• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про податок на додану вартість

Державна податкова адміністрація України  | Лист від 23.02.1999 № 2651/7/16-1121
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова адміністрація України
  • Тип: Лист
  • Дата: 23.02.1999
  • Номер: 2651/7/16-1121
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова адміністрація України
  • Тип: Лист
  • Дата: 23.02.1999
  • Номер: 2651/7/16-1121
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
N 2651/7/16-1121 від 23.02.99
м.Київ
Державним податковим адміністраціям
в Автономній Республіці Крим,
областях, мм.Києві та Севастополі
Про податок на додану вартість
Державна податкова адміністрація України повідомляє, що з 1 січня 1999 року набув чинності Указ Президента України від 02.12.98 р. N 1328/98 "Про підтримку сільськогосподарських товаровиробників", відповідно до якого не підлягають сплаті до бюджету і залишаються в розпорядженні сільськогосподарських товаровиробників суми податку на додану вартість, визначені по операціях з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію, виготовлену на давальницьких умовах.
Дія вказаного Указу поширюється на сільськогосподарських товаровиробників усіх форм власності та організаційно-правової форми господарювання, у яких за результатами роботи попереднього звітного (податкового) року обсяг продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки становить не менше 50% в складі валового доходу підприємства.
Норми Указу не розповсюджуються на:
- операції з продажу підакцизної продукції;
- операції з продажу покупних товарів (робіт, послуг);
- операції з продажу переробним підприємствам молока і м'яса живою вагою.
На виконання статті 3 Указу Міністерством агропромислового комплексу України підготовлено і направлено до Кабінету Міністрів України Порядок акумуляції та використання коштів, які відповідно до вказаного Указу не сплачуються до бюджету. Після затвердження вказаного порядку постановою Кабінету Міністрів України його буде направлено державним податковим адміністраціям всіх рівнів для використання в контрольній та практичній роботі.
Враховуючи те, що даний порядок ще не затверджений, а за результатами першого звітного періоду 1999 року настав термін розрахунків з бюджетом, Державна податкова адміністрація України повідомляє окремі особливості проекту Порядку для використання в практичній роботі.
1. Норми Указу та Порядку в 1999 році застосовуються в своїй діяльності лише тими сільськогосподарськими товаровиробниками, які на момент введення в дію цього Указу зареєстровані в якості платників податку на додану вартість, і обсяги продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за результатами діяльності в 1998 році становлять не менше, ніж 50% загальної суми їх валового доходу.
2. Сільськогосподарські товаровиробники, на діяльність яких розповсюджуються норми Указу, за результатами першого звітного періоду 1999 року (січня - для платників, які перебувають на щомісячній формі подання податкової звітності) подають до державних податкових інспекцій (адміністрацій) за місцем реєстрації їх як платників ПДВ, подають дві податкові декларації по податку на додану вартість:
- спеціальна (окрема) податкова декларація по ПДВ, до якої включаються операції з продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, в тому числі і на давальницьких умовах, незалежно від виду розрахунків за таку продукцію та напрямку її реалізації (на митній території України чи на експорт) та операції з придбання товарів (робіт, послуг), які включаються до валових витрат виробництва такої продукції і, відповідно, - до складу податкового кредиту по такій продукції;
- загальна декларація по ПДВ, до якої включаються операції, на які не розповсюджуються норми Указу: операції з продажу підакцизних товарів; операції з продажу переробним підприємствам молока і м'яса живою вагою (незалежно від форми розрахунку); операції з придбання товарів (робіт, послуг), які включаються до валових витрат виробництва такої продукції і, відповідно, - до складу податкового кредиту по такій продукції.
Суми ПДВ, які відповідно до результатів одноразового перерахунку податкових зобов'язань і податкового кредиту станом на 01.10.98 р. відповідно до пункту 5 Порядку проведення одноразового перерахунку сум податкових зобов'язань і податкового кредиту з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 08.10.98 р. N 468, відображаються в податковій звітності кожного звітного періоду до 1 липня 1999 року, включаються до рядка 8 загальної податкової декларації по ПДВ.
3. Порядок обліку сум податку на додану вартість, які згідно Указу не підлягають сплаті до бюджету і залишаються у розпорядженні сільськогосподарських товаровиробників.
Облік зазначених сум ПДВ ведеться у картках особового рахунку за формою 5 з кодом платежу 14010120 і в окремому реєстрі за формою N 25 під цим же кодом.
Нарахування податку проводиться у визначений законом термін, на підставі даних спеціальної (окремої) податкової декларації.
Разом з окремою податковою декларацією за кожний звітний (податковий) період платником податку подається бухгалтерська довідка про дані обліку по бухгалтерському рахунку, по якому здійснюється облік акумульованих коштів, щодо зарахування та використання сум ПДВ, які спрямовуються на придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення. Довідка подається аналогічно порядку, визначеному в спільному листі ДПА України та МінАПК України (від 13.04.98 р. N 4097/10/16-1321, N 37-63-12/3694), яким повідомлялося порядок застосування норм постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.98 р. N 145 для птахофабрик і птахогосподарств. Форма довідки визначена додатком N 3 до вказаного листа. Довідка складається окремо за кожний звітний період та наростаючим підсумком з початку року, і є підставою для погашення нарахованої до сплати суми по спеціальній (окремій) податковій декларації.
Нарахуванню підлягає сума, зазначена у рядку 23а чи 23б спеціальної (окремої) податкової декларації. Вона заноситься до графи 28 лицьового боку картки особового рахунку "Нараховано по декларації" та до графи 4 зворотного боку "Нараховано або зменшено платежів". На підставі поданої платником бухгалтерської довідки у графі 5 "Розрахунки без наявної сплати" записуються суми податку на додану вартість, які залишилися у розпорядженні підприємства.
В картці особового рахунку та реєстрі наростаючим підсумком з початку року щодекадно та щомісячно підводяться підсумки, які включаються до звітності.
У звітах за формами 1-ПТ, 1-ПД, 1-П суми ПДВ, спрямовані на придбання матеріально-технічних ресурсів відображаються окремим рядком (код 14010120) "податок на додану вартість, який спрямовано на придбання матеріально-технічних ресурсів" після підсумкового коду "Разом надходжень по усіх доходах" (99999999) без врахування у цьому коді.
Заступник Голови ДПА України Г.М.Оперенко