• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Протокол між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Республіки Болгарія про співробітництво в галузі санаторно-курортного лікування військовослужбовців та членів їх сімей

Болгарія, Міністерство оборони України  | Протокол, Міжнародний документ від 07.03.1996
Реквізити
  • Видавник: Болгарія, Міністерство оборони України
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ
  • Дата: 07.03.1996
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Болгарія, Міністерство оборони України
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ
  • Дата: 07.03.1996
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Протокол
між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Республіки Болгарія про співробітництво в галузі санаторно-курортного лікування військовослужбовців та членів їх сімей
Дата підписання: 07.03.1996
Дата набрання чинності для України: 07.03.1996
Міністерство оборони України та Міністерство оборони Республіки Болгарія, які надалі іменуються Сторонами, ґрунтуючись на положеннях Угоди між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Республіки Болгарія про двостороннє співробітництво від 05.10.1992 року та Протоколу про порядок виконання цієї Угоди в галузі військово-медичного забезпечення погодились про таке:
Сторони домовляються реалізувати співробітництво на взаємовигідній основі в галузі санаторного лікування військовослужбовців і членів їх сімей у санаторіях (центрах реабілітації та профілактики) на території України та Республіки Болгарія згідно з розрахунком, який є невід'ємною частиною протоколу. По кожному із санаторіїв (центрів реабілітації та профілактики) Сторони обмінюються повними даними про медичні показання і протипоказання для перебування і лікування в них хворих з різними захворюваннями.
Щорічний обмін військовослужбовцями, які підлягають лікуванню, та членами їх сімей відбувається за таких умов:
кількість осіб, які приймаються на санаторне лікування, уточнюється щорічно, але воно не повинно перевищувати 100 чоловік для кожної із Сторін. Не приймаються на санаторне лікування військовослужбовці строкової служби, а також члени сімей військовослужбовців у віці до 18 років;
тривалість санаторного лікування визначається терміном лікування, встановленим приймаючою Стороною. Час проїзду до санаторію і у зворотному напрямку не включається в тривалість санаторного лікування;
кількість путівок для санаторного лікування в сезоні однакова для кожної із Сторін і уточнюється щороку;
при направленні хворих на лікування кожна із Сторін зобов'язана оформити належним чином медичні документи своїх контингентів згідно з практикою кожної із Сторін і при повному дотриманні медичних показань для лікування в санаторіях (центрах реабілітації та профілактики), визначених цим протоколом;
інформація про дату заїзду і вид транспорту повідомляється попередньо не пізніше ніж за 10 днів через Управління зовнішніх зв'язків Генерального штабу Збройних Сил України та відділ "Інформація і військові контакти" при канцелярії Генерального штабу Болгарської армії.
Сторони виконують розрахунки між собою наданням відповідної кількості місць у лікувальних закладах.
При виконанні умов протоколу Сторони застосовують принцип взаємності. Витрати на лікування і санаторне обслуговування оплачуються військовослужбовцями у своїй країні.
Транспортні витрати до приймаючої Сторони і організацію транспортного перевезення бере на себе відправляюча Сторона, а транспортні витрати на проїзд до місця санаторного лікування і у зворотному напрямку до місця відправлення - приймаюча Сторона.
Витрати на проведення медичної допомоги у разі гострих захворювань військовослужбовців і членів їх сімей бере на себе приймаюча Сторона.
По можливості Сторони повинні сумісно використовувати літаки військово-транспортної авіації. Сторони періодично повідомляють одна одну про діючий в їх країні митний режим, правила ввезення і вивезення валюти, товарів та особистих речей.
Відправляюча сторона інформує контингент, який від'їзджає, про митний режим приймаючої Стороною.
У разі, якщо відправляюча Сторона не заявить про відправлення військовослужбовців і членів їх сімей у терміни, визначені в додатку до протоколу, то приймаюча Сторона може відмовити у їх прийманні на цю зміну.
Якщо приймаюча Сторона не виконає своїх зобов'язань, передбачених цим протоколом, то хворий, який перебуває на лікуванні, повідомляє про це начальника лікувального закладу. Якщо останній не вживає заходів для поліпшення становища, то відправляюча Сторона має право вимагати відповідних дій уповноважених посадових осіб приймаючої Сторони через свого військового аташе.
Якщо протягом 3 днів зобов'язання не буде виконано і це невиконання значно утруднює, або робить неможливим лікування, то відправляюча Сторона може повернути військовослужбовців і членів їх сімей, які перебувають на лікуванні, на батьківщину до закінчення зміни. У цьому разі приймаюча Сторона зобов'язана відшкодувати транспортні витрати.
У таких випадках компетентні органи обох Сторін зобов'язані негайно вжити заходів для виявлення причин невиконання зобов'язань та їх усунення і провести консультації між собою про встановлення графіка змін санаторного лікування.
На основі даного протоколу складається річний план співробітництва Сторін.
Сторони мають можливість обмінюватись пропозиціями для включення їх до річного плану співробітництва до 15 жовтня щорічно.
Річний план співробітництва складається до 15 листопада і підписується уповноваженими особами до 15 грудня поточного року.
Сторони можуть вносити зміни і доповнення до тексту протоколу тільки за взаємним погодженням.
Цей протокол укладається на термін до п'яти років з можливістю автоматичного продовження в рамках терміну, який зафіксований в Угоді між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Республіки Болгарія про двостороннє співробітництво.
Кожна Сторона має право припинити дію протоколу, попередивши за шість місяців письмово іншу Сторону про свої наміри.
Протокол набирає чинності з дня його підписання.
Здійснено в м. Софії, 7 березня 1996 року в двох примірниках, українською та болгарською мовами, при цьому обидва тексти мають однакову силу.
За Міністерство оборони За Міністерство
України Республіки Болгарія
(підпис) (підпис)