ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ
П О С Т А Н О В А
24.09.2004 N 689 |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Центральної виборчої комісії N 131 від 25.06.2020 )
Про Роз'яснення щодо порядку оформлення заяв про відкликання членів дільничних виборчих комісій з виборів Президента України та подань про включення до складу цих комісій інших осіб замість тих, чиї повноваження були припинені достроково
Відповідно до статті 24, пункту 1 частини другої статті 25, статті 30 Закону України "Про вибори Президента України", керуючись статтями 11, 12, 13, пунктами 4, 5 статті 17, пунктами 1, 3 статті 18 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія
постановляє:
1. Схвалити Роз'яснення щодо порядку оформлення заяв про відкликання членів дільничних виборчих комісій з виборів Президента України та подань про включення до складу цих комісій інших осіб замість тих, чиї повноваження були припинені достроково (додаються).
2. Ці Роз'яснення надіслати територіальним виборчим комісія з виборів Президента України 31 жовтня 2004 року та кандидатам на пост Президента України.
Голова Центральної виборчої комісії | С.КІВАЛОВ |
Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 24 вересня 2004 року N 689
РОЗ'ЯСНЕННЯ
щодо порядку оформлення заяв про відкликання членів дільничних виборчих комісій з виборів Президента України та подань про включення до складу цих комісій інших осіб замість тих, чиї повноваження були припинені достроково
Відповідно до пункту 2 частини четвертої статті 30 Закону України "Про вибори Президента України" (далі - Закон) повноваження члена виборчої комісії можуть бути припинені достроково у зв'язку з відкликанням його кандидатом на пост Президента України, за поданням якого такий член виборчої комісії був включений до складу комісії.
Згідно з частиною восьмою статті 30 Закону у разі дострокового припинення повноважень члена виборчої комісії відповідна виборча комісія вищого рівня не пізніше ніж на сьомий день з дня припинення його повноважень, але не пізніш як за один день до дня виборів, включає до її складу іншу особу замість тієї, повноваження якої припинено, у порядку, встановленому цим Законом. При цьому суб'єкт виборчого процесу, за поданням якого до складу комісії було включено особу, повноваження якої достроково припинено, має пріоритетне право на подання кандидатури для включення до складу виборчої комісії замість вибулого. Таке подання, здійснене відповідно до вимог цього Закону, не може бути відхилене.
У частині третій статті 24 Закону передбачено, що подання щодо кандидатур до складу дільничної виборчої комісії підписує довірена особа кандидата на пост Президента України. Цей підпис засвідчується головою територіальної виборчої комісії або в іншому встановленому законом порядку.
Питання щодо процедури змін у складі дільничних виборчих комісій, а також порядку підписання та засвідчення підпису на зазначеному поданні роз'яснені в затверджених постановою Центральної виборчої комісії від 8 вересня 2004 року N 492 Методичних рекомендаціях з питань утворення дільничних виборчих комісій з виборів Президента України 31 жовтня 2004 року та внесення змін до їх складу.
Статус довірених осіб кандидата на пост Президента України визначено у статті 67 Закону, в частині другій якої зокрема передбачено, що довірені особи кандидата на пост Президента України сприяють кандидату на пост Президента України у проведенні виборчого процесу, представляють інтереси кандидата у відносинах з виборчими комісіями.
Отже, довірена особа кандидата на пост Президента України діє в інтересах кандидата на пост Президента України та від його імені. У зв'язку з цим окремі дії, вчинення яких згідно із Законом повинен здійснювати кандидат на пост Президента України, можуть бути також вчинені його довіреною особою у відповідному територіальному виборчому окрузі або довіреною особою, зареєстрованою в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі.
Таким чином, заява про відкликання члена дільничної виборчої комісії та подання щодо включення до складу цієї комісії іншої особи замість вибулого члена дільничної виборчої комісії можуть бути викладені як одним документом, так і окремими документами. Підписати зазначені документи може як кандидат на пост Президента України, так і довірена особа кандидата на пост Президента України. Підпис кандидата на пост Президента України, його довіреної особи повинен бути засвідчений у встановленому цим Законом порядку.
Секретар Центральної виборчої комісії | В.ЗАВАЛЕВСЬКА |