• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Угода щодо регіонального розвитку Вінницької області між Кабінетом Міністрів України та Вінницькою обласною радою

Кабінет Міністрів України  | Угода, Заходи від 26.01.2010
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Заходи
  • Дата: 26.01.2010
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Угода, Заходи
  • Дата: 26.01.2010
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Угода
щодо регіонального розвитку Вінницької області між Кабінетом Міністрів України та Вінницькою обласною радою
м. Вінниця 26 січня 2010 р.
Кабінет Міністрів України в особі Прем'єр-міністра України Тимошенко Юлії Володимирівни, що діє на підставі Закону України "Про Кабінет Міністрів України", з одного боку, та Вінницька обласна рада (далі - рада) в особі її голови Заболотного Григорія Михайловича, що діє на підставі рішення ради від 27 квітня 2006 р. N 1 "Про голову обласної ради V-го скликання", з іншого боку (далі - сторони), відповідно до Закону України "Про стимулювання розвитку регіонів" та інших актів законодавства уклали цю Угоду щодо регіонального розвитку Вінницької області (далі - Угода).
1. Предмет Угоди
1.1. Предметом Угоди є узгоджена протягом 2010-2015 років діяльність сторін щодо здійснення спільних заходів центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку, а також Стратегії регіонального розвитку Вінницької області на період до 2015 року (далі - спільні заходи) згідно з переліком, визначеним у додатку 1.
1.2. Пріоритетними напрямами узгодженої діяльності сторін із здійснення спільних заходів згідно з додатком 1 є:
впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій в системі життєзабезпечення населених пунктів;
розбудова та модернізація об'єктів соціальної та туристично-рекреаційної інфраструктури;
розвиток агропромислового комплексу на основі сучасних інноваційних технологій;
розбудова транспортної та прикордонної інфраструктури.
2. Права та обов'язки сторін
2.1. Кожна сторона має право:
вносити пропозиції іншій стороні стосовно вирішення питань, що виникають під час виконання Угоди;
запитувати і одержувати в установленому порядку від іншої сторони інформацію та документи, необхідні для виконання Угоди.
2.2. Сторони зобов'язані:
виконувати свої зобов'язання за Угодою в установленому порядку і строки та сприяти іншій стороні в їх виконанні;
концентрувати в установленому порядку на конкурсних засадах кошти державного та місцевих бюджетів, а також інші ресурси на фінансування спільних заходів у формі, обсягах та порядку, визначених у додатку 2, з метою досягнення найефективнішого їх використання;
забезпечувати перерахування коштів на здійснення спільних заходів в обсязі та строки, визначені у додатках 2-4;
забезпечувати цільове та ефективне використання коштів та інших ресурсів, передбачених на фінансування спільних заходів;
своєчасно повідомляти про зміни чи інші обставини, що можуть вплинути на виконання сторонами своїх зобов'язань за Угодою;
інформувати іншу сторону у порядку, визначеному Угодою, про стан здійснення спільних заходів.
2.3. Кабінет Міністрів України зобов'язується:
передбачати щороку під час підготовки проекту Державної програми економічного і соціального розвитку України здійснення спільних заходів;
забезпечити координацію діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо здійснення спільних заходів відповідно до їх повноважень;
забезпечити своєчасне опублікування Угоди в газеті "Урядовий кур'єр".
2.4. Рада зобов'язується:
передбачати щороку у регіональних програмах соціально-економічного та культурного розвитку здійснення спільних заходів, забезпечувати їх здійснення відповідно до своїх повноважень;
залучати в установленому порядку додаткові кошти та інші ресурси для здійснення спільних заходів;
оприлюднити Угоду в регіональних засобах масової інформації;
проводити щороку до 1 березня та 1 серпня аналіз виконання Угоди, використання виділених для цього коштів та подавати Міністерству економіки відповідну інформацію згідно з додатком 5, підписану уповноваженою особою, в паперовій та електронній формі.
3. Порядок, обсяг та строки фінансування спільних заходів
3.1. Фінансування спільних заходів здійснюється у формі, обсязі та строки за пріоритетними напрямами, джерелами і головними розпорядниками коштів, визначеними у додатках 2-4.
3.2. Орієнтовний обсяг фінансування спільних заходів становить 2852,005 млн. гривень, у тому числі за рахунок державного бюджету - 1624,964 млн., місцевих бюджетів - 497,641 млн., інших джерел - 728,901 млн. гривень.
Обсяг фінансування спільних заходів центральними органами виконавчої влади у 2010 році визначатиметься під час доопрацювання проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік".
3.3. Обсяг фінансування спільних заходів визначається щороку у державному та місцевих бюджетах виходячи з реальних можливостей бюджетів, а також інших джерел, визначених у встановленому порядку відповідно до законодавства.
3.4. Обсяг фінансування спільних заходів уточнюється у місячний строк після набрання чинності Законом про Державний бюджет України на відповідний рік та рішеннями про затвердження місцевих бюджетів або внесення змін до зазначених Закону чи рішень.
Уточнення обсягу фінансування спільних заходів здійснюється шляхом укладення додаткової угоди.
3.5. Фінансування спільних заходів за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів здійснюється:
з додержанням вимог бюджетного законодавства у межах видатків, визначених у встановленому порядку;
в порядку та на умовах, визначених у додатку 2.
3.6. Плани фінансування спільних заходів та інші пов'язані з ними питання взаємоузгоджуються протягом місяця після набрання чинності Законом про Державний бюджет України на відповідний рік та рішеннями про затвердження місцевих бюджетів головними розпорядниками коштів відповідних бюджетів.
3.7. Фінансування спільних заходів припиняється з дати припинення дії Угоди.
4. Порядок інформування про стан виконання Угоди
4.1. Сторони забезпечують проведення моніторингу стану виконання Угоди та подання відповідної інформації іншій стороні.
4.2. Рада аналізує кожного півріччя хід виконання Угоди за показниками, визначеними у додатку 5, і подає до 1 березня та 1 серпня Міністерству економіки відповідну інформацію для узагальнення.
4.3. Узагальнену інформацію про стан виконання Угоди, що надійшла від ради, центральних органів виконавчої влади, Міністерство економіки надсилає щороку до 1 квітня та 1 вересня сторонам.
4.4. Сторони забезпечують оприлюднення звіту про виконання Угоди у засобах масової інформації.
4.5. У разі невиконання або несвоєчасного виконання своїх зобов'язань, зокрема фінансових, відповідна сторона вживає вичерпних заходів до забезпечення їх здійснення, проводить консультації з іншою стороною, надає їй необхідну інформацію та письмові пояснення.
4.6. Сторони забезпечують широке інформування громадськості про стан виконання Угоди.
5. Відповідальність сторін. Порядок розв'язання спорів
5.1. Сторони несуть відповідальність за невиконання або неналежне виконання своїх зобов'язань за Угодою відповідно до законодавства.
Зміна складу Кабінету Міністрів України або ради не тягне за собою відмову від виконання зобов'язань, визначених Угодою.
5.2. У разі порушення строків здійснення спільних заходів сторони зобов'язані організувати роботу з виправлення становища.
5.3. Жодна із сторін не несе відповідальності за невиконання чи неналежне виконання своїх зобов'язань за Угодою, якщо це зумовлено дією обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
5.4. Сторона, яка через форс-мажорні обставини не має змоги виконати свої зобов'язання за Угодою, зобов'язана не пізніше 10 календарних днів з дати настання таких обставин повідомити у письмовій формі іншій стороні.
У разі коли обставини непереборної сили тривають більш як шість місяців, кожна із сторін може розірвати Угоду.
5.5. Спірні питання, що виникають у ході виконання Угоди, вирішуються сторонами шляхом проведення переговорів.
5.6. Сторони зобов'язуються використати всі можливості для розв'язання спорів.
6. Інші умови
6.1. Питання, не врегульовані Угодою, вирішуються в установленому законодавством порядку.
6.2. Додатки до Угоди є її невід'ємною частиною.
7. Внесення змін до Угоди та дострокове припинення її дії
7.1. Умови Угоди можуть бути змінені за письмовою згодою сторін.
Зміни до Угоди вносяться шляхом укладення додаткових угод з додержанням порядку, визначеного для Угоди.
7.2. Сторона, що ініціює внесення змін до Угоди, письмово повідомляє про свої пропозиції іншій стороні з умотивованим обґрунтуванням та зазначенням строку проведення відповідних переговорів.
7.3. Дія Угоди припиняється у зв'язку із закінченням її строку.
7.4. Дія Угоди може бути припинена достроково за письмовою згодою сторін або однією із сторін у разі систематичного невиконання чи неналежного виконання своїх зобов'язань будь-якою стороною.
7.5. Сторона, що ініціює дострокове припинення дії Угоди, письмово повідомляє про це іншій стороні з умотивованим обґрунтуванням не пізніше ніж за шість місяців до дати, з якої передбачається припинення дії Угоди.
Якщо сторони не дійшли згоди щодо припинення дії Угоди шляхом переговорів, її дія припиняється через шість місяців після відповідного письмового повідомлення про це іншої сторони.
8. Порядок набрання чинності Угодою та строк її дії
8.1. Угода набирає чинності після її схвалення на сесії ради і діє до 31 грудня 2015 року.
8.2. Угода підлягає державній реєстрації в Міністерстві економіки протягом місяця після схвалення на сесії ради з опублікуванням протягом 10 днів у газеті "Урядовий кур'єр" і оприлюдненням в регіональних засобах масової інформації.
8.3. Угоду укладено у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу.
Один примірник Угоди зберігається в Секретаріаті Кабінету Міністрів України, другий - у раді, третій - в Міністерстві економіки.
Найменування та юридична адреса сторін:
01008, м. Київ, 21000, м. Вінниця,
вул. М. Грушевського, 12/2 вул. Соборна, 70
Угоду підписали:
від Кабінету Міністрів України від Вінницької обласної ради
Прем'єр-міністр України Голова ради
Ю.В. ТИМОШЕНКО Г.М. ЗАБОЛОТНИЙ
Голова обласної державної
адміністрації
О.Г. ДОМБРОВСЬКИЙ
Вінницький міський голова
В.Б. ГРОЙСМАН
Додаток 1
до Угоди
СПІЛЬНІ ЗАХОДИ,
що здійснюються за пріоритетними напрямами узгодженої діяльності сторін
I. Впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій в системі життєзабезпечення населених пунктів
1. Впровадження альтернативних джерел енергозабезпечення та здійснення заходів з енергозбереження.
2. Ліквідація наслідків підтоплення територій в містах і селищах області.
3. Розв'язання інфраструктурних проблем обласного центру (будівництво транспортної розв'язки та комплексу з переробки та утилізації твердих побутових відходів).
II. Розбудова та модернізація об'єктів соціальної та туристично-рекреаційної інфраструктури
1. Зміцнення та розвиток матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я та освіти.
2. Реставрація та ремонт об'єктів культурної спадщини.
3. Забезпечення доброякісною питною водою населення Вінницької області.
4. Оголошення природних територій м. Хмільника Вінницької області курортом державного значення. Розроблення та забезпечення виконання Державної програми розвитку курорту Хмільник Вінницької області на період до 2015 року.
III. Розвиток агропромислового комплексу на основі сучасних інноваційних технологій
1. Виробництво сільськогосподарської продукції з екологічно чистої сировини.
2. Відновлення роботи підприємств спиртової промисловості.
3. Створення Подільського навчально-науково-інноваційного центру новітньої сільськогосподарської техніки і технологій як структурного підрозділу Вінницького національного аграрного університету.
IV. Розбудова транспортної та прикордонної інфраструктури
1. Модернізація і реконструкція Вінницького аеропорту та аеродрому "Вінниця" (Гавришівка).
2. Будівництво та облаштування міжнародного пункту пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення "Могилів-Подільський - Отач".
3. Удосконалення транспортного сполучення на під'їзних дорогах до пунктів пропуску через державний кордон "Велика Кісниця" та "Студена".
4. Покращення транспортних розв'язок у Вінницькій області.
5. Розвиток транспортної інфраструктури в м. Вінниці.
Додаток 2
до Угоди
СПІЛЬНІ ЗАХОДИ,
що здійснюються за пріоритетними напрямами
I. Впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій в системі життєзабезпечення населених пунктів
Спільний захід 1. Впровадження альтернативних джерел енергозабезпечення та здійснення заходів з енергозбереження
1.1. Впровадження альтернативних джерел енергії в закладах бюджетної сфери області
Метою спільного заходу є зменшення обсягів споживання природного газу підприємствами житлово-комунального господарства області шляхом використання альтернативних джерел теплової енергії, переведення бюджетних установ на електричне опалення, модернізація систем теплопостачання.
На даний час 700 котелень, що обслуговують заклади бюджетної сфери області, використовують як паливо природний газ, з них 229 котелень, які розташовані в 204 населених пунктах, експлуатують морально застаріле та фізично зношене обладнання.
Установами бюджетної сфери області щороку споживається понад 30 млн. куб. метрів природного газу, що обумовлює здійснення видатків для задоволення потреби в газі в обсязі близько 70 млн. гривень.
Для забезпечення економії коштів у рамках спільного заходу передбачається запровадження новітніх енергозберігаючих технологій з використанням альтернативних видів палива (відходи деревини, пресована солома, електроенергія).
Згідно з енергетичним балансом області альтернативними видами палива є відходи сільськогосподарського виробництва (солома - 951,5 тис. тонн, лушпиння соняшнику - 82 тис. тонн, відходи технічних культур - 61,1 тис. тонн, деревинна маса (кускові відходи деревини, тирса, хмиз, дрова) тощо - 331,3 тис. куб. метрів).
Рішенням 25-ї сесії Вінницької обласної ради п'ятого скликання від 29 липня 2009 р. N 828 затверджено Програму енергозбереження у Вінницькій області на 2009-2013 роки, якою передбачені заходи з переведення систем опалення закладів соціальної сфери області на роботу з використанням місцевих видів палива та електроенергії.
Зокрема, протягом 2009-2013 років планується перевести на використання таких видів палива, як:
відходи деревини та інші види твердого палива - 107 котелень бюджетних закладів у 96 населених пунктах (обсяг необхідних коштів - 33,7 млн. гривень; економія - 13 тис. тонн умовного палива традиційних видів паливно-енергетичних ресурсів загальною вартістю близько 12 млн. гривень щороку);
тюкована солома - 14 котелень бюджетних закладів в 11 населених пунктах (обсяг необхідних коштів - 4,2 млн. гривень; економія - 1 тис. тонн умовного палива традиційних видів паливно-енергетичних ресурсів загальною вартістю близько 830 тис. гривень щороку);
електроенергія - 108 котелень бюджетних закладів у 97 населених пунктах (обсяг необхідних коштів - 43 млн. гривень; економія - 5 тис. тонн умовного палива традиційних видів паливно-енергетичних ресурсів загальною вартістю близько 4,5 млн. гривень щороку).
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
Кабінет Міністрів України:
передбачати щороку під час розроблення проекту Державного бюджету України видатки на фінансування заходів щодо реалізації в області підготовлених в установленому законом порядку інвестиційних проектів, які пов'язані з енергозбереженням, використанням альтернативних джерел енергії в закладах бюджетної сфери області.
Відповідальні за виконання:
Мінжитлокомунгосп, Мінфін,
НАЕР, Нацекоінвестагентство,
Мінекономіки;
Вінницька обласна рада:
забезпечити координацію фінансування з місцевих бюджетів області заходів з упровадження альтернативних джерел енергозабезпечення та заходів з енергозбереження;
забезпечити виділення з обласного бюджету коштів для впровадження альтернативних джерел енергозабезпечення та здійснення заходів з енергозбереження у бюджетній сфері відповідно до Програми енергозбереження у Вінницькій області на 2009-2013 роки.
Відповідальні за виконання:
Вінницька обласна рада,
облдержадміністрація.
Порядок та умови фінансування
Фінансування спільного заходу здійснюватиметься за рахунок коштів місцевих бюджетів, державного бюджету та інших джерел.
Загальна вартість робіт становить 80,9 млн. гривень, з них:
з державного бюджету - 40,5 млн. гривень, зокрема у 2010 році - 4,25 млн., 2011 - 5,25 млн., 2012 - 10 млн., 2013 - 10 млн., 2014 році - 11 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Мінжитлокомунгосп;
з місцевих бюджетів - 40,4 млн., зокрема у 2010 році - 4,2 млн., 2011 - 5,2 млн., 2012 - 10 млн., 2013 - 10 млн., 2014 році - 11 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Вінницька облдержадміністрація.
Обсяг співфінансування з місцевих бюджетів становить 50 відсотків.
Очікувані результати:
зменшення обсягів споживання природного газу підприємствами житлово-комунального господарства області в результаті використання альтернативних джерел теплової енергії, переведення закладів бюджетної сфери на опалення з використанням електроенергії, модернізацію систем теплопостачання;
переведення на альтернативні (місцеві) види палива 274 котелень установ бюджетної сфери в 204 населених пунктах, що дасть змогу заощадити 19 тис. тонн умовного палива, або 18,1 млн. гривень на рік (протягом п'яти років зменшаться на 90 млн. гривень видатки бюджетів усіх рівнів на оплату енергоносіїв).
1.2. Реалізація інвестиційних проектів, спрямованих на використання потенціалу очисних споруд та вітру для забезпечення тепловою енергією житлових масивів м. Вінниці
Метою спільного заходу є забезпечення енергоресурсами та розв'язання екологічних проблем м. Вінниці з використанням оптимізованої схеми теплопостачання.
Одним з напрямів енергозбереження в Україні є забезпечення роботи теплових станцій з використанням тепла з відпрацьованих скидів очисних споруд.
Обсяги каналізаційних стічних вод у місті практично не змінюються протягом року. При цьому їх температура нижча за температуру навколишнього природного середовища влітку, але вища взимку, що дає змогу використовувати їх як джерело низькопотенційного тепла для теплових насосів.
Перевагами застосування зазначеної технології є екологічність, відсутність викидів шкідливих речовин, безпечність експлуатації, надійність. Строк експлуатації теплового насоса при цьому становить 15-25 років.
За попередніми розрахунками, витрати палива в системах теплопостачання на базі теплонасосних установок на об'єктах житлово-комунального господарства можуть бути зменшені порівняно з великими котельнями в 1,2-1,8 раза.
Передбачається, що споживачем тепла, що вироблятиметься проектованою теплонасосною станцією, буде достатньо потужна система централізованого теплопостачання м. Вінниці.
З метою впровадження альтернативних джерел енергозабезпечення із застосуванням місцевих ресурсів та здійснення заходів з енергозбереження в області спільні дії Кабінету Міністрів України та Вінницької обласної ради спрямовуватимуться на реалізацію інвестиційних проектів, пов'язаних з використанням потенціалу очисних споруд та вітру для забезпечення тепловою енергією житлових масивів м. Вінниці, де проживає близько 400 тис. осіб.
Загальна вартість робіт становить - 310,201 млн. гривень, в тому числі вартість проекту - 303,201 млн., проектно-кошторисних робіт - 7 млн. гривень.
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
Кабінет Міністрів України:
передбачати щороку під час розроблення проекту Державного бюджету України надання державних гарантій на реалізацію у Вінницькій області підготовлених в установленому законом порядку інвестиційних проектів, спрямованих на використання потенціалу очисних споруд та вітру для забезпечення тепловою енергією житлових масивів м. Вінниці;
забезпечити підтримку зазначених інвестиційних проектів за рахунок кредитних коштів, ресурсів, залучених від міжнародних фінансових організацій, або за рахунок екологічних (зелених) інвестицій.
Відповідальні за виконання:
Мінжитлокомунгосп, Мінфін, НАЕР,
Нацекоінвестагентство;
Вінницька обласна рада:
організувати разом з органами місцевого самоврядування розроблення та затвердження оптимізованої схеми теплопостачання м. Вінниці, передбачити підготовку інвестиційних проектів, спрямованих на використання потенціалу очисних споруд та вітру для забезпечення тепловою енергією житлових масивів м. Вінниці, фінансування яких планується здійснювати за рахунок залучення кредитних ресурсів, коштів міжнародних фінансових організацій під державні гарантії Уряду, а також за рахунок екологічних (зелених) інвестицій, які дають змогу залучити 70 відсотків необхідної суми під кредитні ставки, що не перевищують
5 відсотків річних, та 30 відсотків необхідного обсягу фінансування отримати на безповоротній основі.
Відповідальні за виконання:
Вінницька обласна рада,
облдержадміністрація,
Вінницька міська рада.
Порядок та умови фінансування
Фінансування спільного заходу здійснюватиметься за рахунок залучених під державні гарантії коштів (інших джерел).
Загальна вартість робіт становить 310,201 млн. гривень, зокрема у 2010 році - 7,1 млн. (проектні роботи), 2011 - 60 млн., 2012 - 60 млн., 2013 - 60 млн., 2014 - 60 млн., 2015 році - 63,101 млн. гривень.
Очікуваний результат:
переведення об'єктів житлово-комунальної сфери на альтернативні види палива протягом 2010-2015 років, що дасть змогу зменшити обсяг споживання природного газу для виробництва теплової енергії шляхом використання теплоти стічних вод очисних споруд м. Вінниці на 28 млн. куб. метрів, або 20 відсотків потреби у централізованому теплопостачанні, скоротити викиди вуглекислого газу - 56 тис. тонн на рік.
1.3. Переведення котелень населених пунктів на опалення з використанням електроенергії
Метою спільного заходу є використання дешевої та надлишкової електроенергії як альтернативного джерела опалення в населених пунктах окремих районів Вінницької області.
Починаючи з 2007 року в області проводяться роботи з переведення котелень на електроопалення. Зокрема переведено на електроопалення котельні в с. Коришів Барського району, с. Серединка Бершадського району, смт Муровані Курилівці, с. Трибусівка Піщанського району, селах Сніжна та Дзюньків Погребищенського району. З державного бюджету для здійснення зазначених заходів виділено 11,5 млн. гривень.
Крім того, в області розташована Ладижинська ТЕС, яка працює не на повну потужність, постійно завантажені лише два з п'яти енергоблоків.
З урахуванням збільшення вартості природного газу та відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 вересня 2006 р. N 502 "Про переведення населених пунктів на опалення електроенергією" у Вінницькій області планується перевести на електроопалення населені пункти, які не газифіковані і в найближчій перспективі не підлягатимуть газифікації, зокрема це населені пункти Літинського, Могилів-Подільського, Мурованокуриловецького, Погребищенського, Піщанського та Ямпільського районів, де проживає близько 15 відсотків населення області.
Прокладення електричних мереж, заміна трансформаторних підстанцій і збільшення їх потужностей є альтернативою газифікації зазначених населених пунктів. Нагрівання теплоносія в системах опалення проводиться з використанням електричної енергії, що оплачується за пільговим тарифом у нічний час.
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
Кабінет Міністрів України:
передбачати щороку під час розроблення проекту Державного бюджету України надання державних гарантій на реалізацію у Вінницькій області підготовлених в установленому порядку інвестиційних проектів, спрямованих на переведення на електроопалення населених пунктів області;
забезпечити підтримку зазначених інвестиційних проектів за рахунок кредитних коштів, ресурсів, залучених від міжнародних фінансових організацій, або за рахунок екологічних (зелених) інвестицій.
Відповідальні за виконання:
Мінжитлокомунгосп, Мінфін,
НАЕР, Нацекоінвестагентство;
Вінницька обласна рада:
організувати разом з органами місцевого самоврядування відповідних територіальних громад підготовку інвестиційних проектів, спрямованих на переведення на електроопалення населених пунктів області, фінансування яких планується за рахунок залучення кредитних ресурсів, коштів міжнародних фінансових організацій під державні гарантії Уряду, а також за рахунок екологічних (зелених) інвестицій, які дають змогу залучити 70 відсотків необхідної суми під кредитні ставки, що не перевищують 5 відсотків річних, та 30 відсотків необхідного обсягу фінансування отримати на безповоротній основі;
передбачити зазначені заходи під час розроблення регіональної програми модернізації систем теплопостачання Вінницької області.
Відповідальні за виконання:
Вінницька обласна рада,
облдержадміністрація.
Порядок та умови фінансування
Фінансування спільного заходу здійснюватиметься за рахунок коштів місцевих бюджетів та залучених під державні гарантії коштів.
Загальна вартість робіт становить 24,1 млн. гривень, з них:
з державного бюджету - 12,1 млн., зокрема у 2010 році - 1,1 млн., 2011 - 2 млн., 2012 - 3 млн., 2013 - 3 млн., 2014 році - 3 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Мінжитлокомунгосп;
з місцевих бюджетів - 12 млн., зокрема у 2010 році - 1 млн., 2011 - 2 млн., 2012 - 3 млн., 2013 - 3 млн., 2014 році - 3 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Вінницька облдержадміністрація.
Обсяг співфінансування з місцевих бюджетів та інших джерел становить 50 відсотків.
Очікувані результати:
переведення на електроопалення котелень населених пунктів Літинського, Могилів-Подільського, Мурованокуриловецького, Погребищенського, Піщанського та Ямпільського районів;
переведення на електроопалення 4335 індивідуальних житлових будинків та 73 багатоквартирних житлових будинків;
забезпечення економії паливно-енергетичних ресурсів в обсязі 2 тис. тонн умовного палива, або на суму 2 млн. гривень щороку в результаті використання електроенергії у нічний час з її оплатою за пільговим тарифом.
1.4. Відновлення застарілого житлового фонду із застосуванням енергозберігаючих технологій та модернізація ліфтового господарства
Метою спільного заходу є завершення реалізації проектів комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду, капітальний ремонт та модернізація ліфтів житлового фонду.
Одним з пріоритетних напрямів реформування і розвитку житлово-комунального господарства є розв'язання проблеми технічного відновлення існуючого житлового фонду, підвищення його експлуатаційних якостей до рівня сучасних стандартів, поліпшення архітектурної виразності забудови міст та селищ.
Об'єкти житлового фонду є найбільшими споживачами енергоресурсів області. Більшість житлових будинків не відповідають сучасним вимогам енергозбереження.
У 2007 році було розпочато виконання таких бюджетних програм:
"Заходи з реалізації комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду" згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16 квітня 2007 р. N 629 "Про затвердження Порядку використання у 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду" (Офіційний вісник України, 2007 р., N 28, ст. 1118). На заходи з реалізації комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду передбачалося виділити 4,8 млн. гривень, з яких профінансовано 2,1 млн., недофінансовано з урахуванням цін 2006 року - 2,7 млн., цін 2010 року - 4,2 млн. гривень.
"Капітальний ремонт та модернізація ліфтів житлового фонду" згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2007 р. N 331 "Про затвердження Порядку використання у 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті для капітального ремонту та модернізації ліфтів житлового фонду" (Офіційний вісник України, 2007 р., N 17, ст. 645). На заходи з капітального ремонту та модернізації ліфтів житлового фонду передбачалося виділити 3 млн. гривень, з яких профінансовано 54 тис., недофінансовано з урахуванням цін 2006 року - 2,9 млн., цін 2010 року - 4,5 млн. гривень;
Відповідно до законодавства було проведено тендерні процедури, визначено підрядні організації та укладено з ними договори на виконання робіт, передбачених проектно-кошторисною документацією, яка була виготовлена з урахуванням цін 2006 року.
Завершення проектів реконструкції застарілих житлових будинків та передача їх у власність мешканців шляхом створення об'єднання співвласників багатоквартирних будинків сприятиме заохоченню мешканців до планування утримання власних будинків та проведення комплексу енергоощадних заходів і разом з тим дасть змогу зменшити видатки місцевих бюджетів на утримання житлового фонду територіальних громад області.
Враховуючи обмеженість коштів місцевих бюджетів, без державної допомоги виконання зазначених робіт виключно за рахунок коштів місцевих бюджетів неможливе.
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
Кабінет Міністрів України:
надати фінансову підтримку у 2010-2011 роках для здійснення заходів з відновлення застарілого житлового фонду із застосуванням енергозберігаючих технологій та модернізації ліфтового господарства Вінницької області, які не були профінансовані у 2007 році.
Відповідальний за виконання:
Мінжитлокомунгосп, Мінфін;
передбачати щороку під час розроблення проекту Державного бюджету України кошти для фінансування заходів з виконання Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки, затвердженої Законом України від 24 червня 2004 р. N 1869-IV (в редакції Закону України від 11 червня 2009 р. N 1511-VI) , в частині відновлення житлового фонду із застосуванням енергозберігаючих технологій та модернізації ліфтового господарства Вінницької області.
Відповідальне за виконання -
Мінжитлокомунгосп;
Вінницька обласна рада:
забезпечити виділення з місцевих бюджетів територіальних громад, де будуть проведені відповідні роботи, коштів для співфінансування передбачених заходів;
забезпечити створення об'єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків, де проведено комплексну реконструкцію будинків;
забезпечити упорядкування тарифів на утримання будинків та прибудинкових територій.
Відповідальні за виконання:
Вінницька обласна рада,
облдержадміністрація.
Порядок та умови фінансування
Загальна вартість робіт становить 8,7 млн. гривень, з них:
на заходи з реалізації комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду - 4,2 млн. гривень, у тому числі:
- з державного бюджету - 3,15 млн., зокрема у 2010 році - 1 млн., 2011 році - 2,15 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Мінжитлокомунгосп;
- з місцевих бюджетів - 1,05 млн., зокрема у 2010 році - 0,25 млн., 2011 році - 0,8 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Вінницька облдержадміністрація.
Обсяг співфінансування з місцевих бюджетів на здійснення заходів з реалізації комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду становитиме 25 відсотків загальної суми витрат;
на капітальний ремонт та модернізацію ліфтів житлового фонду - 4,5 млн. гривень, у тому числі:
- з державного бюджету у 2010 році - 2,25 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Мінжитлокомунгосп;
- з місцевих бюджетів у 2010 році - 2,25 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Вінницька облдержадміністрація.
Обсяг співфінансування з місцевих бюджетів на капітальний ремонт та модернізацію ліфтів житлового фонду становитиме 50 відсотків загальної суми витрат.
Очікувані результати:
завершення реалізації проектів комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду;
капітальний ремонт та модернізація ліфтів житлового фонду для забезпечення їх безпечної роботи;
відповідність житлового фонду сучасним вимогам енергозбереження;
зменшення видатків місцевих бюджетів на утримання житлового фонду територіальних громад області.
1.5. Заміна, ремонт і реконструкція котелень та теплових мереж
Метою спільного заходу є удосконалення роботи теплогенеруючого обладнання котелень шляхом заміни застарілих котлів на сучасні; модернізація діючих котлів різної теплової потужності; створення індивідуальних теплових пунктів; заміна аварійних і зношених труб теплотрас на сучасні з пінополіуретановою ізоляцією; впровадження сучасних приладів діагностики стану теплових мереж; зменшення обсягу споживання паливно-енергетичних ресурсів, удосконалення схеми постачання тепла до споживачів.
На даний час більша частина теплогенеруючого обладнання фізично зношена та морально застаріла, в області більше 42 відсотків котлоагрегатів експлуатуються понад 20 років, з них майже 30 відсотків з коєфіціентом корисної дії менше 82 відсотків.
Із загальної протяжності теплових мереж 40,5 відсотків перебувають у критичному та аварійному стані, що становить 167,8 кілометра.
На сьогодні оновлено лише 16 відсотків теплотрас (із загальної протяжності), тобто проведено заміну зношених теплових мереж на нові з використанням технології попередньої ізоляції труб. Решта потребує проведення аналогічних видів робіт.
Негативним наслідком такого стану обладнання та мереж є велика втрата тепла та висока енергоємність його виробництва. Непродуктивні втрати та витрати при виробництві, транспортуванні та постачанні теплової енергії становлять 10,5 відсотка, енергоємність виробництва 1 Гкал теплової енергії становить 161,3 тонни умовного палива та 25 кВт·г електроенергії. Це в свою чергу призводить до збільшення обґрунтованих витрат на виробництво послуг з теплопостачання та збільшення перехресного субсидіювання між споживачами.
Для розв'язання зазначених проблем передбачається:
полегшити процедуру доступу органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств до кредитних ресурсів міжнародних фінансових організацій, інших видів запозичень на реалізацію проектів, пов'язаних з енергозбереженням, використанням альтернативних джерел енергії, модернізацією та оптимізацією теплових мереж;
визначити можливість здійснення державних запозичень для комунальних підприємств;
запровадити цільове спрямування щорічних трансфертів з державного бюджету в житлово-комунальний сектор області для реалізації інвестиційних проектів, пов'язаних з енергозбереженням, використанням альтернативних джерел енергії, модернізацією та оптимізацією теплових мереж.
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
Кабінет Міністрів України:
передбачати щороку під час розроблення Державного бюджету України:
надання державних гарантій на виконання в області енергозберігаючих проектів, пов'язаних з ремонтом та реконструкцією котелень і теплових мереж.
Відповідальні за виконання:
Мінжитлокомунгосп,
НАЕР, Нацекоінвестагентство;
кошти для відшкодування відсотків за кредитами, наданими комунальним теплопостачальним підприємствам Вінницької області на ремонт та реконструкцію теплових мереж та котелень.
Відповідальні за виконання:
Мінжитлокомунгосп, Мінфін,
Мінрегіонбуд, Мінекономіки, НАЕР;
залучити в достатньому обсязі кошти міжнародної технічної допомоги, міжнародні гранти для підготовки техніко-економічного обґрунтування, виготовлення проектно-кошторисної документації на енергозберігаючі проекти, пов'язані з ремонтом і реконструкцією котелень та теплових мереж, які відібрані на конкурсній основі разом з Вінницькою обласною радою та органами місцевого самоврядування області.
Відповідальні за виконання:
Мінжитлокомунгосп, Мінрегіонбуд,
Мінекономіки, НАЕР;
Вінницька обласна рада:
в першочерговому порядку здійснювати заходи з терміном окупності (до 5 років) та заходи, які забезпечать економію природного газу не менш як 20 відсотків;
розробити, затвердити і забезпечити фінансування регіональної програми модернізації систем теплопостачання відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2009 р. N 401 "Про затвердження Порядку розроблення регіональних програм модернізації систем теплопостачання" (Офіційний вісник України, 2009 р., N 33, ст. 1119).
Відповідальні за виконання:
Вінницька обласна рада,
облдержадміністрація,
Вінницька міська рада.
Порядок та умови фінансування
Фінансування спільного заходу здійснюватиметься за рахунок залучених під державні гарантії коштів - інвестиційних або кредитних ресурсів, інших джерел.
Загальна вартість робіт становить 117,7 млн. гривень, зокрема у 2010 році - 7,7 млн. (розроблення проектно-кошторисної документації), 2011 - 27,5 млн., 2012 - 27,5 млн., 2013 - 27,5 млн., 2014 році - 27,5 млн. гривень.
Очікувані результати:
удосконалення роботи теплогенеруючого обладнання котелень шляхом заміни застарілих котлів на сучасні;
модернізація діючих котлів різної теплової потужності;
заміна аварійних і зношених труб теплотрас на сучасні з пінополіуретановою ізоляцією;
впровадження сучасних приладів діагностики стану теплових мереж;
зменшення обсягів споживання паливно-енергетичних ресурсів, зокрема обсягів споживання природного газу на 20 відсотків;
зниження рівня втрат під час транспортування теплової енергії на 10 відсотків;
зменшення норм питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів на виробництво 1 Гкал теплової енергії на 12 відсотків.
1.6. Реконструкція підстанції 750/330/110/ кВ "Вінницька"
Метою спільного заходу є підвищення рівня енергозабезпеченості м. Вінниці та навколишніх районів, де проживає майже 30 відсотків населення області.
Генеральним планом забудови м. Вінниці передбачено комплексний розвиток східного району міста. Проектом детального планування передбачено будівництво житлового мікрорайону "Східний" з розвиненою інфраструктурою (Немирівське шосе - вул. Чехова, площа 34,2055 гектара, кількість населення близько 13119 осіб). Відповідно до розробленої проектної документації мікрорайон включатиме вісім житлових кварталів, у тому числі житлову забудову для Міноборони.
Крім того, враховуючи Стратегію розвитку Вінницької області до 2015 року, на вільній від забудови (вздовж автомагістралі Немирівське шосе) території площею 84 гектара проектом детального планування передбачено розмістити промислову зону, що включатиме не менш як 12 великих та близько 30 середніх і малих промислових виробництв.
Інвестиційну привабливість регіону планується підвищити шляхом будівництва автомобільних доріг, інженерних мереж тощо. Схема розподілу території дає змогу зменшувати або збільшувати площу ділянки з урахуванням потреб замовника.
Теплопостачання підприємств Східного промислового району передбачається здійснювати від індивідуальних котелень, які розміщуються безпосередньо на території кожного промислового підприємства.
Здійснення зазначених заходів потребує збільшення обсягів енергопостачання та підвищення рівня енергозабезпеченості.
Основними причинами виникнення проблем електрозабезпечення м. Вінниці є:
постачання електроенергії всім споживачам від одного джерела - підстанції 330/110/10 кВ "Вінницька" (с. Тюшки);
відсутність зв'язків міської електромережі 110 кВ з іншими джерелами живлення напругою 330 кВ;
граничне завантаження головних ділянок ліній електропередачі, які утворюють дволанцюгове міське кільце з напругою 110 кВ.
З метою розв'язання проблеми дефіциту електричної потужності в м. Вінниці згідно із схемою перспективного розвитку електромереж 35-110 кВ ВАТ "АК Вінницяобленерго" для забезпечення приєднання нової дволанцюгової лінії напругою 110 кВ від вузлової підстанції 110 кВ міського кільця необхідно здійснити:
реконструкцію підстанції 750/330/110 кВ "Вінницька" у зв'язку з необхідністю приведення схеми розподільчого устаткування 110 кВ у відповідність з типовою схемою;
встановлення другого автотрансформатора 330/110/35 кВ потужністю 125 МвА на підстанції 750/330/110 кВ "Вінницька".
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
Кабінет Міністрів України:
під час затвердження фінансових планів державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" передбачити кошти для фінансування реконструкції підстанції 750/330/110 кВ "Вінницька" для забезпечення надійного енергопостачання у Вінницькій області.
Відповідальне за виконання -
Мінпаливенерго;
Вінницька обласна рада:
здійснити заходи щодо виділення земельної ділянки.
Відповідальні за виконання:
Вінницька обласна рада,
облдержадміністрація.
Порядок та умови фінансування
Фінансування спільного заходу здійснюватиметься за рахунок власних коштів підприємства, державного та місцевого бюджетів, інших джерел. Обсяги та джерела фінансування визначаються після розроблення та затвердження в установленому законодавством порядку проекту реконструкції.
Загальна вартість робіт становить 110 млн. гривень, з них:
з державного бюджету - 80 млн. гривень, зокрема у 2011 році - 10 млн., 2012 - 30 млн., 2013 - 36 млн., 2014 році - 4 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Мінпаливенерго;
з місцевих бюджетів - 10 млн. гривень, зокрема у 2011 році - 2 млн., 2012 - 3 млн., 2013 - 3,5 млн., 2014 році - 1,5 млн. гривень.
Головні розпорядники:
Вінницька обласна рада,
облдержадміністрація;
з інших джерел - 20 млн. гривень, зокрема у 2011 році - 5 млн., 2012 - 5 млн., 2013 році - 10 млн. гривень.
Обсяг співфінансування з місцевих бюджетів на реконструкцію підстанції 750/330/110/кВ становить 9,1 відсотка загальної суми витрат.
Очікувані результати:
підвищення рівня енергозабезпеченості м. Вінниці та навколишніх районів, забезпечення споживачів надійними джерелами енергозабезпечення та здійснення заходів, спрямованих на застосування електроопалення замість природного газу.
1.7. Будівництво підстанції 110 кВ "Вузлова" та повітряної лінії 110 кВ (дволанцюгова)
Метою спільного заходу є розвантаження існуючих повітряної лінії 110 кВ розподільчого кільця м. Вінниці шляхом будівництва нової підстанції 110 кВ "Вузлова" та дволанцюгової повітряної лінії 110 кВ від зазначеної підстанції до підстанції 750/330/110 кВ "Вінницька". Цей захід спрямований на збільшення обсягів постачання електроенергії з метою розвитку промислової зони та залучення додаткових інвестицій.
Проблемою є відсутність технічної можливості забезпечення нових потенційних споживачів промислової та соціальної сфери додатковою потужністю у зв'язку з недостатньою пропускною спроможністю електричної мережі напругою 110 кВ.
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
Кабінет Міністрів України:
під час затвердження інвестиційної програми ВАТ "Вінницяенерго" на відповідні роки передбачити кошти для фінансування заходів щодо розроблення проекту та будівництва підстанції 110 кВ "Вузлова" та повітряної лінії 110 кВ від підстанції 750 "Вінницька".
Відповідальні за виконання:
НКРЕ, Мінпаливенерго;