• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про реалізацію експериментального проекту “Будівництво Каховського гідровузла на р. Дніпро. Відбудова після руйнування Каховської ГЕС та забезпечення сталої роботи Дніпровської ГЕС у період відбудови”

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 18.07.2023 № 730
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 18.07.2023
  • Номер: 730
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 18.07.2023
  • Номер: 730
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 18 липня 2023 р. № 730
Київ
Про реалізацію експериментального проекту "Будівництво Каховського гідровузла на р. Дніпро. Відбудова після руйнування Каховської ГЕС та забезпечення сталої роботи Дніпровської ГЕС у період відбудови"
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Погодитися з пропозицією Міністерства економіки та приватного акціонерного товариства "Укргідроенерго" стосовно реалізації протягом двох років з дня набрання чинності цією постановою експериментального проекту "Будівництво Каховського гідровузла на р. Дніпро. Відбудова після руйнування Каховської ГЕС та забезпечення сталої роботи Дніпровської ГЕС у період відбудови" (далі - експериментальний проект).
2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту "Будівництво Каховського гідровузла на р. Дніпро. Відбудова після руйнування Каховської ГЕС та забезпечення сталої роботи Дніпровської ГЕС у період відбудови", що додається.
3. Установити, що фінансування експериментального проекту може здійснюватися за рахунок коштів приватного акціонерного товариства "Укргідроенерго", кредитних коштів та інших не заборонених законодавством джерел.
4. Міністерству економіки подати протягом місяця з дня завершення реалізації експериментального проекту Кабінетові Міністрів України остаточний звіт про результати його реалізації та поінформувати про законодавчі акти, до яких необхідно внести зміни за результатами реалізації експериментального проекту.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 37


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 липня 2023 р. № 730
ПОРЯДОК
реалізації експериментального проекту "Будівництво Каховського гідровузла на р. Дніпро. Відбудова після руйнування Каховської ГЕС та забезпечення сталої роботи Дніпровської ГЕС у період відбудови"
1. Цей Порядок визначає процедуру реалізації експериментального проекту "Будівництво Каховського гідровузла на р. Дніпро. Відбудова після руйнування та забезпечення сталої роботи Дніпровської ГЕС у період відбудови" (далі - експериментальний проект).
2. Основною метою реалізації експериментального проекту є відбудова гідроспоруд Каховського гідровузла та наповнення Каховського водосховища для забезпечення надійної експлуатації водозабору Запорізької АЕС, а також інших водозаборів комунального та промислового водопостачання, відбудова Каховської ГЕС та вжиття інших заходів для забезпечення сталої роботи енергосистеми України.
Реалізація експериментального проекту передбачає здійснення заходів для забезпечення роботи Дніпровської ГЕС у період відбудови Каховського гідровузла, а саме будівництво підпірної споруди у нижньому б’єфі Дніпровської ГЕС з метою забезпечення достатнього для сталої роботи станції рівня води.
3. Координатором експериментального проекту є Мінекономіки.
4. Учасниками експериментального проекту відповідно до визначених законодавством завдань є Міненерго, Міндовкілля, Мінінфраструктури, Держводагентство, Генеральний штаб Збройних Сил, ДСНС, НКРЕКП, НЕК "Укренерго", Херсонська обласна військова адміністрація, служби відновлення та розвитку інфраструктури в областях, а також визначені в установленому законодавством порядку проектні та будівельні організації.
5. Замовником робіт, пов’язаних з реалізацією експериментального проекту, є ПрАТ "Укргідроенерго".
Генеральним проектувальником робіт, пов’язаних з реалізацією експериментального проекту, є ПрАТ "Укргідропроект".
6. Експериментальний проект реалізується двома етапами.
Перший етап передбачає:
проектування таких конструктивів:
- тимчасові греблі верхнього і нижнього б’єфу Каховського гідровузла;
- споруда для пропуску будівельних та екологічних витрат Каховського гідровузла;
- підпірна споруда у нижньому б’єфі Дніпровської ГЕС;
будівництво підпірної споруди у нижньому б’єфі Дніпровської ГЕС.
Другий етап розпочинається після деокупації території розташування Каховської ГЕС та передбачає:
обстеження, демонтаж зруйнованих споруд та конструктивів Каховського гідровузла;
розроблення проекту будівництва Каховської ГЕС;
будівництво тимчасових гребель верхнього і нижнього б’єфу Каховського гідровузла.
7. Реалізація експериментального проекту здійснюється без відведення земельних ділянок, відповідності містобудівній документації, отримання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, проведення оцінки впливу на довкілля, отримання експертного висновку щодо проектної документації на будівництво об’єктів, отримання права на виконання будівельних робіт, а також без використання Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та оформлення речових прав на земельні ділянки.