Меморандум про взаєморозуміння щодо Місії ОБСЄ в Україні між Урядом України та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі
Згідно з рішенням Комітету старших посадових осіб НБСЄ від 15 червня 1994 року, підтриманим Урядом України, щодо заснування Місії НБСЄ в Україну, і, беручи до уваги мандат Місії, затверджений 25 серпня 1994 року Постійним Комітетом НБСЄ, Уряд України та Організація з безпеки та співробітництва в Європі досягли такої домовленості:
Місія виконує свої завдання згідно з рішенням, яке було прийнято Комітетом старших посадових осіб на його 27-й зустрічі, зокрема, стосовно зобов'язань підтримувати суверенітет, територіальну цілісність та недоторканність кордонів України відповідно до принципів ОБСЄ.
Основні завдання Місії включають:
1. Встановлення контактів з усіма відповідними органами влади, причетними до цього закладами, представниками різних об'єднань та недержавних організацій, з метою збору інформації, а також сприяння у запобіганні напруженості та поглиблення взаєморозуміння.
2. Регулярне надсилання об'єктивних звітів стосовно всіх аспектів ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна), або факторів, що впливають на неї, а також зусиль у напрямку розв'язання пов'язаних з нею проблем.
3. Аналіз поточної ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна) та надання пропозицій відповідним органам влади для розв'язання існуючих проблем.
4. Здійснення підтримки експертів з конституційних та економічних питань, що направляються в Україну Комітетом старших посадових осіб ОБСЄ для сприяння діалогу між центральним Урядом та органами влади Криму стосовно автономного статусу Республіки Крим в межах України; Місія, зокрема, допомагає експертам під час їх перебування в Україні, та забезпечує необхідні подальші кроки під час їх відсутності в Україні, включаючи участь у проміжних зустрічах, повідомляючи їх про нові події та збираючи відповідні документи.
5. Співробітництво з Верховним Комісаром ОБСЕ з питань національних меншин.
6. Підготовка звітів про становище в галузі прав людини та прав осіб, що належать до національних меншин у Автономній Республіці Крим (Україна).
7. Формулювання пропозицій на основі рекомендацій експертів ОБСЄ щодо сприяння розвитку економічних програм, включаючи Автономну Республіку Крим (Україна).
8. Моніторінг за сприянням принципам свободи засобів масової інформації.
Стаття З
Місія діє на всій території України. Вона розташовує свою штаб-квартиру у м. Києві з офісом, який очолює Глава Місії і офіс у м. Сімферополі.
Приміщення для офісу Місії у м. Києві безкоштовно надається Урядом України. Приміщення для офісу у м. Сімферополі безкоштовно передається Місії Урядом України або властями Криму. Інші витрати Місії (включаючи проживання) сплачуються з бюджету ОБСЄ, за винятком тих товарів та послуг, що можуть бути надані Урядом України або властями Криму.
Строк перебування для Місії вирішується компетентними органами ОБСЄ після консультацій з Урядом України.
До складу Місії спочатку входять вість членів, включаючи Главу Місії, який призначається діючим Головою ОБСЄ після консультації з Урядом України. Склад Місії, згідно з рішенням компетентних органів ОБСЄ і після консультації з Урядом України, у разі необхідності може поповнитися.
Глава Місії надає Уряду України список членів Місії і повідомляє заздалегідь про їх прибуття та від'їзд.
Місія та її члени мають такі ж самі статус, права, привілеї та пільги, які надаються Урядом України дипломатичним представництвам та дипломатичному персоналу, акредитованому в Києві, згідно з Віденською Конвенцією про дипломатичні стосунки 1961 року.
Членам Місії після прибуття видаються посвідчення дипломатів. Транспортним засобам Місії видаються дипломатичні номери. Крім того, члени Місії, її офіси та транспортні засоби можуть мати розпізнавальні ідентифікаційні знаки ОБСЄ.
Персонал, найнятий Місією із місцевого населення, має статус, рівний статусу місцевого штату дипломатичних представництв.
Уряд України забезпечує Місію інформацією, яка може допомогти у виконанні завдань Місії, допомагає, за проханням, членам Місії дістатися до будь-якого району діяльності Місії, а також сприяє доступу до центральних та місцевих органів влади, як цивільних, так і військових, рівно як і до урядових установ.
Окремі особи або групи осіб, які прагнуть контактів з Місією або її членами, можуть здійснити такий намір без обмеження.
Місія через діючого Голову звітує ОБСЄ на регулярній основі.
Місія та її члени мають доступ до відповідної системи телефонного або електрозв'язку України і можуть також користуватися своїм власним обладнанням зв'язку, включаючи супутниковий, мобільний зв'язок та портативні радіостанції. Компетентні органи влади України надають, за проханням, частоти, на яких працюватимуть радіостанції Місії.
Члени Місії утримуються від будь-якої діяльності, несумісної з неупередженим характером їх службових обов'язків.
Цей Меморандум про взаєморозуміння набирає чинності з моменту його підписання і запишається чинним протягом дії мандату Місії.
Здійснено в двох примірниках українською та англійською мовами та підписано у Києві 24 січня 1995 року.
За Уряд України: За організацію з безпеки та співробітництва в Європі: Заступник міністра Глава Місії ОБСЄ закордонних справ в Україні.