• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Рішення Комісії від 17 січня 2005 року про гармонізацію смуги радіочастот в діапазоні 24 ГГц для тимчасового використання обладнанням автомобільних РЛС короткого радіуса дії на території Співтовариства

Європейський Союз | Рішення, Інформація, Міжнародний документ від 17.01.2005 № 2005/50/ЄС
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз
  • Тип: Рішення, Інформація, Міжнародний документ
  • Дата: 17.01.2005
  • Номер: 2005/50/ЄС
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Європейський Союз
  • Тип: Рішення, Інформація, Міжнародний документ
  • Дата: 17.01.2005
  • Номер: 2005/50/ЄС
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
2005D0050-UA-30.07.2011-001.001-1
(До Розділу IV "Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею" Глава 6. Заснування підприємницької діяльності, торгівля послугами та електронна торгівля)Цей документ слугує суто засобом документування, і установи не несуть жодної відповідальності за його зміст
РІШЕННЯ КОМІСІЇ
від 17 січня 2005 року
про гармонізацію смуги радіочастот в діапазоні 24 ГГц для тимчасового використання обладнанням автомобільних РЛС короткого радіуса дії на території Співтовариства
(оприлюднено під номером С(2005) 34)
(Текст стосується ЄЕП)
(2005/50/ЄС)
(ОВ L 21, 25.01.2005, с. 15)
Зі змінами і доповненнями, внесеними:
Офіційний вісник
сторінкадата
Імплементаційним рішенням Комісії 2011/485/ЄС
від 29 липня 2011 року
L 1987130.07.2011
РІШЕННЯ КОМІСІЇ
від 17 січня 2005 року
про гармонізацію діапазону смуги радіочастотного спектра 24 ГГц для тимчасового використання в обладнанні автомобільних РЛС короткого радіуса дії на території Співтовариства
(оприлюднено під номером С(2005) 34)
(Текст стосується ЄЕП)
(2005/50/ЄС)
КОМІСІЯ ЄВРОПЕЙСЬКИХ СПІВТОВАРИСТВ,
Беручи до уваги Рішення Європейського Парламенту і Ради № 676/2002/ЄС від 7 березня 2002 року про регулятивні рамки радіоспектральної політики в Європейському Співтоваристві (Радіоспектральне рішення) (-1) зокрема його статтю 4(3),
Оскільки:
(1) Повідомлення Комісії Раді і Європейському Парламенту від 2 червня 2003 року про "Програму безпеки європейських доріг - Скорочення вдвічі кількості жертв дорожньо-транспортних пригод в Європейському Союзі до 2010 року: розділена відповідальність" (-2) встановлює узгоджений підхід щодо дорожньої безпеки в Європейському Союзі. Більш того, в своєму повідомленні Раді й Європейському Парламенту від 15 вересня 2003 року під назвою "Інформаційно-комунікаційні технології для безпечних та інтелектуальних транспортних засобів" (-3), Комісія оголосила про свої наміри покращити рівень безпеки на дорогах Європи, відомі як ініціатива eSafety, шляхом використання нових інформаційно-комунікаційних технологій та інтелектуальних систем безпеки дорожнього руху, а саме: обладнання автомобільних РЛС короткого радіуса дії. П'ятого грудня 2003 року в своїх висновках про дорожню безпеку (-4) Рада також закликала до покращення рівня безпеки транспортних засобів шляхом реалізації нових технологій, таких як електронна безпека.
(2) Швидкий і скоординований розвиток та впровадження автомобільних РЛС короткого радіуса дії в межах Співтовариства потребує гармонізованої смуги частот, яка повинна бути доступною для цієї системи радіозв'язку в Співтовариства стабільно і без затримок, з метою забезпечення необхідного рівня довіри щоби промисловість здійснювала необхідні інвестиції.
(3) П'ятого серпня 2003 року, для забезпечення такої гармонізації, Комісія видала Європейській конференції адміністрацій пошт та електрозв'язку ("СЕПТ") мандат, відповідно до статті 4(2) Рішення № 676/2002/ЄС, на гармонізацію радіочастотного спектра та сприяння координованому введенню автомобільних РЛС короткого радіуса дії.
(4) За зазначеним мандатом СЕПТ визначило діапазон смуги 79 ГГц як найприйнятніший для довгострокового розвитку та впровадження автомобільних РЛС короткого радіуса дії, а відповідний інструмент буде введено щонайпізніше до січня 2005 року. Тому, Комісія ухвалила Рішення 2004/545/ЄС від 8 липня 2004 року про гармонізацію радіочастотного спектра в діапазоні 79 ГГц для використання обладнання автомобільних РЛС короткого радіуса дії в Співтоваристві (-5).
(5) Однак, процес розроблення технології автомобільних РЛС короткого радіуса дії в діапазоні смуги 79 ГГЦ все ще триває і вона поки недоступна на основі результативності витрат, хоча зрозуміло, що промисловість сприятиме розробленню такої технології щоби вона стала доступною в найкоротший строк.
__________
(-1) OB L 108, 24.04.2002, с. 1.
(-2) СОМ(2003) 311.
(-3) СОМ(2003) 542.
(-4) Висновки Ради Європейського Союзу щодо дорожньої безпеки, 15058/03 TRANS 307.
(-5) ОВ L 241, 13.07.2004, с. 66.
(6) У своєму звіті від 9 липня 2004 року Європейській Комісії, за мандатом від 5 серпня 2003 року, СЕПТ визначила смугу радіочастот у діапазоні 24 ГГц як тимчасовий розв'язок, що уможливить вчасне введення автомобільних РЛС короткого радіуса дії в Співтоваристві з метою виконання цілей ініціативи eSafety, оскільки технології постають достатньо розвинутими для роботи в зазначеній смузі. Тому держави-члени повинні вжити відповідні заходи, враховуючи свою національну ситуацію щодо радіочастотного спектра, для гармонізованого забезпечення доступності достатнього спектра в смузі радіочастот у діапазоні 24 ГГц (21,65-26,65 ГГц), а також захищаючи існуючі служби, що працюють у зазначеній смузі, від шкідливих радіозавад.
(7) Згідно з виноскою 5.340 Регламенту радіозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЕ), заборонено будь-яке випромінювання в смузі 23,6-24,0 ГГц з метою первинного захисту використання цієї смуги радіоастрономічною службою, супутниковою службою дослідження Землі (пасивною) та службою космічних досліджень (пасивною). Підставою такої заборони є факт недопустимості шкідливих радіозавад для роботи цих служб від випромінювання в цій смузі.
(8) Виноска 5.340 підлягає впровадженню кожною країною, її можна застосовувати в сукупності зі статтею 4.4 Регламенту радіозв'язку, відповідно до якої не можна призначити станції жодної частоти як відступ від Регламенту радіозв'язку, окрім як за явних умов, коли така станція, використовуючи таке присвоєння частоти, не повинна створювати шкідливих радіозавад станції, що працює відповідно до положень правил МСЕ. Тому в своєму звіті Комісії СЕПТ зазначила, що виноска 5.340 не забороняє повністю адміністративним органам використовувати частоти, на які ця виноска поширюється, за умови, що вони ані впливають на послуги інших адміністративних органів, ані прагнуть міжнародного визнання такого використання в рамках МСЕ.
(9) Смуга частот 23,6-24,0 ГГц становить головний інтерес для наукових і метеорологічних співтовариств, пов'язаний з вимірюванням вмісту водяної пари, суттєвого для вимірювання температури для служби супутникового дослідження Землі. Зокрема, ця частота відіграє важливу роль в ініціативі Глобального моніторингу довкілля та безпеки (GMES), мета якої - створити європейську систему попереджання. Діапазон частот 22,21-24,00 ГГц також необхідний для вимірювання спектральних ліній аміаку та води, так само як і для спостережень раідовипромінення, які здійснює радіоастрономічна служба.
(10) В Регламенті радіозв'язку МСЕ смуги 21,2-23,6 ГГц та 24,5-26,5 ГГц розподілено фіксованій службі на первинній основі, їх широко використовують фіксовані канали зв'язку для виконання інфраструктурних вимог до існуючих мобільних мереж 2G та 3G та для розвитку широкосмугових фіксованих бездротових мереж.
(11) На основі вивчення сумісності автомобільних РЛС короткого радіуса дії та фіксованих служб, супутникових служб дослідження Землі та радіоастрономічних служб, СЕПТ зробила висновок, що необмежене розгортання систем автомобільних РЛС короткого радіуса дії в смузі радіочастот у діапазоні 24 ГГц створить неприйнятні шкідливі радіозавади для існуючих систем радіозв'язку, які працюють у цій смузі. Беручи до уваги Регламент радіозв'язку МСЕ та важливість цих служб, будь-яке введення автомобільних РЛС короткого радіуса дії на частоті 24 ГГц можливе лише за умов достатнього захисту цих служб у зазначеній смузі. В цьому відношенні. зважаючи на те, що сигнал. якій видає обладнання автомобільних РЛС короткого радіуса дії, надслабкий в більшій частині діапазону частот 24 ГГц, важливо врахувати сукупний вплив від використання багатьох пристроїв, які окремо не будуть створювати радіозавад.
(12) Згідно з СЕПТ, існуючі системи радіозв'язку, які працюють у смузі 24 ГГц чи близько до неї, зазнаватимуть шкідливих радіозавад дедалі значнішого рівня якщо буде перевищено певний рівень проникнення транспортних засобів, що використовують смугу радіочастот у діапазоні 24 ГГц для автомобільних РЛС короткого радіуса дії. СЕПТ постановила, що, зокрема, спільне користування супутниковими службами дослідження Землі та автомобільними РЛС короткого радіуса дії здійсненно тільки на непостійній основі, якщо відсоток транспортних засобів, обладнаних 24-гігагерцовими автомобільними РЛС короткого радіуса дії, скоротити до 7,0% на ринку кожної країни. Хоча цей відсоток було розраховано на основі пікселів супутникового дослідження поверхні Землі, національні ринки використовують як орієнтир для розрахунку порогового значення, оскільки це - найрезультативніший спосіб здійснення такого моніторингу.
(13) Більш того, у своєму звіті СЕПТ дійшла висновку, що для збереження вимог до захисту фіксованої служби спільне користування з автомобільними РЛС короткого радіуса дії здійсненно лише на непостійній основі, якщо відсоток транспортних засобів, обладнаних автомобільними РЛС короткого радіуса дії, в зоні видимості приймача фіксованої служби обмежити до рівня нижче 10%.
(14) Відповідно, на основі результатів роботи СЕПТ можна вважати, що не можна завдавати шкідливих радіозавад іншим користувачам смуги, в якій загальна кількість зареєстрованих транспортних засобів, введених в обіг на ринку або введених в експлуатацію і обладнаних 24-гігагерцовими автомобільними РЛС короткого радіуса дії, не перевищує 7% від загальної кількості транспортних засобів в обігу в кожній державі-члені.
(15) Наразі не очікується досягнення цього порогового значення до референтної дати 30 червня 2013 року.
(16) Декілька держав-членів також використовують смугу радіочастот у діапазоні 24 ГГц для контролю за допомогою радіолокаційних вимірювачів швидкості, який сприяє безпеці руху. За результатами досліджень сумісності з автомобільними РЛС короткого радіуса дії на низці таких пристроїв, які експлуатують в Європі, СЕПТ дійшла висновку, що сумісність можлива за певних умов, здебільшого шляхом роз'єднання центральних частот цих двох систем щонайменше на 25 МГц, і що ризик шкідливих радіозавад є низьким і не призводитиме до помилкових вимірювань швидкості. Виробники транспортних засобів, які використовують системи автомобільних РЛС короткого радіуса дії, також взяли на себе зобов'язання продовжувати вживати відповідних заходів для забезпечення мінімального ризику радіозавад для радіолокаційних вимірювачів швидкості. Таким чином, експлуатація автомобільних РЛС короткого радіуса дії зовсім не матиме значного впливу на надійність обладнання радіолокаційних вимірювачів швидкості.
(17) Деякі держави-члени в майбутньому використовуватимуть смугу 21,4-22,0 ГГц для радіомовної супутникової служби в напрямку космос-Земля. За результатами досліджень сумісності, відповідні національні адміністративні органи дійшли висновку, що не існує ніяких проблем сумісності, якщо випромінення автомобільних РЛС короткого радіуса дії обмежене до рівня не більше -61,3 дБм/МГц для частот нижче 22 ГГц.
(18) Вищезгадані припущення та запобіжні заходи необхідно регулярно піддавати об'єктивному та пропорційному перегляду, який здійснює Комісія за допомоги держав-членів, щоб оцінити на основі конкретних доказів, чи буде порушено порогове значення 7% на ринку будь-якої країни до референтної дати, чи було заподіяно шкідливих радіозавад іншим користувачам смуги або їх може бути заподіяно протягом короткого проміжку часу внаслідок порушення порогового значення 7% на ринку будь-якої країни, або чи було спричинено шкідливі радіозавади іншим користувачам смуги на рівні, нижчому за такий поріг.
(19) Тому в результаті отримання інформації в процесі такого перегляду може виникнути необхідність внести поправки до цього Рішення, зокрема, для забезпечення відсутності шкідливих радіозавад, заподіяних іншим користувачам цієї смуги.
(20) Відповідно, не можна очікувати, що смуга 24 ГГц залишатиметься доступною для автомобільних РЛС короткого радіуса дії до референтної дати, якщо в будь-який час виявиться, що будь-яке з вищезгаданих припущень недійсне.
(21) З метою сприяння такому моніторингу використання смуги 24 ГГц, такому перегляду та підвищення їх результативності, держави-члени можуть вирішити більш безпосередньо взаємодіяти з виробниками та імпортерами щодо інформації, необхідної стосовно процесу такого перегляду.
(22) Згідно зі звітом СЕПТ, спільне користування автомобільними РЛС короткого радіуса дії та радіоастрономічною службою в межах смуги 22,21-24,00 ГГц може призвести до шкідливих радіозавад для радіоастрономічної служби, якщо транспортним засобам, обладнаним РЛС короткого радіуса дії, дозволити вільно працювати на певній відстані від кожної радіоастрономічної станції. Тому, зважаючи на те, що Директива Європейського Парламенту і Ради 1999/5/ЄС від 9 березня 1999 року про радіообладнання, телекомунікаційне термінальне (кінцеве) обладнання та взаємне визнання їх відповідності (-1) вимагає, щоб радіообладнання було вироблено з метою уникнення шкідливих радіозавад, автомобільні системи РЛС короткого радіуса дії, що працюють в діапазоні 22,21-24,00ГГц, який використовують в радіоастрономії, необхідно вимикати пересуваючись в таких зонах. Національні адміністративні органи повинні означити відповідні радіоастрономічні станції та пов'язані з ними заборонені зони та надати обґрунтування.
(23) Щоби таке вимкнення було дієвим та надійним, його необхідно здійснювати автоматично. Однак, щоби дозволити вчасне запровадження автомобільних РЛС короткого радіуса дії на 24 ГГц, можна дозволити обмежену кількість передавачів з ручним вимкненням, оскільки вважається, що з таким обмеженим використанням ймовірність завдання шкідливих радіозавад радіоастрономічній службі залишається низькою.
(24) Тимчасове введення автомобільних РЛС короткого радіуса дії в смузі радіочастот у діапазоні 24 ГГц має винятковий характер, його не можна вважати прецедентом для можливого введення інших систем радіозв'язку у смугах, на які поширюється виноска 5.340 Регламенту радіозв'язку МСЕ щодо тимчасового чи постійного використання. Більш того, автомобільні РЛС короткого радіуса дії не можна вважати послугою, пов'язаною з безпекою життя, у розумінні Регламенту радіозв'язку МСЕ, а також вони повинні працювати не створюючи радіозавад та не вимагаючи захисту від них. Також, автомобільні РЛС короткого радіуса дії повинні не стримувати майбутній розвиток використання смуги 24 ГГц для систем радіозв'язку, на які поширюється захист відповідно до виноски 5.340.
(25) Введення в обіг та експлуатація обладнання 24-гіггагерцових автомобільних РЛС короткого радіуса дії, що працюють автономно або встановлюються на транспортних засобах, вже наявних на ринку, несумісні з ціллю уникнення шкідливих радіозавад для існуючих систем радіозв'язку, що працюють в цій смузі, оскільки це може призвести до неконтрольованого розповсюдження такого обладнання. З іншого боку, необхідний легший контроль за використанням систем автомобільних РЛС короткого радіуса дії в смузі 24 ГГц, виключно в складі комплексної інтеграції електросистеми, конструкції автомобіля та пакета програмного забезпечення транспортного засобу, встановленого від початку на новому транспортному засобі, або які використовують для заміни обладнання оригінальних вбудованих автомобільних РЛС короткого радіуса дії.
(26) Це Рішення застосовуватимуть з урахуванням та без обмеження Директиви Ради 70/156/ЄЕС від 6 лютого 1970 року про наближення законодавств держав-членів щодо схвалення типу автотранспортних засобів і причепів до них (-2) та Директиви 1999/5/ЄС.
(27) Інструменти, передбачені у цьому Рішенні, відповідають висновку Комітету з питань радіочастотного спектра,
__________
(-1) OJ L 91, 07.04.1999, с. 10. Директива з останніми змінами і доповненнями, внесеними Регламентом (ЄС) № 1882/2003 (OB L 284, 31.10.2003, с. 1).
(-2) ОB L 42, 23.02.1970, с. 1. Директива з останніми змінами і доповненнями, внесеними Директивою Комісії 2004/104/ЄС (ОB L 337, 13.11.2004, с. 13).
УХВАЛИЛА ЦЕ РІШЕННЯ:
Метою цього Рішення є гармонізація умов доступності та ефективного використання смуги радіочастот у діапазоні 24 ГГц для обладнання автомобільних РЛС короткого радіуса дії.
Для цілей цього Рішення застосовуються такі терміни та означення:
1. "смуга радіочастот у діапазоні 24 ГГц" означає смугу частот 24,15 +/- 2,50 ГГц;
2. "обладнання автомобільних РЛС короткого радіуса дії" означає обладнання, що виконує функції радара автодорожнього транспортного засобу для уникнення зіткнень та підвищення безпеки дорожнього руху;
3. "обладнання автомобільних РЛС короткого радіуса дії, введене в експлуатацію в Співтоваристві" означає встановлене від початку обладнання автомобільних РЛС короткого радіуса дії або таке, яким замінено таке обладнання в транспортному засобі, який буде або вже зареєстровано, введено в обіг або введено в експлуатацію в Співтоваристві;
4. "на умовах нестворення радіозавад та невимагання захисту від них" означає, що не дозволяється жодних шкідливих радіозавад іншим користувачам смуги та не можна висувати жодних вимог щодо захисту від шкідливих радіозавад, джерелом яких є інші системи або служби, що працюють у зазначеній смузі;
5. "референтні дати" означають 30 червня 2013 року для частоти 21,65-24,25 ГГц та 1 січня 2018 року для частоти 24,25-26,65 ГГц;
6. "перехідна дата" означає 30 червня 2007 року;
7. "транспортний засіб" означає будь який транспортний засіб згідно з означенням, наведеним в статті 2 Директиви 70/156/ЄЕС;
8. "вимкнення" означає переривання випромінювання обладнання автомобільних РЛС короткого радіуса дії;
9. "заборонена зона" означає територію навколо радіоастрономічної станції, обмежену радіусом, рівним певній відстані від такої станції;
10. "робочий цикл" означає співвідношення часу протягом однієї години, коли обладнання активно передає сигнали.
Смугу радіочастот у діапазоні 24 ГГц необхідно призначати і зробити доступним якомога швидше і не пізніше 1 липня 2005 року, на умовах нестворення радіозавад та невимагання захисту від них, для обладнання автомобільних РЛС короткого радіуса дії, введеного в експлуатацію в Співтоваристві, що відповідає умовам, встановленим в статтях 4 та 6.
Смугу радіочастот у діапазоні 24 ГГц необхідно залишати доступною у такий спосіб до референтних дат, із дотриманням положень статті 5 .
Після таких дат, необхідно зробити смугу радіочастот у діапазоні 24 ГГц недоступною для обладнання автомобільних РЛС короткого радіуса дії, встановленого на будь-якому транспортному засобі, за винятком, якщо таке обладнання було встановлено від початку або якщо ним було замінено обладнання, встановлене і такий спосіб у транспортному засобі, який було зареєстровано, введено в обіг або введено в експлуатацію до настання таких дат в Співтоваристві.
Проте, дату 1 січня 2018 року можна відтермінувати на 4 роки для автомобільних РЛС короткого радіуса дії, встановлених на автотранспортних засобах, щодо яких було подано заявку на офіційне затвердження типу відповідно до статті 6(6) Директиви Європейського Парламенту і Ради 2007/46/ЄС (-1) і отримано таке затвердження до 1 січня 2018 року.
__________
(-1) ОB L 263, 09.10.2007, с. 1.
Смуга радіочастотного спектра діапазону 24 ГГц повинна бути доступною для надширокосмугової частини обладнання автомобільних РЛС короткого радіуса дії з максимальною щільністю середньої потужності -41,3 дБм/МГц ефективної ізотропно-випромінюваної потужності (ЕІВП) та щільністю пікової потужності 0 дБм/50 МГц ЕІВП, окрім частот нижче 22 ГГц, де максимальна щільність середньої потужності обмежена до - 61,3 дБм/МГц ЕІВП.
Смугу радіочастотного спектра 24,05-24,25 ГГц призначено режиму/компоненту вузькосмугового випромінювання, що складається з немодульованого носія, з максимальною піковою потужністю 20 дБм ЕІВП та робочого циклу, обмеженого до 10% для пікового випромінення, вищого за -10 дБм ЕІВП.
Випромінення в смузі 23,6-24,0 ГГц, що на 30 або більше иградусів вище горизонтальної площини, необхідно послабити щонайменше на 25 дБ для обладнання автомобільних РЛС короткого радіуса дії, введеного в обіг до 2010 року, і принаймні на 30 дБ - після.
1. Постійну доступність смуги радіочастот у діапазоні 24 ГГц для систем автомобільних РЛС короткого радіуса дії необхідно ретельно та активно вивчати для забезпечення збереження дійсності основної передумови відкриття цієї смуги для таких систем, яка полягає у відсутності завдання жодних шкідливих радіозавад іншим користувачам зазначеної смуги, зокрема, шляхом проведення своєчасних перевірок:
(a) загальної кількості зареєстрованих транспортних засобів, введених в обіг або введених в експлуатацію, обладнаних 24-гігагерцовими автомобільними РЛС короткого радіуса дії в кожній державі-члені, щоби перевірити, що ця кількість не перевищує 7% від загальної кількості транспортних засобів в обігу в кожній державі-члені;
(b) чи надали держави-члени або виробники та імпортери достатню інформацію стосовно кількості транспортних засобів, обладнаних 24-гігагерцовими РЛС короткого радіуса дії з метою проведення дієвого моніторингу використання смуги радіочастоти 24 ГГц обладнанням автомобільних РЛС короткого радіуса дії;
(c) чи спричиняє індивідуальне чи сукупне використання 24-гігагерцових автомобільних РЛС короткого радіуса дії або чи воно ймовірно завдасть найближчим часом шкідливих радіозавад іншим користувачам смуги 24 ГГц або суміжних смуг принаймні в одній державі-члені, незалежно від того, чи досягнуто порогове значення, вказане в пункті (a);
(d) чи залишаються референтні дати доцільними.
4. Держави-члени повинні сприяти Комісії у проведенні ретельного вивчення, вказаного в параграфі 1, забезпечуючи своєчасне збирання необхідної інформації і надання її Комісії, зокрема, інформації, наведеної в додатку.
1. Обладнання автомобільних РЛС короткого радіуса дії на транспортних засобах повинно працювати лише коли транспортний засіб активний.
2. Обладнання автомобільних РЛС близької дії, введене в експлуатацію в Співтоваристві, повинно забезпечувати захист радіоастрономічних станцій в смузі радіочастотного спектру 22,21-24,00 ГГц, як її означено в статті 7, шляхом автоматичного виведення з робочого стану в означеній забороненій зоні або за допомогою іншого способу, який надає відповідний захист для цих станцій без будь-якого втручання з боку водія.
3. Як відступ від параграфа 2, ручне вимкнення буде прийнято для обладнання автомобільних РЛС короткого радіуса дії, введеного в експлуатацію в Співтоваристві, яке функціонує в смузі радіочастот у діапазоні 24 ГГц, до перехідної дати.
Кожна держава-член повинна визначити відповідні національні радіоастрономічні станції, які необхідно захистити на її території згідно зі статтею 6(2), а також характеристики заборонених зон стосовно кожної станції. Цю інформацію, разом з доречним обґрунтуванням, необхідно нотифікувати Комісії в шестимісячний строк після ухвалення цього Рішення та опублікувати в Офіційному віснику Європейського Союзу.
Це Рішення адресовано державам-членам.
ДОДАТОК
Інформація, необхідна для проведення моніторингу використання смуги радіочастот у діапазоні 24 ГГц автомобільними РЛС короткого радіуса дії
Цей Додаток встановлює дані, необхідні для перевірки ступеня проникнення автомобільної техніки, обладнаної РЛС короткого радіуса дії, в кожній державі-члені Європейського Союзу відповідно до статті 5. Ці дані необхідно використовувати для розрахунку співвідношення транспортних засобів, оснащених РЛС короткого радіуса дії, що використовують діапазон радіочастотного спектр 24 ГГц, порівняно із загальною кількістю транспортних засобів в обігу в кожній державі-члені.
Наведені нижче дані необхідно збирати щорічно:
(1) кількість вироблених та/або введених в обіг та/або зареєстрованих вперше протягом референтного року в Співтоваристві транспортних засобів, оснащених РЛС короткого радіуса дії, які використовують смугу радіочастот у діапазоні 24 ГГц;
(2) кількість транспортних засобів, обладнаних РЛС короткого радіуса дії, що використовують смугу радіочастот у діапазоні 24 ГГц, імпортованих з-поза меж Співтовариства протягом референтного року;
(3) загальна кількість транспортних засобів в обігу протягом референтного року.
Всі дані необхідно супроводжувати оцінкою невизначеності такої інформації.
Окрім зазначених вище даних необхідно забезпечити вчасну наявність будь-якої іншої відповідної інформації на допомогу Комісії в підтриманні належного огляду постійного використання смуги радіочастот у діапазоні 24 ГГц автомобільними РЛС короткого радіуса дії, в тому числі, інформацію щодо:
- поточних та майбутніх ринкових тенденцій, як в межах Співтовариства так і поза ними,
- продажів на вторинному ринку та модифікації обладнання,
- ступеня розвитку альтернативних технологій та систем радіозв'язку, особливо автомобільних РЛС короткого радіуса дії, що працюють в смузі радіочастот у діапазоні 79 ГГц відповідно до Рішення 2004/545/ЄС.
( Джерело: Урядовий портал (Переклади актів acquis ЄС) https://www.kmu.gov.ua )