• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про реалізацію експериментального проекту з впровадження інформаційної (автоматизованої) системи зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів у закладах освіти “EvaluEd”

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок, Положення від 28.04.2023 № 407
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок, Положення
  • Дата: 28.04.2023
  • Номер: 407
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок, Положення
  • Дата: 28.04.2023
  • Номер: 407
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 28 квітня 2023 р. № 407
Київ
Про реалізацію експериментального проекту з впровадження інформаційної (автоматизованої) системи зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів у закладах освіти "EvaluEd"
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Погодитися з пропозицією Міністерства освіти і науки щодо реалізації протягом двох років з дня набрання чинності цією постановою експериментального проекту з впровадження інформаційної (автоматизованої) системи зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів у закладах освіти "EvaluEd" (далі - експериментальний проект).
2. Затвердити такі, що додаються:
Положення про інформаційну (автоматизовану) систему зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів у закладах освіти "EvaluEd";
Порядок реалізації експериментального проекту з впровадження інформаційної (автоматизованої) системи зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів у закладах освіти "EvaluEd".
3. Державній службі якості освіти забезпечити:
реалізацію, супроводження та координацію експериментального проекту;
адміністрування, модернізацію та належне функціонування інформаційної (автоматизованої) системи зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів у закладах освіти "EvaluEd".
4. Міністерству освіти і науки забезпечити:
здійснення інформаційної підтримки та контролю за реалізацією експериментального проекту;
подання протягом двох місяців після завершення експериментального проекту Кабінетові Міністрів України інформації про результати його реалізації.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 квітня 2023 р. № 407
ПОЛОЖЕННЯ
про інформаційну (автоматизовану) систему зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів у закладах освіти "EvaluEd"
Загальна частина
1. Це Положення визначає мету, завдання, функціональні можливості, засади роботи та використання інформаційної (автоматизованої) системи зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів у закладах освіти "EvaluEd" (далі - інформаційна система), права та обов’язки власника інформаційної системи, її користувачів.
2. Терміни, що вживаються в цьому Положенні, мають таке значення:
авторизація - електронна процедура однозначної ідентифікації користувача в інформаційній системі за визначеними такою системою критеріями;
адміністратор - користувач, що має доступ до всіх функціональних можливостей інформаційної системи, забезпечує її повноцінну та коректну роботу, а також здійснює контроль за роботою інших користувачів і процесами, що їм доступні;
акаунт - обліковий запис користувача в інформаційній системі з відповідними правами доступу;
база даних - упорядкований набір логічно пов’язаних даних, що були отримані або створені в межах використання функціональних можливостей інформаційної системи;
інструкція з користування інформаційною системою - документ, що регламентує умови роботи користувачів та визначає рівень прав доступу таких осіб до процесів в інформаційній системі;
інструкція щодо роботи з робочими процесами - документ, що регламентує процеси формування, завантаження, редагування, обробки, збереження та архівування інформації в інформаційній системі та визначає дії користувачів в межах певного типу заходів;
користувачі - уповноважені особи з числа працівників Державної служби якості освіти (далі - Служба), її територіальних органів, керівництво закладу освіти, педагогічні та науково-педагогічні працівники, залучені Службою або її територіальними органами до проведення інституційних аудитів, заходів державного нагляду (контролю), які пройшли авторизацію та мають певний рівень прав доступу в інформаційній системі;
робочий процес - уніфікований для певного типу заходів та закладений в інформаційній системі процес проведення дистанційного збору даних.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про освіту", "Про інформацію", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
Мета, завдання та функціональні можливості інформаційної системи
3. Інформаційна система функціонує з метою цифрової трансформації процесів збору, накопичення, обробки, аналізу, зберігання, оновлення і відображення інформації, що була отримана або створена в межах виконання Службою та/або її територіальними органами, та/або підприємствами, установами чи організаціями, що належать до сфери її управління, у тому числі пов’язаних із зовнішнім оцінюванням і самооцінюванням освітніх та управлінських процесів у закладах освіти, функціонуванням їх внутрішньої системи забезпечення якості освіти.
4. Завданням інформаційної системи є дистанційний збір, накопичення, обробка, аналіз, зберігання, оновлення і відображення інформації, що була отримана або створена в межах виконання Службою та/або її територіальними органами, та/або підприємствами, установами чи організаціями, що належать до сфери її управління, у тому числі пов’язаних із зовнішнім оцінюванням і самооцінюванням освітніх та управлінських процесів у закладах освіти, функціонуванням їх внутрішньої системи забезпечення якості освіти.
5. Функціональними можливостями інформаційної системи є:
автоматизація процесів обробки та аналізу інформації шляхом створення гнучких автоматизованих аналітичних звітів в інформаційній системі для кожного типу заходів дистанційного збору даних, де це необхідно;
авторизація користувачів в інформаційній системі;
захист даних від несанкціонованого доступу, знищення, модифікації шляхом здійснення організаційних і технічних заходів, впровадження засобів та методів технічного захисту інформації;
збереження, резервування та відновлення даних;
зміна рівнів прав доступу користувачів в інформаційній системі відповідно до робочих процесів та існуючих потреб;
створення та актуалізація інформації про користувача;
створення функціонально гнучких та зручних для заповнення анкет з метою проведення дистанційного збору даних;
створення робочих процесів для забезпечення чіткого та послідовного виконання етапів кожного типу заходів дистанційного збору даних;
пошук та перегляд накопиченої інформації в табличному вигляді та у вигляді автоматизованих аналітичних звітів.
Засади роботи та використання інформаційної системи
6. Інформаційна система є багатофункціональною інформаційно-комунікаційною системою, яка складається з програмного комплексу та бази даних.
7. Власником інформаційної системи, а також володільцем інформації, що була отримана та збережена інформаційною системою, є держава в особі Служби.
8. Адміністрування та підтримка функціонування інформаційної системи забезпечується за рахунок коштів державного бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.
9. Інформаційна система функціонує у цілодобовому режимі, крім випадків проведення планових та позапланових профілактичних та/або технічних робіт, виникнення технічних та/або методологічних помилок чи технічного збою в роботі.
10. Обробка та захист інформації в інформаційній системі здійснюється з дотриманням вимог Закону України "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
11. Інформаційна система має офіційний веб-сайт - https://evalued.sqe.gov.ua.
12. Доступ користувачів до різних функціональних можливостей інформаційної системи чи інформації та/або документів, що в ній містяться, надається через офіційний веб-сайт після проходження авторизації в інформаційній системі.
Користувачі використовують функціональні можливості інформаційної системи згідно з визначеним рівнем прав доступу та робочим процесом.
Рівень прав доступу користувачів визначається Службою відповідно до цього Положення, інструкцій з користування інформаційною системою та інструкцій щодо роботи з робочими процесами.
Права та обов’язки власника інформаційної системи та її користувачів
13. З метою забезпечення реалізації функціональних можливостей інформаційної системи Служба:
1) визначає:
рівень прав доступу користувачів до функціональних можливостей інформаційної системи;
умови взаємодії користувачів між собою та з інформаційною системою;
2) забезпечує:
достовірність та цілісність даних шляхом застосування надійних механізмів захисту інформації та упорядкованого доступу до неї;
змістовне наповнення інформаційної системи інформацією, формами документів, опитувальних аркушів, узагальнюючих, аналітичних матеріалів та форм звітної документації, що необхідні для повноцінного використання її функціональних можливостей;
створення акаунтів та підключення до них користувачів;
цілодобовий доступ користувачів до інформаційної системи;
3) затверджує:
інструкції з користування інформаційною системою;
інструкції щодо роботи з робочими процесами;
4) здійснює:
методичне та методологічне забезпечення роботи інформаційної системи;
модернізацію програмного забезпечення інформаційної системи.
14. З метою забезпечення виконання інформаційною системою поставлених завдань адміністратори:
1) забезпечують:
ведення електронного обліку користувачів;
ведення єдиних технологічних довідників, каталогів, класифікаторів та ідентифікаторів, робочих процесів, шаблонів документів, що застосовуються під час функціонування інформаційної системи;
підтримку в актуальному стані технологічних класифікаторів, каталогів, довідників та ідентифікаторів, робочих процесів, шаблонів документів, що містяться в інформаційній системі;
2) проводять:
аудит користувачів та їх рівня прав доступу в інформаційній системі;
моніторинг технічного стану інформаційної системи;
реєстрацію та аналіз подій, пов’язаних з функціонуванням технічних засобів, засобів захисту та доступу користувачів до ресурсів інформаційної системи, з використанням журналів входу та дій користувачів в інформаційній системі, перегляду аналітичних звітів, створених акцій (заходів), реєстрації зміни станів робочих процесів акцій (заходів), відправлених поштових повідомлень користувачам;
3) здійснюють:
адміністрування та технічну підтримку функціональних можливостей інформаційної системи;
аналіз та діагностику збоїв або припинення роботи обладнання, що забезпечує безперебійну роботу усіх компонентів інформаційної системи;
захист від несанкціонованого доступу, незаконного використання, незаконного копіювання, спотворення, знищення даних інформаційної системи;
захист цілісності бази даних інформаційної системи, її апаратного та програмного забезпечення, достовірність даних в інформаційній системі;
контроль за роботою інших користувачів інформаційної системи і процесами, що їм доступні;
технічну та інформаційну підтримку користувачів з питань, що виникають у зв’язку з роботою в інформаційній системі.
15. З метою повноцінного та ефективного використання функціональних можливостей інформаційної системи користувачі:
1) у межах встановленого рівня прав доступу:
вносять та актуалізують інформацію про повне найменування закладу освіти та скорочене у разі наявності, код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, номер облікового запису в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, місцезнаходження та фактичну адресу місця провадження освітньої діяльності, форму власності, тип закладу, відомості про засновників закладу освіти, про присвоєння закладу освіти статусу опорного, типу місцевості, де розташований заклад освіти, прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) керівника, адресу веб-сайту та електронної пошти, номер телефону та телефаксу, іншу інформацію, визначену цим Положенням та/або законодавством;
вносять актуальні та достовірні дані, відомості, інформацію до інформаційної системи;
переглядають, завантажують та зберігають створені за допомогою програмних засобів інформаційної системи документи, електронні файли чи іншу інформацію, що містяться в інформаційній системі;
2) мають право:
звертатися до адміністраторів та/або Служби з пропозиціями (зауваженнями) щодо модернізації та функціонування інформаційної системи;
на цілодобовий та безперешкодний доступ до електронних кабінетів та функціональних можливостей інформаційної системи відповідно до наданих прав доступу;
отримувати від Служби та/або адміністраторів інформаційну підтримку щодо користування інформаційною системою;
3) зобов’язані:
дотримуватися вимог цього Положення, інструкцій з користування інформаційною системою та інструкцій щодо роботи з робочими процесами;
забезпечувати достовірність, своєчасність надання та повноту даних, інформації, що вносяться до інформаційної системи;
невідкладно повідомляти адміністраторам та/або Службі про виявлені помилки, що виникли під час роботи інформаційної системи, використання її функціональних можливостей.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 квітня 2023 р. № 407
ПОРЯДОК
реалізації експериментального проекту з впровадження інформаційної (автоматизованої) системи зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів у закладах освіти "EvaluEd"
1. Цей Порядок визначає механізм реалізації експериментального проекту з впровадження інформаційної (автоматизованої) системи зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів у закладах освіти "EvaluEd" (далі - експериментальний проект).
2. Терміни, що вживаються в цьому Порядку, мають таке значення:
авторизація - електронна процедура однозначної ідентифікації користувача в інформаційній системі зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів у закладах освіти "EvaluEd" (далі - інформаційна система) за визначеними такою системою критеріями;
акаунт - обліковий запис користувача в інформаційній системі з відповідними правами доступу;
користувачі - уповноважені особи з числа працівників Державної служби якості освіти (далі - Служба), її територіальних органів, керівництво закладу освіти, педагогічні та науково-педагогічні працівники, залучені Службою або її територіальними органами до проведення інституційних аудитів, заходів державного нагляду (контролю), які пройшли авторизацію та мають певний рівень прав доступу в інформаційній системі.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про освіту", "Про інформацію", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
3. Завданнями експериментального проекту є впровадження в експлуатацію інформаційної системи з метою покращення і спрощення процесів самооцінювання закладами освіти власної освітньої діяльності, цифровізації процедур, пов’язаних із зовнішнім оцінюванням освітніх і управлінських процесів та функціонуванням внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах освіти.
4. Учасниками експериментального проекту є Служба, її територіальні органи, підприємства, установи чи організації, що належать до сфери її управління, заклади освіти, що виявили бажання взяти участь в реалізації експериментального проекту та/або включені до річних планів проведення інституційних аудитів.
Учасники експериментального проекту проводять роботу в інформаційній системі через уповноважених ними осіб (користувачів).
5. Підключення учасників експериментального проекту до інформаційної системи здійснюється безоплатно за повідомленням Служби про створення акаунта в інформаційній системі.
6. Мета, завдання, функціональні можливості, засади роботи та використання інформаційної системи, права та обов’язки учасників експериментального проекту визначаються Положенням про інформаційну (автоматизовану) систему зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів у закладах освіти "EvaluEd".
7. Під час реалізації експериментального проекту всі його учасники керуються законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства з урахуванням особливостей, встановлених цим Порядком, а також Положенням про інформаційну (автоматизовану) систему зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів у закладах освіти "EvaluEd".
8. Експериментальний проект реалізується поетапно, що передбачає:
перший - змістовне наповнення інформаційної системи інформацією, формами документів, опитувальних аркушів, узагальнюючих, аналітичних матеріалів та форм звітної документації, що необхідні для повноцінного використання функціональних можливостей інформаційної системи. Граничний строк виконання заходів з реалізації цього етапу - IІІ квартал 2023 р.;
другий - підготовка до введення в експлуатацію технічних засобів, завантаження баз даних і попередні випробовування інформаційної системи, навчання користувачів з числа представників закладів освіти. Граничний строк виконання заходів з реалізації цього етапу - IV квартал 2023 р.;
третій - апробація дистанційного збору даних в межах процесів: тематичний дистанційний збір даних, самооцінювання, сертифікація, інституційний аудит. Заповнення користувачами опитувальних аркушів та форм документів у визначені Службою строки. Граничний строк виконання заходів з реалізації цього етапу - ІІI квартал 2024 р.;
четвертий - внесення змін до програмного забезпечення інформаційної системи за результатами дистанційного збору даних в межах процесів: тематичний дистанційний збір даних, самооцінювання, сертифікація, інституційний аудит. Граничний строк виконання заходів з реалізації цього етапу - IV квартал 2024 р.;
п’ятий - проведення моніторингу та аналізу ефективності функціонування інформаційної системи, актуалізація інформації про її користувачів. Граничний строк виконання заходів з реалізації цього етапу - IV квартал 2024 року.
9. З метою успішної реалізації експериментального проекту його учасники зобов’язані вжити всіх необхідних заходів, спрямованих на своєчасне виконання кожного з його етапів.
Для забезпечення координації роботи учасників експериментального проекту Служба здійснює постійний обмін інформацією між ними.
10. Інформаційну підтримку та контроль за реалізацією експериментального проекту здійснює МОН.