• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про співробітництво в будівельній діяльності (укр/рос)

Співдружність Незалежних Держав (СНД) | Угода, Міжнародний документ, Статут від 09.09.1994
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Угода, Міжнародний документ, Статут
  • Дата: 09.09.1994
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Угода, Міжнародний документ, Статут
  • Дата: 09.09.1994
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
про співробітництво в будівельній діяльності
Дата підписання Україною: 09.09.1994
Набуття чинності для України: 09.09.1994
Уряди держав-учасниць даної Угоди, надалі - Сторони,
визнаючи важливість поглиблення взаємовигідного економічного співробітництва,
приймаючи до уваги загальні інтереси і переваги погоджених підходів при розробці і проведенні інвестиційної політики,
з метою взаємовигідної інтеграції у використанні сировинних ресурсів і матеріально-технічної бази будівництва, а також інвестиційного, науково-технічного та інших видів співробітництва в будівельній діяльності,
погодилися про нижченаведене:
Сторони, володіючи повною самостійністю в питаннях формування і реалізації державної інвестиційної і науково-технічної політики, а також управління будівельним комплексом:
співробітничають в розробці і здійсненні міждержавних інвестиційних програм і спільних проектів, здійснюють координацію розвитку матеріально-технічної бази будівництва, промисловості будівельних матеріалів, будівельного і дорожнього машинобудування;
сприяють формуванню загального ринку науково-технічної продукції і послуг, інвестицій, проектних і підрядних робіт, розвиткові прямих зв'язків між підприємствами усіх форм власності в будівництві, у промисловості будівельних матеріалів, будівельних конструкцій і виробів, будівельного і дорожнього машинобудування з обліком сформованих міжрегіональних коопераційних і інтеграційних зв'язків;
проводять погоджену політику в питаннях технічного нормування, стандартизації, сертифікації продукції, ліцензування будівельної діяльності, державного будівельного нагляду й експертизи;
узгоджено вирішують правові питання в галузі будівництва, у тому числі питання договірних відносин, системи ціноутворення, кошторисного нормування і витрати матеріальних ресурсів, тарифікації робіт, нормування й охорони праці в будівництві і промисловості будівельних матеріалів, а також питання удосконалювання методологічного і нормативно-технічного забезпечення діяльності дослідницьких, проектних, будівельних організацій, підприємств будівельних матеріалів і будівельної індустрії.
Сторони на основі рівності, взаємної вигоди і взаємодопомоги, не допускаючи дій, що наносять збиток один одному, сприяють розвитку економічного і науково-технічного співробітництва в будівельній діяльності.
З цією метою Сторони будуть прагнути до зближення законодавства і методів державного регулювання інвестиційної і будівельної діяльності.
Для вироблення погодженої політики, об'єднання зусиль по стабілізації і подальшому розвитку будівництва і координації діяльності будівельних комплексів держав-учасниць даної Угоди створюється Міжурядова рада по співробітництву в будівельній діяльності (далі - Рада).
Склад, структура, задачі Ради, її правовий статус визначаються Статутом, що є невід'ємною частиною даної Угоди.
Сторони погодилися, що постачання будівельних матеріалів, конструкцій і виробів, послуги технологічного і науково-технічного характеру здійснюються на основі договорів (контрактів), що укладаються господарюючими суб'єктами держав-учасниць, даної Угоди з дотриманням Угоди про загальні умови і механізм підтримки розвитку виробничої кооперації підприємств і галузей держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав і Угоди про співробітництво у галузі інвестиційної діяльності.
Порядок взаєморозрахунків між господарюючими суб'єктами держав-учасниць даної Угоди визначається міждержавними і міжурядовими угодами і їхнім національним законодавством.
Сторони несуть витрати по забезпеченню діяльності Ради і її органів на частковій основі за рахунок щорічних внесків держав-учасниць даної Угоди, а також добровільних внесків і пожертвувань юридичних і фізичних осіб і інших надходжень.
Суперечки, що стосуються тлумачення і застосування даної Угоди, вирішуються Сторонами при допомозі переговорів.
Угода укладена терміном на 5 років і продовжується автоматично на черговий п'ятирічний термін, якщо Сторони не приймуть рішення про припинення її дії.
Угода набуває чинності з дня її підписання.
Будь-яка Сторона може вийти з даної Угоди, повідомивши депозитарія у письмовій формі про свій намір не пізніше як за дванадцять місяців до виходу.
Угода відкрита для приєднання інших держав, що визнають цілі і задачі Угоди.
Угода не торкається прав і зобов'язань Сторін по іншим прийнятим ними угодам.
За узгодженням між Сторонами в Угоду можуть бути внесені зміни і доповнення.
Вчинено в місті Москві 9 вересня 1994 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається в Архіві Уряду Республіки Білорусь, що направить кожній державі, яка підписала дану Угоду, її завірену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Республіки Республіки Молдова
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Білорусь Російської Федерації
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Республіки Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Грузія Туркменистану
(підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Киргизької Республіки України
(підпис) (підпис)
Додаток
до Угоди Ради глав урядів
Співдружності Незалежних
Держав про співробітництво
в будівельній діяльності
від 9 вересня 1994 року
СТАТУТ
МІЖУРЯДОВОЇ РАДИ ПО СПІВРОБІТНИЦТВУ В БУДІВЕЛЬНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Міжурядова рада по співробітництву в будівельній діяльності, (далі - Рада) створена відповідно до Угоди про співробітництво в будівельній діяльності (далі - Угода) від 9 вересня 1994 року, підписана у місті Москві.
Основною метою роботи Ради є розвиток співробітництва учасників Угоди в будівельній діяльності, під якою розуміється виконання інженерних вишукувань у будівництві, проектних робіт, включаючи розробку містобудівної документації, архітектурна діяльність і виконання будівельно-монтажних робіт, а також виробництво будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, виготовлення будівельних і дорожніх машин і різної будівельної техніки в інтересах учасників Угоди.
Рада обговорює будь-які питання в межах дійсного Статуту з проблем, що відноситься до її діяльності.
Відповідно до мети, зазначеної в статті 2 даного Статуту, функціями Ради є:
узгодження і спільна реалізація міждержавного співробітництва в будівельній діяльності по найбільш важливих і актуальних напрямках;
вироблення рекомендацій зі зближення законодавства в будівельній діяльності учасників Угоди;
визначення основних напрямків спільних наукових досліджень і міждержавних науково-технічних програм і проектів;
розробка і контроль за ходом реалізації спільних програм і проектів, а також розробка прогнозів розвитку і розміщення промисловості будівельних матеріалів і виробництва конструкцій і виробів, будівельного і дорожнього машинобудування;
сприяння створенню спільних підприємств, фірм, акціонерних товариств у будівництві, промисловості будівельних матеріалів, будівельному і дорожньому машинобудуванні;
надання сприяння формуванню міждержавних інвестиційного, підрядного і проектного ринків, а також розвитку їхньої інфраструктури;
здійснення погодженої діяльності в питаннях технічного нормування, стандартизації і сертифікації з наступним зближенням нормативної бази відповідно до міжнародних вимог;
узгодження методологічного забезпечення організації проектування, діяльності державного будівельного нагляду, експертизи, ціноутворення в будівництві, нормування витрат матеріальних ресурсів, тарифікації будівельних робіт, нормування й охорони праці;
взаємодія в питаннях організації ліцензування будівельної діяльності, сертифікації продукції;
сприяння в розробці програм підготовки і перепідготовки кадрів будівельних комплексів для роботи в умовах ринкової економіки;
організація взаємодопомоги при ліквідації наслідків великих аварій і стихійного лиха.
Членами Ради є керівники національних органів державного керування будівництвом держав-учасниць Угоди про співробітництво в будівельній діяльності від 9 вересня 1994 р. При ухваленні рішення кожен член Ради має один голос.
Засідання Ради проводяться не рідше двох разів у рік. На засіданні Ради головує представник країни, у якій воно проводиться.
Рада визначає регламент своєї роботи.
При необхідності Рада формує комісії і робочі групи експертів та інші допоміжні органи. Вона може бути засновником банків в установленому порядку.
Для забезпечення підготовки засідань Ради та оперативної роботи між засіданнями засновується Секретаріат Ради (далі - Секретаріат). Структура і положення про нього затверджуються Радою.
Місцем перебування Секретаріату є місто Москва. Він має розрахунковий рахунок і печатку зі своїм найменуванням.
На території держав, представлених у Раді, Секретаріат користується правами юридичної особи.
Виникаючі суперечки з проблем будівництва вирішуються шляхом переговорів.
У період між засіданнями члени Ради організують у своїх державах роботу з реалізації прийнятих Радою рішень, підтримують контакти із Секретаріатом і між собою.
Керівники національних органів державного керування будівництвом, що не є членами Ради, можуть бути запрошені на засідання як спостерігачі. Рішення про це приймає Рада.
Офіційною мовою Ради є російська мова.
Члени Ради можуть вносити пропозиції про зміни даного Статуту, що розглядаються на засіданні Ради і приймаються на засіданні глав урядів держав-учасниць Угоди про співробітництво в будівельній діяльності.