• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Рішення про затвердження Положення про Міждержавну раду з соціального захисту та охорони здоровя громадян, що постраждали від впливу радіації

Співдружність Незалежних Держав (СНД) | Рішення, Міжнародний договір, Положення від 10.02.1995
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Рішення, Міжнародний договір, Положення
  • Дата: 10.02.1995
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Рішення, Міжнародний договір, Положення
  • Дата: 10.02.1995
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Рішення
про затвердження Положення про Міждержавну раду з соціального захисту та охорони здоров'я громадян, що постраждали від впливу радіації
Рада глав урядів Співдружності Незалежних Держав
вирішила:
затвердити Положення про Міждержавну раду з соціального захисту й охорони здоров'я громадян, що постраждали від впливу радіації (додається).
Здійснено в місті Алмати 10 лютого 1995 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається в Архіві Уряду Республіки Білорусь, що направить кожній державі, яка підписала це Рішення, його засвідчену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Республіки Республіки Молдова
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Російської Федерації
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Білорусь Республіки Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Грузія України
(підпис) (підпис)
За Уряд
Республіки Казахстан
(підпис)
За Уряд
Киргизької Республіки
(підпис)
Затверджено
Рішенням Ради глав урядів
Співдружності Незалежних
Держав про затвердження
Положення про Міждержавну
раду з соціального захисту й
охорони здоров'я громадян,
що постраждали від впливу
радіації,
від 10 лютого 1995 року
ПОЛОЖЕННЯ
про Міждержавну раду з соціального захисту та охорони здоров'я громадян, що постраждали від впливу радіації
I. Загальні положення
2. Рада у своїй діяльності керується рішеннями Ради глав держав і Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав, іншими рішеннями, прийнятими в рамках Співдружності, а також вказаною Угодою й цим Положенням.
II. Завдання та функції Ради
Основними завданнями та функціями Ради є:
1. Координація зусиль по здійсненню державами-учасницями Угоди погодженої діяльності в галузі соціального захисту й охорони здоров'я громадян, що постраждали від впливу радіації.
2. Розробка принципів і критеріїв з визначення статусу осіб, що постраждали від впливу радіації.
3. Розробка рекомендацій, спрямованих на забезпечення для осіб, що постраждали від впливу радіації, а також членів їх сімей (у випадку втрати годувальника) взаємоузгодженнях базових рівнів їх соціального захисту, реабілітації й охорони здоров'я.
4. Координація підходів до встановлення зв'язку захворювань та інвалідності з наслідками Чорнобильської й інших радіаційних катастроф та аварій, а також ядерних випробувань.
5. Розробка й координація заходів щодо створення пільгового механізму діяльності медичних, санаторно-курортних, оздоровчих й інших установ та організацій, що безпосередньо забезпечують рішення міждержавних завдань з охорони здоров'я осіб, що постраждали від впливу радіації.
6. Розробка рекомендацій, спрямованих на зближення законодавства й інших нормативних актів держав - учасниць Угоди з проблем соціального захисту й охорони здоров'я громадян, що постраждали від впливу радіації.
7. Здійснення збору й безоплатного обміну інформацією, що стосується наслідків Чорнобильської та інших радіаційних катастроф і аварій, а також ядерних випробувань.
8. Підготовка пропозицій про порядок формування й використання спеціальних фондів, створених державами-учасницями Угоди.
9. Координація дій у рамках міжнародного співробітництва, а також при використанні гуманітарної допомоги особам, що постраждали від впливу радіації.
10. Організація обміну досвідом роботи й підвищення кваліфікації фахівців в галузі соціального захисту й охорони здоров'я громадян, що постраждали від впливу радіації.
На Раду можуть покладати й інші завдання й функції, визначенні урядами держав-учасниць Угоди.
III. Права Ради
Для здійснення своїх завдань і функцій Рада має право:
1. Розробляти й затверджувати регламент своєї роботи, а також вносити в нього зміни.
2. Організовувати проведення експертизи проектів документів, пов'язаних з реалізацією положень Угоди.
3. Створювати для підготовки відповідних проектів документів робочі групи експертів.
4. Вносити на розгляд Ради глав держав і Ради глав урядів Співдружності Незалежних Держав, інших органів Співдружності документи, підготовлені Радою, для прийняття з них рішень у встановленому порядку.
5. Звертатися із клопотаннями й запитами по вирішенню спорів до економічного Суду Співдружності Незалежних Держав.
6. Запитувати й одержувати від держав - учасниць Угоди інформацію, необхідну для виконання своїх функцій.
7. Засновувати постійні або тимчасові робочі й інші органи Ради, визначати місце знаходження й порядок їх діяльності; затверджувати штати органів Ради, а також положення про їх; призначати керівників і здійснювати контроль за діяльністю цих органів.
IV. Організація й порядок роботи Ради
1. Рада формується з повноважних представників держав-учасниць Угоди, по два від кожної держави.
2. Кожна держава - учасниця Угоди в Раді має один голос.
3. Засідання Ради проводяться в міру необхідності, але не менше двох разів на рік. Позачергове засідання Ради може скликатися з ініціативи більшості членів Ради.
Засідання Ради повноважні, якщо на них присутні не менш двох третин його членів.
4. Засідання проводяться по черзі в державах - учасницях Угоди або в іншому місці, визначеному рішенням Ради.
5. Функції головуючого на засіданні Ради здійснюються членом Ради від держави, на території якої проходить засідання.
6. Держави - учасниці Угоди несуть всі витрати, пов'язані з роботою їх повноважних представників у Раді. Витрати на організацію проведення засідання Ради фінансуються із коштів держави, на території якої воно проводиться.
7. Член Ради має право одержувати необхідну інформацію про діяльність робочих органів Ради, виконання рішень Ради, а також ставити на обговорення будь-які питання в межах компетенції Ради.
8. У засіданнях із правом дорадчого голосу можуть брати участь представники зацікавлених міністерств, відомств, державних і суспільних органів й організацій держав - учасниць Угоди.
Рада і кожний з його членів може залучати до участі в засіданнях Ради експертів (радників).
9. Дата й порядок денний чергового засідання Ради, як правило, заздалегідь визначається простою більшістю голосів від загального числа членів, що беруть участь у засіданні Ради на попередньому засіданні.
10. Рішення Ради приймаються двома третинами голосів присутніх членів Ради. Члени Ради, не згодні з рішенням, можуть виразити особисту думку, що вноситься до протоколу засідання.
11. Рішення Ради про затвердження програм і планів роботи, пропозицій про зміну Положення про Раду, а також з фінансових питань, що стосуються кошторису витрат робочих органів Ради, приймаються за загальною згодою.
12. Держави - учасниць Угоди, що заявили про свою незгоду з даним рішенням Ради або про свою незацікавленість у його реалізації, не повинні перешкоджати здійсненню заходів щодо виконання рішення Ради на території іншої держави - учасниці Угоди.
13. Рішення Ради, що безпосередньо зачіпають інтереси якої-небудь держави-учасниці Угоди, не можуть прийматися під час відсутності його представника.
V. Секретаріат Ради
1. Постійно діючим робочим органом Ради є Секретаріат. Положення про Секретаріат, його керівник затверджується Радою.
2. Фінансування витрат Секретаріату, пов'язані з організацією роботи Ради, здійснюється за рахунок щорічних внесків держав-учасниць Угоди. Структура Секретаріату й кошторис витрат на його утримання затверджується Радою глав урядів Співдружності.
VI. Заключні положення
Робочою мовою Ради є російська мова. Місця перебування Секретаріату і інших органів Ради вирішує Рада.