• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо деяких питань застосування п. 160.2 та 160.7 ст. 160 Податкового кодексу України

Державна податкова служба України, Державна податкова адміністрація України  | Лист від 17.06.2011 № 11297/6/15-0318
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України, Державна податкова адміністрація України
  • Тип: Лист
  • Дата: 17.06.2011
  • Номер: 11297/6/15-0318
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України, Державна податкова адміністрація України
  • Тип: Лист
  • Дата: 17.06.2011
  • Номер: 11297/6/15-0318
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
17.06.2011 № 11297/6/15-0318
ДПАУ розглянула лист ПрАТ щодо деяких питань застосування п. 160.2 та 160.7 ст. 160 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) і повідомляє.
Відповідно до п. 160.7 ст. 160 Кодексу резиденти, які здійснюють виплати нерезидентам за виробництво та/або розповсюдження реклами про такого резидента, під час такої виплати сплачують податок за ставкою 20% суми таких виплат за власний рахунок.
Для застосування цієї норми необхідне виконання водночас двох умов: виплата від резидента повинна здійснюватися безпосередньо нерезиденту і ця виплата повинна бути за виробництво та/або розповсюдження реклами саме про такого резидента.
Таким чином, якщо ПрАТ здійснюватиме в Україні оплату резиденту послуг за виробництво та/або розповсюдження реклами про свою діяльність за межами України, то до таких виплат ПрАТ норми п. 160.7 ст. 160 Кодексу не застосовуватимуться.
Поряд з цим нормами п. 3.2 ст. 3 Кодексу встановлено, якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана ВРУ, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору.
Тобто, на виплати ПрАТ за виробництво та/або розповсюдження реклами про свою діяльність за межами України нерезиденту країни, з якою Україна уклала конвенцію (угоду) про уникнення подвійного оподаткування, поширюються правила міжнародних договорів, у тому числі щодо недискримінації.
Відповідно до п. 160.1 ст. 160 Кодексу будь-які доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, від провадження господарської діяльності оподатковуються у порядку і за ставками, визначеними цією статтею.
Згідно з п. 160.2 ст. 160 Кодексу резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента будь-яку виплату з доходу з джерелом походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності, зобов'язані утримувати під час виплати такого доходу та додатково сплачувати податок на репатріацію доходів у розмірі 15% від такої суми доходу за рахунок такої виплати, якщо інше не передбачено нормами міжнародних угод, які набрали чинності.
Як зазначено у зверненні ПрАТ, воно є членом Міжнародної організації авіаперевізників (ІАТА) з 01.07.93 р., учасники якої розрахунки за надані та отримані товари, роботи, послуги, проценти, винагороди проводять на підставі підписаного договору через Міжнародну клірингову палату за рахунок виручки за продані за межами України послуги з міжнародних перевезень. Тобто за зазначеними операціями джерелом походження коштів (доходів), які отримують за межами України нерезиденти від ПрАТ, не є Україна.
На підставі викладеного і враховуючи те, що оплата за отримані товари, роботи, послуги, гарантії, що здійснюються в закордонних аеропортах за межами України (нерезиденти не здійснюють діяльність на території України), та за проценти чи за агентську винагороду проводиться або з рахунків, відкритих ПрАТ за межами України з дозволу НБУ, або Міжнародною кліринговою палатою з її рахунків за межами України за рахунок доходів ПрАТ, отриманих з джерелом їх походження від перевезень за межами України, за зазначеними операціями податок на доходи нерезидентів не утримується.
Заступник голови комісії
з проведення реорганізації
ДПАУ, заступник Голови

О. Матвєєв