• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода між Урядом України і Урядом Республіки Болгарії про торговельно-економічне співробітництво і платежі

Болгарія, Україна | Угода, Міжнародний документ від 05.10.1992 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Болгарія, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 05.10.1992
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Болгарія, Україна
  • Тип: Угода, Міжнародний документ
  • Дата: 05.10.1992
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
між Урядом України і Урядом Республіки Болгарії про торговельно-економічне співробітництво і платежі
( Про припинення дії Угоди додатково див. Угоду від 20.11.95 )
Уряд України і Уряд Республіки Болгарії, які надалі іменуються "Сторони",
усвідомлюючи важливе значення розвитку торговельно-економічного співробітництва між двома країнами,
беручи до уваги корінні зміни, які відбуваються в суспільно-економічному житті обох держав,
а також керуючись принципами суверенності, взаємної вигоди та іншими загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права,
домовились про нижчевикладене:
Сторони будуть активно сприяти стабільному і довгостроковому розвитку взаємних торгово-економічних зв'язків між учасниками зовнішньоекономічної діяльності своїх країн, які надалі іменуються суб'єктами.
Сторони надають одна одній у взаємній торгівлі та економічному співробітництві режим найбільшого сприяння.
Вищезазначене положення не поширюється на переваги і пільги:
а) які одна із Сторін надала або надасть сусідній державі з метою полегшення прикордонної або міжрегіональної торгівлі,
б) які випливають з митних союзів, зон вільної торгівлі і інших форм економічної інтеграції, в яких бере або може брати участь у майбутньому будь-яка із Сторін.
Всі розрахунки і платежі між Сторонами здійснюються у вільно конвертованій валюті на умовах, які прийняті у міжнародній торговельній та фінансовій практиці.
Розрахунки по товарах, які включені в індикативні списки, здійснюються на кліринговій основі в розрахункових доларах США.
За погожденням між відповідними органами Сторін розрахунки і платежі можуть здійснюватися і в інших формах згідно з законодавством кожної з країн, у тому числі із використанням національних валют.
Взаємні поставки товарів та надання послуг, що мають першорядне значення, визначаються індикативними списками, які складаються, як правило, на рік і здійснюються на збалансованій основі. Номенклатура та обсяг товарів та послуг можуть змінюватись за взаємною згодою компетентних органів Сторін.
Компетентні органи Сторін сприятимуть створенню, у відповідності із діючим у кожній з країн законодавством сприятливих умов для здійснення взаємних поставок товарів та послуг, передбачених індикативними списками, та видавати, в разі необхідності, відповідні дозволи.
Розрахунки та платежі за поставки товарів та надання послуг за контрактами, які укладають суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності на основі індикативних списків за цінами світового ринку, будуть здійснюватись через спеціальні банківські рахунки у доларах США, відкриті з цією метою в уповноважених банках.
Уповноваженим банкам зі сторони України є Державний експортно-імпортний банк України (надалі Укрексімбанк) і із сторони Республіки Болгарія - Комерційний банк "Балканбанк" (надалі Балканбанк).
Сальдо рахунків, зазначених в статті 4 цієї Угоди, відповідно на кінець цього року погашується за згодою Сторін, як правило, шляхом збільшення поставок товарів.
Якщо не буде досягнуто домовленності про збільшення постачання товарів, то сальдо буде погашено переказом вільно конвертованої валюти в узгождені між Сторонами строки, але не пізніше 1 квітня наступного року.
Обов'язки по регулюванню цього сальдо покладаються на Укрексімбанк з Української Сторони та Балканбанк з Болгарської Сторони.
Поставки товарів та послуг поза номенклатурою та понад обсяги, передбачені в індикативних списках, будуть здійснюватись суб'єктами зовнішньоекономічних зв'язків відповідно до чинного законодавства країн і з використанням усіх форм торгівлі, прийнятих у світовій практиці, включаючи бартерні та інші операції.
Укрексімбанк та Балканбанк не пізніше одного місяця з дати підписання цієї Угоди укладуть міжбанківську угоду про технічний порядок розрахунків та платежів за поставки товарів та надання послуг.
Сторони сприятимуть розширенню кооперування виробництва, створенню спільних підприємств, міжнародних об'єднань та організацій, розвитку та впровадженню інших форм співробітництва відповідно до законодавства кожної з країн.
Сторони сприятимуть розвитку співробітництва у галузі науки і техніки, організації спільних наукових досліджень, обміну науковою і технічною документацією, організацією консультацій, конференцій, виставок та ярмарків.
Результати науково-технічних розробок, отриманих спільно українськими та болгарськими суб'єктами, не можуть передаватися третім особам і не будуть публікуватися без згоди на те вказаних суб'єктів.
Для розгляду ходу виконання цієї Угоди та підтримання збалансованого рівня взаємних поставок уповноважені представники Сторін в разі необхідності зустрічатимуться почергово у Києві та Софії та прийматимуть необхідні рішення.
До цієї Угоди можуть бути внесені зміни та доповнення за узгодженням Сторін.
Ця угода набирає чинності після письмового повідомлення Сторонами одна одну про виконання юридичних процедур, необхідних для її вступу у силу і буде діяти до тих пір, поки одна із Сторін не повідомить в письмовій формі про своє бажання його розірвати. В такому випадку Угода втрачає силу після закінчення шести місяців з дня повідомлення.
В разі припинення строку дії цієї Угоди її положення протягом п'яти років будуть застосовуватись до всіх контрактів, укладених в період її дії, зобов'язань, які виникли в період її дії та не були виконані до моменту припинення строку дії цієї Угоди.
Ця Угода здійснена в м.Софії 5 жовтня 1992 р. у двох дійсних примірниках, кожний українською та болгарською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.
За уповноваженням За уповноваженням
Уряд України Уряд Республіки Болгарія
(підпис) (підпис)