• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо податку з власників транспортних засобів

Державна податкова адміністрація України  | Лист від 08.02.2006 № 1059/6/17-0315 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова адміністрація України
  • Тип: Лист
  • Дата: 08.02.2006
  • Номер: 1059/6/17-0315
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова адміністрація України
  • Тип: Лист
  • Дата: 08.02.2006
  • Номер: 1059/6/17-0315
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
08.02.2006 N 1059/6/17-0315
Податок з власників транспортних засобів інших самохідних машин і механізмів справляється на підставі Закону України від 11.12.91 р. N 1963-XII "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" зі змінами та доповненнями (далі - Закон), яким визначено платників податку, об'єкти оподаткування, ставки та строки його сплати.
Відповідно до Закону платниками податку є підприємства, установи та організації - юридичні особи, що мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби. Об'єктами оподаткування є транспортні засоби та інші самохідні машини і механізми під відповідним кодом Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), зазначені у статті 2 Закону, зокрема автомобілі спеціального призначення, крім тих, що використовуються для перевезення пасажирів і вантажів - код 8705, вантажні автомобілі - код 8704 тощо.
Автомобілі спеціального призначення, крім тих, що використовуються для перевезення пасажирів і вантажів, відносяться до коду 8705 УКТЗЕД покладеної в основу товарної класифікаційної схеми Митного тарифу України, затвердженої Законом України від 05.04.2001 р. N 2371-III "Про Митний тариф України" з відповідними змінами і доповненнями, є об'єктами оподаткування відповідно до статті 2 Закону N 1963-XII.
Порядок ведення УКТЗЕД ухвалено постановою Кабміну від 12.12.2002 р. N 1863 "Про затвердження Порядку ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності" зі змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабміну від 18.01.2003 р. N 92 (далі - Порядок N 92). Відповідно до Порядку N 92, ведення УКТЗЕД здійснює Державна митна служба України.
Остання, зокрема, здійснює підготовку пропозицій про внесення змін до УКТЗЕД у зв'язку з внесенням змін до гармонізованої системи опису та кодування товарів, пояснень та інших рішень щодо її тлумачення Всесвітньою митною організацією, а також до комбінованої номенклатури Європейського Союзу. Держмитслужба приймає рішення про проведення деталізації товарів в УКТЗЕД на національному рівні та запровадження додаткових одиниць виміру; визначає процедуру та встановлює форму рішення щодо класифікації товарів в УКТЗЕД.
Крім того Держмитслужба розробляє пояснення до товарних підкатегорій УКТЗЕД (національний рівень деталізації товарів) з метою забезпечення однакового тлумачення та застосування УКТЗЕД, які мають рекомендаційний характер; здійснює заходи щодо організації роботи з видання та поширення УКТЗЕД і пояснень, до неї; розповсюджує інформацію про застосування УКТЗЕД і виконує інші функції, пов'язані з її веденням.
Статтею 313 Митного кодексу від 11.07.2002 р. N 92-IV із змінами і доповненнями визначено, що митні органи відносять товари до класифікаційних групувань, зазначених в УКТЗЕД, тобто на Держмитслужбу покладено право здійснення остаточних висновків щодо визначення кодів.
Відповідно до роз'яснення Державної митної служби (лист від 11.04.2000 р. N 11/3-3273 до товарної позиції 8705 - "автомобілі спеціального призначення, крім тих, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів (автомобілі технічної допомоги, автокрани, пожежні автомобілі, автобетономішалки, автомашини для прибирання шляхів, автомобілі з рентгенівськими установками)" включається ряд типів машин, вироблених або пристосованих, обладнаних різними пристроями, що дають їм змогу виконувати визначені нетранспортні функції. Тобто основною метою транспортного засобу з цієї позиції не є перевезення людей або вантажів.
Наприклад, до позиції 8705 належать: автомобілі, обладнані драбинами або підйомними платформами для ремонту контактних підвісних мереж вуличного освітлення; автомобілі із стрілою, що регулюється, та платформою для кінознімального або телевізійного обладнання; автомашини, які застосовуються для прибирання вулиць, канав, аеродромних злітно-посадочних смуг, автокрани; авто-бурові; пересувні лабораторії; автомайстерні, обладнані різними верстатами та інструментами, зварювальними пристроями.
Зазначеним листом також визначено, що до товарної позиції 8704 - "автомобілі вантажні" включаються: звичайні вантажівки і фургони (відкриті, з брезентовим верхом, закриті тощо); автомашини і фургони усіх видів для доставки вантажів додому, фургони для переїздів із квартири на квартиру; вантажівки з автоматичними розвантажувальними пристосуваннями (з перекидним кузовом тощо); автомобілі-цистерни (незалежно від того, обладнані вони насосами чи ні); рефрижераторні або термоізольовані вантажівки; багатонастильні вантажівки для перевезення кислоти в ізольованих від ударів контейнерах, балонах із бутаном тощо; важкі автомобілі з рамами, що відкидаються, із заглибними трапами для перевезення танків, піднімальних або траншеєкопальних машин, електричних трансформаторів тощо; вантажівки, спеціально призначені для перевезення свіжого бетону, за винятком бетономішалок за товарною позицією 8705, сміттєзбірники, незалежно від того, обладнані вони навантажувальними, трамбувальними, демфіруючими та іншими пристроями або ні.
Отже, автомобілі-цистерни, паливозаправники відносяться до товарної позиції 8704 "автомобілі вантажні" та повинні оподатковуватись за ставками, визначеними статтею 3 Закону N 1963-XII.
Заступник Голови ДПАУ С.Лекарь