• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про стандартизований страховий продукт для страхування майбутнього врожаю цукрового буряку з державною підтримкою від сільськогосподарських страхових ризиків

Міністерство аграрної політики та продовольства | Наказ, Інструкція, Акт, Форма від 06.05.2024 № 1426
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики та продовольства
  • Тип: Наказ, Інструкція, Акт, Форма
  • Дата: 06.05.2024
  • Номер: 1426
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики та продовольства
  • Тип: Наказ, Інструкція, Акт, Форма
  • Дата: 06.05.2024
  • Номер: 1426
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України
06 травня 2024 року № 1426
Акт
огляду посівів цукрового буряку, майбутній врожай якого передається на страхування
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України
06 травня 2024 року № 1426
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
07 червня 2024 р. за № 860/42205
Інструкція
по заповненню Акта огляду посівів цукрового буряку, майбутній врожай якого передається на страхування
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає порядок заповнення Акта огляду посівів цукрового буряку, майбутній врожай якого передається на страхування (далі - Акт).
2. Акт оформлюється страховиком або уповноваженою ним особою безпосередньо перед укладенням договору страхування майбутнього врожаю цукрового буряку з державною підтримкою від сільськогосподарських страхових ризиків (далі - Договір).
3. Акт оформлюється після проведення огляду посівів цукрового буряку за місцем розташування цукрового буряку, що передається на страхування (окрім розділу III Акта) і в нього заносяться всі отримані в результаті такого огляду дані.
4. Розділ III "Рішення страховика щодо прийняття на страхування" Акта заповнюється страховиком.
II. Порядок заповнення реквізитної частини Акта
1. У графі "Акт № ___" зазначається порядковий номер Акта. Порядок присвоєння номера Акта повинен бути встановлений страховиком.
2. У графі "Строк з "___" ____________ 20__ року по "___" ____________ 20__ року" повинні бути зазначені дата початку та дата закінчення проведення огляду у форматі: дд.мм.рррр, де дд - число огляду цифрами, мм - місяць огляду словом, рррр - рік огляду цифрами.
3. У графі "Найменування страховика" зазначається найменування страховика, який має намір укласти Договір з конкретним страхувальником.
4. У графах "Прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності) уповноваженої особи страховика" та "Прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності) уповноваженої особи страхувальника" вказуються прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності) уповноваженої особи, яка здійснювала огляд.
5. У графі "Код цукрового буряку" зазначається код - 109.
6. У графі "Найменування / прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності) страхувальника" вказується найменування сільськогосподарського товаровиробника (для юридичних осіб) та прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб).
7. У графі "Місце розташування цукрового буряку, що передається на страхування" вказується найменування населеного пункту (об'єднаної територіальної громади), де знаходяться посіви цукрового буряку, що передаються на страхування.
III. Порядок заповнення розділу I "Результати огляду" Акта
1. У графі "Номер земельної ділянки" вказується номер земельної ділянки, який є номером (назвою) земельної ділянки згідно з прийнятим у страхувальника обліком земель. У разі відсутності номера земельної ділянки, вона зазначається як "б/н", тобто без номера.
2. У графі "Кадастровий номер або координати меж територій глобальної системи позиціонування (GPS-супутникової системи навігації) земельної ділянки" зазначається кадастровий номер або координати меж територій глобальної системи позиціонування (GPS-супутникової системи навігації) земельної ділянки.
3. У графі "Площа земельної ділянки (га)" вказується посівна площа земельної ділянки (у гектарах).
4. У графі "Найменування населеного пункту" вказується населений пункт, де знаходиться земельна ділянка, що передається на страхування.
5. У графі "Фаза розвитку рослин (код)" вказується фаза розвитку цукрового буряку на дату огляду. Код фази розвитку залежить від виду обстежуваних рослин. У цій графі зазначається код, який відповідає фазі розвитку більш ніж 80 відсотків рослин на обстежуваній земельній ділянці. В іншому разі вказуються через тире дві фази, тобто так званий умовний перехід рослин з однієї фази розвитку в іншу.
Фаза розвитку рослин Код фази
Поява сходів на ґрунті 01
Розвиток сходів на ґрунті (вилочка) 02
6 пар листків 03
8 пар листків 04
Змикання листя у рядку 05
Змикання листя у міжрядді 06
Технічна стиглість 07
6. У підзаголовку графи "початок" графи "Дата посіву" вказується дата початку посіву цукрового буряку, що оглядається.
7. У підзаголовку графи "завершення" графи "Дата посіву" вказується дата закінчення посіву цукрового буряку, що оглядається.
8. У графі "Кількість рослин за пробами шт. / 1 м-2" вказується отриманий після обстеження земельної ділянки результат підрахунку кількості рослин на 1 м-2 у кожній пробі.
Розрахунок щільності рослин для міжрядь 45 - 90 см.
Для визначення щільності стояння рослин цукрового буряку необхідно враховувати ширину міжряддя. Для цього потрібно визначити таку довжину рядка, яка буде дорівнювати площі 10 м-2 (при ширині міжрядь 70 см - 10: 0,7 м = 14,286 м). Потім необхідно підрахувати кількість рослин цукрового буряку в рядку завдовжки 14,286 м. Для більш об'єктивного підрахунку рекомендується обчислення кількості рослин проводити на двох сусідніх рядках і отриману кількість рослин ділити на два (знаходячи середнє).
Щоб визначити показник щільності стояння на 1 м-2 потрібно отриману кількість рослин цукрового буряку поділити на число 10.
Ширина міжрядь цукрового буряку, см Довжина рядка для визначення щільності стояння
45 22,22
70 14,28
75 13,3
80 12,5
90 11,1
Приклад:
Для визначення щільності стояння рослин цукрового буряку необхідно враховувати ширину міжряддя. Для цього потрібно визначити таку довжину рядка, яка буде дорівнювати площі 10 м-2 міжряддя 0,7 м: 10: 0,7 м = 14,28 м.
Потім необхідно підрахувати кількість рослин цукрових буряків в рядку завдовжки 14,286 м.
Кількість рослин на 10 м-2 в одному рядку склала 110 рослини, у другому рядку - 112. У такому разі середня кількість рослин на 10 м-2 становитиме 111 (110 + 112 = 222/2 = 111).
Щоб визначити показник щільності стояння на 1 м-2, потрібно отриману кількість рослин поділити на 10: 111 / 10 = 11,1 рослин на 1 м-2.
9. У графі "Середня кількість рослин, шт. / 10 м-2 (графа 8 / кількість проб)" зазначається (на підставі результатів обстеження проб) середня кількість рослин на десяти м-2 за пробами.
IV. Порядок заповнення інших розділів Акта
1. У розділі II "Коментарі виконавця огляду" за потреби може бути наведено опис загальної ситуації на земельних ділянках, відзначено наявність бур'янів, шкідників або ознак ушкодження рослин шкідниками. Крім цього, у розділі надаються рекомендації уповноваженої особи страховика щодо ліквідації виявлених недоліків та інше. Якщо уповноважена особа страховика дійшла висновку, що посіви не можна приймати на страхування, вона повинна навести причини такої рекомендації.
2. У розділі III "Рішення страховика щодо прийняття на страхування" зазначається рішення, прийнята чи ні земельна ділянка на страхування у графі "Відмітка про прийняття на страхування: так/ні".
V. Додаткова інформація
1. Акт підписується страховиком та страхувальником.
2. Після підписання Акта складається висновок уповноваженої особи страховика.
У цьому висновку уповноважена особа страховика зазначає земельні ділянки, які, згідно умов Договору приймаються на страхування, та ставить свій підпис.
 

Директор Департаменту аграрного
ринку, фінансових інструментів та
бюджетної політики Мінагрополітики

Баграт АХІДЖАНОВ