• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про вивезення та ввезення культурних цінностей (укр/рос)

Співдружність Незалежних Держав (СНД), Україна, Таджикистан, Росія, Молдова, Киргизстан, Казахстан, Вірменія, Білорусь | Угода, Міжнародний документ від 28.09.2001
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД), Україна, Таджикистан, Росія, Молдова, Киргизстан, Казахстан, Вірменія, Білорусь
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 28.09.2001
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД), Україна, Таджикистан, Росія, Молдова, Киргизстан, Казахстан, Вірменія, Білорусь
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 28.09.2001
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
про вивезення та ввезення культурних цінностей
Статус Угоди див.
( Угоду ратифіковано із застереженням Законом N 3304-IV від 11.01.2006, ВВР, 2006, N 16, ст.140 )
Офіційний переклад
Уряди держав - учасниць цієї Угоди, далі - Сторони, враховуючи взаємну заінтересованість у створенні сприятливих умов для розвитку культурних зв'язків і культурного обміну, беручи до уваги положення Угоди про співпрацю в галузі культури від 15 травня 1992 року, домовилися про таке:
У цій Угоді використовуються такі терміни й поняття:
"уповноважені державні органи" - державні органи держав Сторін, уповноважені відповідно до національного законодавства здійснювати державне регулювання й контроль за вивезенням і ввезенням культурних цінностей;
"держава вивезення" - держава, з території якої вивозяться культурні цінності;
"держава транзиту" - держава, через територію якої переміщуються культурні цінності з держави вивезення до інших держав;
"держава ввезення" - держава, на територію якої ввозяться культурні цінності;
"культурні цінності" - цінності релігійного або світського характеру чи їхні колекції, які розглядаються кожною з держав Сторін як такі, що мають значення для історії, культури, мистецтва, науки та підпадають під дію законодавства держав Сторін про вивезення і ввезення культурних цінностей;
"вивезення і ввезення культурних цінностей" - переміщення культурних цінностей юридичними й фізичними особами з будь-якою метою через митні кордони держав Сторін без зобов'язання їхнього зворотного ввезення або зворотного вивезення;
"тимчасове вивезення і тимчасове ввезення" - переміщення культурних цінностей юридичними й фізичними особами з будь-якою метою через митні кордони держав Сторін із зобов'язанням їхнього зворотного ввезення або зворотного вивезення в обумовлений строк;
"дозвіл" - спеціальний документ, форма якого затверджена у встановленому законодавством держави відповідної Сторони порядку й офіційно доведена до відома інших Сторін, і який є єдиною підставою для законного переміщення культурних цінностей через митні й державні кордони держав Сторін;
"незаконне переміщення культурних цінностей" - вивезення, тимчасове вивезення, транзит, ввезення й тимчасове ввезення культурних цінностей, здійснені на порушення законодавства й міжнародних угод держав Сторін.
Ввезення культурних цінностей, стосовно яких оголошено міжнародний розшук, заборонене. Такі цінності підлягають затриманню для їхнього подальшого повернення законним власникам у порядку, встановленому законодавством та міжнародними угодами держав Сторін.
Під час транзиту культурних цінностей через територію держави Сторони їхній власник або уповноважена ним у встановленому законодавством держави порядку особа зобов'язані подати уповноваженим державним органам, що здійснюють митне оформлення, митну декларацію з описом культурних цінностей, що провозяться, і зазначенням транзиту як мети ввезення, а також дозвіл на вивезення культурних цінностей, виданий державою вивезення. Митне оформлення транзиту культурних цінностей здійснюється відповідно до митних правил держави транзиту.
Культурні цінності вивозяться з територій держав Сторін згідно з дозволами, форма яких затверджується у встановленому законодавством держави відповідної Сторони порядку й доводиться до відома інших Сторін.
Дозволи заповнюються державною мовою держави вивезення й російською мовою та видаються уповноваженими державними органами держав Сторін.
Порядок видачі дозволів регулюється законодавством держави вивезення.
Вивезення й тимчасове вивезення культурних цінностей без пред'явлення дозволів під час перетину митних кордонів забороняється.
Сторони доводять до відома інших Сторін інформацію про законодавчі й інші нормативно-правові акти, що регламентують порядок переміщення культурних цінностей через кордони держав Сторін, про переліки категорій культурних цінностей, а також про всі зміни зазначеного порядку або законодавства.
Сторони вживають заходів для створення режиму найбільшого сприяння під час оформлення дозволів та іншої необхідної документації на культурні цінності, що тимчасово вивозяться й тимчасово ввозяться, які знаходяться на постійному зберіганні у фондах державних і муніципальних музеїв, архівів, бібліотек, інших державних сховищ культурних цінностей і заявлені зазначеними державними сховищами до тимчасового вивезення й тимчасового ввезення з метою реалізації програм розвитку культурних зв'язків і культурного обміну між державами Сторін, а також під час переміщення зазначених культурних цінностей через митні й державні кордони держав Сторін.
Охорона культурних цінностей держав інших Сторін, які тимчасово ввозяться на територію держави Сторони, здійснюється відповідно до її законодавства й міжнародних договорів.
Культурні цінності, що вивозяться з території держави Сторони або ввозяться на територію держави Сторони фізичними та юридичними особами, незалежно від форми власності на них і способу їхнього проходження підлягають декларуванню під час митного оформлення, що здійснюється уповноваженим державним органом.
Наявність дозволу фіксується в митній декларації, а в дозволі проставляється реєстраційна відмітка про пропуск культурних цінностей через митний кордон держави Сторони в порядку, який визначається законодавством держави вивезення, ввезення або транзиту.
У разі необхідності продовження строків тимчасового вивезення культурних цінностей особа, що здійснила тимчасове вивезення культурних цінностей з території держави Сторони, зобов'язана не пізніше ніж за два тижні до закінчення строку в письмовій формі звернутися до уповноважених державних органів держави вивезення з проханням про продовження строків тимчасового вивезення або про зміну митного режиму для ухвалення відповідного рішення уповноваженими державними органами держави вивезення.
До звернення додаються копії митної декларації та переліку тимчасово вивезених культурних цінностей, а також комплект фотографій зазначених культурних цінностей, оформлені у встановленому законодавством держави вивезення порядку.
У разі прийняття уповноваженими державними органами держави вивезення рішення про продовження строків тимчасового вивезення культурних цінностей особа, що здійснила тимчасове ввезення культурних цінностей на територію держави Сторони, зобов'язана в письмовій формі повідомити про це уповноважені державні органи держави ввезення та клопотати перед ними про продовження строків тимчасового ввезення культурних цінностей або про зміну митного режиму.
До повідомлення додаються копії митної декларації та переліку тимчасово ввезених культурних цінностей, а також комплект фотографій зазначених культурних цінностей, оформлені у встановленому законодавством держави ввезення порядку.
Митні й спеціальні платежі та збори за вивезення з території держави Сторони, ввезення на територію її держави, зворотне вивезення після тимчасового ввезення та зворотне ввезення після тимчасового вивезення, а також за транзит культурних цінностей, стягуються в порядку, установленому законодавством держави відповідної Сторони.
Контроль за ввезенням на територію держави Сторони, вивезенням з території держави Сторони, а також за своєчасністю повернення культурних цінностей, що тимчасово вивозяться, здійснюється відповідно до законодавства держав Сторін.
У разі відсутності у власника документа, що підтверджує ввезення на територію держави Сторони культурних цінностей, їхнє подальше вивезення регулюється законодавством держави Сторони, на території якої ці культурні цінності знаходяться.
Обов'язковій експертизі підлягають культурні цінності, затримані митними або іншими правоохоронними органами на території держави однієї зі Сторін за підозрою в незаконності їхнього переміщення.
Сторони забезпечують проведення необхідних заходів, спрямованих на реалізацію цієї Угоди, у тому числі підготовку й прийняття відповідних законодавчих та інших нормативно-правових актів.
Ця Угода набуває чинності з дати здачі на зберігання депозитарію третього повідомлення про виконання Сторонами, що підписали її, внутрішньодержавних процедур, необхідних для її набуття чинності.
Для Сторін, що виконали необхідні внутрішньодержавні процедури пізніше, ця Угода набуває чинності з дати здачі відповідних документів на зберігання депозитарію.
За взаємною згодою Сторін до цієї Угоди можуть вноситися зміни й доповнення, що оформлюються окремими протоколами, які є невід'ємною частиною цієї Угоди і набувають чинності в порядку, передбаченому Статтею 17 цієї Угоди.
Ця Угода укладається на п'ять років і автоматично продовжується на подальші п'ятирічні періоди, якщо Сторони не приймуть іншого рішення.
Спірні питання, пов'язані із застосуванням або тлумаченням цієї Угоди, вирішуються шляхом консультацій або переговорів Сторін.
Кожна Сторона має право вийти з цієї Угоди, надіславши письмове повідомлення про це до депозитарію не менше ніж за шість місяців до виходу, врегулювавши свої зобов'язання за Угодою.
Ця Угода після набуття чинності є відкритою для приєднання до неї інших держав, які поділяють її цілі й принципи і готові взяти на себе зобов'язання, що випливають з цієї Угоди. Для держави, що приєдналася, ця Угода набуває чинності з дати здачі на зберігання до депозитарію документів про приєднання.
Учинено в місті Москва 28 вересня 2001 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається у Виконавчому комітеті Співдружності Незалежних Держав, який надішле кожній державі, що підписала цю Угоду, її засвідчену копію.
За Уряд За УрядРеспубліки Білорусь Республіки МолдоваВ. Єрмошин В. ТардєвЗа Уряд Вірменії За Уряд Російської ФедераціїА. Маргарян М. КасьяновЗа Уряд За УрядРеспубліки Казахстан Республіки ТаджикистанД. Ахметов А. АктовЗа Уряд За УрядКиргизької Республіки УкраїниК. Бакієв А. Кінах
Угода підписана Республікою Молдова із застереженням: "За винятком ст. 16". Угода підписана Україною із застереженням: "За винятком абзацу другого статті 4".
Угода не підписана Азербайджанською Республікою, Грузією, Туркменістаном, Республікою Узбекистан.