ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
ПОСТАНОВА
від 21 червня 2012 року № 102 |
Про Роз’яснення з питань застосування Закону України "Про вибори народних депутатів України" щодо можливості одночасного входження осіб до складу виборчих комісій з виборів народних депутатів України та інших виборчих комісій або комісій з референдумів
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Центральної виборчої комісії № 1163 від 29.09.2012 )
Відповідно до пунктів 1, 2 частини другої статті 30 Закону України "Про вибори народних депутатів України", керуючись статтями 11 - 13, пунктами 4, 5 статті 17 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Затвердити Роз’яснення з питань застосування Закону України "Про вибори народних депутатів України" щодо можливості одночасного входження осіб до складу виборчих комісій з виборів народних депутатів України та інших виборчих комісій або комісій з референдумів (додається).
2. Цю постанову надіслати Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям для доведення до відома відповідних територіальних виборчих комісій, окружним виборчим комісіям з виборів народних депутатів України після їх утворення та оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.
Голова Центральної виборчої комісії | В.ШАПОВАЛ |
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від "21" червня 2012 року №102
РОЗ’ЯСНЕННЯ
з питань застосування Закону України "Про вибори народних депутатів України" щодо можливості одночасного входження осіб до складу виборчих комісій з виборів народних депутатів України та інших виборчих комісій або комісій з референдумів
Це Роз’яснення розроблено з метою забезпечення однакового застосування окремих положень Закону України "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон) щодо можливості одночасного входження осіб до складу декількох виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення виборів народних депутатів України, а також виборів Президента України, виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, комісій всеукраїнського та місцевих референдумів.
1. Відповідно до частини першої статті 25 Закону окружні та дільничні виборчі комісії з виборів народних депутатів України є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення виборів народних депутатів України.
2. Згідно з частиною другою статті 26 Закону виборець може входити до складу лише однієї виборчої комісії, що здійснює підготовку та проведення виборів народних депутатів України, а також виборів Президента України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, комісії всеукраїнського або місцевого референдуму, якщо зазначені вибори чи референдум проводяться одночасно з виборами народних депутатів України.
3. Підготовка та проведення виборів виборчими комісіями з виборів народних депутатів України, Президента України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, комісіями всеукраїнського або місцевих референдумів полягає у здійсненні ними організаційних заходів, визначених відповідно Законами України "Про вибори народних депутатів України", "Про вибори Президента України", "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", "Про всеукраїнський та місцеві референдуми", виключно у період виборчого процесу відповідних виборів (процесу референдуму).
З огляду на це одночасне проведення виборів та референдумів передбачає повний або частковий часовий збіг виборчого процесу виборів народних депутатів України з процесом інших виборів або референдумів, протягом якого обидві комісії – комісія з виборів народних депутатів України та комісія з інших виборів чи референдуму – здійснюють повноваження щодо організації підготовки та проведення виборів (референдуму).
4. Окружні та дільничні виборчі комісії з виборів народних депутатів України та Президента України, комісії всеукраїнського та місцевих референдумів, а також дільничні виборчі комісії з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів утворюються виключно у період виборчого процесу таких виборів (процесу референдуму), а отже, здійснюють повноваження щодо організації підготовки і проведення виборів (референдуму) з моменту їх утворення.
Тому член окружної та дільничної виборчої комісії з виборів Президента України, член комісії з референдуму, член дільничної виборчої комісії з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів не може бути включеним до складу виборчої комісії з виборів народних депутатів України.
5. Територіальна виборча комісія з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів є постійно діючим колегіальним органом, що в межах своїх повноважень забезпечує організацію та проведення місцевих виборів. Члени цієї комісії здійснюють свої повноваження до сформування нового складу відповідної територіальної виборчої комісії на чергових місцевих виборах.
Після закінчення виборчого процесу чергових місцевих виборів, лише у разі призначення Верховною Радою України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною, Київською та Севастопольською міською радою чи відповідною територіальною виборчою комісією позачергових, перших, повторних чи проміжних місцевих виборів, територіальні виборчі комісії забезпечують організацію та проведення відповідних місцевих виборів.
До складу виборчих комісій з виборів народних депутатів України не може бути включений член територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати позачергових, перших, повторних та проміжних місцевих виборів, що відбуваються одночасно з виборами народних депутатів України, до моменту завершення виборчого процесу таких місцевих виборів.
( Абзац третій пункту 5 в редакції Постанови Центральної виборчої комісії № 1163 від 29.09.2012 )
6. Таким чином, під час утворення окружних та дільничних виборчих комісій з виборів народних депутатів України кандидатури, запропоновані до складу цих комісій, які одночасно є членами виборчих комісій з інших виборів або референдумів, відхиляються на цій підставі згідно з частиною третьою статті 27 та частиною п’ятою статті 28 Закону лише, якщо такі комісії здійснюють повноваження з організації підготовки та проведення відповідних виборів (референдуму).
Секретар Центральної виборчої комісії | Т.ЛУКАШ |