• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про заходи по виконанню Указу Президії Верховної Ради Української РСР від 15 грудня 1961 року "Про дальше обмеження застосування штрафів, що накладаються в адміністративному порядку"

Рада Міністрів УРСР  | Постанова, Перелік від 03.01.1962 № 10 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова, Перелік
  • Дата: 03.01.1962
  • Номер: 10
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова, Перелік
  • Дата: 03.01.1962
  • Номер: 10
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 3 січня 1962 р. N 10
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови Ради Міністрів УРСР N 261 від 10.07.85 )
Про заходи по виконанню Указу Президії Верховної Ради Української РСР від 15 грудня 1961 року "Про дальше обмеження застосування штрафів, що накладаються в адміністративному порядку"
На виконання Указу Президії Верховної Ради Української РСР від 15 грудня 1961 року "Про дальше обмеження застосування штрафів, що накладаються в адміністративному порядку" Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Виконкомам обласних, Київської і Севастопольської міських Рад депутатів трудящих, міністерствам і відомствам УРСР прийняти до неухильного виконання Указ Президії Верховної Ради Української РСР від 15 грудня 1961 року "Про дальше обмеження застосування штрафів, що накладаються в адміністративному порядку" і забезпечити широке ознайомлення з ним населення і службових осіб установ та організацій, які мають право накладати штрафи в адміністративному порядку, роз'яснюючи, що основна мета цього Указу полягає в зміцненні соціалістичного правопорядку шляхом більш широкого залучення громадськості до боротьби з правопорушеннями з одночасним обмеженням застосування штрафу як заходу адміністративного стягнення.
2. Виконкомам обласних, Київської і Севастопольської міських Рад депутатів трудящих забезпечити своєчасне утворення адміністративних комісій при виконавчих комітетах районних, міських (міст, що не мають районного поділу) Рад депутатів трудящих у відповідності з зазначеним Указом.
3. На підставі статті 12 Указу Президії Верховної Ради Української РСР від 15 грудня 1961 року встановити, що штрафи на місці накладаються:
- дільничними уповноваженими міліції, міліціонерами, які несуть вартову і патрульну службу, на громадян за порушення громадського порядку, відповідальність за які передбачена відповідними нормативними актами, за порушення правил, що забезпечують безпеку руху транспорту, і правил користування транспортом, в розмірі до 30 копійок в обласних центрах, містах Києві і Севастополі;
- державними автомобільними інспекторами та інспекторами шляхового нагляду міліції на водіїв транспортних засобів за порушення правил, що забезпечують безпеку руху транспорту, в розмірі до 30 копійок - в обласних центрах та місті Севастополі і до 1 карбованця в місті Києві.
4. Відповідно до статті 18 Указу Президії Верховної Ради Української РСР від 15 грудня 1961 року затвердити Перелік майна, яке не підлягає вилученню при стягненні штрафів, що накладаються в адміністративному порядку (додаток N 1).
5. Виконкомам місцевих Рад депутатів трудящих, міністерствам і відомствам УРСР переглянути всі видані ними обов'язкові рішення, положення та інструкції з метою приведення їх у відповідність з Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 15 грудня 1961 року "Про дальше обмеження застосування штрафів, що накладаються в адміністративному порядку" та цією постановою.
6. До внесення відповідних змін в постанови Уряду Української РСР, що встановлюють адміністративні штрафи на підставі законодавчих актів Союзу РСР, які ще не змінені, передбачені ними адміністративні штрафи застосовуються з додержанням вимог Указу Президії Верховної Ради Української РСР від 15 грудня 1961 року "Про дальше обмеження застосування штрафів, що накладаються в адміністративному порядку".
7. Внести зміни в постанови Уряду Української РСР згідно з додатком N 2.
8. Вважати такими, що з 1 січня 1962 року втрачають силу, постанови Уряду Української РСР згідно з додатком N 3.
9. Міністерствам УРСР і Укрраднаргоспу відповідно до Указу Президії Верховної Ради Української РСР від 15 грудня 1961 року розглянути питання про адміністративну відповідальність за окремі види правопорушень (додаток N 4) і в місячний строк свої пропозиції подати до Ради Міністрів УРСР.
Заступник Голови Ради
Міністрів Української РСР
Керуючий Справами Ради
Міністрів Української РСР

І.СЕНІН

К.БОЙКО
Додаток N 1
до постанови Ради Міністрів Української РСР
від 3 січня 1962 р. N 10
ПЕРЕЛІК
майна, яке не підлягає вилученню при стягненні штрафів, що накладаються в адміністративному порядку
Для покриття штрафу, накладеного в адміністративному порядку, не підлягають вилученню такі види майна та предмети, що належать оштрафованому на правах особистої власності чи є його часткою у спільній власності, необхідні для оштрафованого, членів його сім'ї та осіб, які перебувають на його утриманні:
1. Житловий будинок з господарськими будівлями або його частини, якщо оштрафований і його сім'я постійно в ньому проживають;
2. Носильні речі та предмети домашнього вжитку:
а) одяг на кожну особу - одно літнє або осіннє пальто, одне зимове пальто або кожух, один зимовий костюм (для жінок - два зимових плаття), один літній костюм (для жінок - два літніх плаття), головні убори по одному на кожний сезон. Для жінок, крім того, дві літні хустки і одна тепла хустка або шаль;
б) взуття в кількості однієї пари шкіряної, однієї пари гумової і пари валянок на кожну особу;
в) білизна в кількості трьох змін на кожну особу;
г) постіль (матрац, подушка, дві простині, дві наволочки, ковдра) і два особистих рушника на кожну особу;
д) кухонний посуд;
є) меблі - по одному ліжку та стільцю (або табуретці) на кожну особу, один стіл, одна шафа і одна скриня на сім'ю;
ж) всі дитячі речі;
3. Продукти харчування, потрібні для особистого споживання оштрафованому, членам його сім'ї та особам, які перебувають на його утриманні, - на три місяці, а для осіб, які займаються сільським господарством, - до нового врожаю;
4. Паливо, потрібне оштрафованому, членам його сім'ї та особам, які перебувають на його утриманні, для готування їжі та обігрівання приміщення на протязі шести місяців;
5. Одна корова, а при відсутності корови - одна телиця; коли немає ні корови, ні телиці - одна коза, вівця, чи свиня - у осіб, які займаються сільським господарством;
6. Корм для худоби в кількості, потрібній до вигону худоби на пасовище або до збору нових кормів;
7. Насіння, потрібне для чергових посівів (осіннього і весняного), та незнятий урожай - у осіб, які займаються сільським господарством;
8. Сільськогосподарський інвентар - у осіб, які займаються сільським господарством;
9. Знаряддя особистої кустарної і ремісничої праці, а також потрібні для особистих професійних занять оштрафованого інструменти, приладдя і книги, за винятком випадків, коли суд позбавив оштрафованого права займатися даною діяльністю;
10. Кошти, одержані від органів соціального забезпечення, допомоги і пенсії, що їх одержують сім'ї військовослужбовців, а також допомоги на багатодітність і одиноким матерям;
11. Належні від органів Держстраху суми страхового відшкодування по збитках, заподіяних страховим випадком;
12. Облігації державних позик (крім трипроцентної державної позики), білети грошово-речової лотереї та суми виграшів на ці облігації та білети лотереї;
13. Вклади в державні трудові ощадні каси;
14. Грошові суми, що переказуються поштою, незалежно від того, з кого стягується штраф - з відправника чи одержувача.
Керуючий Справами Ради
Міністрів Української РСР

К.БОЙКО
Додаток N 2
до постанови Ради Міністрів Української РСР
від 3 січня 1962 р. N 10
ЗМІНИ
постанов Уряду Української РСР в зв'язку з Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 15 грудня 1961 року "Про дальше обмеження застосування штрафів, що накладаються в адміністративному порядку"
1. Пункт 15 постанови РНК УРСР від 12 лютого 1925 року "Про санітарний нагляд за виготовленням, зберіганням і продажем харчових продуктів, смакових речовин і напоїв" (ЗУ УРСР 1925 р. N 8, ст. 61; 1927 р. N 55, ст. 225) викласти в такій редакції:
"15. Пропозиції органів санітарного нагляду для керівників промислових і торговельних підприємств, що підпадають під чинність цієї постанови, є обов'язкові і підлягають виконанню в строк, встановлений органом санітарного нагляду.
Особи, винні в невиконанні пропозицій органів санітарного нагляду, підлягають в адміністративному порядку штрафу в розмірі до 10 карбованців, якщо ці порушення не тягнуть кримінальної відповідальності".
2. Пункт 5 постанови РНК УРСР від 23 березня 1928 року "Про заходи по боротьбі з венеричними хворобами" (ЗУ УРСР 1928 р. N 11, ст. 106) викласти в такій редакції:
"5. До осіб, які, незважаючи на вимоги органів охорони здоров'я, ухиляються від передбаченого в цій постанові огляду або лікування а так само до тих, що самочинно залишають розпочате лікування, застосовується як захід адміністративного впливу штраф у розмірі до 10 карбованців".
3. Пункт 7 постанови РНК УРСР від 6 січня 1931 року N 135 "Про обов'язкові щеплення проти дифтеритних захворювань" (ЗЗ УРСР 1931 р. N 1, ст. 11) викласти в такій редакції:
"7. До осіб, винних у порушенні правил про обов'язкові запобіжні щеплення проти дифтеритних захворювань, застосовується як захід адміністративного впливу штраф у розмірі до 5 карбованців, якщо ці порушення не тягнуть кримінальної відповідальності".
4. Пункт 4 постанови РНК УРСР від 7 жовтня 1934 року "Про реєстрацію транспортних засобів, що перевозять м'ясо та хліб" (ЗЗ УРСР 1934 р. N 32, ст. 265) викласти в такій редакції:
"4. Керівники підприємств, установ та організацій, яким належать транспортні засоби, що використовуються для перевезення м'яса та хліба, за недодержання правил цієї постанови підлягають в адміністративному порядку штрафу в розмірі до 10 карбованців".
5. Пункт 11 Положення про державні заповідники та пам'ятники природи на території УРСР, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 26 липня 1946 року N 1273 (ЗП УРСР 1946 р. N 13-14, ст. 110; 1961 р. N 4, ст. 56), викласти в такій редакції:
"11. За порушення режиму заповідників, визначеного в ст. 9 цього Положення, та за перебування на території державних заповідників сторонніх осіб з рушницею або знаряддям лову винні притягаються до адміністративної відповідальності (штраф до 10 карбованців) або до кримінальної відповідальності згідно з діючим законодавством".
6. Пункт 12 постанови Ради Міністрів УРСР від 28 квітня 1948 року N 685 "Про озеленення шляхів і заходи охорони зелених насаджень у смузі відводу автогужових шляхів Української РСР" (ЗП УРСР 1948 р. N 9, ст. 34) викласти в такій редакції:
"12. Зобов'язати Міністерство автомобільного транспорту і шосейних шляхів УРСР та виконкоми місцевих Рад депутатів трудящих вжити всіх необхідних заходів до посилення охорони зелених насаджень на шляховій смузі відводу.
Винні в порушенні встановленого цією постановою порядку охорони зелених насаджень на шляховій смузі відводу підлягають відповідальності згідно з Правилами користування та охорони автомобільних шляхів і шляхових споруд, затвердженими постановою Ради Міністрів УРСР від 7 вересня 1959 року N 1392 (ЗП УРСР 1959 р. N 9, ст. 123)".
7. Підпункт "є" пункту 10 Положення про Республіканську інспекцію "Держсільенергонагляд" Міністерства сільського господарства УРСР, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 26 травня 1955 року N 671 (ЗП УРСР 1955 р. N 9-10, ст. 49), скасувати, доповнивши зазначене Положення пунктом 10-1 такого змісту:
"10-1. За порушення правил технічної експлуатації енергетичних установок, правил техніки безпеки, за марне витрачання електроенергії, а також за невиконання вказівок інженерів-інспекторів Держсільенергонагляду керівники підприємств, установ, організацій і колгоспів, які мають енергетичні установки, підлягають в адміністративному порядку штрафу в розмірі до 30 карбованців, а обслуговуючий персонал та громадяни - до 10 карбованців.
Штрафи накладаються адміністративними комісіями при виконавчих комітетах районних, міських Рад депутатів трудящих на підставі протоколів (актів) про порушення, що подаються Республіканською інспекцією "Держсільенергонагляд" або її інженерами-інспекторами, які знаходяться при обласних об'єднаннях "Сільгосптехніка", - у відповідності з Положенням про адміністративні комісії при виконавчих комітетах районних, міських Рад депутатів трудящих Української РСР".
8. Підпункт "б" пункту 10 Положення про Державну торгову інспекцію (Держторгінспекцію) Міністерства торгівлі УРСР, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 25 вересня 1956 року N 1199 (ЗП УРСР 1956 р. N 17-18, ст. 189), скасувати, доповнивши Положення пунктом 10-1 такого змісту:
"10-1. Керівні працівники баз і підприємств торгівлі та громадського харчування (завідуючі, директори магазинів, їх заступники, завідуючі відділами, секціями та ін.), а також матеріально відповідальні продавці за порушення правил торгівлі, що не мають ознак кримінально караних дій, підлягають в адміністративному порядку штрафу розміром до 25 карбованців.
Штрафи накладаються адміністративними комісіями при виконавчих комітетах районних, міських Рад депутатів трудящих на підставі протоколів (актів) про порушення, що подаються головними державними інспекторами по торгівлі або старшими держторгінспекторами в містах, у відповідності з Положенням про адміністративні комісії при виконавчих комітетах районних, міських Рад депутатів трудящих Української РСР".
Пункт 12 зазначеного Положення викласти в такій редакції:
"12. Рішення старших інспекторів по торгівлі в містах, великих промислових центрах та м. Севастополі і рішення головних державних інспекторів по торгівлі в областях і в місті Києві про вилучення коштів у державний бюджет можуть бути оскаржені в двотижневий строк з дня одержання цих рішень організаціями (підприємствами), у яких вилучаються кошти, перед Управлінням Державної торгової інспекції Міністерства торгівлі УРСР, а в разі незгоди з рішенням Управління - перед Міністром торгівлі УРСР, рішення якого є остаточним.
Скарги підлягають розгляду в 7-денний строк з дня їх одержання.
У випадках оскарження в установлений для цього строк рішення про вилучення коштів у державний бюджет, вилучення коштів припиняється до одержання рішення по цьому питанню з вищестоящої інстанції".
9. Пункт 7 постанови Ради Міністрів УРСР від 4 серпня 1958 року N 1041 "Про порядок придбання і користування мисливськими рушницями по Українській РСР" (ЗП УРСР 1958 р. N 8, ст. 154) викласти в такій редакції:
"7. Встановити, що директори магазинів, які порушують порядок торгівлі мисливськими рушницями і боєприпасами, підлягають в адміністративному порядку штрафу в розмірі до 20 карбованців".
Пункт 11 Інструкції про порядок придбання і користування мисливськими рушницями та боєприпасами по Українській РСР, затвердженої зазначеною постановою, викласти в такій редакції:
"11. Директори магазинів, які порушують порядок торгівлі мисливськими рушницями і боєприпасами, підлягають в адміністративному порядку штрафу в розмірі до 20 карбованців.
Штрафи накладаються адміністративними комісіями при виконавчих комітетах районних, міських Рад депутатів трудящих на підставі протоколів (актів) про порушення, що подаються старшими районними громадськими мисливськими інспекторами або інженерами-мисливствознавцями обласних управлінь лісового господарства і лісозаготівель, - у відповідності з Положенням про адміністративні комісії при виконавчих комітетах районних, міських Рад депутатів трудящих Української РСР".
10. Пункти 18 і 19 Тарифів на проїзд пасажирів і перевозку багажу в автобусах і таксомоторах, затверджених постановою Ради Міністрів УРСР від 21 серпня 1958 року N 1154 (ЗП УРСР 1958 р. N 8, ст. 164), змінити, виклавши їх так:
"18. Штрафи за порушення правил користування автотранспортом встановлюються в таких розмірах:
а) за безквитковий проїзд або неоплачений провіз багажу в автобусах і маршрутних таксомоторах міського і приміського сполучення - 50 копійок з пасажира і 50 копійок за кожне місце багажу;
б) за безквитковий проїзд або неоплачений провіз багажу в автобусах і маршрутних таксомоторах міжміського і міжрайонного сполучення - 5 карбованців з пасажира і 1 карбованець за кожне місце багажу;
в) за провіз в автобусі або таксомоторі, а також за здачу в багаж або в камеру схову вибухових, легкозаймистих, отруйних, їдких і зловонних предметів і матеріалів, якщо це порушення не тягне за собою кримінальної відповідальності, - 2 крб. 50 копійок.
19. Штрафи, зазначені в пункті 18, накладаються адміністративними комісіями при виконавчих комітетах районних, міських Рад депутатів трудящих за місцем проживання порушника на підставі протоколів (актів) про порушення, що подаються керівниками автотранспортних господарств, управлінь автотранспорту чи обласних автотранспортних трестів, - у відповідності з Положенням про адміністративні комісії при виконавчих комітетах районних, міських Рад депутатів трудящих Української РСР".
11. Підпункт "б" пункту 9 Положення про Державний комітет Ради Міністрів УРСР по нагляду за безпечним веденням робіт у промисловості і гірничому нагляду (Держгіртехнагляд УРСР), затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 10 грудня 1958 року N 1743 (ЗП УРСР 1958 р. N 12, ст. 226), доповнити абзацем такого змісту:
"Службові особи, винні в порушенні діючих правил та інструкцій з безпеки та експлуатації родовищ корисних копалин, геологорозвідувальних робіт, об'єктів котлонагляду і газового нагляду, підлягають в адміністративному порядку штрафу в розмірі до 50 карбованців.
Штрафи накладаються адміністративними комісіями при виконавчих комітетах районних, міських Рад депутатів трудящих на підставі протоколів (актів) про порушення, що подаються головою Держгіртехнагляду УРСР, його заступниками, начальниками управлінь округів, їх заступниками або начальниками районних гірничотехнічних інспекцій, - у відповідності з Положенням про адміністративні комісії при виконавчих комітетах районних, міських Рад депутатів трудящих Української РСР".
Пункт 13 зазначеного Положення вважати таким, що втратив силу.
12. Пункт 27 Правил полювання на території Української РСР, затверджених постановою Ради Міністрів УРСР від 13 липня 1959 року N 1047 (ЗП УРСР 1959 р. N 7, ст. 91), викласти в такій редакції:
"27. За порушення цих Правил накладається в адміністративному порядку штраф - на громадян у розмірі до 10 карбованців, а на службових осіб - до 50 карбованців.
Штрафи накладаються адміністративними комісіями при виконавчих комітетах районних, міських Рад депутатів трудящих на підставі протоколів (актів) про порушення, що подаються органами або службовими особами, які здійснюють нагляд за додержанням Правил полювання, - у відповідності з Положенням про адміністративні комісії при виконавчих комітетах районних, міських Рад депутатів трудящих Української РСР.
Здобута при порушенні правил полювання продукція конфіскується органами або службовими особами, які здійснюють нагляд за додержанням Правил полювання.
За постановою обласного управління лісового господарства і лісозаготівель особи, винні в порушенні Правил полювання, можуть бути позбавлені права полювання на строк до трьох років.
При повторному порушенні Правил полювання винні, згідно з діючим законодавством, притягаються до кримінальної відповідальності".
13. Пункти 27 і 28 Правил користування та охорони автомобільних шляхів і шляхових споруд, затверджених постановою Ради Міністрів УРСР від 7 вересня 1959 року N 1392 (ЗП УРСР 1959 р. N 9, ст. 123), викласти в такій редакції:
"27. Винні в порушенні цих Правил, якщо вчинене ними порушення не тягне за собою кримінальної відповідальності, підлягають в адміністративному порядку штрафу в розмірі до 10 карбованців.
28. Штрафи накладаються адміністративними комісіями при виконавчих комітетах районних, міських Рад депутатів трудящих на підставі протоколів (актів) про порушення, що подаються начальниками шляхово-експлуатаційних дільниць, начальниками районних відділів автомобільного транспорту і шосейних шляхів або начальниками шляхово-ремонтних пунктів, - у відповідності з Положенням про адміністративні комісії при виконавчих комітетах районних, міських Рад депутатів трудящих Української РСР".
14. Пункти 18 і 20 Положення про мисливське господарство Української РСР, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 13 лютого 1960 року N 186 (ЗП УРСР 1960 р. N 2, ст. 21), викласти в такій редакції:
"18. За порушення цього Положення і Правил полювання на території УРСР накладається в адміністративному порядку штраф - на громадян у розмірі до 10 карбованців, а на службових осіб - до 50 карбованців.
Штрафи накладаються адміністративними комісіями при виконавчих комітетах районних, міських Рад депутатів трудящих на підставі протоколів (актів) про порушення, що подаються мисливськими господарствами чи іншими органами або службовими особами, які здійснюють нагляд за додержанням вимог Положення про мисливське господарство Української РСР та Правил полювання на території УРСР, - у відповідності з Положенням про адміністративні комісії при виконавчих комітетах районних, міських Рад депутатів трудящих Української РСР.
Здобута при порушенні продукція конфіскується зазначеними мисливськими органами або службовими особами.
За постановою обласного управління лісового господарства і лісозаготівель особи, винні в порушенні Правил полювання, можуть бути позбавлені права полювання на строк до трьох років.
При повторному порушенні цього Положення або Правил полювання винні, згідно з діючим законодавством, притягаються до кримінальної відповідальності".
"20. Громадяни, а також службові особи, до яких застосовано адміністративні стягнення, мають право оскаржити:
а) постанови про накладення штрафу - до районного (міського) народного суду за місцем свого проживання у 10-денний строк з дня вручення постанови;
б) постанови відповідних органів або службових осіб про конфіскацію здобутої продукції та позбавлення права полювання - до Управління мисливського господарства Головного управління лісового господарства і лісозаготівель при Раді Міністрів УРСР, рішення якого є остаточним".
15. Постанову Ради Міністрів УРСР від 12 вересня 1960 року N 1541 "Про заходи по охороні грунтів і захисних лісонасаджень на території Української РСР" (ЗП УРСР 1960 р. N 9, ст. 152; 1961 р. N 9, ст. 112) доповнити пунктом 3 такого змісту:
"3. Встановити, що за порушення законодавства про охорону грунтів і захисних лісонасаджень накладаються в адміністративному порядку штрафи - на службових осіб у розмірі до 10 карбованців, а на громадян - до 5 карбованців.
Штрафи накладаються адміністративними комісіями при виконавчих комітетах районних, міських Рад депутатів трудящих на підставі протоколів (актів) про порушення, що подаються державними контролерами по охороні грунтів і захисних лісонасаджень, - у відповідності з Положенням про адміністративні комісії при виконавчих комітетах районних, міських Рад депутатів трудящих Української РСР".
В Положенні про державних контролерів по охороні грунтів і захисних лісонасаджень на території Української РСР, затвердженому зазначеною постановою:
а) підпункт "е" пункту 10 викласти так:
"е) подавати до адміністративних комісій при виконавчих комітетах районних, міських Рад депутатів трудящих матеріали на порушників законодавства про охорону грунтів і захисних лісонасаджень для накладення на них адміністративних стягнень";
б) розділ III "Порядок накладення і стягнення штрафів" скасувати.
16. Таємно.
17. Доповнити постанову Ради Міністрів УРСР від 27 квітня 1961 року N 569 "Про посилення державного архітектурно-будівельного контролю за будівництвом в Українській РСР" (ЗП УРСР 1961 р. N 4, ст. 63) пунктом 5 такого змісту:
"5. Встановити, що службові особи, винні в систематичних і грубих порушеннях правил і технічних умов на виконання будівельно-монтажних робіт, ГОСТ'ів і технічних умов на виготовлення будівельних конструкцій, деталей, виробів і матеріалів, підлягають в адміністративному порядку штрафу в розмірі до 10 карбованців, а за грубі порушення затверджених проектів планування і забудови міст - згідно з законодавством про відповідальність за самовільне будівництво.
Штрафи накладаються адміністративними комісіями при виконавчих комітетах районних, міських Рад депутатів трудящих на підставі протоколів (актів), що подаються начальниками Головної інспекції державного архітектурно-будівельного контролю УРСР, обласних і міських інспекцій міст Києва та Севастополя, у відповідності з Положенням про адміністративні комісії при виконавчих комітетах районних, міських Рад депутатів трудящих Української РСР".
Абзаци другий і третій пункту 3 Положення про державний архітектурно-будівельний контроль Української РСР, затвердженого зазначеною постановою, змінити, виклавши їх так:
"Начальникам Головної інспекції державного архітектурно-будівельного контролю УРСР, обласних і міських інспекцій міст Києва та Севастополя надається, крім того, право подавати адміністративним комісіям при виконавчих комітетах районних, міських Рад депутатів трудящих матеріали для накладення штрафів на службових осіб, винних у систематичних і грубих порушеннях затверджених проектів планування і забудови міст, правил і технічних умов на виконання будівельно-монтажних робіт, ГОСТ'ів і технічних умов на виготовлення будівельних конструкцій, деталей, виробів і матеріалів, якщо за такі порушення не передбачена більш сувора відповідальність.
Штрафи накладаються адміністративними комісіями в межах, передбачених пунктом 5 постанови Ради Міністрів УРСР від 27 квітня 1961 року N 569 (ЗП УРСР 1961 р. N 4, ст. 63), та в порядку, встановленому Положенням про адміністративні комісії при виконавчих комітетах районних, міських Рад депутатів трудящих Української РСР".
18. Останній абзац пункту 4 постанови Ради Міністрів УРСР від 4 жовтня 1961 року N 1401 "Про поліпшення стану виготовлення, зберігання і користування печатками і штампами" (ЗП УРСР 1961 р. N 10, ст. 131) викласти в такій редакції:
"За порушення порядку виготовлення, зберігання і користування печатками і штампами накладається в адміністративному порядку штраф - на службових осіб у розмірі до 30 карбованців, а на громадян - до 10 карбованців".
Керуючий Справами Ради
Міністрів Української РСР

К.БОЙКО
Додаток N 3
до постанови Ради Міністрів Української РСР
від 3 січня 1962 р. N 10
ПЕРЕЛІК
постанов Уряду Української РСР, які з 1 січня 1962 року втрачають силу в зв'язку з Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 15 грудня 1961 року "Про дальше обмеження застосування штрафів, що накладаються в адміністративному порядку"
1. Постанова РНК УРСР від 25 серпня 1926 року "Про обов'язкову реєстрацію заразливих та гостроепідемічних захворювань і повідомлення про них" (ЗУ УРСР 1926 р. N 52, ст. 349; 1927 р. N 44, ст. 197; 1930 р. N 16, ст. 153).
2. Таємно.
3. Постанова РНК УРСР від 18 червня 1941 року N 981 "Про надання контролерам трамваїв, тролейбусів і автобусів міського й приміського сполучення права штрафувати за безквитковий проїзд і безквиткове перевезення багажу".
4. Постанова Ради Міністрів УРСР від 22 травня 1950 року N 1526 "Про Республіканську державну інспекцію котлонагляду при Міністерстві комунального господарства Української РСР" (ЗП УРСР 1950 р. N 9-10, ст. 26).
5. Постанова Ради Міністрів УРСР від 13 січня 1951 року N 45 "Про затвердження Положення про громадські житлово-конфліктні комісії при домоуправліннях у містах і селищах міського типу Української РСР" (ЗП УРСР 1951 р. N 1-2, ст. 1).
6. Постанова Ради Міністрів УРСР від 3 січня 1953 року N 21 "Про затвердження Положення про Головне управління в справах мисливського господарства при Раді Міністрів Української РСР та його місцеві органи" (ЗП УРСР 1953 р. N 1-2, ст. 2).
7. Підпункт "з" пункту 7 Положення про Українську державну інспекцію по охороні та регулюванню рибальства при Раді Міністрів УРСР - Укрдержрибвод, затвердженого постановою Ради Міністрів УРСР від 8 грудня 1958 року N 1728 (ЗП УРСР 1958 р. N 12, ст. 225).
8. Пункт 29 Правил користування та охорони автомобільних шляхів і шляхових споруд та Інструкція про порядок оформлення матеріалів на порушників "Правил користування та охорони автомобільних шляхів і шляхових споруд", затверджені постановою Ради Міністрів УРСР від 7 вересня 1959 року N 1392 (ЗП УРСР 1959 р. N 9, ст. 123).
9. Постанова Ради Міністрів УРСР від 20 липня 1960 року N 1158 "Про порядок застосування Указу Президії Верховної Ради Української РСР від 15 червня 1960 року "Про посилення боротьби з самогоноварінням і пияцтвом в Українській РСР" (ЗП УРСР 1960 р. N 7, ст. 111).
Керуючий Справами Ради
Міністрів Української РСР

К.БОЙКО
Додаток N 4
до постанови Ради Міністрів Української РСР
від 3 січня 1962 р. N 10
ПЕРЕЛІК
питань, які міністерствам УРСР і Укрраднаргоспу належить розглянути і подати пропозиції до Ради Міністрів УРСР
Назва питаньХто розглядає
Про відповідальність за
порушення правил, що
забезпечують безпеку руху
міського електротранспорту,
мотовелотранспорту, гужового
транспорту і правил користування
цими видами транспорту
Міністерство внутрішніх справ
УРСР разом з Міністерством
комунального господарства УРСР
Про відповідальність за
порушення правил охорони
високовольтних ліній
електропередачі
Укрраднаргосп
Про відповідальність за
порушення правил охорони
кабельних та повітряних ліній
далекого зв'язку, а також
радіорелейних споруд
Міністерство зв'язку УРСР
Про відповідальність за ухилення
військовозобов'язаних від
учбових зборів
Міністерство юстиції УРСР
Керуючий Справами Ради
Міністрів Української РСР

К.БОЙКО