• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про балансові збитки

Державна податкова адміністрація України  | Лист від 27.04.1999 № 6172/7/15-1117 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова адміністрація України
  • Тип: Лист
  • Дата: 27.04.1999
  • Номер: 6172/7/15-1117
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова адміністрація України
  • Тип: Лист
  • Дата: 27.04.1999
  • Номер: 6172/7/15-1117
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
N 6172/7/15-1117 від 27.04.99
м.Київ
Державним податковим адміністраціям
в Автономній Республіці Крим,
областях, мм. Києва та Севастополі
Про балансові збитки
У зв'язку з численними запитами державних податкових адміністрацій від 22 травня 1997 року N 283/97-ВР "Про оподаткування прибуткупідприємств" (із внесеними змінами і доповненнями) Державнаподаткова адміністрація України повідомляє.
Відповідно до пункту 6.1 названої статті Закону, якщо об'єкт оподаткування платника податку з числа резидентів за результатами звітного (податкового) кварталу має від'ємне значення (з урахуванням суми амортизаційних відрахувань), дозволяється відповідне зменшення об'єкта оподаткування наступного звітного (податкового) кварталу, а також кожного з наступних двадцяти звітних (податкових) кварталів до повного погашення такого від'ємного значення об'єкта оподаткування.
Відповідно до пункту 16.4 статті 16 цього Закону Декларації про прибуток за звітний квартал розраховується наростаючим підсумком з початку звітного фінансового року.
Враховуючи зазначене, від'ємне значення об'єкта оподаткування, отримане платником податку на прибуток за результатами попереднього звітного кварталу, повинно відображатися у рядку 38 графи 3 зазначеної Декларації. При заповненні графи 4 за рядком 38 цієї Декларації проставляється сума від'ємного значення об'єкта оподаткування, яке мало місце на 1 січня звітного (податкового) року при визначенні об'єкта оподаткування за попередній рік наростаючим підсумком з початку року. Тобто величина від'ємного значення об'єкта оподаткування, що відображається у графі 4 рядка 38, є незмінною при заповненні Декларації про прибуток підприємства 1 за квартал, півріччя, дев'ять місяців і рік.
Рахунок умовного прикладу заповнення рядків декларації про прибуток підприємства додається.
Одночасно повідомляємо, що згідно з підпунктом 5.3.9 статті 5 зазначеного Закону не підлягають віднесенню до складу валових витрат суми збитків платника податку, понесених у зв'язку з продажем товарів (робіт, послуг) або їх обміном за цінами, що нижчі за звичайні, пов'язаним з таким платником податку особам, а також будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку.
Крім того, підпунктом 7.1.1 статті 7 цього Закону встановлено, що доходи та витрати від здійснення товарообмінних (бартерних) операцій визначаються платником податку виходячи з договірної ціни такої операції, але не нижчої за звичайні ціни.
Державні податкові органи приймають Декларацію про прибуток підприємства лише за наявності письмового пояснення про причини виникнення від'ємного значення об'єкта оподаткування на 1 січня 1999 року.
Згідно з пунктом 6.3 статті 6 названого Закону у разі, якщо за результатами наступного звітного кварталу балансові збитки попереднього кварталу не відшкодовані валовими доходами, різниця підлягає індексації згідно з офіцмйним індексом інфляції такого звітного кварталу.
Враховуючи наведене, індексуванню у встановленому порядку підлягають не суми від'ємного значення об'єкта оподаткування, а балансові збитки, що виникають за наслідками господарської діяльності за 1 квартал 1999 року при складанні Декларації про прибуток підприємства за 1 півріччя 1999 року.
Тобто при складанні Декларації про прибуток підприємства за 1 півріччя 1999 року, дев'ять місяців та 1999 рік проіндексовані балансові збитки відображаються у рядку 38 графи 3 зазначеної Декларації, а за графою 4 цього рядка проставляється від'ємне значення об'єкта оподаткування, що мало місце станом на 1 січня звітного (податкового) року при визначенні об'єкта оподаткування за попередній рік наростаючим підсумком з початку року.
Прошу довести зміст цього листа до підпорядкованих податкових органів та платників податку.
Заступник Голови Г.М.Оперенко
"Все про бухгалтерський облік" N 44\99