• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо зменшення податку з власників транспортних засобів на вантажні автомобілі старого випуску

Державна податкова адміністрація України  | Лист від 05.10.2001 № 2814/6/17-0515 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова адміністрація України
  • Тип: Лист
  • Дата: 05.10.2001
  • Номер: 2814/6/17-0515
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова адміністрація України
  • Тип: Лист
  • Дата: 05.10.2001
  • Номер: 2814/6/17-0515
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Л И С Т
N 2814/6/17-0515 від 05.10.2001
( Лист відкликано на підставі Листа Державної податкової адміністрації N 9068/7/17-0117 від 07.05.2010 )
ДПА України розглянула лист щодо зменшення податку з власників транспортних засобів на вантажні автомобілі старого випуску і повідомляє.
На сьогодні порядок обчислення і сплати податку з власників транспортних засобів, а також порядок надання пільг з цього податку регулюється Законом України від 11.12.91 р. N 1963-XII "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" (у редакції Закону України від 18.02.97 р. N 75/97-ВР "Про внесення змін до Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів"), з відповідними змінами та доповненнями.
Відповідно до цього Закону платниками податку є, зокрема, громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, а об'єктом оподаткування є транспортні засоби та інші самохідні машини і механізми під відповідним кодом Гармонізованої системи опису та кодування товарів, зазначені в ст. 2 цього Закону, зокрема, вантажні автомобілі - код 8704.
Статтею 4 цього Закону визначені категорії громадян, які на даний час повністю звільняються від сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів або на 50 відсотків.
Пільг для громадян (незалежно від того, відносяться вони до пільгової категорії осіб чи ні), котрі мають у власності інші, ніж зазначено в ст.4, транспортні засоби і, зокрема, автомобілі вантажні, які є об'єктами оподаткування, чинним Законом не передбачено, і тому, до вирішення цього питання в законодавчому порядку, такі громадяни повинні сплачувати податок у порядку і розмірах, визначених Законом, незважаючи на періодичність використання або стан транспортного засобу.
Сума податку з власників транспортних засобів, що сплачується громадянами, обчислюється за ставками, визначеними у ст.3 цього Закону, залежно від об'єму циліндрів двигуна транспортного засобу, потужності двигуна (для автомобілів з електродвигуном), довжини корпусу (для човнів).
Податок з власників транспортних засобів сплачується перед реєстрацією, перереєстрацією або технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз на два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.
В якому порядку сплатити відповідну суму податку, громадянин може вирішувати особисто, тобто може повністю сплатити встановлену Законом суму за один раз, а якщо сума податку значна - частинами по можливості, але не пізніше зазначеного вище терміну.
У разі відсутності документів про сплату податку або документів, що дають право на користування пільгами, реєстрація, перереєстрація і технічний огляд транспортних засобів не проводяться.
Податок з власників транспортних засобів не справляється за транспортні засоби, якщо вони не знаходяться на обліку у ДАІ або інших органах, які проводять їх реєстрацію, перереєстрацію, техогляд.
Органам державної податкової служби України чинним законодавством не надано права встановлювати і надавати платникам податків додаткові (не передбачені Законом) пільги. Таке право, у відповідних випадках, мають органи місцевого самоврядування (місцеві ради). Верховна Рада АР Крим і сільські, селищні, міські ради можуть встановлювати додаткові пільги щодо оподаткування у межах сум, що надходять до їх бюджетів, згідно зі ст. 1 Закону України "Про систему оподаткування".
Щодо питання про розміри податку на вантажні автомобілі в майбутньому повідомляємо, що, на відміну від чинного у даний час законодавства, проектом Податкового кодексу України, який ВРУ прийняла у першому читанні, передбачається зниження розміру ставок податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на деякі види транспортних засобів, у тому числі на автомобілі вантажні, залежно від об'єму циліндрів двигуна.
Крім того, на розгляді ВРУ знаходиться проект Закону України "Про внесення змін та доповнень до Закону України "Про внесення змін та доповнень до Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів", яким пропонується звільнити від сплати податку з власників транспортних засобів на 50 відсотків громадян, які мають у власності легкові автомобілі (код 8703) та вантажні автомобілі (код 8704) з об'ємом циліндрів двигуна до 6001 см3, вироблені в країнах СНД до 1990 року включно, щодо одного легкового або вантажного автомобіля.
Заступник Голови Г.Бондаренко
"Бухгалтерія", N 49/1, 03.12.2001 р.