• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку використання субєктами господарювання ґрунту, вилученого у результаті проведення шляхових робіт на внутрішніх водних шляхах, для виконання таких робіт

Міністерство інфраструктури України | Наказ, Порядок від 01.02.2022 № 65
Реквізити
  • Видавник: Міністерство інфраструктури України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 01.02.2022
  • Номер: 65
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство інфраструктури України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 01.02.2022
  • Номер: 65
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
01.02.2022 № 65
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
07 квітня 2022 р.
за № 392/37728
Про затвердження Порядку використання суб’єктами господарювання ґрунту, вилученого у результаті проведення шляхових робіт на внутрішніх водних шляхах, для виконання таких робіт
На виконання статті 15 Закону України "Про внутрішній водний транспорт", НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок використання суб’єктами господарювання ґрунту, вилученого у результаті проведення шляхових робіт на внутрішніх водних шляхах, для виконання таких робіт, що додається.
2. Управлінню морського та річкового транспорту (Ілясевич Я.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Сектору зовнішніх комунікацій забезпечити оприлюднення цього наказу на офіційному вебсайті Міністерства інфраструктури України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Васькова Ю.

Міністр

О. Кубраков

ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної служби морського
та річкового транспорту України

Голова Державної регуляторної служби України




В. Кіндратів

О. Кучер
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
інфраструктури України
01 лютого 2022 року № 65
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
07 квітня 2022 р.
за № 392/37728
ПОРЯДОК
використання суб’єктами господарювання ґрунту, вилученого у результаті проведення шляхових робіт на внутрішніх водних шляхах, для виконання таких робіт
1. Цей Порядок визначає механізм використання суб’єктами господарювання ґрунту, вилученого у результаті проведення шляхових робіт на внутрішніх водних шляхах, для виконання шляхових робіт.
2. Терміни, наведені в цьому Порядку, вживаються в значеннях, наведених у Законі України "Про внутрішній водний транспорт".
3. Ґрунт, вилучений у результаті шляхових робіт на внутрішніх водних шляхах, може використовуватися при виконанні шляхових робіт для виконання виправних робіт.
4. До виправних робіт належать роботи зі зведення виправних споруд.
Виправні споруди - це гідротехнічні споруди, що утворюють спротив підмиву та ерозії берегів, руйнуючій дії водного потоку та льоду, відкладенню наносів, а також тимчасово направляють та відхиляють потік води.
5. Виправні споруди в залежності від призначення повинні забезпечувати:
переміщення транзитних наносів, що надходять на виправну ділянку, в межах суднового ходу;
поглиблення дна русла у межах суднового ходу за рахунок збільшення швидкості та зміни напряму течії;
запобігання русловим переформуванням, що несприятливо впливають на стан суднового ходу;
укріплення бровок судноплавного каналу чи суднового ходу для запобігання вимивання чи просідання бровок;
укріплення берегів та бровок судноплавного каналу, що розмиваються під впливом течії;
коригування суднового ходу з метою повернення потоку води в русло, що історично склалося.
6. Виправні споруди поділяються на такі основні види:
запруди - споруди, що перекривають русло несудноплавного рукава від берега до берега;
напівзапруди - споруди, що примикають до берега кореневою частиною, а головною частиною виступають у русло до краю суднового ходу;
поздовжні (струменеправляючі) дамби - споруди, що примикають кореневою частиною до заплавного берега, побочню або осередку і направлені за течією;
берегоукріплювальні споруди - споруди, які зводяться для забезпечення захисту від розмиву: ділянок берега течією, руйнування яких безпосередньо призводить до небажаних змін у розташуванні суднового ходу та перешкоджає ефективній дії зведених на цій ділянці русла виправних споруд; ділянок берегової смуги, які є осередками надходження наносів у річковий потік, що відкладає їх на нижчерозташованих перехідних ділянках, внаслідок чого ускладняється судноплавство; укосів судноплавних каналів. Берегоукріплювальні споруди поділяються на підводні та надводні. Покриття берегових укосів берегоукріплювальних споруд застосовуються з метою захисту берега від розмиву та руйнування;
кольматуючі споруди - споруди, що встановлюються з метою підвищення позначки наносних прибережних формувань у річковому руслі та поступового заповнення наносами небажаних ємностей русла та несудноплавних рукавів. До кольматуючих споруд відносяться наскрізні, водопроникні споруди (пальові ряди, сітчасті споруди, гіллясті завіси, тинні споруди).
7. Крім виправних робіт ґрунт, вилучений у результаті шляхових робіт на внутрішніх водних шляхах, може використовуватися для вишукувальних робіт, робіт з встановлення та обслуговування засобів навігаційного обладнання, піднімання затонулого майна, зокрема для:
засипки промоїн, що утворилися під впливом гідрологічних чи геологічних факторів;
установки та закріплення підводних якорів для кріплення засобів навігаційного обладнання та швартових бочок (буїв);
намиву відсипок для встановлення навігаційних знаків;
запобігання підмиву та сповзання укріплень основи гідротехнічних споруд;
намиву ґрунту для створення основи споруд, що створюються в навігаційних цілях;
супутніх робіт під час піднімання затонулого майна та знятті суден з мілини.
8. Вибір ділянок, що підлягають виправленню, визначається шляхом аналізу стану суднових ходів, багаторічних несприятливих умов судноплавства на кожній окремій ділянці внутрішніх водних шляхів та обсягу щорічного днопоглиблення.
9. Виправні роботи на кожній окремій ділянці внутрішніх водних шляхів проводяться на підставі річного плану шляхових робіт, який затверджується Адміністрацією судноплавства.
10. Використання суб’єктами господарювання ґрунту, вилученого в результаті проведення шляхових робіт, для виконання робіт, що визначені у пунктах 4-8 цього Порядку, може здійснюватися за умови внесення таких робіт до річного плану шляхових робіт.
11. Залишки ґрунту, вилученого в результаті проведення шляхових робіт та не використаного для їх виконання, можуть бути реалізовані з дотриманням вимогстатті 15 Закону України "Про внутрішній водний транспорт".

Начальник Управління
морського та річкового
транспорту



Я. Ілясевич