• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про утворення Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення)

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Перелік, Положення, Склад колегіального органу від 28.10.2020 № 1007
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Перелік, Положення, Склад колегіального органу
  • Дата: 28.10.2020
  • Номер: 1007
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Перелік, Положення, Склад колегіального органу
  • Дата: 28.10.2020
  • Номер: 1007
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 28 жовтня 2020 р. № 1007
Київ
Про утворення Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення)
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 661 від 30.06.2021 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Утворити Міжвідомчу робочу групу з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) у складі згідно з додатком.
2. Затвердити Положення про Міжвідомчу робочу групу з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), що додається.
3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
Прем'єр-міністр УкраїниД.ШМИГАЛЬ
Інд. 73
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 28 жовтня 2020 р. № 1007
СКЛАД
Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення)
Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки, голова Міжвідомчої робочої групи
Заступник Міністра економіки, заступник голови Міжвідомчої робочої групи
Голова Держпраці, секретар Міжвідомчої робочої групи
Перший заступник Міністра соціальної політики
Перший заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості
Заступник Міністра фінансів
Заступник Міністра розвитку громад та територій
Заступник Міністра юстиції
Заступник Міністра охорони здоров’я
Заступник Міністра освіти і науки
Заступник Міністра інфраструктури
Заступник Міністра внутрішніх справ
Заступник Міністра енергетики
Заступник Міністра у справах ветеранів
Перший заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій
Заступник Голови ДПС
Заступник Голови Держстату
Заступник Голови Фонду державного майна
Заступник Голови ДСНС
Заступник Голови правління Пенсійного фонду України
Заступник генерального директора Державного концерну "Укроборонпром" (за згодою)
Заступник голови Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні (за згодою)
Заступник голови Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні (за згодою)
Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (за згодою)
( Додаток із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 661 від 30.06.2021 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 жовтня 2020 р. № 1007
ПОЛОЖЕННЯ
про Міжвідомчу робочу групу з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення)
1. Міжвідомча робоча група з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) (далі - Міжвідомча робоча група) є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України.
2. Міжвідомча робоча група у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції і законів України, актами Кабінету Міністрів України та цим Положенням.
3. Основними завданнями Міжвідомчої робочої групи є:
1) сприяння забезпеченню координації дій органів виконавчої влади з питань, пов’язаних із своєчасною виплатою та погашенням заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення);
2) підготовка пропозицій щодо визначення шляхів, механізму і способів вирішення проблемних питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), підвищення ефективності діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади та вдосконалення нормативно-правової бази у зазначеній сфері;
3) взаємодія з тимчасовими комісіями з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) (далі - тимчасові комісії), утвореними міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими, районними держадміністраціями.
4. Міжвідомча робоча група відповідно до покладених на неї завдань:
розглядає випадки заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) на підприємствах, установах і організаціях із залученням їх керівників, представників власників, органів управління, органів влади, відповідних профспілок та інших заінтересованих осіб;
проводить аналіз стану справ та причин виникнення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), вивчає результати діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій щодо розв’язання зазначених проблем;
подає Кабінетові Міністрів України розроблені за результатами своєї роботи рекомендації та пропозиції, в тому числі щодо вдосконалення нормативно-правової бази, спрямовані на погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) та недопущення її виникнення;
забезпечує періодичне висвітлення у засобах масової інформації стану справ з погашенням заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення).
5. Міжвідомча робоча група має право:
1) отримувати в установленому порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань;
2) залучати до участі у своїй роботі представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), а також незалежних експертів (за згодою);
3) утворювати у разі потреби для виконання покладених на неї завдань постійні або тимчасові робочі групи;
4) організовувати проведення конференцій, семінарів, нарад та інших заходів.
6. Міжвідомча робоча група під час виконання покладених на неї завдань взаємодіє з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями.
7. Посадовий склад Міжвідомчої робочої групи затверджує Кабінет Міністрів України.
Міжвідомчу робочу групу очолює голова, який затверджує її персональний склад та вносить у разі потреби до нього зміни.
8. Формою роботи Міжвідомчої робочої групи є засідання, які проводяться у разі потреби, але, як правило, не рідше ніж один раз на квартал за рішенням голови.
Засідання Міжвідомчої робочої групи проводить її голова, а у разі відсутності голови - заступник голови за його дорученням.
Голова Міжвідомчої робочої групи може прийняти рішення про проведення засідання Міжвідомчої робочої групи у режимі реального часу з використанням відповідних технічних засобів, зокрема Інтернету, або про участь члена Міжвідомчої робочої групи в такому режимі у засіданні Міжвідомчої робочої групи.
Підготовку матеріалів для розгляду на засіданнях Міжвідомчої робочої групи забезпечує її секретар.
Дати проведення засідання та проект порядку денного повідомляються членам Міжвідомчої робочої групи не пізніше ніж за п’ять робочих днів до засідання. Остаточний порядок денний затверджується на засіданні.
Засідання Міжвідомчої робочої групи вважається правоможним, якщо на ньому присутні більш як половина її членів.
9. На своїх засіданнях Міжвідомча робоча група розробляє пропозиції та рекомендації з питань, що належать до її компетенції.
Пропозиції та рекомендації вважаються схваленими, якщо за них проголосувало більш як половина присутніх на засіданні членів Міжвідомчої робочої групи. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
Пропозиції та рекомендації фіксуються у протоколі засідання, який підписується головуючим на засіданні та секретарем і надсилається усім членам Міжвідомчої робочої групи та Кабінетові Міністрів України.
Член Міжвідомчої робочої групи, який не підтримує пропозиції (рекомендації), може викласти у письмовій формі свою окрему думку, що додається до протоколу засідання.
10. Пропозиції та рекомендації Міжвідомчої робочої групи можуть бути реалізовані шляхом прийняття Кабінетом Міністрів України рішення, проект якого вносить орган виконавчої влади відповідно до своїх повноважень.
11. Організаційне, інформаційне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Міжвідомчої робочої групи здійснює Мінекономіки.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 жовтня 2020 р. № 1007
ПЕРЕЛІК
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність
1. Постанова Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2005 р. № 875 "Про утворення Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат" (Офіційний вісник України, 2005 р., № 37, ст. 2273).
2. Постанова Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2005 р. № 1110 "Про внесення зміни до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2005 р. № 875" (Офіційний вісник України, 2005 р., № 47, ст. 2947).
3. Пункт 24 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України з питань діяльності робочих органів, утворених Кабінетом Міністрів України , затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 2006 р. № 1379 (Офіційний вісник України, 2006 р., № 40, ст. 2683).
4. Пункт 18 змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України з питань діяльності робочих органів, утворених Кабінетом Міністрів України , затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2006 р. № 1694 (Офіційний вісник України, 2006 р., № 50, ст. 3318).
5. Пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2009 р. № 863 "Про посилення контролю за погашенням заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат" (Офіційний вісник України, 2009 р., № 62, ст. 2194).
6. Пункт 2 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України , затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2013 р. № 399 (Офіційний вісник України, 2013 р., № 43, ст. 1542).
7. Постанова Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2014 р. № 380 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2005 р. № 875" (Офіційний вісник України, 2014 р., № 70, ст. 1961).