• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Марракеська декларація (укр/рос)

Світова організація торгівлі | Декларація, Міжнародний документ від 15.04.1994
Реквізити
  • Видавник: Світова організація торгівлі
  • Тип: Декларація, Міжнародний документ
  • Дата: 15.04.1994
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Світова організація торгівлі
  • Тип: Декларація, Міжнародний документ
  • Дата: 15.04.1994
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Марракеська декларація
від 15 квітня 1994 року
Міністри,
Представляючи 124 Уряди та Європейські співтовариства, що беруть участь в Уругвайському раунді багатосторонніх торгівельних переговорів, з нагоди заключного засідання Комітету з питань торгівельних переговорів на рівні Міністрів, який проводиться в Марракеші, Марокко з 12 по 15 квітня 1994 року,
Згадуючи Декларацію Міністрів, прийняту в Пунта-дель-Есте, Уругвай, 20 вересня 1986 року щодо розпочатку Уругвайського раунду багатосторонніх торгівельних переговорів,
Згадуючи прогрес, досягнутий на зустрічах Міністрів, які відбулися у Монреалі, Канада, та Брюсселі, Бельгія, відповідно у грудні 1988 та 1990 року,
Відзначаючи, що переговори були в основному завершені 15 грудня 1993 року,
Прагнучи зміцнити успіх Уругвайського раунду шляхом залучення їх економіки до світової торгівельної системи на засадах відкритої, ринково-орієнтованої політики та зобов'язаннях, встановлених Угодами та Рішеннями Уругвайського раунду,
Сьогодні прийняли наступне:
ДЕКЛАРАЦІЯ
1. Міністри вітають історичне досягнення, яким є завершення Раунду, і вони вважають, що воно зміцнить світову економіку і призведе до прискорення росту торгівлі, інвестицій, зайнятості та доходів по всьому світу. Зокрема, вони вітають:
- міцнішу та чіткішу правову базу, яку вони прийняли стосовно ведення міжнародної торгівлі, включаючи більш ефективний та надійний механізм розв'язання суперечок,
- глобальне зниження тарифів на 40 відсотків та угоди, які ширше відкривають ринки для товарів, а також більшу передбачуваність та гарантії, представлені у вигляді суттєвого розширення обсягу тарифних зобов'язань, та
- заснування багатосторонньої правової бази у сфері торгівлі послугами та захисту прав інтелектуальної власності, пов'язаних з торгівлею, а також зміцнення багатосторонніх торгівельних інструментів, регулюючих торгівлю сільськогосподарськими товарами, текстилем та одягом.
2. Міністри підтверджують, що заснування Світової організації торгівлі (СОТ) провіщає нову еру глобального економічного співробітництва, відображуючи широке бажання працювати в умовах більш справедливої чи більш відкритої багатосторонньої торгівельної системи на користь та добробут своїх народів. Міністри висловлюють свою рішучість протистояти будь-яким протекціоністським натискам. Вони впевнені, що лібералізація торгівлі та зміцнені правила її регулювання, досягнуті в результаті Уругвайського раунду, вестимуть до постійно зростаючої відкритості світового торгівельного середовища. Міністри зобов'язуються до розпочатку діяльності СОТ не застосовувати будь-які торгівельні заходи, які б підривали чи негативно впливали на результати Уругвайського раунду переговорів чи їх реалізацію, і таке зобов'язання набуває чинності негайно.
3. Міністри підтверджують свою рішучість прагнути до більшого єднання, у глобальному масштабі, політики у сфері торгівлі, грошей та фінансів, включаючи співробітництво з цією метою між СОТ, МВФ та Світовим банком.
4. Міністри вітають той факт, що участь в Уругвайському раунді була набагато ширшою, ніж на будь-яких попередніх багатосторонніх торгівельних переговорах, і зокрема, що країни, які розвиваються, вигравали в цьому процесі помітно активну роль. Це стало історичним кроком на шляху до більш збалансованого та інтегрованого глобального торгівельного партнерства. Міністри відзначають, що під час цих переговорах у багатьох країнах, що розвиваються, та країнах, які у минулому мали центрально-плановану економіку, були впроваджені важливі заходи по реформуванню економіки та незалежній лібералізації торгівлі.
5. Міністри згадують, що результати переговорів утілюють положення, які надають диференційований та більш сприятливий режим країнам, що розвиваються, включаючи особливу увагу до специфічного положення найменш розвинених країн. Міністри визнають важливість реалізації цих положень для найменш розвинених країн та заявляють про свій намір продовжувати допомогу та сприяння розширенню їх торгівлі та інвестиційних можливостей. Вони погоджуються регулярно вивчати на Конференціях Міністрів та в рамках відповідних органів СОТ вплив результатів Раунду та найменш розвинені країни, а також на країни-нетто-імпортери продовольства, які розвиваються, з метою заохочення позитивних заходів, що уможливлюють досягнення такими країнами своїх розвиткових цілей. Міністри визнають потребу у посиленні можливостей ГАТТ та СОТ у наданні більшої технічної допомоги в сферах їх компетенції, і зокрема, у значному поширенні такої допомоги на користь найменш розвинених країн.
6. Міністри заявляють, що підписання ними "Заключного акта, втілюючого результати Уругвайського раунду багатосторонніх торгівельних переговорів" та прийняття ними спільних Декларацій Міністрів започатковують перехід від ГАТТ до СОТ. Зокрема, вони заснували Підготовчий комітет з метою формування основи для набуття чинності Угоди СОТ та зобов'язуються прагнути до завершення всіх процедур, необхідних для ратифікації Угоди СОТ з тим, щоб вона могла набрати чинності до 1 січня 1995 року чи якнайшвидше після цієї дати. Крім того, Міністри прийняти Рішення про торгівлю та навколишнє середовище.
7. Міністри висловлюють свою щиру подяку Його Величності Королю Хассану II за його особистий внесок в успіх цієї Зустрічі Міністрів, а також Уряду та народу Марокко за їх теплу гостинність та відмінну організацію Зустрічі. Той факт, що ця заключна Зустріч Міністрів в рамках Уругвайського раунду була проведена у Марракеші, є ще одним свідченням відданості Марокко принципам відкритої світової торгівельної системи та його найповнішої інтеграції у світову економіку.
8. З прийняттям та підписанням Заключного акта та відкриттям для прийняття Угоди СОТ, Міністри проголошують роботу Комітету з питань торгівельних переговорів закінченою, а Уругвайський раунд офіційно завершеним.