• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку реалізації видів санкцій та моніторингу їх ефективності в Міністерстві цифрової трансформації України

Міністерство цифрової трансформації України | Наказ, Порядок від 12.04.2024 № 56
Реквізити
  • Видавник: Міністерство цифрової трансформації України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 12.04.2024
  • Номер: 56
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство цифрової трансформації України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 12.04.2024
  • Номер: 56
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
12.04.2024 № 56
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 квітня 2024 р.
за № 623/41968
Про затвердження Порядку реалізації видів санкцій та моніторингу їх ефективності в Міністерстві цифрової трансформації України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства цифрової трансформації № 78 від 08.05.2024 )
Відповідно до Закону України "Про санкції", пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 07 липня 2022 року № 772 "Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо удосконалення державної санкційної політики", підпункту 21 пункту 4 Положення про Міністерство цифрової трансформації України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 вересня 2019 року № 856, та з метою впровадження ефективної державної санкційної політики з питань, що належать до компетенції Міністерства цифрової трансформації України, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок реалізації видів санкцій та моніторингу їх ефективності в Міністерстві цифрової трансформації України, що додається.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства цифрової трансформації № 78 від 08.05.2024 )
2. Установити, що керівники самостійних структурних підрозділів Міністерства цифрової трансформації України в межах компетенції та залежно від сфери їх завдань та повноважень є відповідальними за реалізацію санкцій та моніторинг їх виконання.
3. Директорату розвитку IT-індустрії (Денікеєва Н.Р.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Борнякова О.С.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Віце-прем’єр-міністр України
з інновацій, розвитку освіти,
науки та технологій -
Міністр




М. Федоров
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства цифрової
трансформації України
12 квітня 2024 року № 56
( Гриф затвердження із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства цифрової трансформації № 78 від 08.05.2024 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 квітня 2024 р.
за № 623/41968
ПОРЯДОК
реалізації видів санкцій та моніторингу їх ефективності в Міністерстві цифрової трансформації України
I. Загальна частина
1. Цей Порядок визначає механізм реалізації, в межах компетенції Мінцифри, рішень Ради національної безпеки і оборони України (далі - РНБО) про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (далі - санкції), введених в дію Указами Президента України, та моніторингу їх ефективності (далі - моніторинг).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про санкції" (далі - Закон) та інших нормативно-правових актах у сфері державної санкційної політики.
3. Учасниками процесу реалізації санкцій та моніторингу в Мінцифри є: перший заступник Міністра та заступники Міністра відповідно до їх компетенції згідно з затвердженим розподілом обов’язків, самостійні структурні підрозділи Мінцифри залежно від сфери їх завдань та повноважень та їх керівники.
II. Реалізація санкцій
1. Реалізація санкцій в Мінцифри передбачає здійснення заходів із їх застосування та інформування про хід виконання цих заходів.
2. У разі прийняття рішення РНБО щодо застосування або внесення змін до санкцій, реалізація яких віднесена до сфери компетенції Мінцифри, самостійний структурний підрозділ Мінцифри, до сфери завдань та повноважень якого належить питання реалізацій таких санкцій, подає заступнику Міністра, який спрямовує діяльність такого підрозділу, пропозиції щодо вчинення дій, зокрема прийняття рішень, необхідних для реалізації санкцій, та у разі погодження таких пропозицій вживає заходи, необхідні для реалізації санкцій.
3. Інформація про стан реалізації санкцій подається (на вимогу / за запитом) Апарату РНБО та іншим органам державної влади у такі способи (у порядку пріоритетності):
1) в електронній формі - шляхом надсилання за допомогою системи електронної взаємодії органів виконавчої влади;
2) на носіях інформації у електронній формі із відтворенням у паперовій формі - виключно у разі, якщо для передачі відповідної інформації неможливо застосувати інші зазначені способи, зокрема у разі надання інформації з обмеженим доступом.
( Пункт 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства цифрової трансформації № 78 від 08.05.2024 )
III. Порядок і форми моніторингу
1. Моніторинг забезпечується шляхом здійснення збору інформації, зокрема із загальнодоступних джерел, щодо фізичних та юридичних осіб, до яких застосовані санкції, оцінки впливу таких санкцій, а також визначення їх ефективності.
2. У разі необхідності отримання додаткової інформації, потрібної для проведення моніторингу, Мінцифри може звертатися до органів державної влади та отримувати відповідну інформацію (за їх згодою).
( Пункт 2 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства цифрової трансформації № 78 від 08.05.2024 )
3. Об’єктами моніторингу є фізичні та юридичні особи, щодо яких застосовані санкції з питань, що належать до компетенції Мінцифри.
4. Етапами моніторингу є:
збір інформації;
аналіз зібраної (отриманої) інформації;
узагальнення результатів моніторингу;
визначення (оцінка) ефективності санкцій на основі узагальнених результатів моніторингу;
доведення результатів моніторингу до керівництва Мінцифри.
5. Ефективність санкцій, застосованих до юридичних та фізичних осіб, може бути оцінена як:
"санкції ефективні";
"санкції ефективні частково";
"санкції неефективні".
6. Результати моніторингу узагальнюються у табличній електронній формі й містять таку інформацію:
дані про суб’єкта, щодо якого застосовано санкції (для фізичних осіб: ідентифікаційні дані відповідно до офіційних реєстрів держави, громадянином якої особа є; для юридичних осіб: ідентифікаційні дані та реквізити юридичної особи відповідно до офіційних реєстрів держави реєстрації, для юридичних осіб, зареєстрованих відповідно до законодавства України - Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
( Абзац другий пункту 6 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства цифрової трансформації № 78 від 08.05.2024 )
реквізити рішення щодо застосування або внесення змін до санкцій;
види санкцій відповідно до Закону;
строк застосування санкцій;
мета застосування санкцій;
результат застосування санкцій;
показник ефективності санкцій;
висновки або пропозиції стосовно забезпечення ефективності санкцій та/або досягнення мети їх застосування.
7. Результати моніторингу подаються для розгляду заступнику Міністра, який спрямовує діяльність такого підрозділу.
8. У разі якщо за результатами моніторингу реалізації окремих видів санкцій ефективність санкцій була оцінена як "санкції ефективні частково" або "санкції неефективні", самостійний структурний підрозділ Мінцифри подає заступнику Міністра, який спрямовує діяльність такого підрозділу, пропозиції щодо вчинення дій, необхідних для забезпечення ефективності санкцій та/або досягнення мети їх застосування, та у разі погодження таких пропозицій вживає необхідні заходи відповідно до погоджених пропозицій.
9. Інформація про результати моніторингу надається за запитом органів державної влади (з урахуванням завдань РНБО, Кабінету Міністрів України щодо інформування про результати моніторингу).
( Пункт 9 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства цифрової трансформації № 78 від 08.05.2024 )

Директор Директорату
розвитку IT-індустрії


Н. Денікеєва