• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про координацію робіт з питань експортного контролю сировини, матеріалів, обладнання, технологій та послуг, які можуть бути використані для створення зброї масового знищення і ракетних засобів їх доставки (укр/рос)

Грузія, Україна | Угода, Міжнародний документ від 26.06.1992 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Грузія, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 26.06.1992
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Грузія, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 26.06.1992
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
про координацію робіт з питань експортного контролю сировини, матеріалів, обладнання, технологій та послуг, які можуть бути використані для створення зброї масового знищення і ракетних засобів їх доставки (укр/рос)
Дата підписання Україною:
Набуття чинності для України:
26 червня 1992 р.
26 червня 1992 р.
Уряди держав-учасниць цієї Угоди, далі іменуються "держави-учасниці",
підтверджуючи свою готовність розвивати економічні і науково-технічні зв'язки між собою і з іншими державами на принципах рівності і взаємної вигоди,
усвідомлюючи, що в цей час особливого значення набуває завдання щодо забезпечення запобіганню розповсюдження зброї масового знищення і сучасних технологій, які сприяють їх створенню,
приймаючи до уваги що неконтрольований експорт окремих видів сировини, матеріалів, обладнання, технологій та послуг може призвести до використання їх окремими державами для створення зброї масового знищення і ракетних засобів її доставки, які можуть бути застосовані в регіональних конфліктах або терористичних актах,
враховуючи, що контроль за експортом вищезазначеної продукції, технологій та послуг направлений на захист політичних і військово-економічних інтересів держав-учасниць,
керуючись необхідністю об'єднання зусиль для вироблення скоординованої політики нерозповсюдження зброї масового знищення, узгоджених дій при здійсненні експортного контролю,
враховуючи обставини, прийняті державами-учасницями у відповідності з Алма-Атинською і Мінською Угодами,
домовилися про нижченаведене:
Держави-учасниці будуть співпрацювати з питань контролю за експортом окремих видів сировини, матеріалів, обладнання, технологій та послуг, які використовуються або можуть бути використані для створення зброї масового знищення і ракетних засобів її доставки, і здійснювати в цих цілях узгоджені дії.
Угода не має на меті перешкоджати міжнародному співробітництву при умові, що таке співробітництво не буде сприяти діяльності по створенню зброї масового знищення і ракетних засобів її доставки.
Держави-учасниці будуть дотримуватися Угоди у відповідності з діючим в цих державах законодавством і зобов'язаннями, що випливають з цієї Угоди.
З метою здійснення співробітництва, передбаченого цією Угодою, держави-учасниці вважають за необхідне терміново створити в своїх державах національні системи експортного контролю.
Основним завданням національних систем експортного контролю буде являтися забезпечення контролю за експортом окремих видів сировини, матеріалів, обладнання, технологій та послуг, які застосовуються при створенні зброї масового знищення і ракетних засобів її доставки.
Держави-учасниці будуть здійснювати експортний контроль шляхом встановлення ліцензування і митного контролю експорту на основі розроблених з урахуванням існуючих міжнародних режимів єдиних контрольних списків окремих видів сировини, матеріалів, обладнання, технологій та послуг, які застосовуються при створенні зброї масового знищення і ракетних засобів її доставки.
Держави-учасниці будуть доводити єдині контрольні списки до суб'єктів господарської діяльності незалежно від форм власності на своїх територіях для керівництва при здійсненні ними зовнішньоекономічної діяльності та організовують здійснення відповідного контролю національними службами.
Держави-учасниці домовилися не припускати реекспорту сировини, матеріалів, обладнання, технологій та послуг, включених до контрольних списків, без письмової згоди уповноваженого органу держави, на території якого вони були виготовлені.
Держави-учасниці обмінюватимуться інформацією про здійснений експорт (відмову від нього) сировини, матеріалів, обладнання, технологій та послуг, включених до контрольних списків, і зобов'язуються не передавати таку інформацію, отриману від держав-учасниць, іншим державам або міжнародним організаціям.
Держави-учасниці будуть проводити узгоджену політику експортного контролю, включаючи питання застосування санкцій до всіх суб'єктів господарської діяльності, які порушують вимоги експортного контролю. З цією метою держави-учасниці домовилися проводити консультації.
Держави-учасниці можуть співпрацювати з іншими державами з питань розробки гармонізованих списків і стандартизації правил контролю за експортом сировини, матеріалів, обладнання, технологій та послуг, які застосовуються для створення різних видів зброї масового знищення і ракетних засобів її доставки.
Кожна держава-учасниця має право вийти з цієї Угоди, повідомивши в письмовій формі уряди Республіки Білорусь та інших держав-учасниць про своє рішення не менше ніж за шість місяців до передбаченого виходу.
Ця Угода може бути змінена або доповнена лише за взаємною згодою держав-учасниць.
Ця Угода набуває чинності з моменту її підписання.
ВЧИНЕНО в місті Мінську 26 червня 1992 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається в архіві Уряду Республіки Білорусь, який направить державам, що підписали цю Угоду, його завірену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Республіки Республіки Молдова
За Уряд За Уряд
Республіки Білорусь Російської Федерації
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Республіки Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Грузія Туркменистану
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Киргизстан України
(підпис) (підпис)
Соглашение
о координации работ по вопросам экспортного контроля сырья, материалов, оборудования, технологий и услуг, которые могут быть использованы для создания оружия массового уничтожения и ракетных средств его доставки
(Минск, 26 июня 1992 года)
Правительства государств-участников настоящего Соглашения, именуемые в дальнейшем "государства-участники",
подтверждая свою готовность развивать экономические и научно-технические связи между собой и с другими государствами на принципах равенства и взаимной выгоды,
сознавая, что в настоящее время особое значение приобретает задача по обеспечению предотвращения распространения оружия массового уничтожения и современных технологий, способствующих его созданию,
принимая во внимание, что неконтролируемый экспорт отдельных видов сырья, материалов, оборудования, технологий и услуг может привести к использованию их отдельными странами для создания оружия массового уничтожения и ракетных средств его доставки, которые могут быть применены в региональных конфликтах или террористических актах,
учитывая, что контроль за экспортом вышеуказанной продукции, технологий и услуг направлен на защиту политических и военно-экономических интересов государств-участников,
руководствуясь необходимостью объединения усилий для выработки скоординированной политики нераспространения оружия массового уничтожения, согласованных действий при осуществлении экспортного контроля,
учитывая обязательства, взятые государствами-участниками в соответствии с Алма-Атинским и Минским соглашениями,
договорились о нижеследующем:
Государства-участники будут сотрудничать по вопросам контроля за экспортом отдельных видов сырья, материалов, оборудования, технологий и услуг, которые используются или могут быть использованы для создания оружия массового уничтожения и ракетных средств его доставки, и осуществлять в этих целях согласованные действия.
Соглашение не имеет цели препятствовать международному сотрудничеству при условии, что такое сотрудничество не будет способствовать деятельности по созданию оружия массового уничтожения и ракетных средств его доставки.
Государства-участники будут соблюдать Соглашение в соответствии с действующим в этих государствах законодательством и обязательствами, вытекающими из настоящего Соглашения.
В целях осуществления сотрудничества, предусмотренного настоящим Соглашением, государства-участники считают необходимым незамедлительно создать в своих государствах национальные системы экспортного контроля.
Основной задачей национальных систем экспортного контроля будет являться обеспечение контроля за экспортом отдельных видов сырья, материалов, оборудования, технологий и услуг, применяемых при создании оружия массового уничтожения и ракетных средств его доставки.
Государства-участники будут осуществлять экспортный контроль путем установления лицензирования и таможенного контроля экспорта на основе разработанных с учетом существующих международных режимов единых контрольных списков отдельных видов сырья, материалов, оборудования, технологий и услуг, применяемых при создании оружия массового уничтожения и ракетных средств его доставки.
Государства-участники будет доводить единые контрольные списки до субъектов хозяйственной деятельности независимо от форм собственности на своих территориях для руководства при осуществлении ими внешнеэкономической деятельности и организуют осуществление соответствующего контроля национальными службами.
Государства-участники договорились не допускать реэкспорта сырья, материалов, оборудования, технологий и услуг, включенных в контрольные списки, без письменного согласия уполномоченного органа государства, на территории которого они были произведены.
Государства-участники будут обмениваться информацией об осуществленном экспорте (его отказе) сырья, материалов, оборудования, технологий и услуг, включенных в контрольные списки, и обязуются не передавать такую информацию, полученную от государств-участников, другим государствам или международным организациям.
Государства-участники будут проводить согласованную политику экспортного контроля, включая вопросы применения санкций ко всем субъектам хозяйственной деятельности, нарушающим требования экспортного контроля. В этих целях государства-участники договорились проводить консультации.
Государства-участники могут сотрудничать с другими странами по вопросам разработки гармонизированных списков и стандартизации правил контроля за экспортом сырья, материалов, оборудования, технологий и услуг, применяемых для создания различных видов оружия массового уничтожения и ракетных средств его доставки.
Каждое государство-участник имеет право выйти из настоящего Соглашения, уведомив в письменной форме правительства Республики Беларусь и других государств-участников о своем решении не менее чем за шесть месяцев до предполагаемого выхода.
Настоящее Соглашение может быть изменено или дополнено только по взаимной договоренности государств-участников.
Настоящее Соглашение вступает в силу с момента его подписания.
Совершено в г. Минске 26 июня 1992 года в одном подлинном экземпляре на русском языке. Подлинный экземпляр хранится в Архиве Правительства Республики Беларусь, которое направит государствам, подписавшим настоящее Соглашение, его заверенную копию.
(Подписи)
Договаривающиеся стороны:
Армения
Белоруссия
Казахстан
Киргизия
Россия
Таджикистан
Узбекистан
Украина
Правительство Туркменистана сделало следующую оговорку: "Туркменистан присоединится к данному Соглашению при наличии списка сырья, материалов, оборудования и т.д.".
Информационный вестник Совета
глав государств и Совета глав
правительств СНГ "Содружество", N 6, 1992