ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
N 189 від 21.02.96 м.Київ |
( Тимчасове положення скасовано на підставі Наказу Фонду державного майна N 1868 від 05.10.99 )
Затверджено
наказом Фонду державного майна України
від 21 лютого 1996 р. N 189
Тимчасове положення про порядок проведення сертифікатних аукціонів у окремих регіонах
1. Загальні положення
1.1. Це тимчасове положення (надалі - Положення) розроблено відповідно до Положення про центри сертифікатних аукціонів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 1995 р. N 144, Положення про порядок проведення сертифікатних аукціонів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 1995 р. N 218, і визначає особливості організації та проведення сертифікатних аукціонів в окремих регіонах, приймання заяв на придбання акцій, підбивання підсумків цих аукціонів.
1.2. У цьому Положенні використовуються такі терміни:
регіональний аукціон - сертифікатний аукціон з продажу акцій відкритих акціонерних товариств (ВАТ), подання заяв покупцями на участь у якому здійснюється виключно в області за місцезнаходженням об'єкта приватизації, виставленого на аукціоні. Регіональний аукціон проводиться регіональним центром сертифікатних аукціонів (РЦСА) за окремим дорученням Українського центру сертифікатних аукціонів (УЦСА) згідно з п.16 Положення про центри сертифікатних аукціонів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 1995 р. N 144. Порядок проведення регіонального аукціону регулюється Положенням про порядок проведення сертифікатних аукціонів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 1995 р. N 218, та цим Положенням;
продавець акцій на регіональному аукціоні - Фонд державного майна України (ФДМУ) або його регіональне відділення;
покупець акцій на регіональному аукціоні - будь-яка фізична або юридична особа, яка може бути визнана покупцем акцій на сертифікатному аукціоні згідно з чинним законодавством;
доручення на проведення регіональних аукціонів - документ, яким УЦСА передає окремим РЦСА визначені в дорученні повноваження щодо проведення регіональних аукціонів;
доручення на затвердження підсумків регіональних аукціонів - документ, яким ФДМУ передає окремим регіональним відділенням ФДМУ повноваження щодо затвердження підсумків регіональних аукціонів.
2. Організація проведення регіональних аукціонів
2.1. Для забезпечення проведення регіональних аукціонів ФДМУ видає наказ УЦСА організувати проведення регіональних аукціонів в окремих (або в усіх) областях України. Наказ також визначає види приватизаційних паперів, які приймаються до сплати за акції на регіональних аукціонах.
2.2. УЦСА на підставі наказу ФДМУ організовує проведення регіональних аукціонів у визначених регіонах, для чого видає відповідним РЦСА доручення на проведення регіональних аукціонів. Доручення містить:
назву регіону та назву відповідного РЦСА, якому надаються повноваження щодо проведення регіональних сертифікатних аукціонів у вказаному регіоні (далі - уповноважений РЦСА);
повноваження уповноваженого РЦСА на приймання та обробку заяв на участь у регіональному аукціоні;
види приватизаційних паперів, які приймаються до сплати за акції на регіональних аукціонах;
дату видачі та термін дії доручення.
2.3. УЦСА може додатково надати уповноваженому РЦСА повноваження щодо складання реєстру акціонерів - переможців регіонального аукціону та передачі його емітенту (реєстродержателю).
2.4. ФДМУ у разі необхідності видає окремим регіональним відділенням ФДМУ доручення на затвердження підсумків аукціону. У дорученні обов'язково зазначається термін його дії.
У цьому випадку УЦСА у відповідному дорученні на проведення регіональних аукціонів, оформленому згідно з вимогами п. 2.2 цього Положення, надає уповноваженим РЦСА додаткові повноваження щодо створення аукціонної комісії, здійснення розрахунку регіональних аукціонів, підготовки протоколів аукціонної комісії та переліків переможців аукціону.
2.5. При виявленні порушень порядку проведення регіональних аукціонів та підбивання їх підсумків ФДМУ та УЦСА скасовують відповідними наказами видані ними доручення до завершення терміну їх дії.
2.6. УЦСА повинен у 5-денний термін поінформувати всі РЦСА про прийняте рішення стосовно передачі повноважень щодо проведення регіональних аукціонів уповноваженим РЦСА.
3. Підготовка до регіонального сертифікатного аукціону
3.1. Підготовка до продажу акцій ВАТ на регіональних аукціонах здійснюється в порядку, встановленому пп. 3 - 9 Положення про порядок проведення сертифікатних аукціонів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 1995 р. N 218.
3.2. До продажу на регіональних аукціонах пропонуються пакети акцій, які за планом розміщення акцій підлягають відкритому продажу на сертифікатних аукціонах і загальна вартість яких за номіналом не перевищує загальної вартості:
100 приватизаційних майнових сертифікатів за номіналом 50 млн.крб. - для об'єктів, статутні фонди яких визначені з урахуванням індексації основних фондів за станом на 01.01.95 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 1995 р. N 34 "Про проведення індексації основних фондів та визначення розмірів амортизаційних відрахувань на повне їх відновлення у 1995 році".
200 приватизаційних майнових сертифікатів за номіналом 1050 тис.крб. - для об'єктів, статутні фонди яких визначені без урахування індексації основних фондів за станом на 01.01.95.
Пакети акцій ВАТ, приватизацію яких здійснює центральний апарат ФДМУ, до продажу на регіональних аукціонах не пропонуються.
3.3. План розміщення акцій ВАТ повинен містити тільки один (єдиний) пакет акцій, який підлягає продажу громадянам та фінансовим посередникам за приватизаційні майнові сертифікати на сертифікатних аукціонах.
3.4. Продаж акцій на регіональних аукціонах здійснюється за приватизаційні майнові сертифікати або інші приватизаційні папери згідно з дорученням на проведення регіональних аукціонів.
3.5. Рішення щодо продажу пакетів акцій, зазначених у пункті 3.2 цього Положення, на регіональному сертифікатному аукціоні приймає ФДМУ за поданням регіонального відділення.
3.6. Інформаційні повідомлення про продаж акцій ВАТ на регіональному сертифікатному аукціоні, що готуються та передаються до ФДМУ згідно з пп. 6, 7 Положення про порядок проведення сертифікатних аукціонів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 1995 р. N 218, повинні додатково містити відмітку "Регіональний аукціон" і дані про номінальну вартість пакета акцій у приватизаційних майнових сертифікатах. Інформаційні повідомлення про регіональні аукціони повинні передаватись у паперовій та електронній формі окремо від інформації щодо продажу на сертифікатних аукціонах та інших видів продажу.
3.7. ФДМУ забезпечує публікацію в газеті "Відомості приватизації" окремим переліком інформації про виставлення пакетів акцій ВАТ на регіональні аукціони.
4. Подання та обробка заяв громадян на участь у регіональному сертифікатному аукціоні
4.1. Право на участь у регіональному сертифікатному аукціоні мають усі громадяни, які визнані покупцями відповідно до чинного законодавства України.
4.2. Приймання заяв від громадян на придбання акцій на регіональному сертифікатному аукціоні здійснює уповноважений РЦСА та його пункти прийому заяв.
4.3. Заяви на участь у регіональному сертифікатному аукціоні приймаються протягом терміну, який встановлюється ФДМУ та зазначається в опублікованій інформації про регіональний аукціон.
4.4. Приймання та обробка заяв і приватизаційних майнових сертифікатів громадян, що подаються на регіональні аукціони, а також погашення сертифікатів та їх зарахування до позабюджетного фонду приватизації здійснюються в порядку, встановленому ФДМУ для сертифікатних аукціонів.
При цьому реєстрація заяв на регіональний сертифікатний аукціон, а також формування інформації на електронних носіях щодо прийнятих заяв здійснюються в окремих відомостях і файлах.
4.5. Приймання та обробка заяв громадян з використанням інших приватизаційних паперів здійснюються в порядку, що додатково визначається ФДМУ.
5. Подання та обробка заяв фінансових посередників на участь у регіональному сертифікатному аукціоні
5.1. Фінансові посередники (ФП) та їх філії, а також товариства покупців (ТП), що зареєстровані в РЦСА за своїм місцезнаходженням як учасники сертифікатних аукціонів, мають право брати участь у регіональних аукціонах у будь-яких областях України.
5.2. Приймання та обробку заяв на придбання акцій на регіональному сертифікатному аукціоні від ФП (ТП) здійснює уповноважений РЦСА в порядку, встановленому ФДМУ для сертифікатних аукціонів.
При цьому представник ФП, зареєстрованого в РЦСА іншого регіону, додатково подає до уповноваженого РЦСА заяву про реєстрацію ФП (або її копію), засвідчену відповідним РЦСА за місцем реєстрації, та додає до кожної заяви на участь у регіональному сертифікатному аукціоні незасвідчену копію заяви про реєстрацію. Копія заяви про реєстрацію засвідчується уповноваженим РЦСА і зберігається разом з прийнятою заявою на участь в аукціоні.
Реєстрація заяв на участь у регіональному сертифікатному аукціоні, а також формування інформації на електронних носіях щодо прийнятих заяв здійснюються в окремих відомостях і файлах.
5.3. Всі ФП (ТП) мають право заявляти на регіональний аукціон готівкові приватизаційні сертифікати.
ФП (ТП), зареєстровані в уповноваженому РЦСА, мають право заявляти також безготівкові кошти на приватизаційних депозитних рахунках. Для цього вони повинні отримати в РЦСА приватизаційне платіжне доручення-ордер на суму приватизаційних коштів, що заявляється, та перерахувати кошти на рахунок 9946 РЦСА. Реквізити об'єкта приватизації в платіжному дорученні не вказуються. Для участі в регіональному аукціоні такі ФП (ТП) подають до РЦСА заяву разом з копією оплаченого платіжного доручення з відміткою банку.
5.4. ФП (ТП) подає до уповноваженого РЦСА разом із заявою на участь у сертифікатному аукціоні повну суму готівкових приватизаційних паперів, зазначену в заяві, та відповідні реєстри сертифікатів у порядку, встановленому ФДМУ та Національним банком України для подання ФП (ТП) приватизаційних коштів для сплати за акції на сертифікатних аукціонах. Застава під заяву не сплачується.
При наявності в уповноваженому РЦСА системи депонування сертифікатів ФП (ТП) депонує відповідну кількість сертифікатів у РЦСА, резервує її та подає свідоцтво про резервування разом із заявою. У цьому випадку здійснюються реєстрація ФП (ТП) в уповноваженому РЦСА під тим номером, що вказаний у свідоцтві про реєстрацію в РЦСА за юридичною адресою, та відкриття йому депозитного рахунку для обліку приватизаційних майнових сертифікатів.
5.5. Приватизаційні майнові сертифікати, що були прийняті від ФП (ТП), зберігаються в РЦСА. Їх погашення та зарахування до позабюджетного фонду приватизації відбуваються в загальному порядку після отримання затвердженого протоколу про результати регіонального сертифікатного аукціону.
5.6. Приватизаційні майнові сертифікати учасників регіонального аукціону, які за результатами аукціону не прийняті до сплати за акції, зберігаються в РЦСА і можуть бути використані заявниками на наступних сертифікатних аукціонах (регіональних та національних) згідно із встановленим порядком їх проведення.
6. Підбивання підсумків регіонального сертифікатного аукціону
6.1. Уповноважений РЦСА формує на електронних носіях інформацію про заяви громадян, заяви ФП та інформацію про приватизаційні майнові сертифікати, що подані на регіональний сертифікатний аукціон, і передає її до УЦСА не пізніше десяти днів після закінчення приймання заяв.
6.2. Розрахунок аукціонної ціни акцій, визначення заяв, що перемогли, підбивання підсумків аукціону та розповсюдження інформації за підсумками аукціону здійснюються в терміни та в порядку, встановлених ФДМУ для сертифікатних аукціонів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 1995 р. N 218.
6.3. Підсумки регіонального сертифікатного аукціону підбиваються постійно діючою аукціонною комісією ФДМУ та УЦСА, яка готує протокол аукціонної комісії. Протокол аукціонної комісії про результати регіонального аукціону затверджується наказом ФДМУ за поданням аукціонної комісії.
6.4. Затверджений протокол про результати регіонального аукціону, що містить інформацію, визначену в п. 24 постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 1995 р. N 218, у 3-денний термін після його затвердження передається до уповноваженого РЦСА та регіонального відділення ФДМУ.
6.5. Уповноважений РЦСА на підставі одержаного від ФДМУ затвердженого протоколу про результати регіонального сертифікатного аукціону у двотижневий термін здійснює перерахування приватизаційних коштів, одержаних від переможців аукціону для оплати акцій, до позабюджетного фонду приватизації і надсилає всім переможцям аукціону витяги з протоколу.
6.6. УЦСА або РЦСА (у випадку надання йому відповідних повноважень) у двотижневий термін після одержання затверджених результатів регіонального аукціону складає реєстр акціонерів - переможців регіонального аукціону і передає його емітенту (реєстродержателю).
6.7. Регіональне відділення ФДМУ в тижневий термін після одержання від РЦСА плати за акції видає емітенту (реєстродержателю) розпорядження про внесення змін до реєстру акціонерів стосовно оплачених акцій.
6.8. Після затвердження протоколу про результати регіонального сертифікатного аукціону уповноважений РЦСА забезпечує в місячний термін публікацію в місцевій пресі зазначеного протоколу за винятком переліку переможців.
6.9. Протоколи про результати регіональних аукціонів обов'язково публікуються в газеті "Відомості приватизації". Публікацію забезпечує УЦСА в місячний термін з дня затвердження результатів регіонального аукціону.
6.10. У випадках, якщо ФДМУ видав регіональному відділенню ФДМУ доручення на затвердження підсумків регіональних аукціонів, підсумки регіонального аукціону підбиває регіональна аукціонна комісія, яку утворює уповноважений РЦСА.
6.11. Персональний склад регіональної аукціонної комісії затверджує регіональне відділення ФДМУ. Комісію очолює голова, який повинен бути працівником регіонального відділення ФДМУ. Голову комісії затверджує ФДМУ. З моменту затвердження складу регіональної аукціонної комісії всі дії щодо підбивання підсумків регіональних аукціонів, оформлення та затвердження їх результатів згідно з пп. 6.2 - 6.4 цього Положення здійснюються в регіоні в терміни, встановлені цим Положенням.
6.12. Розрахунок регіонального аукціону уповноваженим РЦСА (у випадку наявності в РЦСА відповідних повноважень) здійснюється після обов'язкової перевірки в УЦСА всіх приватизаційних майнових сертифікатів, що заявлені на регіональний аукціон, за даними, які передаються до УЦСА згідно з п. 6.1 цього Положення. За результатами перевірки УЦСА в 3-денний термін після отримання даних надає уповноваженому РЦСА письмовий дозвіл на проведення розрахунку.
6.13. При виявленні недійсних приватизаційних майнових сертифікатів УЦСА додатково надає уповноваженому РЦСА протокол перевірки приватизаційних майнових сертифікатів, який містить:
назву регіону, номер регіонального аукціону та термін його проведення;
кількість заявлених приватизаційних майнових сертифікатів, дані про яких подано до УЦСА й перевірено;
кількість дійсних приватизаційних майнових сертифікатів;
перелік недійсних приватизаційних майнових сертифікатів, які не можуть бути прийняті до сплати, із зазначенням серії і номера кожного з них та номера відповідної заяви;
дату і підпис відповідальної особи УЦСА.
Обробка приватизаційних майнових сертифікатів, не прийнятих до сплати за акції, здійснюється в порядку, встановленому ФДМУ.
6.14. Підбивання підсумків регіонального сертифікатного аукціону регіональною аукціонною комісією та оформлення відповідного протоколу здійснюються в 5-денний термін після одержання письмового дозволу УЦСА на проведення розрахунку.
6.15. Регіональна аукціонна комісія в 3-денний термін після підбивання підсумків регіонального аукціону подає протокол про результати регіонального аукціону в паперовій формі (3 примірники) до регіонального відділення ФДМУ. Начальник регіонального відділення ФДМУ затверджує протокол у 3-денний термін з дня його одержання.
6.16. Регіональне відділення ФДМУ забезпечує доставку до ФДМУ одного примірника затвердженого протоколу про результати регіонального аукціону разом з переліком переможців у 5-денний термін після його затвердження.
Другий примірник протоколу залишається в регіональному відділенні ФДМУ, третій - в уповноваженому РЦСА.
6.17. Уповноважений РЦСА надсилає електронну копію протоколу аукціонної комісії разом з переліком переможців аукціону до УЦСА в 5-денний термін після його затвердження.
6.18. Акції, які за підсумками регіонального аукціону залишились не проданими, реалізуються в порядку, встановленому ФДМУ для продажу залишків акцій після сертифікатних аукціонів.
Повторний регіональний аукціон для допродажу залишків акцій за приватизаційні майнові сертифікати не проводиться незалежно від обсягу залишку.
7. Визнання недійсними результатів регіонального сертифікатного аукціону
7.1. Результати регіонального сертифікатного аукціону в цілому або в частині продажу акцій окремому покупцеві (окремим покупцям) можуть бути визнані недійсними за рішенням аукціонної комісії уповноваженого РЦСА або УЦСА, яке затверджується ФДМУ, якщо аукціон проведено з порушенням вимог цього Положення та з інших причин, передбачених чинним законодавством.
7.2. Спори про визнання недійсними результатів регіонального сертифікатного аукціону в цілому або в частині продажу акцій окремому покупцеві (окремим покупцям) вирішуються в порядку, встановленому чинним законодавством.
8. Заключні положення
8.1. Контроль за дотриманням вимог щодо організації та проведення регіональних аукціонів здійснює ФДМУ.
8.2. Регіональні відділення ФДМУ та УЦСА у визначенні ФДМУ терміни подають ФДМУ звіт про хід продажу акцій та здійснення розрахунків за результатами проведених регіональних аукціонів.
Надруковано в "Державному інформаційному бюлетені про приватизацію", N 4/96