• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження вимог до маркування та пакування насіння та садивного матеріалу

Міністерство аграрної політики та продовольства України | Наказ, Форма типового документа, Вимоги від 02.04.2024 № 1050 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики та продовольства України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Вимоги
  • Дата: 02.04.2024
  • Номер: 1050
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство аграрної політики та продовольства України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Вимоги
  • Дата: 02.04.2024
  • Номер: 1050
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України
02 квітня 2024 року № 1050
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
09 травня 2024 р. за № 674/42019
Вимоги
до маркування та пакування садивного матеріалу
1. Ці Вимоги поширюються на маркування та пакування садивного матеріалу, яке здійснюється суб'єктами насінництва та розсадництва, фізичними особами - підприємцями та юридичними особами (далі - суб'єкти), що здійснюють виробництво та реалізацію садивного матеріалу відповідно до вимог Закону України "Про насіння і садивний матеріал".
2. У цих Вимогах терміни вживаються у таких значеннях:
маркування садивного матеріалу - нанесення на етикетку для садивного матеріалу інформації про назву ботанічного таксону, сорт, категорію, клон, підщепу, етап розмноження, номер партії, рік та місяць пакування, кількість рослин, а також іншої інформації згідно з вимогами законодавства у сфері насінництва та розсадництва;
опломбування - закріплення пломби або етикетки для садивного матеріалу, у спосіб, який унеможливлює відкриття упаковки без його пошкодження;
етикетка на садивний матеріал - позначка або бирка, виготовлена із спеціального паперу чи іншого матеріалу, призначена для маркування садивного матеріалу, яка прикріплюється безпосередньо до упаковки партії та/або закріплюється ззовні кожної рослини;
партія - певна кількість однорідного садивного матеріалу однієї категорії та одного сорту.
Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про насіння і садивний матеріал".
3. Обов'язковому маркуванню підлягають усі партії садивного матеріалу категорій вихідний та базовий незалежно від призначення та садивного матеріалу категорії сертифікований, призначені для реалізації.
Особливості маркування садивного матеріалу залежать від його призначення, виду упаковки (контейнерів) і способів транспортування.
4. Основними видами упаковки (контейнерів), що застосовують в розсадництві, є контейнери, горщики, касети, корзини, ящики, дошки, короби, металева сітка, тканина, торбинки, пакети, шпагат, мотузка, стречова плівка та інші, придатні для пакування види упаковки.
Упаковка повинна бути цілою, міцною, чистою, сухою і вільною від шкідників і збудників хвороб.
5. Пакування садивного матеріалу, призначеного для реалізації у партіях, що складаються з двох або більше рослин чи їх частин, може здійснюватися шляхом їх зв'язування у пучки або у тюки. Рослини чи їх частини, які складають частину такого пучка або тюка, повинні бути достатньо однорідними.
У разі пакування садивного матеріалу шляхом зв'язування воно повинно здійснюватися у спосіб, що унеможливлює відокремлення рослин одна від одної без пошкодження зв'язувального матеріалу, який підлягає обов'язковому опломбовуванню.
6. Етикетка на садивний матеріал повинна містити всю необхідну інформацію про партію, згідно з формою етикетки для маркування партії садивного матеріалу, що наведена у додатку до цих Вимог.
7. Суб'єкт присвоює номер етикетці для кожної одиниці упаковки (контейнера) садивного матеріалу та веде їх облік.
Залежно від категорії садивного матеріалу та його призначення упаковку (контейнер) з садивним матеріалом маркують етикеткою для садивного матеріалу відповідної форми, кольору та змісту.
Для маркування садивного матеріалу використовуються такі кольори етикеток для садивного матеріалу:
білий з фіолетовою смужкою завширшки 10 міліметрів, розміщеною по діагоналі з лівого нижнього кута етикетки, - для садивного матеріалу категорії вихідний;
білий - для садивного матеріалу категорії базовий;
синій - для садивного матеріалу категорії сертифікований.
8. Маркування садивного матеріалу здійснюється суб'єктами в процесі формування партій для реалізації та пакування (перепакування) садивного матеріалу або в полі під час викопування чи пізніше (при маркуванні садивного матеріалу віком від 1 року).
Якщо маркування виконується пізніше, рослини з однієї партії викопують разом і зберігають окремо від інших партій в упаковках (контейнерах), до їх подальшого маркування.
9. Маркування садивного матеріалу, призначених для вивезення з України, здійснюється відповідно до законодавства України та з урахуванням вимог держави призначення. Маркування садивного матеріалу може здійснюватися додатково мовою держави призначення та із зазначенням додаткової інформації, що вимагається такою державою.
10. Усі надписи на етикетках для садивного матеріалу та упаковках (контейнерах) здійснюються відповідно до вимог статті 26 Закону України "Про засади державної мовної політики".
Крім основного тексту, на упаковку (контейнер), етикетку для маркування садивного матеріалу можуть наноситись додаткові позначення (абревіатури, надписи, логотипи, малюнки, QR-коди, штрих-коди), що не змінюють змісту інформації про садивний матеріал.
Надписи та позначення на упаковках (контейнерах), етикетках для маркування садивного матеріалу повинні бути легко видимі та розбірливі, надруковані типографським способом незмивним чорнилом або нанесені за допомогою трафарету спеціальною водостійкою фарбою.
11. Етикетки для маркування садивного матеріалу можуть виготовлятися з матеріалів на паперовій основі з полівінілхлоридним покриттям чи іншого водостійкого міцного паперу, що забезпечує достатню міцність і не піддається легкому розриванню.
Спосіб закріплення зовнішньої етикетки для маркування садивного матеріалу залежить від виду упаковки (контейнера) та способу його закриття, залежно від чого етикетки пришивають, наклеюють або прив'язують до упаковки.
12. Перепакування партії садивного матеріалу може здійснюватися:
на вимогу суб'єкта;
у разі пошкодження упаковки.
У випадку перепакування партії садивного матеріалу попередня етикетка для маркування садивного матеріалу видаляється. На новій етикетці для маркування садивного матеріалу зазначається первинна інформація про партію садивного матеріалу з відміткою про перепакування та перемаркування такої партії.
Перемаркування партії садивного матеріалу, ввезеного на територію України для його реалізації, може здійснюватися шляхом перекладу українською мовою тексту етикетки, нанесеної на упаковку (контейнер), при цьому оригінальна етикетка з упаковки (контейнера) не видаляється.
 

Заступник директора Департаменту -
начальник управління тваринництва
та племінної справи Департаменту
аграрного розвитку

Олена ДАДУС
 
Додаток
до Вимог до маркування та пакування садивного матеріалу