• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Лист про наміри

Україна, Національний банк України  |  від 21.07.2015
Реквізити
  • Видавник: Україна, Національний банк України
  • Дата: 21.07.2015
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Україна, Національний банк України
  • Дата: 21.07.2015
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Україна: Лист про наміри
Київ, 21 липня, 2015 р.
Пані Крістін Лагард
Директору-розпоряднику
Міжнародного валютного фонду
Вашингтон ОК, 20431
Шановна пані Лагард:
1. В оновленому Меморандумі про економічну і фінансову політику (МЕФП) від 27 лютого 2015р., що додається, ми підтверджуємо свою налаштованість на реалізацію політики і виконання завдань економічної програми, підтримуваної в рамках угоди з МВФ про Механізм розширеного фінансування (EFF). Ми також надаємо виклад досягнень і подальших етапів політики, спрямованої на виконання цих завдань.
2. Незважаючи на виключно складну ситуацію в Україні - з неврегульованим конфліктом на сході, - ми доклали рішучих зусиль для реалізації напрямів політики, передбачених за програмою в рамках Механізму розширеного фінансування, що відзеркалює наше рішуче налаштування на перебудову економіки і реформи. Услід за значним скороченням економіки в 1-му кварталі 2015 р., з'явились ознаки поступового відновлення економічної стабільності. Протягом останніх кількох місяців валютний ринок залишався відносно стабільним. Попри свій все ще низький рівень, наші офіційні резерви значно зросли після надання офіційними кредиторами коштів і закупівлі Національним банком валюти на ринку. Ми запровадили рішучі заходи, щоби просунути вперед довгоочікувані реформи, включно в енергетичному секторі, ухваливши новий Закон про ринок газу і збільшивши тарифи для кінцевих споживачів газу та централізованого опалення, відповідно, на 285 і 67 відсотків. Це важливі перші кроки на шляху до забезпечення повного відшкодування собівартості, що базується на міжнародних ринкових цінах, і таким чином до усунення значних збитків державної компанії Нафтогаз із одночасним істотним збільшенням асигнувань на програми соціального захисту. Показники виконання бюджету за 1 кв. 2015 р. були кращими, ніж очікувалось, переважно, завдяки більшому обсягу надходжень від сплати ПДВ, якому сприяло суттєвіше знецінення обмінного курсу та вищий рівень інфляції, ніж очікувалось. Депозити банків в національній валюті знову зростають, хоча відплив валютних депозитів продовжується, і це й надалі викликає нашу стурбованість.
3. Наші дії забезпечили виконання усіх критеріїв ефективності (PC) станом на кінець березня, постійних критеріїв ефективності і більшості структурних маяків станом на кінець червня 2015 року, хоча деякі з них і бути дотримані із запізненням. Ми також виконали критерії ефективності станом на кінець червня (попередні дані містяться в Таблиці 2, а остаточна інформація буде надана перед засіданням Ради Виконавчих Директорів МВФ). Ми ухвалили необхідне законодавство з метою активізації стягнення дебіторської заборгованості перед НАК "Нафтогазом України" до завершення перегляду програми. Ми також ухвалили важливі законодавчі акти, що посилюють незалежність НБУ та умови урядування.
4. Наразі наші зусилля зосереджено на забезпеченні відновлення макроекономічної стабільності і створенні підґрунтя для потужного і всеохоплюючого зростання, що має надзвичайно важливе значення для українського народу. Сюди відносяться заходи з поліпшення конкурентоспроможності та бізнесового клімату через провадження далекосяжних структурних реформ, оздоровлення банківської системи, та відновлення стійкої зовнішньої та фіскальної позиції.
5. Попри наші активні зусилля, процес реструктуризації боргу просувається повільніше, ніж очікувалось. Конструктивна дискусія з власниками єврооблігацій державного Укрексімбанку у сумі 1.5 млрд. дол. США завершилася узгодженим переформатуванням цих інструментів 8 липня. Окрім того, державний Ощадбанк запропонував 6 липня узгоджену пропозицію щодо переформатування єврооблігацій на суму в 1.2 млрд. дол. США, маючи підтримку більшості у створеному для цієї мети комітеті кредиторів Ці операції з переформатування повністю сумісні із цільовими показниками управління боргом, що здійснюється в контексті програми EFF. Ми також досягаємо упевненого прогресу у загальній реструктуризації суверенного боргу, маючи на меті завершити його якнайшвидше (як було зазначено у спільних заявах створеного для цієї мети Кредитного Комітету 1 та 15 липня). Ми й надалі рішуче налаштовані завершити боргову операцію згідно з визначеними цілями.
6. З огляду на кроки, які ми вже здійснили, і зобов'язання в межах програми, ми просимо завершити перший перегляд і надати транш у сумі 1 182,1 млн. СПЗ.
7. Ми впевнені, що напрями політики, викладені в МЕФП, що додається, дозволять досягти макроекономічних і фінансових цілей програми, проте ми будемо вживати будь-яких додаткових заходів, що можуть сприяти цій меті. Ми будемо проводити консультації з МВФ щодо ухвалення таких заходів, а також до того, як піддавати перегляду напрями політики, визначені в МЕФП, у відповідності з політикою МВФ щодо проведення таких консультацій. Ми надаватимемо спеціалістам МВФ дані та інформацію на їх запит, необхідні для здійснення моніторингу виконання програми. Підтверджуючи нашу відданість політиці прозорості, ми надаємо згоду на публікацію МВФ цього листа, Меморандуму про економічну і фінансову політику, Технічного меморандуму про взаєморозуміння (ТМВ) і супровідних документів Ради директорів МВФ.
З повагою,
Петро Порошенко
Президент
Арсеній Яценюк
Прем'єр-міністр
Наталія Яресько
Міністр фінансів
Валерія Гонтарєва
Голова Національного банку України
Додаток І.
Україна: Меморандум про економічну і фінансову політику
( див. текст )Текст взято з - https://bank.gov.ua