• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Рішення про Правила митного контролю за переміщенням через митний кордон товарів, що містять обєкти інтелектуальної власності (укр/рос)

Грузія, Україна | Рішення, Міжнародний документ, Правила від 28.09.2001
Реквізити
  • Видавник: Грузія, Україна
  • Тип: Рішення, Міжнародний документ, Правила
  • Дата: 28.09.2001
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Грузія, Україна
  • Тип: Рішення, Міжнародний документ, Правила
  • Дата: 28.09.2001
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Рішення
про Правила митного контролю за переміщенням через митний кордон товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності
Статус Рішення див.
( Рішення ратифіковано Законом N 3383-IV від 19.01.2006, ВВР, 2006, N 22, ст.191 )
Дата підписання: 28.09.2001
Дата ратифікації: 19.01.2006
Дата набуття чинності: 03.03.2006
Офіційний переклад
Рада глав урядів Співдружності Незалежних Держав з метою реалізації Угоди про співробітництво з питань припинення правопорушень у сфері інтелектуальної власності від 6 березня 1998 року, посилення митного контролю за переміщенням через митний кордон товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності,
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Правила митного контролю за переміщенням через митний кордон товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності (додаються).
2. Надати Економічній раді Співдружності Незалежних Держав право вносити, наскільки це необхідно, зміни та доповнення до Правил митного контролю за переміщенням через митний кордон товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності.
3. Це Рішення набуває чинності з дня здачі на зберігання депозитарію третього повідомлення про виконання державами, що його підписали, всіх необхідних процедур. Для держав, що виконали необхідні процедури пізніше, воно набуває чинності з дня здачі на зберігання депозитарію відповідних документів.
Вчинено в місті Москва 28 вересня 2001 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається у Виконавчому комітеті Співдружності Незалежних Держав, який надішле кожній державі, яка підписала це Рішення, його засвідчену копію.
ЗАТВЕРДЖЕНІ
Рішенням Ради глав урядів
Співдружності Незалежних
Держав про Правила митного
контролю за переміщенням
через митний кордон товарів,
що містять об'єкти
інтелектуальної власності,
від 28 вересня 2001 року
ПРАВИЛА
митного контролю за переміщенням через митний кордон товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності
1. Основні визначення
Для цілей цих Правил використовуються такі визначення:
контрафактні товари - товари, що містять об'єкти інтелектуальної власності (об'єкти авторського права й суміжних прав, товарні знаки, географічні зазначення), створені та/або переміщувані через митний кордон з порушенням прав правовласника, передбачених національним законодавством;
правовласник - фізична (юридична) особа або держава, права якої на об'єкти інтелектуальної власності охороняються відповідно до національного законодавства Сторін;
призупинення випуску - продовження митними органами строку прийняття рішення про випуск товарів, які переміщуються через митні кордони Сторін, стосовно яких існує припущення, що вони є контрафактними;
реєстр товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності (далі - реєстр) - перелік товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності, охороняються відповідно до національного законодавства Сторони, який складається центральним митним органом для цілей митного контролю на підставі заяв правовласника або особи, що представляє інтереси правовласника, і включає в себе інформацію, яка дає можливість митним органам виявляти контрафактні товари, які переміщуються через митний кордон (назву об'єкта інтелектуальної власності; підставу набуття права інтелектуальної власності; назву та юридичну адресу правовласника й осіб, які мають дозвіл або ліцензію на право використання цього об'єкта інтелектуальної власності; місця виготовлення оригінального товару й дані про їх виробників; опис, країну походження, спосіб транспортування, назви імпортерів і/або експортерів припустимо контрафактної продукції тощо).
2. Переміщення товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності
Переміщення через митний кордон товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності, здійснюється відповідно до цих Правил і національного законодавства Сторін.
Центральний митний орган кожної зі Сторін веде реєстр товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності, для цілей митного контролю.
Митні органи в порядку, установленому національним законодавством Сторін і цими Правилами, здійснюють захист прав правовласника на об'єкти інтелектуальної власності, внесені до реєстру.
3. Заява про захист прав на об'єкти інтелектуальної власності
Правовласник чи інша особа, яка представляє інтереси правовласника (далі - заявник), яка має достатні підстави вважати, що під час переміщення товарів через митний кордон порушені або можуть бути порушені його права на об'єкт інтелектуальної власності, має право подати заяву про захист прав інтелектуальної власності до центрального митного органу з проханням призупинити випуск контрафактних товарів. Порядок подання заяви, надання необхідних відомостей і документів визначається центральним митним органом.
Центральний митний орган приймає рішення про внесення об'єкта інтелектуальної власності до реєстру, а в разі недотримання заявником установлених вимог або подання неповних чи недостовірних відомостей - про відмову в унесенні до реєстру, повідомляючи заявника про прийняте рішення в строк, установлений національним законодавством.
Порядок ведення реєстру, його доведення до митних органів і заявників визначається центральним митним органом.
4. Збори за внесення об'єкта інтелектуальної власності до реєстру
За внесення об'єкта інтелектуальної власності до реєстру справляються збори в розмірі й порядку, що визначаються національним законодавством Сторін.
5. Термін захисту прав
Термін захисту прав установлюється центральним митним органом відповідно до національного законодавства під час прийняття рішення про внесення об'єкта інтелектуальної власності до реєстру з урахуванням строків, що зазначаються заявником, але не більше ніж два роки з моменту прийняття цього рішення. Зазначений заявником термін може бути продовжений за наявності звернення заявника.
Загальний термін захисту прав не може перевищувати терміну дії права на об'єкт інтелектуальної власності.
6. Забезпечення витрат, пов'язаних із призупиненням випуску
Заява про захист прав інтелектуальної власності повинна супроводжуватися заставою, або внесенням на депозит відповідної суми, або гарантійним зобов'язанням заявника, яке гарантує відшкодування витрат митним органам і компенсацію імпортеру, вантажоодержувачу, експортеру або володільцю товарів у разі збитків або пошкоджень у результаті невиправданого призупинення випуску товарів.
Порядок визначення розміру забезпечення й відшкодування видатків і витрат митного органу в разі призупинення випуску визначається національними законодавствами Сторін.
7. Призупинення випуску товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності
У разі, якщо під час пред'явлення митному органу товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності, унесені до реєстру, митний орган виявляє ознаки того, що товари можуть бути контрафактними, випуск таких товарів призупиняється.
У цьому разі митний орган може за своєю ініціативою вимагати від заявника надання на безоплатній основі будь-якої інформації або допомоги, в тому числі технічної експертизи й обладнання, з метою визначення того, чи є підозрювані товари контрафактними.
Призупинення випуску може здійснюватися на строк, що не перевищує найбільший із 20 робочих днів або 31 календарного дня залежно від того, який із періодів є тривалішим, якщо інше не передбачено для цих цілей національними законодавствами Сторін.
Митний орган негайно повідомляє декларанта й заявника про призупинення випуску.
8. Подання інформації. Узяття проб і зразків
Митний орган у порядку, передбаченому національним законодавством Сторін, подає заявникові й декларантові інформацію, потрібну для визначення контрафактності товарів, щодо яких прийнято рішення про призупинення випуску.
У порядку, установленому національним законодавством, заявник і декларант можуть брати проби й зразки товарів, щодо яких прийнято рішення про призупинення випуску, і проводити їхнє дослідження (експертизу).
9. Скасування рішення про призупинення випуску товарів
Якщо заявник подасть звернення до митного органу про скасування рішення про призупинення випуску товарів або не вживе необхідних заходів для встановлення факту контрафактності в строки, установлені пунктом 7 цих Правил, рішення про призупинення випуску підлягає скасуванню, а товари підлягають митному оформленню й випуску.
Випуск товарів не може бути перешкодою для звернення правовласника до вповноважених законодавством органів про захист його прав на об'єкти інтелектуальної власності.
У разі прийняття вповноваженими законодавством органами рішення про визнання товарів контрафактними такі товари випуску не підлягають. При цьому контрафактні товари підлягають знищенню або розпорядженню ними іншим способом у порядку, що визначається національним законодавством Сторін.
Прийняття рішень уповноваженими законодавством органами з питання контрафактності товарів і їх випуску повинно здійснюватися в строки, передбачені абзацом 3 пункту 7 цих Правил.
10. Додаткові повноваження митних органів щодо контролю товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності
У порядку, що визначається національним законодавством, митні органи можуть призупиняти випуск, здійснювати вилучення й уживати інших заходів до товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності та не внесені до реєстру, за наявності достатніх підстав уважати, що такі товари можуть бути контрафактними.
За угодою між центральними митними органами Сторін митні органи однієї Сторони можуть здійснювати в рамках своєї компетенції захист прав правовласника на об'єкти інтелектуальної власності, унесені до реєстру центрального митного органу іншої Сторони.
Митні органи кожної зі Сторін можуть надавати більш широкий захист прав на об'єкти інтелектуальної власності під час переміщення через митні кордони товарів, що містять такі об'єкти інтелектуальної власності, ніж це передбачено цими Правилами.
11. Особливості митного контролю окремих товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності
Ці Правила відповідно до національного законодавства можуть не застосовуватися щодо товарів, що містять об'єкти інтелектуальної власності, переміщуються через митний кордон фізичними особами або відповідно до митного режиму "транзиту", пересилаються в міжнародних поштових відправленнях, а також увезені на законних підставах на митну територію держави правовласником, випущені за його згодою в обіг і не призначені для виробничої або іншої комерційної діяльності за умови дотримання інших вимог, контроль за якими покладено на митні органи.