• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про міжнародну експертну раду з відбору творів української літератури для створення європейського канону української літератури

Міністерство культури та інформаційної політики України | Наказ, Положення від 17.11.2022 № 441
Реквізити
  • Видавник: Міністерство культури та інформаційної політики України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 17.11.2022
  • Номер: 441
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство культури та інформаційної політики України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 17.11.2022
  • Номер: 441
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
17.11.2022 № 441
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
01 грудня 2022 р.
за № 1508/38844
Про затвердження Положення про міжнародну експертну раду із створення та підтримки європейського канону української літератури
( Заголовок із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 92 від 01.03.2023 )
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 92 від 01.03.2023 )
Відповідно до частини третьої статті 12 Закону України "Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні", пункту 4 Положення про Міністерство культури та інформаційної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2019 року № 885, та з метою створення, підтримки та промоції європейського канону української літератури, перекладу та популяризації творів, включених до європейського канону української літератури, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про міжнародну експертну радуіз створення та підтримкиєвропейського канону української літератури, що додається.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 92 від 01.03.2023 )
2. Директорату соціокультурного розвитку (Панамарчук О.О.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на державного секретаря Лещука Ю.В.

Міністр

О. Ткаченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства культури
та інформаційної
політики України
17 листопада 2022 року № 441
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
01 грудня 2022 р.
за № 1508/38844
ПОЛОЖЕННЯ
про міжнародну експертну раду із створення та підтримки європейського канону української літератури
( Заголовок із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 92 від 01.03.2023 )
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає порядок формування та діяльність міжнародної експертної ради із створення та підтримки європейського канону української літератури (далі - міжнародна експертна рада).
( Пункт 1 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 92 від 01.03.2023 )
2. Міжнародна експертна рада є постійно діючим консультативно-дорадчим органом МКІП, що утворюється з метою створення, підтримки та промоції європейського канону української літератури, перекладу та популяризації творів, включених до європейського канону української літератури.
3. У своїй діяльності міжнародна експертна рада керується Конституцією України, законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами МКІП та цим Положенням.
4. Організаційно-технічне забезпечення діяльності роботи міжнародної експертної ради здійснює МКІП.
5. У цьому Положенні терміни "потенційний конфлікт інтересів", "реальний конфлікт інтересів" вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про запобігання корупції".
II. Завдання міжнародної експертної ради
1. Основним завданням міжнародної експертної ради є забезпечення відбору творів української літератури, що відповідають закономірностям та динаміці європейської літератури для створення європейського канону української літератури.
2. Завданнями міжнародної експертної ради є також:
формування критеріїв, що враховують закономірності та динаміку європейської літератури, віднесення творів української літератури до європейського канону української літератури;
здійснення фахового літературного аналізу творів українських авторів, враховуючи провідні мовно-культурні ареали країн Європейського Союзу, що включає пошук аналогій з еволютивними динаміками різних європейських культур;
взаємодія з фаховими інституціями та установами сфери культури;
здійснення експертного оцінювання творів українських авторів на предмет відповідності критеріям віднесення творів української літератури до європейського канону української літератури;
формування переліку відібраних творів української літератури для створення європейського канону української літератури.
III. Права і обов’язки членів міжнародної експертної ради
1. Члени міжнародної експертної ради мають право:
ознайомлюватися з матеріалами, поданими на розгляд міжнародної експертної ради;
вносити пропозиції до порядку денного засідання міжнародної експертної ради;
ознайомлюватися з протоколами та матеріалами засідання міжнародної експертної ради.
2. Члени міжнародної експертної ради зобов’язані:
особисто брати участь у роботі міжнародної експертної ради, в тому числі у режимі відеоконференцій;
брати участь у прийнятті рішення шляхом голосування;
виконувати доручення голови міжнародної експертної ради, надані відповідно до цього Положення;
дотримуватись принципів конфіденційності та нерозголошення інформації, що стала відома у процесі виконання своїх повноважень в роботі міжнародної експертної ради, не використовувати таку інформацію у своїх інтересах або інтересах третіх осіб;
бути об’єктивними та неупередженими під час голосування;
повідомляти голову міжнародної експертної ради про наявність реального та/або потенційного конфлікту інтересів за результатами ознайомлення із порядком денним засідання міжнародної експертної ради;
дотримуватися вимог чинного законодавства, в тому числі цього Положення.
3. Неналежне виконання членом міжнародної експертної ради своїх обов’язків, відсутність без поважних причин на засіданнях міжнародної експертної ради більше ніж три рази поспіль чи відсутність більше ніж на половині засідань міжнародної експертної ради протягом року є підставою для виключення його зі складу міжнародної експертної ради.
4. Пропозиція про виключення зі складу міжнародної експертної ради її члена приймається на засіданні міжнародної експертної ради, про що повідомляється МКІП шляхом направлення відповідного протоколу засідання міжнародної експертної ради або витягу з нього для прийняття рішення про внесення змін до складу міжнародної експертної ради.
IV. Організаційні засади роботи міжнародної експертної ради
1. Міжнародна експертна рада утворюється МКІП.
До складу міжнародної експертної ради включаються (за згодою): фахівці сфери культури, які займаються просуванням української культури в країнах Європейського Союзу, знають внутрішню культурну динаміку європейських країн, співпрацюють із міжнародними фахівцями у сфері культури; українські та міжнародні фахівці інституцій та установ у сфері культури, літературознавці, літературні критики, книжкові оглядачі, перекладачі, освітяни, дослідники та науковці, громадські діячі, журналісти, чия публічна активність добре відома в Україні та за кордоном, а кваліфікація та професійний досвід дозволяють якісно здійснити відбір літератури.
Добір кандидатів до складу міжнародної експертної ради МКІП здійснюється шляхом розгляду заяв кандидатів, що надійшли до МКІП за результатами розміщення оголошення про формування складу міжнародної експертної ради на вебсайті МКІП та персональних запрошень міжнародних фахівців.
2. Міжнародна експертна рада утворюється у складі одинадцяти осіб.
Членам міжнародної експертної ради на час їх участі у процедурах відбору творів української літератури для створення та підтримки європейського канону виплачується винагорода відповідно до Порядку виплати винагороди членам міжнародної експертної ради із створення та підтримки європейського канону української літератури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2023 року № 84.
( Пункт 2 розділу IV доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 92 від 01.03.2023 )
3. Міжнародна експертна рада діє з дати затвердження її персонального складу. Персональний склад міжнародної експертної ради та зміни до нього затверджуються наказом МКІП.
4. Основною формою роботи міжнародної експертної ради є засідання. Засідання міжнародної експертної ради може проводитися дистанційно у форматі відеоконференції.
Засідання міжнародної експертної ради вважається правомочним у разі участі у ньому більше 2/3 персонального складу членів міжнародної експертної ради.
5. Порядок проведення засідань, у тому числі дистанційних, повинен забезпечувати:
можливість реалізації прав членів міжнародної експертної ради;
ідентифікацію особи, яка бере участь у засіданні міжнародної експертної ради;
встановлення та фіксацію результатів голосування стосовно кожного питання.
6. Голову та заступника голови міжнародної експертної ради обирають на її засіданні з числа осіб, що входять до складу міжнародної експертної ради, шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів.
7. Голова міжнародної експертної ради:
організовує роботу міжнародної експертної ради;
відповідає за виконання покладених на міжнародну експертну раду завдань та функцій;
веде засідання міжнародної експертної ради, ставить питання на голосування, оголошує результати голосування;
забезпечує всебічне та об’єктивне обговорення питань, що розглядаються на засіданні міжнародної експертної ради;
підписує протокол засідання міжнародної експертної ради;
контролює питання щодо уникнення потенційного та реального конфліктів інте-ресів членів міжнародної експертної ради;
представляє міжнародну експертну раду у взаємовідносинах з МКІП, центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, засобами масової інформації, підприємствами, установами та організаціями або доручає здійснювати таке представництво члену міжнародної експертної ради з питань, визначених на засіданні міжнародної експертної ради.
8. У разі відсутності голови міжнародної експертної ради або у разі неможливості виконання ним своїх повноважень обов’язки голови міжнародної експертної ради виконує заступник голови міжнародної експертної ради, або визначений головою член міжнародної експертної ради у разі відсутності заступника голови.
9. Організаційну діяльність міжнародної експертної ради здійснює секретар міжнародної експертної ради, який не входить до її складу. Секретарем міжнародної експертної ради є уповноважений працівник МКІП без права голосу.
10. Секретар міжнародної експертної ради:
здійснює організаційне забезпечення засідань міжнародної експертної ради;
формує порядок денний, доводить до відома членів міжнародної експертної ради та запрошених осіб порядок денний, дату, час і місце проведення засідання міжнародної експертної ради;
забезпечує підготовку матеріалів, що підлягають розгляду на засіданнях міжнародної експертної ради;
забезпечує ведення протоколів засідань міжнародної експертної ради;
підписує протокол засідання міжнародної експертної ради.
11. Засідання міжнародної експертної ради проводяться у разі потреби, у тому числі у режимі відеоконференцій. Дату, час і місце проведення засідання визначає її секретар за погодженням з головою міжнародної експертної ради. Регламент роботи міжнародної експертної ради затверджується шляхом голосування на першому засіданні експертної ради.
12. Рішення з питань, що розглядаються на засіданнях міжнародної експертної ради, приймаються шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
13. Рішення міжнародної експертної ради оформлюються протоколом, який підписується головуючим та секретарем міжнародної експертної ради. У протоколі також зазначається інформація про відсутність/наявність потенційного та реального конфліктів інтересів членів міжнародної експертної ради, присутніх на її засіданні.
У разі проведення засідання міжнародної експертної ради у режимі відеоконференції голова міжнародної експертної ради передає секретарю власноручно підписаний протокол засідання міжнародної експертної ради за допомогою засобів поштового зв’язку на адресу МКІП.
14. Секретар забезпечує зберігання протоколів міжнародної експертної ради.
15. Перелік творів української літератури для створення європейського канону української літератури затверджується наказом МКІП, зміни та доповнення до якого вносяться на підставі пропозицій міжнародної експертної ради.
16. У разі неподання інформації щодо існування потенційного або реального конфлікту інтересів, якщо про нього стає відомо після прийняття рішення міжнародної експертної ради, таке рішення скасовується та призначається повторне засідання міжнародної експертної ради, за результатами якого приймається рішення, яке є остаточним.

Директор Директорату
соціокультурного розвитку


О. Панамарчук