• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про компенсацію громадянам України втрат від знецінення заощаджень в Ощадному банку України

Кабінет Міністрів України  | Декрет від 11.01.1993 № 1-93 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Декрет
  • Дата: 11.01.1993
  • Номер: 1-93
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Декрет
  • Дата: 11.01.1993
  • Номер: 1-93
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
Д Е К Р Е Т
КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
( Декрет втратив чинність на підставі Закону N 139-V від 14.09.2006, ВВР, 2006, N 43, ст.419 )
Про компенсацію громадянам України втрат від знецінення заощаджень в Ощадному банку України
( Відомості Верховної Ради (ВВР), 1993, N 12, ст.104 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Провести компенсацію громадянам України втрат від знецінення грошових заощаджень в установах Ощадного банку України за станом на 2 січня 1992 року за таких умов:
компенсаційні виплати провадяться за залишком вкладу в розмірі не більше 2000 карбованців шляхом його збільшення на 200 відсотків лише по одній ощадній книжці кожного вкладника;
про здійснення компенсаційної виплати установою Ощадного банку України обов'язково робиться відмітка у паспорті вкладника - громадянина України або документі, який його замінює.
Компенсаційні виплати провести до 1 липня 1993 року. Після закінчення зазначеного строку проведення компенсаційних виплат установами Ощадного банку України припиняється.
2. Порядок проведення компенсації, здійснення контролю за правильністю відміток у паспортах вкладників, а також відшкодування витрат Ощадному банку України розробляється і затверджується Національним банком України разом з Ощадним банком України та Міністерством фінансів України. Відповідальність посадових осіб за невнесення до паспортів вкладників відміток про здійснення компенсаційної виплати установлюється відповідно до чинного законодавства.
3. Вкладники Ощадного банку України мають право вільно розпоряджатися сумою компенсації, визначеної згідно із статтею 1 цього Декрету, а також сумою 100-відсоткової компенсації на вклади, яка нарахована відповідно до Указу Президента України від 6 березня 1992 року "Про компенсацію населенню України втрат від знецінення заощаджень у зв'язку з лібералізацією цін", і сумою 40-відсоткової компенсації на вклади, яка нарахована відповідно до Указу Президента СРСР від 22 березня 1991 року "Про компенсацію населенню втрат від знецінення заощаджень у зв'язку з одноразовим підвищенням роздрібних цін".
4. Міністерству фінансів України перерахувати Ощадному банку України суму коштів, нарахованих відповідно до статті 1 цього Декрету та Указу Президента України від 6 березня 1992 року "Про компенсацію населенню України втрат від знецінення заощаджень у зв'язку з лібералізацією цін", і суму 40-відсоткової компенсації на вклади, нарахованої Ощадним банком відповідно до Указу Президента СРСР від 22 березня 1991 року "Про компенсацію населенню втрат від знецінення заощаджень у зв'язку з одноразовим підвищенням роздрібних цін", а також суму нарахованих відсотків (виходячи із ставки 15 відсотків річних) на вклади населення України, що були централізовані Ощадним банком колишнього Союзу РСР за станом на 1 січня 1991 року.
Суми коштів, зазначених у цій статті і перерахованих Ощадному банку України, віднести на державний внутрішній борг України.
5. З метою захисту вкладів громадян України від знецінення внаслідок інфляції Ощадному банку України встановлювати починаючи з 1 січня 1993 року процентні ставки по вкладах населення, покладених на строк не менше 6 місяців, на рівні облікової ставки Національного банку України.
6. Рекомендувати комерційним банкам України провести передбачені цим Декретом заходи за рахунок власних коштів.
7. Цей Декрет набуває чинності з дня опублікування.
Прем'єр-міністр України
Міністр Кабінету Міністрів України
Л.КУЧМА
А.ЛОБОВ
м. Київ, 11 січня 1993 року
N 1-93
Опубліковано: "Голос України", 22.01.93