• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Порядок призупинення, поновлення дії ліцензій (дозволів) та їх анулювання

Фонд державного майна України  | Лист, Порядок від 08.04.1996 № 10-31-3547
Реквізити
  • Видавник: Фонд державного майна України
  • Тип: Лист, Порядок
  • Дата: 08.04.1996
  • Номер: 10-31-3547
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Фонд державного майна України
  • Тип: Лист, Порядок
  • Дата: 08.04.1996
  • Номер: 10-31-3547
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
N 10-31-3547 від 08.04.96
м.Київ
Порядок призупинення, поновлення дії ліцензій (дозволів) та їх анулювання
Фонд державного майна України має право призупинити дію ліцензій (дозволів) довірчим товариствам, інвестиційним фондам і компаніям, банкам та іншим суб'єктам підприємницької діяльності, які здійснюють операції з приватизаційними паперами громадян (надалі - фінансові посередники), в тому числі за поданням регіональних відділень Фонду державного майна України, в таких випадках:
подання несвоєчасно або не в повному обсязі до органів приватизації звітів, передбачених чинним законодавством для фінансових посередників, які здійснюють операції з приватизаційними паперами громадян;
виявлення недостовірної інформації в документах, які подає фінансовий посередник до органу приватизації;
відмови фінансового посередника від надання інформації, яку вимагає орган приватизації в межах повноважень, визначених чинним законодавством;
невиконання вимог щодо усунення в установлений термін недоліків, виявлених органом приватизації;
внесення змін до документів, на підставі яких було видано ліцензію (дозвіл), без наступного повідомлення про це орган приватизації у встановлені терміни;
внесення до документів, на підставі яких було видано ліцензії (дозволи), змін, що суперечать чинному законодавству;
у разі позбавлення кваліфікаційного свідоцтва на право здійснення операцій з цінними паперами спеціаліста з управління активами інвестиційного фонду чи компанії;
здійснення діяльності, яка не відповідає чинному законодавству;
допущення інших порушень, передбачених чинним законодавством, що регулює діяльність зазначених фінансових посередників.
Наказ про призупинення дії ліцензії (дозволу) видається Фондом державного майна України при виявленні в діяльності фінансового посередника хоча б одного з вищезазначених порушень.
Рішення про призупинення дії ліцензії набуває чинності з моменту підписання відповідного наказу. З моменту набуття чинності наказом про призупинення дії ліцензії в період до поновлення її дії фінансовим посередникам забороняється здійснювати акумулювання приватизаційних паперів, але вони мають право брати участь у конкурсах та аукціонах у межах попередньої акумуляції.
Дія ліцензій (дозволів), що була призупинена, поновлюється Фондом державного майна України тільки після усунення фінансовими посередниками виявлених в їхній діяльності недоліків. Про усунення недоліків фінансовий посередник інформує Фонд державного майна України безпосередньо шляхом подання необхідної документації, яка підтверджує усунення недоліків.
Якщо недоліки були виявлені Фондом державного майна України (або його регіональними відділеннями) в процесі перевірки діяльності фінансових посередників, інформація про усунення недоліків відображається в актах, що засвідчують результати перевірки.
Відповідний орган приватизації має право до поновлення дії ліцензії перевірити достовірність наданої фінансовими посередниками інформації про усунення недоліків.
Про поновлення дії ліцензій (дозволів) Фондом державного майна України видається відповідний наказ.
Про прийняте рішення Фонд державного майна України повідомляє фінансових посередників письмово одночасно з підготовкою відповідного наказу про поновлення дії ліцензій (дозволів).
Анулювання ліцензій (дозволів) є заходом, спрямованим на остаточне припинення діяльності фінансових посередників з приватизаційними паперами. Ліцензія підлягає анулюванню у випадках:
якщо фінансовим посередником не усунено в місячний термін виявлених у його діяльності недоліків;
чинення фінансовим посередником перешкод щодо проведення перевірки його діяльності відповідним органом приватизації;
допущення інших порушень, передбачених чинним законодавством України, яке регулює діяльність зазначених фінансових посередників;
ліквідації та реорганізації фінансового посередника у встановленому законодавством порядку.
Рішення про анулювання ліцензій (дозволів) приймається Фондом державного майна України і набуває чинності з дня підписання відповідного наказу. Про прийняте рішення Фонд державного майна України через регіональні відділення, в яких зареєстровані фінансові посередники, повідомляє їх шляхом надсилання копії наказу про анулювання ліцензії (дозволу). Це рішення підлягає обов'язковому опублікуванню в засобах масової інформації Фонду державного майна України.
Анульована ліцензія (дозвіл) не підлягає поновленню. Після анулювання ліцензії (дозволу) фінансові посередники не мають права брати на себе нові зобов'язання, зокрема здійснювати акумуляцію приватизаційних паперів, але можуть брати участь у конкурсах та аукціонах у межах попередньої акумуляції, тобто виконати раніше взяті на себе зобов'язання перед громадянами.
Надруковано в "Державному інформаційному бюлетені
про приватизацію" N 7/96