• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку взаємодії психологів Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Національної поліції України під час дії воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях з питань надання психологічної допомоги постраждалим внаслідок надзвичайних ситуацій

Міністерство внутрішніх справ України  | Наказ, Порядок від 19.07.2023 № 594
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 19.07.2023
  • Номер: 594
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 19.07.2023
  • Номер: 594
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
19.07.2023 № 594
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
03 серпня 2023 р.
за № 1313/40369
Про затвердження Порядку взаємодії психологів Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Національної поліції України під час дії воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях з питань надання психологічної допомоги постраждалим внаслідок надзвичайних ситуацій
Відповідно до статті 38 Кодексу цивільного захисту України, статті 5 Закону України "Про Національну поліцію", Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 878, Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 року № 1052, з метою підвищення ефективності надання психологічної допомоги під час дії воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях постраждалим внаслідок надзвичайних ситуацій НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок взаємодії психологів Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Національної поліції України під час дії воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях з питань надання психологічної допомоги постраждалим внаслідок надзвичайних ситуацій, що додається.
2. Управлінню взаємодії з Державною службою України з надзвичайних ситуацій Міністерства внутрішніх справ України (Корева Ю.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр

І. Клименко

ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної служби України
з надзвичайних ситуацій

Голова Національної поліції України




С. Крук

І. Вигівський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
19 липня 2023 року № 594
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
03 серпня 2023 р.
за № 1313/40369
ПОРЯДОК
взаємодії психологів Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Національної поліції України під час дії воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях з питань надання психологічної допомоги постраждалим внаслідок надзвичайних ситуацій
1. Цей Порядок визначає механізм взаємодії психологів Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Національної поліції України під час дії воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях з надання психологічної допомоги постраждалим внаслідок надзвичайних ситуацій (далі - надзвичайна ситуація).
2. Організація та координація робіт із надання психологічної допомоги під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій здійснюються з урахуванням вимог статті 38 Кодексу цивільного захисту України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану", Порядку психологічного забезпечення в Державній службі України з надзвичайних ситуацій, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 31 серпня 2017 року № 747, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 листопада 2017 року за № 1390/31258.
3. Взаємодія здійснюється:
на державному рівні - між керівниками підрозділів психологічного забезпечення ДСНС та поліції;
на регіональному рівні - між керівниками підрозділів психологічного забезпечення територіальних органів ДСНС та поліції;
4. Організація спільних заходів щодо надання психологічної допомоги складається з етапів попередньої та оперативної підготовки.
5. На етапі попередньої підготовки суб’єктами, що взаємодіють, здійснюються:
розроблення планів взаємодії з надання психологічної допомоги на регіональному рівні;
взаємне інформування щодо наявних сил та засобів для надання психологічної допомоги постраждалим;
визначення обсягів і послідовності спільних дій під час надання психологічної допомоги постраждалим внаслідок надзвичайних ситуацій.
6. На етапі оперативної підготовки здійснюються:
визначення місць розташування та порядку здійснення заходів, пов’язаних із наданням екстреної психологічної допомоги та психосоціальної підтримки постраждалим;
оцінка обстановки на місці загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації та попередня оцінка психологічного стану постраждалих та їх можливих потреб;
визначення потреб у залученні психологів поліції для надання психологічної допомоги постраждалим.
7. До надання допомоги в зоні надзвичайної ситуації залучаються насамперед психологи підрозділів ДСНС за місцем виникнення надзвичайної ситуації. У разі необхідності із числа психологів ДСНС інших гарнізонів створюється зведена група екстреної психологічної допомоги для роботи з постраждалими.
8. У разі залучення психологів поліції координацію їх роботи з постраждалими на місці події забезпечує безпосередньо керівник зведеної групи психологів ДСНС.
9. За функціональними обов’язками на місці події психологи ДСНС та поліції розподіляються таким чином:
психологи ДСНС забезпечують надання екстреної психологічної допомоги, зменшення та нейтралізацію негативних психічних станів і реакцій серед населення, проведення інших заходів, визначених керівником робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, психологічний супровід співробітників ДСНС, які безпосередньо задіяні в ліквідації наслідків надзвичайної ситуації;
психологи поліції на місці ліквідації наслідків надзвичайної ситуації разом із психологами ДСНС здійснюють збір та опрацювання інформації про постраждалих для подальшої їх психосоціальної підтримки. Психологи поліції залучаються до надання першої психологічної допомоги за рішенням керівника зведеної групи психологів ДСНС. Психологи поліції під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації виконують також інші повноваження, передбачені законами України.
10. Керівник зведеної групи психологів ДСНС на місці надзвичайної ситуації надає до штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій пропозиції щодо залучення психологів поліції.
11. Представники поліції у складі штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації інформують керівників територіальних органів поліції, головних управлінь Національної поліції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органів поліції) щодо необхідності залучення фахівців підрозділів психологічного забезпечення до надання допомоги в зоні надзвичайної ситуації. Така ж інформація негайно надається керівнику структурного підрозділу поліції з питань психологічного забезпечення, який забезпечує участь психологів у наданні допомоги під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. За рішенням зазначених керівників психологи органів поліції прибувають на місце ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та виконують скоординовані з керівником зведеної групи психологів ДСНС завдання, визначені абзацом третім пункту 9 цього Порядку, про що інформують керівника структурного підрозділу поліції, що здійснює психологічне забезпечення.
12. Залежно від обсягів заподіяних надзвичайною ситуацією наслідків, кількості постраждалих і загиблих психологи ДСНС та поліції залучаються в такому порядку:
під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій об’єктового рівня до надання екстреної психологічної допомоги залучаються лише психологи ДСНС, які забезпечують роботу з постраждалими та психологічну підтримку особового складу;
у разі виникнення надзвичайної ситуації місцевого, регіонального або державного рівня до надання психологічної допомоги залучаються психологи ДСНС та поліції (за рішенням керівника штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації), які забезпечують роботу з постраждалими та психологічну підтримку особового складу.
13. Після завершення надання психологічної допомоги постраждалим внаслідок надзвичайної ситуації психологи ДСНС та поліції, залучені до надання психологічної допомоги, надають керівнику зведеної групи психологів ДСНС інформацію щодо постраждалих, яким надано психологічну допомогу, для подальшого її узагальнення та інформування військових адміністрацій (у разі їх утворення) або військового командування та за необхідності відповідних органів місцевого самоврядування.

Начальник Управління
взаємодії
з Державною службою України
з надзвичайних ситуацій
Міністерства внутрішніх справ
України






Ю. Корева