• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо затвердження порядку податкового обліку

Державна податкова адміністрація України  | Наказ від 19.05.1999 № 267 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова адміністрація України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 19.05.1999
  • Номер: 267
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова адміністрація України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 19.05.1999
  • Номер: 267
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 267 від 19.05.99
м.Київ
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної податкової адміністрації N 364 від 25.08.2005 )
Щодо затвердження порядку податкового обліку
(Витяг)
З метою виконання норм статті 7 Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок" стосовно обліку нарахування сум фіксованого сільськогосподарського податку, що здійснюється органами державної податкової служби у районах за формою і в порядку, затверджених Державною податковою адміністрацією України,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок податкового обліку фіксованого сільськогосподарського податку, розроблений управлінням оперативної звітності і статистики ДПА України згідно з наказом ДПА України від 20.01.99 р. N 40.
2. Головам ДПА в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі:
2.1. Організувати впровадження порядку податкового обліку фіксованого сільськогосподарського податку та забезпечити його достовірність.
2.2. Вжити заходів щодо забезпечення мобілізації надходжень фіксованого сільськогосподарського податку.
Щомісяця аналізувати стан справ на місцях щодо надходжень сум фіксованого сільськогосподарського податку.
Голова М.Я.Азаров
Порядок
податкового обліку фіксованого сільськогосподарського податку
Розділ 1. Загальні положення
1.1. Порядок розроблено відповідно до вимог Закону України від 17 грудня 1998 року N 320-XIV "Про фіксований сільськогосподарський податок" та постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1999 року N 658 "Про затвердження Положення про порядок справляння та обігу фіксованого сільськогосподарського податку".
1.2. Порядком встановлено правила ведення державними податковими адміністраціями (інспекціями) оперативно-бухгалтерського обліку нарахувань та надходжень фіксованого сільськогосподарського податку. При цьому тимчасово, до затвердження постановою Кабінету Міністрів України постанови "Про внесення змін і доповнень до Положення про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку при розрахунках платника з бюджетом у натуральній формі", облік заліку та повернення переплат, нарахування пені та іншого здійснюються відповідно до цього порядку.
1.3. Підставою для ведення обліку є:
1.3.1. форма розрахунку, яку платник податку подає до податкового органу за місцем свого перебування у терміни, передбачені нормативно-правовими актами;
1.3.2. акт приймання-передачі, який подається до податкового органу: платником податку при розрахунках з бюджетом у натуральній формі; заготівельним (переробним) підприємством при передачі йому сільськогосподарськими товаровиробниками податкових зобов'язань по сплаті податку у грошовій формі;
1.3.3. відомість про зарахування податку на окремий рахунок відділення Державного казначейства в районі, відкритий на балансовому рахунку 2512 "Кошти державного бюджету цільового характеру" за кодом бюджетної класифікації 16040000 (або інше, визначене чинними нормативними актами по касовому виконанню бюджету), паперова копія електронного реєстру розрахункових документів про сплату платежу до бюджету, щоденна банківська звітність за ф. 412-Д в електронному вигляді;
1.3.4. копії платіжних доручень відділень Ощадбанку України та повідомлень до них за ф. N ПД-4 і ф. N ПД-8 про приймання платежів готівкою;
1.3.5. документи, що є підставою для перенесення термінів сплати податку (розстрочка, відстрочка, реструктуризація та інше).
Розділ 2. Облік фіксованого сільськогосподарського податку
2.1. Для забезпечення контролю за повнотою та своєчасністю сплати до бюджету фіксованого сільськогосподарського податку державні податкові адміністрації (інспекції) ведуть оперативно-бухгалтерський облік надходжень податку.
2.2. Облік надходжень податку ведеться незалежно від обсягу оподатковуваних операцій по платниках - юридичних та фізичних особах - на картках особових рахунків форми N 6 (додаток 1).
2.3. Нарахування податку проводиться по даті сплати - 19 числа місяця, наступного за звітним періодом.
2.4. Залік і повернення із бюджету надмірно внесених у грошовій формі платежів здійснюються відповідно до чинних нормативно-правових актів України. Записи про перерахування коштів на основний рахунок платника провадяться на підставі виписки банку з бюджетного рахунку, з якого були перераховані кошти.
2.5. У випадку розрахунку платника з бюджетом у натуральній формі при виникненні переплати надмірно внесені суми податку зараховуються виключно у рахунок погашення податкових зобов'язань наступних звітних періодів.
2.6. Відкриття, закриття карток, підведення підсумків у картках, перевірки особових рахунків, складання списків недоїмників, а також ведення реєстрів надходжень, повернень і виплат здійснюються у порядку, викладеному в інструкції "Про порядок ведення державними податковими інспекціями оперативно-бухгалтерського обліку податків і неподаткових платежів" Головної державної податкової інспекції України від 12 травня 1994 року N 37.
Розділ 3. Порядок відкриття карток особових рахунків
3.1. Підставою для відкриття картки особового рахунку платника є список юридичних та фізичних осіб, включених до Реєстру платників фіксованого сільськогосподарського податку (далі - список платників податку).
3.2. Списки платників податку окремо по фізичних та юридичних особах готуються спеціалістами податкової адміністрації (інспекції), у функціональні обов'язки яких входить формування бази даних платників фіксованого сільськогосподарського податку, та подаються 1 грудня року, що передує звітному, до відділів, які займаються обліком нарахувань та надходжень платежів від юридичних та фізичних осіб для відкриття карток особових рахунків.
3.3. Списки платників податку, включених до Реєстру у звітному періоді, складаються та подаються для відкриття карток особових рахунків до 5 числа місяця, наступного за місяцем включення цих платників до Реєстру.
3.4. До затвердження постановою Кабінету Міністрів України Порядку віднесення до переліку платників фіксованого сільськогосподарського податку заготівельних (переробних) або інших підприємств (організацій) по зазначених платниках за поданням відділів, які адмініструють платіж, відкриваються картки особового рахунку, нарахування у яких провадиться на четвертий банківський день наступного за звітним року.
Розділ 4. Порядок ведення картки особового рахунку форми N 6
4.1. Облік надходження податку від юридичних та фізичних осіб ведеться по кожному платнику на картках особових рахунків платників форми N 6 (далі - картки).
4.2. Картка ведеться по місячних податкових періодах.
4.3. Картка складається з двох частин: 1 частина - лицьовий бік картки, 2 частина - зворотний бік картки.
4.4. На лицьовому боці картки ведуться такі записи:
4.4.1. Графи з 1 по 10 "Ідентифікаційна частина форми (коди)" та рядки з 11 по 19 заповнюються згідно зі Свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи, Довідки про включення до Єдиного Державного реєстру підприємств і організацій України та інших документів, поданих платником при реєстрації до державної податкової адміністрації (з урахуванням змін та доповнень, якщо такі мали місце);
4.4.2. Дані в картці заповнюються в автоматизованому режимі і на весь звітний період;
4.4.3. Графи 20 - 25 "Платежі за актами документальних перевірок" заповнюються на підставі актів документальних перевірок і рішень керівників податкових адміністрацій та їх заступників про застосування та стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства про оподаткування таким чином:
4.4.3.1. Платежі, донараховані за актами документальних перевірок, при записі розподіляються на 70 відсотків (гр.21) і 30 відсотків (гр.22), якщо інше не передбачене діючим законодавством;
4.4.3.2. 70 відсотків від суми платежів, донарахованих за актами документальних перевірок, розподіляються на основний платіж, фінансову санкцію і пеню по графах 20, 22 і 24.
4.5. До графи 27 "Дані Розрахунку" розносяться дані графи 17 Форми Розрахунку та відповідні дані кожного звітного періоду. У випадку подання платником уточненої форми Розрахунку до графи 27 розносяться дані із уточненої форми; первинні дані зберігаються у формі довідки.
4.6. На зворотній стороні картки особового рахунку ведуться такі записи:
4.6.1. У графі 1 "Дата проведення операцій" проставляється дата, коли спеціаліст робить запис до картки.
4.6.2. У графі 2 "Зміст операції" записується зміст операції, а саме: "Сальдо на 1 січня 199.... року", "Нараховано згідно з Розрахунком", "Нараховано за актом документальної перевірки (податок, фінансова санкція, пеня), дата, N рішення", "Сплачено за актом перевірки (податок, фінансова санкція, пеня)", "Стягнуто пені", "Всього за місяць, всього з початку року", "Зараховано в рахунок сплати згідно з Актом приймання-передачі", а також вказуються N платіжного документа, дата його виписки або реєстрації в установі банку та інше.
4.6.3. У графі 3 "Термін нарахування, дата списання з основного рахунку платника або з бюджетного рахунку" записуються законодавчо встановлений термін нарахування податку - 19 число місяця, наступного за звітним, дата списання коштів з бюджетного рахунку та інше.
4.6.4. До графи 4 "Нараховано або зменшено платежів" із графи 27 "Дані Розрахунку" лицьового боку картки до настання терміну сплати переносяться суми податкового зобов'язання звітного місяця, рішення органу державної податкової служби про застосування та стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства про оподаткування.
4.6.5. У графі 5 "Розрахунки без наявної сплати" записуються суми податку, сплата яких здійснена шляхом:
взаємозаліку заборгованостей між платником (боржником платника) та бюджетом, підтверджена протоколом органів казначейства або фінансових органів, яким делеговане право прийняття рішень щодо проведення взаємозаліків;
зарахування суми векселя, випущеного в обіг органами казначейства або фінансовими органами в рахунок належного до сплати в бюджет податку, підтверджене копією зведеного реєстру;
розрахунку у натуральній формі - у вигляді поставок сільськогосподарської продукції заготівельному (переробному) підприємству, підтвердженого Актом приймання-передачі з візою керівництва "До обліку".
Рознесення розрахунків без наявної сплати у картках особового рахунку здійснюється під відповідними кодами, встановленими у АРМі "Держдоходи".
4.6.6. У графі 6 "Сплачено до бюджету" записуються суми податку, сплачені платником до бюджету, та суми, зараховані у рахунок переплати по інших платежах. Записи проводяться на підставі одержаних від установ банків виписок із банківських рахунків, платіжних документів, а також реєстрів кредитових платіжних документів.
4.6.7. У графі 7 "Повернуто з бюджету" записуються суми податку, повернуті як зайво сплачені шляхом перерахування з бюджетного рахунку на рахунок платника. Підставою для запису є виписка установи банку про списання коштів.
4.6.8. У графу 8 "Сальдо розрахунків - "Недоїмка" записуються суми платежу, що залишились несплаченими після настання термінів їх сплати.
4.6.9. У графі 9 "Сальдо розрахунків - "Переплата" обліковуються суми податку, сплачені у більшому розмірі, ніж належало до сплати (надмірно внесені).
У випадку виникнення переплати при натуральній формі розрахунків платника з бюджетом повернення здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
4.6.10. Графи 10 - 13 "Розрахунки нарахування і сплати пені" призначені для обліку нарахування і сплати пені на суми прострочених платежів.
Нарахування пені проводиться відповідно до вимог Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року N 8-93 "Про стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів".
4.6.11. До графи 10 "Сума пені" записуються нараховані за несвоєчасну сплату податку суми пені.
4.6.12. У графі 11 "Період" вказується кількість днів, за які нарахована пеня.
4.6.13. У графі 12 "Сплачено або повернуто пені" записуються сплачені платником суми пені. Зменшення раніше нарахованої суми пені та повернення платнику помилково сплаченої пені здійснюється шляхом запису зазначеної суми у графі 4 "Нараховано або зменшено платежів" із знаком мінус.
4.6.14. У графі 14 "Залишок несплаченої пені" записується сума нарахованої та несплаченої пені.
4.6.15. У графі 15 "Всього внесено з початку року" записується наростаючим підсумком з початку року сума надходжень платежів та пені за виключенням повернень (графа 6 "Сплачено до бюджету" мінус графа 7 "Повернуто з бюджету" плюс сума сплаченої пені з графи 12 "Сплачено або повернуто пені").
Розділ 5. Особливості обліку податку при розрахунках платника з бюджетом у натуральній формі
В умовах відсутності затвердженого постановою Кабінету Міністрів України порядку справляння податку при розрахунках платника з бюджетом у натуральній формі вводиться тимчасовий порядок.
5.1. Сільськогосподарське підприємство.
5.1.1. При розрахунку платника з бюджетом у натуральній формі підставою для відображення у картці особового рахунку платника є дані Акта приймання-передачі (з візою керівництва "До обліку"), який подається до податкового органу за місцем реєстрації до 5 числа місяця, наступного за місяцем, у якому проведено розрахунок з бюджетом у натуральній формі.
5.1.2. До графи 5 "Розрахунки без наявної сплати" зворотного боку картки до настання терміну сплати - 19 числа місяця, наступного за місяцем, у якому платник розрахувався з бюджетом у натуральній формі, під відповідним кодом розносяться дані Акта.
5.1.3. У випадку порушення платником законодавчо встановленого терміну сплати за весь період затримки нараховується пеня.
5.2. Заготівельне (переробне) підприємство
5.2.1. У заготівельного (переробного) підприємства на момент одержання продукції від сільськогосподарського підприємства на рахунок сплати фіксованого сільськогосподарського податку виникають податкові зобов'язання перед бюджетом. Підтвердженням виникнення зазначених зобов'язань та підставою для проведення нарахування у особовому рахунку є дані Акта приймання-передачі (з візою керівництва "До обліку"), який подається до податкового органу за місцем реєстрації заготівельного (переробного) підприємства до 5 числа місяця, наступного за місяцем, у якому проведено розрахунок з бюджетом у натуральній формі.
5.2.2. У графі 3 "Термін нарахування, дата списання з основного рахунку платника або з бюджетного рахунку" зворотного боку картки при рознесенні даних Акта записується встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1999 р. N 658 "Про затвердження Положення про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку" кінцевий термін розрахунку заготівельного (переробного) підприємства з бюджетом - четвертий банківський день наступного за звітним року.
5.2.3. Закриття особового рахунку заготівельного (переробного) підприємства проводиться після підведення підсумків за рік за всіма графами. Якщо має місце недоїмка, сума переноситься до особового рахунку поточного року. Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 р. N 8-93 на суму недоїмки з п'ятого банківського дня наступного за звітним року нараховується пеня.
"Вісник податкової служби України" N 26/99