• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку тимчасового вилучення тварини у справах про адміністративні правопорушення та Порядку тимчасового вилучення та забезпечення утримання тварини під час кримінального провадження

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Акт, Протокол, Форма типового документа, Порядок від 08.09.2023 № 1010
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Акт, Протокол, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 08.09.2023
  • Номер: 1010
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Акт, Протокол, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 08.09.2023
  • Номер: 1010
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 8 вересня 2023 р. № 1010
Київ
Про затвердження Порядку тимчасового вилучення тварини у справах про адміністративні правопорушення та Порядку тимчасового вилучення та забезпечення утримання тварини під час кримінального провадження
Відповідно до частини другої статті 265-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення та частини п’ятої статті 168 Кримінального процесуального кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити такі, що додаються:
Порядок тимчасового вилучення тварини у справах про адміністративні правопорушення;
Порядок тимчасового вилучення та забезпечення утримання тварини під час кримінального провадження.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 75


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 вересня 2023 р. № 1010
ПОРЯДОК
тимчасового вилучення тварини у справах про адміністративні правопорушення
1. Цей Порядок визначає процедуру тимчасового вилучення тварини особою, яка уповноважена на складення протоколу про адміністративні правопорушення відповідно до статей 88-1, 89 та 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - уповноважена особа), за наявності підстав вважати, що власником тварини вчинено порушення, за яке відповідно до зазначеного Кодексу може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді конфіскації тварини.
Цей Порядок не поширюється на випадки вилучення продуктів лову відповідно до Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 р. № 1340 (Офіційний вісник України, 1998 р., № 34, ст. 1280).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Кодексі України про адміністративні правопорушення, Законі України "Про захист тварин від жорстокого поводження" (далі - Закон), Законі України "Про ветеринарну медицину" та інших нормативно-правових актах, що прийняті відповідно до них.
3. Для надання допомоги з вилову та транспортування під час тимчасового вилучення тварини уповноважені особи можуть залучати спеціалістів комунальних служб або підприємств з питань утримання та поводження з тваринами в населених пунктах або осіб, які можуть надати кваліфіковану допомогу у вилові та транспортуванні тварини до місця її тимчасового утримання, в межах їх повноважень з питань організації та здійснення заходів щодо захисту тварин від жорстокого поводження відповідно до статті 32-1 Закону.
4. Тимчасове вилучення тварини здійснюється не пізніше наступного дня після виявлення адміністративного правопорушення.
5. Уповноважена особа складає протокол про тимчасове вилучення тварини за формою згідно з додатком 1 або робить запис у протоколі про адміністративне правопорушення, в якому зазначає біологічний вид, породу, приблизний вік, стать, зовнішній вигляд та інші індивідуалізуючі ознаки вилученої тварини.
У разі тимчасового вилучення одночасно декількох тварин складається один протокол.
6. Фіксація уповноваженою особою факту тимчасового вилучення тварини в режимі фотозйомки (відеозапису) здійснюється за наявної технічної можливості. Зображення чи відеозапис (за наявності) долучаються до матеріалів справи про адміністративне правопорушення.
7. Транспортування тимчасово вилученої тварини (далі - тварина) здійснюється відповідно до Правил транспортування тварин, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 р. № 1402 (Офіційний вісник України, 2012 р., № 8, ст. 294).
8. Відповідальними особами, яким передаються тварини для тимчасового утримання, є:
для домашніх тварин - комунальні служби або підприємства з питань утримання та поводження з тваринами в населених пунктах, притулки для тварин або інші установи для утримання тварин, фізичні та юридичні особи, які можуть забезпечити утримання тварин відповідно до вимог Закону;
для диких тварин - регіональні центри порятунку та реабілітації диких тварин, центри реабілітації тварин, зоологічні парки, притулки для тварин або інші установи для утримання тварин, фізичні та юридичні особи, які можуть забезпечити утримання тварин відповідно до вимог Закону;
для сільськогосподарських тварин - сільськогосподарські підприємства, притулки для тварин або інші установи для утримання тварин, фізичні та юридичні особи, які можуть забезпечити утримання тварин відповідно до вимог Закону.
9. Відповідальна особа зобов’язана забезпечити створення умов для утримання тварини відповідно до вимог Закону, своєчасне надання їй ветеринарної допомоги (у разі необхідності).
Умови утримання тварин повинні відповідати їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям згідно з вимогами законодавства про захист тварин від жорстокого поводження.
Забороняється утримання тварини в умовах, що можуть призвести до завдання їй болю, страждань, тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі.
10. Для обліку тварин у кожному територіальному (зокрема міжрегіональному) органі Національної поліції, Держлісагентства, Держекоінспекції ведеться книга обліку тварин, вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення (далі - книга обліку), за формою згідно з додатком 2.
Книга обліку нумерується, прошнуровується, засвідчується підписом керівника відповідного органу і скріплюється печаткою та може вестися в електронній формі за умови впровадження технологій, що унеможливлюють модифікацію внесених до них даних, а також дають змогу однозначно ідентифікувати особу, що внесла запис до відповідної книги.
11. Облік тварин проводиться уповноваженою особою не пізніше наступного дня після їх вилучення шляхом внесення запису до книги обліку. Якщо такий день припадає на святковий або неробочий день, їх облік проводиться в перший робочий день.
12. Запис про тварину робиться уповноваженою особою у книзі обліку на підставі протоколу про адміністративне правопорушення, в якому зафіксовано факт її вилучення або протоколу про тимчасове вилучення тварини.
13. Записи робляться у книзі обліку в хронологічному порядку, інформація про кожну тварину зазначається окремо.
14. Уповноважена особа складає акт передачі на утримання тварини за формою згідно з додатком 3, який долучається до матеріалів справи про адміністративне правопорушення.
15. У разі коли відповідальна особа не може забезпечити утримання та догляд за твариною з додержанням ветеринарно-санітарних заходів та вимог Закону, що унеможливлює перебування тварини у відповідальної особи, така тварина має бути передана до іншого місця утримання, про що уповноважена особа складає акт передачі за формою згідно з додатком 4, який долучається до матеріалів справи про адміністративне правопорушення.
16. Відповідальна особа несе відповідальність за порушення законодавства про захист тварин від жорстокого поводження відповідно до вимог статті 35 Закону.
17. У разі загибелі тварини відповідальна особа не пізніше наступного дня після загибелі тварини письмово повідомляє про факт та причини її загибелі уповноваженій особі.
Відшкодування шкоди особам, у яких тимчасово вилучено тварину у справах про адміністративні правопорушення, заподіяної незаконним застосуванням заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення, здійснюється відповідно до вимог частини третьої статті 260 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
18. За результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення тварини в установленому порядку конфіскуються або повертаються власнику.
Додаток 1
до Порядку тимчасового
вилучення тварини у справах про
адміністративні правопорушення
ПРОТОКОЛ
про тимчасове вилучення тварини
Додаток 2
до Порядку тимчасового
вилучення тварини у справах про
адміністративні правопорушення
КНИГА ОБЛІКУ
тварин, вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення
Додаток 3
до Порядку тимчасового
вилучення тварини у справах про
адміністративні правопорушення
АКТ
про передачу тварини, вилученої під час здійснення провадження у справі про адміністративне правопорушення
Додаток 4
до Порядку тимчасового
вилучення тварини у справах про
адміністративні правопорушення
АКТ
про передачу тварини, вилученої під час здійснення провадження у справі про адміністративне правопорушення
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 вересня 2023 р. № 1010
ПОРЯДОК
тимчасового вилучення та забезпечення утримання тварини під час кримінального провадження
1. Цей Порядок визначає процедуру тимчасового вилучення та забезпечення утримання тварини на підставі частини п’ятої статті 168 Кримінального процесуального кодексу України (далі - Кодекс) слідчим, прокурором, іншою уповноваженою службовою особою (далі - уповноважена особа).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Кодексі, Законі України "Про захист тварин від жорстокого поводження" (далі - Закон), Законі України "Про ветеринарну медицину" та інших нормативно-правових актах, що прийняті відповідно до них.
3. Для надання допомоги з вилову та транспортування під час тимчасового вилучення тварини уповноважені особи можуть залучати спеціалістів комунальних служб або підприємств з питань утримання та поводження з тваринами в населених пунктах або осіб, які можуть надати кваліфіковану допомогу у вилові та транспортуванні тварини до місця її тимчасового утримання, в межах їх повноважень з питань організації та здійснення заходів щодо захисту тварин від жорстокого поводження відповідно до статті 32-1 Закону.
4. Застосування технічних засобів фіксації процесуальної дії здійснюється відповідно до абзацу першого частини першої статті 107 Кодексу.
5. У разі коли перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я, уповноважена особа зобов’язана тимчасово вилучити таку тварину та забезпечити її утримання відповідно до цього Порядку.
Запис у протоколі слідчої дії про тимчасове вилучення тварини здійснюється уповноваженою особою. У разі потреби для опису тварини може залучатися спеціаліст відповідно до статті 71 Кодексу.
6. Транспортування тимчасово вилученої тварини (далі - тварина) здійснюється відповідно до Правил транспортування тварин, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 р. № 1402 (Офіційний вісник України, 2012 р., № 8, ст. 294).
7. Відповідальними особами, яким передаються тварини для тимчасового утримання, є:
для домашніх тварин - комунальні служби або підприємства з питань утримання та поводження з тваринами в населених пунктах, притулки для тварин або інші установи для утримання тварин, фізичні та юридичні особи, які можуть забезпечити утримання тварин відповідно до вимог Закону;
для диких тварин - регіональні центри порятунку та реабілітації диких тварин, центри реабілітації тварин, зоологічні парки, притулки для тварин або інші установи для утримання тварин, фізичні та юридичні особи, які можуть забезпечити утримання тварин відповідно до вимог Закону;
для сільськогосподарських тварин - сільськогосподарські підприємства, притулки для тварин або інші установи для утримання тварин, фізичні та юридичні особи, які можуть забезпечити утримання тварин відповідно до вимог Закону.
8. Відповідальна особа зобов’язана забезпечити створення умов для утримання тварини відповідно до вимог Закону, своєчасне надання їй ветеринарної допомоги (у разі необхідності).
Умови утримання тварин повинні відповідати їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям згідно з вимогами законодавства про захист тварин від жорстокого поводження.
Забороняється утримання тварини в умовах, що можуть призвести до завдання їй болю, страждань, тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі.
9. Облік тварин в органах досудового розслідування здійснюється відповідно до пунктів 9 і 10, абзаців першого, другого та четвертого пункту 11 Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов’язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2012 р. № 1104 "Про реалізацію окремих положень Кримінального процесуального кодексу України" (Офіційний вісник України, 2012 р., № 91, ст. 3697).
10. У разі коли відповідальна особа не може забезпечити утримання та догляд за твариною з додержанням ветеринарно-санітарних заходів та вимог Закону, що унеможливлює перебування тварини у відповідальної особи, така тварина має бути передана до іншого місця утримання, про що уповноважена особа складає акт передачі за формою згідно з додатком, який долучається до матеріалів кримінального провадження.
11. Відповідальна особа несе відповідальність за порушення законодавства про захист тварин від жорстокого поводження відповідно до вимог статті 35 Закону.
12. У разі виникнення необхідності у проведенні процесуальних дій з твариною орган досудового розслідування, який здійснює кримінальне провадження, отримує тварину від відповідальної особи.
13. Після закінчення процесуальних дій тварина повертається на утримання відповідальній особі.
14. У разі загибелі тварини відповідальна особа не пізніше наступного дня після загибелі тварини письмово повідомляє про факт та причини її загибелі органу досудового розслідування, який здійснює кримінальне провадження.
15. Відшкодування шкоди особам, у яких тимчасово вилучено тварину під час здійснення кримінального провадження та щодо яких провадження у справах закрито відповідно до пунктів 1-3 частини першої статті 284 Кодексу на стадії досудового розслідування, відбувається відповідно до Положення про застосування Закону України "Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду", затвердженого наказом Мін’юсту, Генеральної прокуратури, Мінфіну від 4 березня 1996 р. № 6/5/3/41.
16. Після закриття кримінального провадження питання подальшого перебування тварини вирішується ухвалою суду на підставі відповідного клопотання, яке розглядається відповідно до статті 174 Кодексу.
Додаток
до Порядку тимчасового вилучення
та забезпечення утримання тварини
під час кримінального провадження
АКТ
про передачу тварини, вилученої під час здійснення кримінального провадження