• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку погашення кредиторської заборгованості державного бюджету з виплат, установлених абзацом першим частини четвертої статті 57 Закону України "Про освіту" щодо безоплатного користування житлом з опаленням і освітленням

Міністерство освіти і науки України | Наказ, Порядок від 28.11.2005 № 679
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 28.11.2005
  • Номер: 679
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство освіти і науки України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 28.11.2005
  • Номер: 679
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
28.11.2005 N 679
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 грудня 2005 р.
за N 1471/11751
Про затвердження Порядку погашення кредиторської заборгованості державного бюджету з виплат, установлених абзацом першим частини четвертої статті 57 Закону України "Про освіту" щодо безоплатного користування житлом з опаленням і освітленням
Відповідно до пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 19.09.2005 N 934 "Про реалізацію Закону України "Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України "Про освіту" педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок погашення кредиторської заборгованості державного бюджету з виплат, установлених абзацом першим частини четвертої статті 57 Закону України "Про освіту" щодо безоплатного користування житлом з опаленням і освітленням, що додається.
2. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра Богомолова А.Г.
Міністр
ПОГОДЖЕНО:
Міністерство фінансів України
Заступник Міністра
С.М.Ніколаєнко


В.М.Матвійчук
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
28.11.2005 N 679
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 грудня 2005 р.
за N 1471/11751
ПОРЯДОК
погашення кредиторської заборгованості державного бюджету з виплат, установлених абзацом першим частини четвертої статті 57 Закону України "Про освіту" щодо безоплатного користування житлом з опаленням і освітленням
1. Цей Порядок визначає відповідно до Закону України "Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України "Про освіту" педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів" механізм погашення кредиторської заборгованості державного бюджету з виплат, установлених абзацом першим частини четвертої статті 57 Закону України "Про освіту" щодо безоплатного користування житлом з опаленням і освітленням (далі - заборгованість з виплат).
2. Центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації забезпечують у поточному році нарахування державними та комунальними навчальними закладами та установами освіти із загальних сум заборгованості з виплат особам, які мають право на такі виплати, відповідно до цього Порядку.
3. Погашення заборгованості з виплат у поточному році проводиться у межах коштів, передбачених у Державному бюджеті України на 2005 рік на зазначені цілі, і рівними частинами протягом 2006-2009 років.
4. У 2005 році перерахування коштів, які виділені в державному бюджеті для погашення цієї заборгованості, здійснюється відповідно до розподілу коштів, передбачених у Державному бюджеті України, та розподілу обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для здійснення виплат, визначених Законом України "Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України "Про освіту" педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2005 N 934 "Про реалізацію Закону України "Про реструктуризацію заборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України "Про освіту" педагогічним, науково-педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів".
5. Під час формування проекту Державного бюджету України на 2006 та наступні роки Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством фінансів України передбачають відповідні кошти на погашення заборгованості з виплат.
6. Центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації подають інформацію про стан погашення заборгованості з виплат щокварталу та наростаючим підсумком щороку (у 2005 році до 31 грудня) Міністерству освіти і науки України та Міністерству фінансів України.
7. Заборгованість з виплат нараховується за період, коли фінансування виплат зупинялося законами про державний бюджет на відповідні роки (2000, 2001, 2003 та 6 місяців 2004 року й оплата здійснювалася:
- особами, які працювали у вищезазначений період у сільській місцевості і селищах міського типу на посадах педагогічних працівників навчальних закладів та установ освіти (далі - заклади та установи) і працюють зараз у тому самому закладі чи установі (незалежно від займаної посади);
- особами, які працювали у вищезазначений період у сільській місцевості і селищах міського типу на посадах педагогічних працівників навчальних закладів та установ освіти і звільнилися (незалежно від причини звільнення);
- пенсіонерами, які раніше працювали педагогічними працівниками в навчальних закладах та установах освіти в населених пунктах, розташованих у сільській місцевості і селищах міського типу, і проживають у них (далі - особи).
8. У разі, якщо у вищезазначеному періоді особам виплачувалися субсидії для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг (водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот) або на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (далі - субсидії), заборгованість з виплат нараховується з урахуванням сум раніше виплачених субсидій.
9. Особам, які працювали в сільській місцевості і селищах міського типу на посадах педагогічних працівників закладів та установ, заборгованість з виплат нараховується за час роботи протягом зазначеного періоду.
10. Особам, які у вищезазначений період працювали у сільській місцевості і селищах міського типу на посадах педагогічних працівників закладів та установ і звільнилися або вийшли на пенсію, заборгованість з виплат нараховується закладом чи установою, у яких вони працювали.
11. Заборгованість з виплат за користування житлом, тепловою енергією для опалення житла та споживання природного газу нараховується, виходячи з норм, установлених у відповідному періоді постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.96 N 879 "Про встановлення норм користування житлово-комунальними послугами громадянами, які мають пільги щодо їх оплати" (із змінами) в частині:
плати за користування житлом - 21 кв. м загальної площі на одну особу, яка має право на пільгу, і додатково 10,5 кв. м на сім'ю;
плати за користування тепловою енергією для опалення житла (у будинках з центральним опаленням) - 21 кв. м опалюваної площі на одну особу, яка має право на пільгу, і додатково 10,5 кв. м на сім'ю;
плати за споживання природного газу для побутових потреб (у разі використання газу для опалення житла) - у розмірі 21 кв. м опалюваної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на пільгу, і додатково 10,5 кв. м на сім'ю - 11 куб. м природного газу на 1 кв. м площі на місяць в опалювальний період.
Заборгованість з виплат за тверде паливо нараховується за нормами, встановленими обласними державними адміністраціями для відповідної місцевості у відповідний період на домогосподарство.
Заборгованість з виплат за безоплатне освітлення житла (квартири) нараховується, виходячи з таких норм: на площу до 15 кв.м - 12 кВт.год на місяць, до 30 кв.м - 18 кВт.год, понад 30 кв.м - 30 кВт.год, для кухні - 12 кВт.год, для підсобних приміщень - 3 кВт.год на місяць.
12. Особа, яка має право на виплати, подає до закладу чи установи, де працює або працювала, заяву, документи, що підтверджують оплату відповідних комунальних послуг у вищезазначений період (крім документів, які підтверджують придбання твердих видів палива), а також довідки про призначення (непризначення) субсидії.
13. Заборгованість з виплат відображається у формах бухгалтерського обліку та фінансової звітності як кредиторська заборгованість державного бюджету з виплат, у тому числі здійснених з місцевих бюджетів на підставі рішень судів.
14. Виплату заборгованості особам, які мають право на такі виплати, здійснюють безпосередньо заклади чи установи відповідно до помісячних обсягів асигнувань.
15. Якщо заклад чи установу, де працювала особа, яка має право на виплати, ліквідовано, заборгованість з виплат погашається відповідним органом управління освітою, який здійснював фінансування навчального закладу до його ліквідації.
У разі реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) закладу чи установи, де працювала особа, яка має право на виплати, заборгованість з виплат погашається його правонаступником.
У разі, якщо заклад чи установа, у яких працював педагогічний працівник у період 2000, 2001, 2003 та 6 місяців 2004 років, фінансувалися за рахунок державного бюджету, а в даний час фінансуються за рахунок коштів місцевих бюджетів (або навпаки), заборгованість з виплат погашається з бюджету, з якого заклад чи установа фінансується в даний час.
Директор департаменту
економіки і фінансування

П.М.Куліков