• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку реалізації видів санкцій та моніторингу їх ефективності Міністерством розвитку громад та територій України

Міністерство розвитку громад та територій | Наказ, Інформація, Форма, Порядок від 16.11.2022 № 211
Реквізити
  • Видавник: Міністерство розвитку громад та територій
  • Тип: Наказ, Інформація, Форма, Порядок
  • Дата: 16.11.2022
  • Номер: 211
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство розвитку громад та територій
  • Тип: Наказ, Інформація, Форма, Порядок
  • Дата: 16.11.2022
  • Номер: 211
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ГРОМАД ТА ТЕРИТОРІЙ УКРАЇНИ
НАКАЗ
16.11.2022 № 211
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 листопада 2022 р.
за № 1504/38840
Про затвердження Порядку реалізації видів санкцій та моніторингу їх ефективності Міністерством розвитку громад та територій України
На виконання підпункту 1 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 07 липня 2022 року № 772 "Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо удосконалення державної санкційної політики" та підпункту 5-1 пункту 4 Положення про Міністерство розвитку громад та територій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року № 197 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 вересня 2019 року № 850) та з метою впровадження ефективної державної санкційної політики з питань, що належать до компетенції Міністерства розвитку громад та територій України, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок реалізації видів санкцій та моніторингу їх ефективності Міністерством розвитку громад та територій України, що додається.
2. Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції (Нижник А.) разом з Юридичним департаментом (Гуцул В.) подати цей наказ в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра з питань європейської інтеграції Ігоря Корхового.

В.о. Міністра

В. Лозинський

ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної інспекції архітектури
та містобудування України




С. Кривонос
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства розвитку
громад та територій України
16 листопада 2022 року № 211
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 листопада 2022 р.
за № 1504/38840
ПОРЯДОК
реалізації видів санкцій та моніторингу їх ефективності Міністерством розвитку громад та територій України
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає загальні засади формування, реалізації та моніторингу ефективності державної санкційної політики з питань, що належать до компетенції Міністерства розвитку громад та територій України.
2. Цей Порядок поширюється на Державну інспекцію архітектури та містобудування України, підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління Мінрегіону.
3. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про санкції" та Порядку підготовки пропозицій Кабінету Міністрів України щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 888.
II. Суб’єкти, які беруть участь у реалізації спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) та моніторингу їх ефективності
1. Внутрішні учасники:
1) Міністр розвитку громад та територій України - в частині здійснення керівництва діяльністю Мінрегіону у процесі формування та реалізації визначених державних політик, в частині координації діяльності Державної інспекції архітектури та містобудування України;
2) заступник Міністра з питань європейської інтеграції - в частині загальної координації процесу формування, реалізації та моніторингу ефективності державної санкційної політики з питань, що належать до компетенції Мінрегіону;
3) Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України, заступники Міністра розвитку громад та територій України, заступник Міністра розвитку громад та територій України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації - в частині формування та реалізації відповідних державних політик;
4) Директорат стратегічного планування та європейської інтеграції (далі - Директорат):
загальна координація самостійних структурних підрозділів Мінрегіону, ДІАМ, підприємств, установ та організації, що належать до сфери управління Мінрегіону, щодо формування, реалізації та моніторингу ефективності державної санкційної політики з питань, що належать до компетенції Мінрегіону;
здійснення постійного моніторингу рішень Ради національної безпеки і оборони України (далі - РНБО України), які надходять до Мінрегіону, щодо застосування, скасування та внесення змін до спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (далі - санкцій);
здійснення аналізу резолюцій Кабінету Міністрів України, листів органів державної влади, звернень комітетів Верховної Ради України та запитів і звернень народних депутатів України, звернень громадян i громадських об’єднань, які надходять до Мінрегіону щодо можливого застосування, скасування та внесення змін до санкцій, та у разі наявності підстав визначених у статті 3 Закону України "Про санкції", внесення в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України пропозицій щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій відповідно до компетенції Мінрегіону;
опрацювання та погодження, в межах компетенції, проєктів рішень Кабінету Міністрів України, підготовлених іншими органами державної влади, щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій;
здійснення заходів, у межах компетенції Мінрегіону, щодо посилення співпраці з країнами-партнерами для стимулювання західних-компаній виробників будівельних матеріалів, обладнання та техніки до поступового виходу з російського та білоруського ринків;
інші заходи, в межах компетенції, необхідні для впровадження ефективної державної санкційної політики з питань, що належать до компетенції Мінрегіону.
5) Самостійні структурні підрозділи Мінрегіону:
опрацювання, в межах компетенції, проєктів рішень Кабінету Міністрів України, підготовлених іншими органами державної влади, щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій;
надання пропозицій Директорату щодо можливого застосування, скасування та внесення змін до санкцій;
інші заходи, в межах компетенції, необхідні для впровадження ефективної державної санкційної політики з питань, що належать до компетенції Мінрегіону.
6) Голова ДІАМ - у частині здійснення керівництва діяльністю ДІАМ в рамках реалізації державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
7) Самостійні структурні підрозділи ДІАМ:
постійний моніторинг рішень РНБО України, які надходять до ДІАМ, з питань застосування, скасування та внесення змін до санкцій з метою їх ефективної реалізації в межах компетенції;
надання пропозицій Мінрегіону, у разі наявності підстав визначених у статті 3 Закону України "Про санкції", щодо можливого застосування, скасування та внесення змін до санкцій в рамках реалізації державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду;
реалізація санкцій (у разі їх застосування) та моніторинг їх ефективності, у межах компетенції;
інші заходи, в межах компетенції, необхідні для впровадження ефективної державної санкційної політики з питань, що належать до компетенції ДІАМ.
8) Підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління Мінрегіону:
постійний моніторинг рішень РНБО України, які до них надходять, щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій з метою їх ефективної реалізації;
надання пропозицій Мінрегіону, у разі наявності підстав визначених у статті 3 Закону України "Про санкції", щодо внесення на розгляд Кабінету Міністрів України пропозицій щодо можливого застосування, скасування та внесення змін до санкцій;
реалізація санкцій (у разі їх застосування) та моніторинг їх ефективності, у межах компетенції;
інші заходи, в межах компетенції, необхідні для впровадження ефективної державної санкційної політики.
2. Зовнішні учасники:
1) Кабінет Міністрів України;
2) Органи державної влади (Служба безпеки України, Рада національної безпеки і оборони України, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерство фінансів України, Міністерство внутрішніх справ України, Міністерство економіки України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство інфраструктури України, тощо);
3) Органи місцевого самоврядування;
4) Міжнародні організації, громадські формування, правозахисні організації тощо.
3. Перелік зовнішніх та внутрішніх учасників не є вичерпним та може змінюватись і доповнюватись новими учасниками залежно від сфери їх повноважень та наявності необхідної інформації для реалізації санкцій.
III. Порядок реалізації спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)
1. У разі наявності підстав, визначених у статті 3 Закону України "Про санкції", внесення в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України пропозицій щодо застосування санкцій відповідно до компетенції Мінрегіону, Директорат, відповідно до Порядку підготовки пропозицій Кабінету Міністрів України щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 888 на основі пропозицій самостійних структурних підрозділів, Мінрегіону готує та подає на розгляд Кабінету Міністрів України проєкт рішення Кабінету Міністрів України щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій.
2. У разі ведення указом Президента України в дію рішення РНБО України про застосування, скасування та внесення змін до санкцій, реалізацію яких віднесено до сфери компетенції Мінрегіону, Директорат спільно із самостійними структурними підрозділами Мінрегіону подає Міністру узгоджені з заступником Міністра з питань європейської інтеграції пропозиції щодо вчинення дій, зокрема прийняття рішень, необхідних для реалізації санкцій.
3. Видами санкцій, які можуть бути реалізовані Мінрегіоном, ДІАМ, підприємствами, установами та організаціями, що належать до сфери управління Мінрегіону, є санкції, що передбачені пунктами 5, 6, 7, 10, 18, 20, 22, 23 та 25 частини першої статті 4 Закону України "Про санкції".
4. У разі реалізації санкцій відповідно до Закону України "Про санкції" ДІАМ, підприємствами, установами та організаціями, що належать до сфери управління Мінрегіону, така інформація невідкладно надається Мінрегіону та щотижнево актуалізується.
5. Інформація про стан реалізації санкцій, застосованих відповідно до Закону України "Про санкції", має містити повні відомості про особу (юридичну/фізичну), до якої застосовано відповідну санкцію, що зазначені у рішенні РНБО України, уведеному в дію указом Президента України, яким застосовано відповідну санкцію, спосіб реалізації такої санкції, та інформацію про стан її реалізації.
6. Мінрегіон, у разі реалізації санкцій відповідно до Закону України "Про санкції", щотижнево надає інформацію про стан їх реалізації до Апарату РНБО України шляхом надсилання за допомогою системи електронної взаємодії органів виконавчої влади у форматі та за структурою, погодженою з РНБО України.
IV. Порядок моніторингу ефективності спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)
1. Моніторинг ефективності санкцій в Мінрегіоні здійснює Директорат спільно з самостійними структурними підрозділами Мінрегіону, ДІАМ, підприємствами, установами та організаціями, що належать до сфери управління Мінрегіону.
2. У разі необхідності отримання додаткової інформації, потрібної для проведення моніторингу ефективності санкцій, Мінрегіон може звертатися до заінтересованих органів влади та отримувати відповідну інформацію (за їх згодою).
3. Моніторинг проводиться відповідно до таких принципів:
систематичності та системності;
реалістичності;
комплексності;
об’єктивності.
4. Об’єктом моніторингу є фізичні та юридичні особи, до яких застосовані санкції відповідно до національного законодавства.
5. Залежно від мети здійснення розрізняють такі види моніторингу:
постійний - здійснюється для збору та узагальнення інформації про об’єкти моніторингу протягом тривалого часу;
періодичний (вибірковий) - здійснюється у певний момент часу для збору та узагальнення інформації про визначені (обрані) об’єкти моніторингу, до яких застосовані конкретні види санкцій.
6. Основний метод моніторингу ефективності санкцій - збір інформації із відкритих джерел з наступним її аналізом та опрацюванням. Етапами моніторингу є:
збір інформації;
вивчення та аналіз зібраного матеріалу:
узагальнення результатів моніторингу (визначення ефективності санкцій);
облік результатів моніторингу;
доведення результатів моніторингу до заінтересованих органів.
7. Результати моніторингу ефективності санкцій
1) Результати моніторингу ефективності санкцій готуються і надсилаються заінтересованим органам щотижнево, а також вибірково - на запити заінтересованих організацій, органів, установ тощо (з урахуванням завдань РНБО України, Кабінету Міністрів України щодо інформування про результати моніторингу).
2) Результати моніторингу ефективності санкцій узагальнюються у табличній формі (додаток) і повинні містити, зокрема таку інформацію:
види санкцій відповідно до Закону України "Про санкції";
номер указу Президента України, яким введено в дію рішення РНБО України щодо застосування санкцій;
номер додатка до указу Президента України, в якому зазначений суб’єкт, до якого застосовані санкції;
номер суб’єкта, щодо якого застосовано санкції, у додатку до указу Президента;
дані про суб’єкт, щодо якого застосовано санкції. Для фізичних осіб - нерезидентів: ідентифікаційні дані відповідно до офіційних реєстрів держави, громадянином якої особа є (у разі наявності доступу до таких реєстрів), для фізичних осіб - резидентів - Єдиний державний демографічний реєстр. Для юридичних осіб - нерезидентів: ідентифікаційні дані відповідно до офіційних реєстрів держави реєстрації (у разі наявності доступу до таких реєстрів), для юридичних осіб - резидентів - Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
строк застосування санкцій відповідно до Рішення РНБО України;
органи, що забезпечують реалізацію санкцій;
мета застосування санкцій;
спосіб реалізації санкцій щодо кожної особи;
результати застосування санкцій / показник ефективності санкцій;
висновки щодо досягнення мети застосування санкцій.
3) Отримані результати повинні визначити достатність або недостатність санкційного впливу на фізичних та юридичних осіб, до яких застосовано санкції.
Ефективність конкретних видів санкцій, застосованих до юридичних та фізичних осіб, може бути оцінена як:
"санкції ефективні";
"санкції ефективні частково";
"санкції неефективні".
4) За результатами моніторингу готуються аналітичні матеріали. Зазначені матеріали можуть включати аналітичну інформацію, а також пропозиції щодо підвищення ефективності видів санкцій, їх продовження, скасування тощо. Аналітичні матеріали подаються для розгляду заступникові Міністра розвитку громад та територій України з питань європейської інтеграції.

Генеральний директор
Директорату
стратегічного планування
та європейської інтеграції




А. Нижник
Додаток
до Порядку реалізації видів санкцій
та моніторингу їх ефективності
Міністерством розвитку громад
та територій України
(пункт 7 розділу IV)
ІНФОРМАЦІЯ
про результати моніторингу ефективності реалізації спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)