• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Делегований Регламент Комісії (ЄС) 2017/566 від 18 травня 2016 року на доповнення Директиви Європейського Парламенту і Ради 2014/65/ЄС про ринки фінансових інструментів, які стосуються регуляторних технічних стандартів щодо співвідношення між невиконаними заявками та транзакціями, щоб запобігти умовам, що призводять до невпорядкованої торгівлі

Європейський Союз | Регламент, Методика, Міжнародний документ від 18.05.2016 № 2017/566
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз
  • Тип: Регламент, Методика, Міжнародний документ
  • Дата: 18.05.2016
  • Номер: 2017/566
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз
  • Тип: Регламент, Методика, Міжнародний документ
  • Дата: 18.05.2016
  • Номер: 2017/566
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
31.03.2017UAОфіційний вісник Європейського СоюзуL 87/84
(До Розділу ІV : "Торгівля і питання, пов'язані з торгівлею" Глава 6 . Заснування підприємницької діяльності, торгівля послугами та електронна торгівля)
ДЕЛЕГОВАНИЙ РЕГЛАМЕНТ КОМІСІЇ (ЄС) 2017/566
від 18 травня 2016 року доповнення Директиви Європейського Парламенту і Ради 2014/65/ЄС про ринки фінансових інструментів, які стосуються регуляторних технічних стандартів щодо співвідношення між невиконаними заявками та транзакціями, щоб запобігти умовам, що призводять до невпорядкованої торгівлі
(Текст стосується ЄЕП)
ЄВРОПЕЙСЬКА КОМІСІЯ,
Беручи до уваги Директиву Європейського Парламенту і Ради 2014/65/ЄС від 15 травня 2014 року про ринки фінансових інструментів і про внесення змін і доповнень до Директиви 2002/92/ЄС і Директиви 2011/61/ЄС (-1), зокрема її статтю 48(12)(b),
Оскільки:
(1) Торговельні майданчики повинні мати ряд систем, процедур і механізмів для забезпечення того, щоб системи алгоритмічної торгівлі не могли створювати умови, що призводять до невпорядкованої торгівлі, або сприяти таким умовам, включаючи системи для моніторингу та, у належних випадках, обмеження значення співвідношення між невиконаними заявками та транзакціями.
(2) Враховуючи характер систем голосової торгівлі, вони повинні бути вилучені зі сфери дії цього Регламенту, який повинен застосовуватись лише до торговельних майданчиків, що використовують електронну книгу заявок безперервного аукціону, або торговельні системи на основі пропозицій чи гібридні торговельні системи.
(3) Директива 2014/65/ЄС поширює вимоги, пов'язані з визначенням співвідношення між невиконаними заявками та транзакціями, на багатосторонні торговельні системи та організовані торговельні системи. Тому важливо, щоб такі майданчики також підпадали під сферу дії цього Регламенту.
(4) Торговельні майданчики повинні обчислювати співвідношення між невиконаними заявками та транзакціями, фактично укладеними їхніми членами або учасниками, на рівні кожного фінансового інструмента, що є предметом торгів на цих майданчиках, у цілях ефективного забезпечення того, щоб таке співвідношення не призвело до надмірної волатильності такого інструмента.
(5) Щоб в межах Союзу забезпечити достатній рівень гармонізації механізмів запобігання умовам, що призводять до невпорядкованої торгівлі, через обмеження значення співвідношення між невиконаними заявками та транзакціями, необхідно встановити чітку методику обчислення співвідношення між невиконаними заявками та транзакціями стосовно всіх учасників ринку.
(6) Необхідно роз'яснити значення деяких ключових параметрів, які потрібно використовувати для обчислення співвідношення між невиконаними заявками та транзакціями.
(7) Обчислення співвідношення між невиконаними заявками та транзакціями, внесеними в систему членом або учасником, повинно підтверджуватися відповідним періодом спостереження. Отже, період обчислення фактичного співвідношення між невиконаними заявками та транзакціями не повинен перевищувати тривалість торговельної сесії. Однак, торговельним майданчикам необхідно дозволити встановлювати коротші періоди спостереження, якщо такі коротші періоди спостереження ефективніше сприятимуть підтриманню умов упорядкованої торгівлі.
(8) З міркувань узгодженості та для забезпечення безперебійного функціонування фінансових ринків необхідно, щоб положення, установлені в цьому Регламенті, та відповідні національні положення, що транспонують Директиву 2014/65/ЄС, застосовувалися з однієї тієї ж дати.
(9) Цей Регламент базується на проектах регуляторних технічних стандартів, представлених Європейським органом з цінних паперів і ринків на розгляд Комісії.
(10) Європейський орган з цінних паперів і ринків провів відкриті публічні консультації щодо проектів регуляторних технічних стандартів, на яких базується цей Регламент, проаналізував потенційні пов'язані витрати та вигоди та подав запит на отримання висновку Групи стейкхолдерів у секторі цінних паперів і ринків, заснованої статтею 37 Регламенту Європейського Парламенту і Ради (ЄС) № 1095/2010 (-2),
УХВАЛИЛА ЦЕЙ РЕГЛАМЕНТ:
Терміни та значення
Для цілей цього Регламенту застосовуються такі терміни та означення:
(a) "заявка" включає в себе всі вхідні повідомлення, у тому числі повідомлення про подання, зміну та скасування, надіслані до торговельної системи торговельного майданчика, пов'язані із заявкою чи пропозицією, але за винятком повідомлень про скасування, що надходять унаслідок:
(i) відсутність перетину заявок на аукціоні;
(ii) втрати з'єднання з майданчиком;
(iii)застосування невідкладного анулювання невиконаних заявок;
(b) "транзакція" означає повністю або частково виконану заявку;
(c) "обсяг" означає кількість фінансових інструментів, якими торгують, виражену як:
(i) кількість інструментів у випадку акцій, депозитарних розписок, біржових інвестиційних фондів (ETF), сертифікатів та інших подібних фінансових інструментів;
(ii) номінальна вартість у випадку облігацій і структурованих фінансових продуктів;
(iii) розмір лотів або кількість контрактів у випадку деривативів;
(iv) метричні тонни діоксиду вуглецю у випадку квот на викиди.
Зобов'язання обчислювати співвідношення між невиконаними заявками та транзакціями
Торговельні майданчики повинні обчислювати співвідношення між невиконаними заявками та транзакціями, фактично внесеними до системи кожним членом або учасником, для кожного фінансового інструмента, що є предметом торгів у рамках електронної книги заявок безперервного аукціону або торговельної системи на основі пропозицій чи гібридної торговельної системи.
Методика
1. Торговельні майданчики обчислюють співвідношення між невиконаними заявками та транзакціями для кожного їх члена або учасника, принаймні наприкінці кожної торговельної сесії в обидва такі способи:
(a):за обсягом:(загальний обсяг заявок/ загальний обсяг транзакцій) - 1;
(b):за кількістю:(загальна кількість заявок/ загальна кількість транзакцій) - 1.
2. Уважається, що член або учасник торговельного майданчика під час торговельної сесії перевищив максимальне співвідношення між невиконаними заявками та транзакціями, обчислене торговельним майданчиком, якщо торговельна діяльність цього члена або учасника щодо одного конкретного інструмента, ураховуючи всі етапи торговельної сесії, включно з аукціонами, перевищує одне чи обидва значення співвідношення, встановлені в параграфі 1.
3. Торговельні майданчики підраховують кількість заявок, отриманих від кожного члена чи учасника, використовуючи методику підрахунку для кожного типу заявки, наведеного в додатку.
4. Якщо торговельний майданчик використовує тип заявки, який прямо не встановлений у додатку, він повинен підраховувати повідомлення відповідно до загальної системи, на якій базується методика підрахунку, і на основі найбільш подібного типу заявки, наведеного в додатку.
Набуття чинності та застосування
Цей Регламент набуває чинності на двадцятий день після його публікації в Офіційному віснику Європейського Союзу.
Він застосовується з дати, що вказана першою в другому підпараграфі статті 93(1) Директиви 2014/65/ЄС.
Цей Регламент обов'язковий у повному обсязі та підлягає прямому застосуванню в усіх державах-членах.
Вчинено у Брюсселі 18 травня 2016 року.
За Комісію
Президент
Jean-Claude JUNCKER
__________
(-1) ОВ L 173, 12.06.2014, с. 349.
(-2) Регламент (ЄС) № 1095/2010 Європейського Парламенту і Ради від 24 листопада 2010 року про Європейський наглядовий орган (Європейський орган з цінних паперів і ринків), про внесення змін і доповнень до Рішення № 716/2009/ЄС та про скасування Рішення Комісії 2009/77/ЄС (ОВ L 331, 15.12.2010, с. 84).
ДОДАТОК
Методика
підрахунку заявок відповідно до типу
Типи заявокКількість заявок, отриманих торговельним майданчиком, що їх необхідно підрахувати для обчислення співвідношення між невиконаними заявками та транзакціями (кожне подання, зміну й скасування рахують як одну заявку)Кількість оновлень, потенційно відправлених торговельним майданчиком, яка не повинна враховуватись для обчислення співвідношення між невиконаними заявками та транзакціями (за винятком виконань/скасувань у рамках ринкових операцій)
Лімітна заявка10
Лімітна заявка - додати10
Лімітна заявка - видалити10
Лімітна заявка - змінити2 (будь-які зміни призводять до скасування та до нового введення)0
Стоп-заявка11 (у разі активації)
Негайне виконання (Ринкова заявка)10
Негайне виконання (Виконати або скасувати, Негайно виконати або скасувати)1 (та у випадку видалення/ скасування 2)0
Айсберг/резерв10
Лімітна ринкова заявка11 (у випадку активації)
Пропозиція2 (1 для сторони купівлі і 1 для сторони продажу)0
Пропозиція - додати20
Пропозиція - видалити20
Пропозиція - змінити4 (будь-які зміни призводять до скасування та до нового введення)0
Прив'язка1потенційно необмежена, оскільки заявка відстежує найкращу ціну попиту і найкращу ціну пропозиції
Прив'язка до ринку: заявка на протилежну сторону (європейської) "найкращої ціни попиту і найкращої ціни пропозиції" (ВВО)
Первинна прив'язка: заявка на ту ж сторону (європейської) ВВО
Прив'язка до середнього значення: заявка на середнє значення (європейської) ВВО
Альтернативна прив'язка до менш агресивного з двох значень: середнього значення або зміни ціни на 1 крок
Середнє значення в межах тієї ж сторони захищеної ВВО
Заявки, що скасовують одна одну: дві заявки, пов'язані так, що виконання однієї з них призводить до усунення іншої в рамках ринкових операцій21 (виконання однієї з позицій призводить до скасування іншої)
Одна заявка скасовує іншу - додати2
Одна заявка скасовує іншу - видалити2
Одна заявка скасовує іншу - змінити4
Гнучкий стоп-наказ: Стоп-заявка, для якої ціна-стоп, за якої активується заявка, змінюється залежно від (європейської) ВВО1потенційно необмежена, оскільки стоп-ліміт відстежує ВВО
Лімітна заявка за найкращою ціною, коли лімітна ціна дорівнює протилежній стороні (європейської) ВВО на момент введення10
Лімітна заявка зі спредом, доходність якої розраховується через додавання спреду до доходності індексу (два параметри: спред та індекс)1потенційно необмежена, оскільки ліміт залежить від пропозиції іншого активу
Ціна виконання опціону: мінімальна ціна для заявок на купівлю та максимальна ціна для заявок на продаж1потенційно необмежена, але обмежена в часі (тривалість аукціону)
Заявка, активована подією: заявка, що залишається неактивною до моменту настання конкретної події, яка активує заявку (подібна до стоп-аявки, за винятком того, що після активації заявка не обов'язково відповідатиме тенденціям базового активу: заявка на покупку може бути активована, хоча через падіння фінансового інструмента була активована стоп-ціна)11 (у випадку активації)
"При відкритті"/"При закритті" Заявка, неактивна до моменту активації відкриттям чи закриттям ринку.11 (у випадку активації)
Заявка "Зареєструй або анулюй/ Розмістити": заявка, яка може не відповідати заявці на іншій стороні книги заявок у момент внесення її в книгу заявок
Заявка "Зареєструй або анулюй/ Розмістити" - додати1 (2 у разі видалення/скасування)0
Заявка "Зареєструй або анулюй/ Розмістити" - видалити1 (2 у разі видалення/скасування)0
Заявка "Зареєструй або анулюй/ Розмістити" - змінити20
Призупинена заявка: заявка, внесена до книги заявок, яка є готовою до трансформування у тверду заявку2 (подання заявки + підтвердження)0
Порядок транзакцій10
Заявка TOP, TOP+ розташована першою за списком у книзі або відхилена (+: перевірка наявного обсягу): заявка, яка повинна бути одночасно пасивною та на рівні BBO; за умови невиконання однієї з умов заявку буде відхилено.10
Заявка "Дисбаланс" (IOOP або IOOC): заявка, яка дійсна лише для аукціонів і має на меті усунути кількісний дисбаланс (між сторонами надлишку та дефіциту), не впливаючи на рівновагу цін.1потенційно необмежена, але обмежена в часі (тривалість аукціону)
Пов'язана заявка: заявка, яка відповідає кількості одиничних заявок, кожна з яких пов'язана з іншим фінансовим інструментом. Якщо одна з цих заявок виконується, обсяг інших заявок буде автоматично зменшуватися пропорційно. Цей тип заявок зазвичай використовують на ринку облігацій.1потенційно дорівнює кількості внесених базових інструментів
Заявка Свіп: дозволяє учасникам отримати доступ до інтегрованих книг заявок.10
Заявка Свіп за найкращою ціною: збільшення з рівнів цін із комбінованих книг заявок до лімітної ціни
Заявка "Послідовний порядок свіп": виконують до досягнення лімітної ціни заявки, яка зазначена в книзі заявок, до того, як будь-яка кількість заявок надсилається до іншої книги
Іменна заявка: неанонімна заявка10
Заявка "Умовний порядок": активується, коли остання ціна купівлі або ціна продажу досягає певного рівня11 (у випадку активації)
Гарантована стоп-заявка: Гарантує виконання за стоп-ціною11 (у випадку активації)
Комбіновані заявки, такі як стратегія, що базується на опціонах, поновлення ф'ючерсних контрактів тощо1потенційно необмежена
( Джерело: Урядовий портал (Переклади актів acquis ЄС) https://www.kmu.gov.ua )