• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода про координацію робіт з питань експортного контролю сировини, матеріалів, обладнання, технологій та послуг, які можуть бути використані для створення зброї масового знищення і ракетних засобів їх доставки (укр/рос)

Грузія, Україна | Угода, Міжнародний документ від 26.06.1992 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Грузія, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 26.06.1992
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Грузія, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 26.06.1992
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
( Щодо виходу України з Угоди див. Постанову КМ N 789 від 21.08.2019 )
Угода
про координацію робіт з питань експортного контролю сировини, матеріалів, обладнання, технологій та послуг, які можуть бути використані для створення зброї масового знищення і ракетних засобів їх доставки
( Про припинення дії Угоди див. Лист Міністерства закордонних справ N 72/14-612/2-655 від 11.03.2020 )
Дата підписання Україною: 26 червня 1992 р.
Набуття чинності для України: 26 червня 1992 р.
Уряди держав-учасниць цієї Угоди, далі іменуються "держави-учасниці",
підтверджуючи свою готовність розвивати економічні і науково-технічні зв'язки між собою і з іншими державами на принципах рівності і взаємної вигоди,
усвідомлюючи, що в цей час особливого значення набуває завдання щодо забезпечення запобіганню розповсюдження зброї масового знищення і сучасних технологій, які сприяють їх створенню,
приймаючи до уваги що неконтрольований експорт окремих видів сировини, матеріалів, обладнання, технологій та послуг може призвести до використання їх окремими державами для створення зброї масового знищення і ракетних засобів її доставки, які можуть бути застосовані в регіональних конфліктах або терористичних актах,
враховуючи, що контроль за експортом вищезазначеної продукції, технологій та послуг направлений на захист політичних і військово-економічних інтересів держав-учасниць,
керуючись необхідністю об'єднання зусиль для вироблення скоординованої політики нерозповсюдження зброї масового знищення, узгоджених дій при здійсненні експортного контролю,
враховуючи обставини, прийняті державами-учасницями у відповідності з Алма-Атинською і Мінською Угодами,
домовилися про нижченаведене:
Держави-учасниці будуть співпрацювати з питань контролю за експортом окремих видів сировини, матеріалів, обладнання, технологій та послуг, які використовуються або можуть бути використані для створення зброї масового знищення і ракетних засобів її доставки, і здійснювати в цих цілях узгоджені дії.
Угода не має на меті перешкоджати міжнародному співробітництву при умові, що таке співробітництво не буде сприяти діяльності по створенню зброї масового знищення і ракетних засобів її доставки.
Держави-учасниці будуть дотримуватися Угоди у відповідності з діючим в цих державах законодавством і зобов'язаннями, що випливають з цієї Угоди.
З метою здійснення співробітництва, передбаченого цією Угодою, держави-учасниці вважають за необхідне терміново створити в своїх державах національні системи експортного контролю.
Основним завданням національних систем експортного контролю буде являтися забезпечення контролю за експортом окремих видів сировини, матеріалів, обладнання, технологій та послуг, які застосовуються при створенні зброї масового знищення і ракетних засобів її доставки.
Держави-учасниці будуть здійснювати експортний контроль шляхом встановлення ліцензування і митного контролю експорту на основі розроблених з урахуванням існуючих міжнародних режимів єдиних контрольних списків окремих видів сировини, матеріалів, обладнання, технологій та послуг, які застосовуються при створенні зброї масового знищення і ракетних засобів її доставки.
Держави-учасниці будуть доводити єдині контрольні списки до суб'єктів господарської діяльності незалежно від форм власності на своїх територіях для керівництва при здійсненні ними зовнішньоекономічної діяльності та організовують здійснення відповідного контролю національними службами.
Держави-учасниці домовилися не припускати реекспорту сировини, матеріалів, обладнання, технологій та послуг, включених до контрольних списків, без письмової згоди уповноваженого органу держави, на території якого вони були виготовлені.
Держави-учасниці обмінюватимуться інформацією про здійснений експорт (відмову від нього) сировини, матеріалів, обладнання, технологій та послуг, включених до контрольних списків, і зобов'язуються не передавати таку інформацію, отриману від держав-учасниць, іншим державам або міжнародним організаціям.
Держави-учасниці будуть проводити узгоджену політику експортного контролю, включаючи питання застосування санкцій до всіх суб'єктів господарської діяльності, які порушують вимоги експортного контролю. З цією метою держави-учасниці домовилися проводити консультації.
Держави-учасниці можуть співпрацювати з іншими державами з питань розробки гармонізованих списків і стандартизації правил контролю за експортом сировини, матеріалів, обладнання, технологій та послуг, які застосовуються для створення різних видів зброї масового знищення і ракетних засобів її доставки.
Кожна держава-учасниця має право вийти з цієї Угоди, повідомивши в письмовій формі уряди Республіки Білорусь та інших держав-учасниць про своє рішення не менше ніж за шість місяців до передбаченого виходу.
Ця Угода може бути змінена або доповнена лише за взаємною згодою держав-учасниць.
Ця Угода набуває чинності з моменту її підписання.
ВЧИНЕНО в місті Мінську 26 червня 1992 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається в архіві Уряду Республіки Білорусь, який направить державам, що підписали цю Угоду, його завірену копію.
За Уряд За Уряд
Азербайджанської Республіки Республіки Молдова
За Уряд За Уряд
Республіки Білорусь Російської Федерації
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Вірменія Республіки Таджикистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Грузія Туркменистану
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Казахстан Республіки Узбекистан
(підпис) (підпис)
За Уряд За Уряд
Республіки Киргизстан України
(підпис) (підпис)