КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 18 квітня 2023 р. № 346
Київ
Про внесення змін до Порядку використання коштів з рахунка Міністерства цифрової трансформації для забезпечення протидії інформаційним загрозам з боку держави-агресора, кіберзахисту, відновлення та розвитку цифрової інфраструктури держави
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Порядку використання коштів з рахунка Міністерства цифрової трансформації для забезпечення протидії інформаційним загрозам з боку держави-агресора, кіберзахисту, відновлення та розвитку цифрової інфраструктури держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 липня 2022 р. № 751 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 55, ст. 3244; 2023 р., № 4, ст. 329), зміни, що додаються.
Прем’єр-міністр України Д. ШМИГАЛЬІнд. 49
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 квітня 2023 р. № 346
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку використання коштів з рахунка
Міністерства цифрової трансформації для забезпечення протидії інформаційним загрозам з боку держави-агресора, кіберзахисту, відновлення та розвитку цифрової інфраструктури держави
1. В абзаці п’ятому пункту 3 слова "благодійні організації і громадські об’єднання," виключити.
2. В абзаці десятому пункту 4 слова "оплату інших заходів (товарів, робіт та послуг)" замінити словами "закупівлю товарів, робіт та послуг",
а слово "тощо" виключити.
3. Пункт 5 доповнити абзацом такого змісту:
"Інформація щодо суми коштів, що надійшли на рахунок Мінцифри, а також залишку коштів на рахунку Мінцифри оновлюється не рідше ніж один раз на місяць на офіційному веб-сайті Мінцифри.".
4. Пункт 6 доповнити абзацом такого змісту:
"Пропозиції одержувачів коштів оприлюднюються на офіційному веб-сайті Мінцифри не пізніше ніж у десятиденний строк з дня їх надходження.".
5. Пункти 7 і 8 викласти в такій редакції:
"7. Персональний склад комісії затверджується Мінцифри.
До складу комісії входять представники Мінцифри, Національного агентства з питань запобігання корупції (за погодженням з головою), інших центральних органів виконавчої влади (за погодженням з їх керівниками), а також за згодою представники підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління Мінцифри, представники Комітету Верховної Ради України з питань цифрової трансформації, інших державних органів, громадської ради при Мінцифри, громадських об’єднань, проектів міжнародної технічної допомоги та виконавців таких проектів.
Кількість представників Мінцифри та підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління Мінцифри, повинна становити менше половини загальної кількості членів комісії.
Кількість представників громадської ради при Мінцифри, громадських об’єднань, проектів міжнародної технічної допомоги та виконавців таких проектів становить не менше третини складу комісії.
Засідання комісії веде голова, а за його відсутності заступник голови.
Формою роботи комісії є відкрите засідання. Засідання можуть проводитися у режимі аудіо- чи відеоконференції.
Комісія затверджує регламент роботи комісії, в якому визначаються процедурні питання діяльності комісії та проведення її засідань. Рішення про затвердження регламенту приймається шляхом голосування не менш як двома третинами голосів від складу комісії.
Голова (за його відсутності заступник голови) комісії може прийняти рішення про проведення засідання комісії у режимі реального часу з використанням відповідних технічних засобів, зокрема через Інтернет, або про участь члена комісії у засіданні комісії у такому режимі.
Засідання комісії скликається у разі потреби, а також за наявності не менше трьох пропозицій, що надійшли від одержувачів коштів, та доступних для розподілу коштів на відповідному рахунку.
Засідання комісії є правоможним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини її складу.
Рішення комісії оформляється протоколом, який підписується головуючим і секретарем та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінцифри.
Організаційне забезпечення роботи комісії здійснює її секретар, який бере участь у засіданнях комісії без права голосу.
Рішення комісії приймаються більшістю голосів її членів, які беруть участь у засіданні та мають право голосу. У разі рівного розподілу голосів остаточне рішення приймає головуючий.
Комісія приймає рішення щодо розподілу коштів у межах наявних на рахунку Мінцифри коштів.
8. За результатами розгляду пропозиції одержувача коштів комісія у строк, що не перевищує шістдесяти календарних днів з дня отримання такої пропозиції, приймає одне з таких рішень:
про розподіл коштів;
про відмову у розподілі коштів;
про попереднє схвалення пропозиції одержувача коштів та необхідність її надіслання на проведення експертизи (щодо пропозиції, яка є проектом інформатизації, поданим суб’єктом відповідних відносин);
про надіслання пропозиції одержувача коштів на доопрацювання.
Підставами для прийняття рішення про відмову у розподілі коштів є:
відсутність на рахунку Мінцифри коштів у розмірі, достатньому для фінансування поданої одержувачем коштів пропозиції;
подання пропозиції, що не відповідає напрямам використання коштів, визначеним у пункті 4 цього Порядку.
За наявності у поданій одержувачем коштів пропозиції недоліків або подання у пропозиції неповної інформації, необхідної для прийняття рішення про розподіл коштів з рахунка Мінцифри відповідно до пункту 6 цього Порядку, комісія приймає рішення про повернення такої пропозиції на доопрацювання у зв’язку з невідповідністю поданої одержувачем коштів пропозиції пункту 6 цього Порядку з обґрунтуванням щодо невідповідності пропозиції.
Комісія інформує одержувачів коштів, що подали пропозиції, про прийняте рішення у строк, що не перевищує десяти робочих днів з дня прийняття відповідного рішення.".
6. Пункт 9 доповнити абзацами такого змісту:
"Одержувачі коштів, які не є бюджетними установами, для перерахування коштів в національній валюті подають Мінцифри реквізити поточних банківських рахунків для перерахування коштів. Умови договору банківського рахунка, що надається для перерахування коштів, повинні не передбачати нарахування відсотків на залишки коштів.
Перерахування Мінцифри коштів з рахунка Мінцифри на рахунки одержувачів коштів здійснюється протягом десяти робочих днів з дня прийняття рішення про розподіл коштів.".
7. У пункті 12:
1) в абзаці першому слова "інформують щотижня" замінити словами "інформують щомісяця";
2) абзац другий викласти в такій редакції:
"У разі виникнення залишку коштів після виконання запланованих заходів одержувач коштів протягом п’яти робочих днів повертає їх на рахунок Мінцифри.";
3) доповнити пункт абзацом такого змісту:
"Інформація, подана відповідно до цього пункту, оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінцифри не рідше ніж один раз на місяць.".
Джерело інформації: http://www.kmu.gov.ua