• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності субєктами малого підприємництва - юридичними особами

Державна податкова адміністрація України  | Лист від 16.12.2003 № 19525/7/15-1217 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова адміністрація України
  • Тип: Лист
  • Дата: 16.12.2003
  • Номер: 19525/7/15-1217
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова адміністрація України
  • Тип: Лист
  • Дата: 16.12.2003
  • Номер: 19525/7/15-1217
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
16.12.2003 N 19525/7/15-1217
( Лист відкликано на підставі Листа Державної податкової адміністрації N 5954/7/15-0117 від 24.03.2010 )
Проаналізувавши застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб'єктами малого підприємництва - юридичними особами, слід зазначити, що надходження від сплати єдиного податку суб'єктами малого підприємництва на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності в порівнянні зі сплатою такими суб'єктами підприємництва податків і зборів (обов'язкових платежів) на загальній системі оподаткування, обліку та звітності не зменшуються, а в окремих випадках навіть збільшуються.
Крім того, застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності зі сплатою єдиного податку сприяє підтримці розвитку малого підприємництва, створенню умов для позитивних структурних змін в економіці, формуються умови для забезпечення зайнятості населення України, створюються нові робочі місця, вирішується питання безробіття.
Враховуючи викладене, Державна податкова адміністрація України надає роз'яснення щодо застосування окремих норм Указу Президента України від 03.07.98 р. N 727/98 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" (в редакції Указу від 28.06.99 р. N 746/99.
1. Запитання. Чи може перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва - юридична особа, який має засновника нерезидента - юридичну особу і частка внесків якого до статутного фонду підприємства перевищує 25 відсотків?
Відповідь. Згідно із статтею 1 Указу спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для суб'єктів малого підприємництва, зокрема, юридичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких за рік середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб і обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) не перевищує 1 млн. гривень.
Статтею 7 вказаного Указу визначено, що дія цього Указу не поширюється на суб'єктів підприємницької діяльності, у статутному фонді яких частки, що належать юридичним особам - учасникам та засновникам даних суб'єктів, які не є суб'єктами малого підприємництва, перевищують 25 відсотків.
Тобто, якщо суб'єкт підприємництва, у якого засновником є нерезидент - юридична особа, який не є суб'єктом малого підприємництва і якому належить більше 25 відсотків статутного фонду підприємства, такий суб'єкт підприємництва не може перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності зі сплатою єдиного податку.
2. Запитання. Чи може перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкт малого підприємництва - юридична особа, який має засновника нерезидента - фізичну особу і частка внесків якого до статутного фонду підприємства перевищує 25 відсотків?
Відповідь. Статтею 7 вказаного Указу визначено, що дія цього Указу не поширюється на суб'єктів підприємницької діяльності, у статутному фонді яких частки, що належать юридичним особам - учасникам та засновникам даних суб'єктів, які не є суб'єктами малого підприємництва, перевищують 25 відсотків. Обмежень щодо засновників - фізичних осіб Указом не передбачено.
Таким чином, якщо засновником підприємства є фізична особа - нерезидент, то незалежно від її частки у статутному фонді підприємства та у разі відповідності вимогам Указу стосовно обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) і середньооблікової чисельності працюючих, а також за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів за попередній звітний (податковий) період підприємство може перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності зі сплатою єдиного податку.
Враховуючи наведене, роз'яснення із зазначених питань, що надсилалися Державною податковою адміністрацією України і які суперечать цьому роз'ясненню, вважати такими, що втратили чинність.
Доведіть зазначене до відома підвідомчих державних податкових органів та суб'єктів підприємницької діяльності.
Заступник Голови М.Степанов