниками:
- Данія,
- Франція,
- Італія,
- Мальта.
( Джерело: Урядовий портал (Переклади актів acquis ЄС) https://www.kmu.gov.ua )