• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів військовими частинами та установами Збройних Сил України

Державна податкова адміністрація України  | Лист від 17.05.2008 № 4729/6/17-0316 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова адміністрація України
  • Тип: Лист
  • Дата: 17.05.2008
  • Номер: 4729/6/17-0316
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова адміністрація України
  • Тип: Лист
  • Дата: 17.05.2008
  • Номер: 4729/6/17-0316
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
17.05.2008 N 4729/6/17-0316
Щодо сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів військовими частинами та установами Збройних Сил України
ДПА України розглянула лист з питання сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів військовими частинами та установами Збройних Сил України і повідомляє таке.
27 грудня 2007 р. Верховною Радою України прийнято Закон України N 107-VI "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (далі - Закон N 107-VI), пунктом 15 розділу другого якого внесено зміни до Закону України від 06.12.91 р. N 1934-XII "Про Збройні Сили України" (зі змінами та доповненнями, далі - Закон N 1934-XII), який визначає функції, склад Збройних Сил України, правові засади їх організації, діяльності, дислокації, керівництва та управління ними.
Згідно з п. 1 Прикінцевих положень Закону N 107-VI цей Закон набрав чинності з 1 січня 2008 р.
Відповідно до внесених змін до Закону N 1934-XII "земля, води, інші природні ресурси, а також майно, закріплені за військовими частинами, військовими навчальними закладами, установами та організаціями Збройних Сил України, є державною власністю, належать їм на праві оперативного управління та звільняються від сплати усіх видів податків відповідно до законів з питань оподаткування".
Законом України від 25.06.91 р. N 1251-XII "Про систему оподаткування" (зі змінами та доповненнями, далі - Закон N 1251-XII) визначено принципи побудови системи оподаткування в Україні, податки і збори (обов'язкові платежі) до бюджетів та державних цільових фондів, а також права, обов'язки і відповідальність платників. Частинами першою і третьою ст. 1 Закону N 1251-XII передбачено, що встановлення і скасування податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та державних цільових фондів, а також пільг їх платникам здійснюється Верховною Радою України, Верховною Радою АР Крим і сільськими, селищними, міськими радами відповідно до цього Закону, інших законів України про оподаткування. Ставки, механізм справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), за винятком особливих видів мита, і пільги щодо оподаткування не можуть встановлюватися іншими законами України, крім законів про оподаткування.
Податок з власників транспортних засобів є майновим податком, і відповідно до ст. 1 Закону України від 11.12.91 р. N 1963-XII "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" (зі змінами та доповненнями, далі - Закон N 1963-XII) платниками податку з власників транспортних засобів є, зокрема, підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів, або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до ст. 2 цього Закону визначені як об'єкти оподаткування під відповідним кодом за Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТ ЗЕД) у ст. 2 Закону N 1963-XII, а саме:
трактори (колісні) - код за УКТ ЗЕД (далі - код) - 8701, крім гусеничних;
тільки сідельні тягачі - код 8701 20;
автомобілі, призначені для перевезення не менше 10 осіб, включаючи водія, - код 8702;
автомобілі легкові - код 8703;
автомобілі вантажні - код 8704;
автомобілі спеціального призначення, крім тих, що використовуються для перевезення пасажирів і вантажів, - код 8705 (крім пожежних і швидкої допомоги);
мотоцикли (включаючи мопеди) та велосипеди з установленим двигуном - код 8711, крім тих, що мають об'єм циліндра двигуна до 50 см. куб., - код 8711 10;
яхти та судна парусні з допоміжним двигуном або без нього (крім спортивних) - код 8903 91;
човни моторні і катери, крім човнів з підвісним двигуном (крім спортивних), - код 8903 92;
інші човни (крім спортивних) - код 8903 99.
Податок сплачується за власні транспортні засоби, що перебувають на балансі підприємств, при цьому на його сплату не впливають такі чинники, як обмеженість використання, неексплуатація транспортних засобів чи експлуатація не повний рік. Застосоване в ст. 1 Закону N 1963-XII поняття "власні транспортні засоби" поряд з правом власності на транспортні засоби означає також їх перебування у платника податку на праві повного господарського відання та на праві оперативного управління.
Відповідно до частини другої ст. 3 Закону N 1963-XII податок з власників наземних транспортних засобів юридичних осіб сплачується за місцем реєстрації таких транспортних засобів.
Коло осіб, які звільняються від сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, визначено ст. 4 Закону N 1963-XII.
Відповідно до ст. 5 Закону N 1963-XII сплата податку з власників транспортних засобів юридичними особами здійснюється щокварталу рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом. За придбані протягом року юридичними особами транспортні засоби, крім тих, що вперше реєструються в Україні, податок сплачується перед їх реєстрацією за місяці, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу. За транспортні засоби, які вперше реєструються в Україні, податок сплачується перед їх першою реєстрацією. Розрахунок суми податку за такі транспортні засоби в 10-денний термін після їх реєстрації подається до відповідного податкового органу.
Обчислення і сплата податку здійснюються відповідно до ст. 6 Закону N 1963-XII, якою передбачено, що податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об'єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а податку з власників водних транспортних засобів - виходячи з довжини транспортного засобу за ставками, зазначеними у ст. 3 цього Закону.
Юридичні особи на основі бухгалтерського звіту (балансу) у строки, визначені законом для річного звітного періоду, подають відповідному органу державної податкової служби за місцем реєстрації транспортних засобів розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на поточний рік за формою, затвердженою центральним податковим органом України.
Одночасно зазначаємо, що органам державної податкової служби України чинним законодавством не надано права встановлювати та надавати платникам податків додаткові (не передбачені Законом) пільги.
Враховуючи зазначене, ДПА України вважає, що військові частини та установи, підпорядковані Міноборони України, зобов'язані дотримуватися вимог чинного податкового законодавства та сплачувати податок з власників транспортних засобів.
Заступник Голови С.Лекарь