• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку оцінки шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та воєнних дій на території України, у сферах безпеки судноплавства в акваторії українських портів у Дунайському регіоні та перевезень залізничним транспортом

Міністерство інфраструктури України | Наказ, Порядок від 09.07.2022 № 503
Реквізити
  • Видавник: Міністерство інфраструктури України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 09.07.2022
  • Номер: 503
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство інфраструктури України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 09.07.2022
  • Номер: 503
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
09.07.2022 № 503
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 жовтня 2022 р.
за № 1279/38615
Про затвердження Порядку оцінки шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та воєнних дій на території України, у сферах безпеки судноплавства в акваторії українських портів у Дунайському регіоні та перевезень залізничним транспортом
Відповідно до пункту 2 розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 березня 2022 року № 255-р "Деякі питання гарантування безпеки судноплавства в акваторії українських портів у Дунайському регіоні та перевезень залізничним транспортом" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок оцінки шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та воєнних дій на території України, у сферах безпеки судноплавства в акваторії українських портів у Дунайському регіоні та перевезень залізничним транспортом, що додається.
2. Управлінню морського та річкового транспорту (Я. Ілясевич) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Сектору зовнішніх комунікацій забезпечити розміщення цього наказу на офіційному вебсайті Міністерства інфраструктури України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покладаю на заступника Міністра Ю. Васькова.

Міністр

О. Кубраков

ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної регуляторної служби України

Міністр фінансів України



О. Кучер

С. Марченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
інфраструктури України
09 липня 2022 року № 503
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 жовтня 2022 р.
за № 1279/38615
ПОРЯДОК
оцінки шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та воєнних дій на території України, у сферах безпеки судноплавства в акваторії українських портів у Дунайському регіоні та перевезень залізничним транспортом
1. Цей Порядок встановлює механізм оцінки шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України та воєнних дій на території України під час воєнного стану в Україні, у разі відмови страховиками у наданні страхового відшкодування такої шкоди фрахтувальникам, операторам та/або власникам морських суден та суден внутрішнього плавання, що ходять під прапором України та під прапорами іноземних держав (крім суден, власниками або судновласниками яких є громадяни Російської Федерації та Республіки Білорусь, юридичні особи, які зареєстровані на території Російської Федерації та Республіки Білорусь, юридичні особи, зареєстровані на території України, учасниками (акціонерами, членами) або кінцевими бенефіціарами яких є громадяни Російської Федерації та Республіки Білорусь, чи юридичні особи, зареєстровані на території України, учасниками (акціонерами, членами) або кінцевими бенефіціарами яких є Російська Федерація та Республіка Білорусь, фізичні та юридичні особи, стосовно яких застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України "Про санкції") - у разі заподіяння шкоди під час перебування таких суден в акваторії українських портів у Дунайському регіоні, та власникам та/або операторам рухомого складу, допущеного до обігу залізницями колії 1435 міліметрів (далі - рухомий склад),- у разі перебування такого рухомого складу на території України.
Для цілей цього Порядку страхувальниками є:
для морських суден та суден внутрішнього плавання, що ходять під прапором України та під прапорами іноземних держав - особи, передбачені статтею 3 Закону України "Про страхування", яким страховиками письмово відмовлено у наданні страхового покриття на ризики за договором страхування;
для рухомого складу - власники та/або оператори рухомого складу, які мають укладений договір про користування вантажними вагонами в міжнародному сполученні (далі - Договір ПВВ) та/або інший договір з питань використання рухомого складу у міжнародному сполученні з акціонерним товариством "Українська залізниця" (далі - АТ "Укрзалізниця"), яким було письмово повідомлено АТ "Укрзалізниця" про неможливість виконання зобов’язань за Договором ПВВ або за іншим договором, з питань використання рухомого складу (колії 1435) у міжнародному сполученні.
2. Оцінка шкоди, передбаченої пунктом 1 цього Порядку (далі - оцінка шкоди), здійснюється оцінювачем та/або суб’єктом оціночної діяльності шляхом проведення оцінки майна відповідно до вимог Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні".
Оцінка шкоди повинна бути здійснена не пізніше ніж через 90 календарних днів з дня отримання відмови страховика у наданні страхового відшкодування або повідомлення АТ "Укрзалізниця" про неможливість виконання своїх зобов’язань за Договором ПВВ чи іншим договором, з питань використання рухомого складу у міжнародному сполученні.
3. Оцінка шкоди проводиться на підставі договору між суб’єктом оціночної діяльності - суб’єктом господарювання та замовником оцінки, який повинен відповідати вимогам статті 11 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні".
4. Оцінка шкоди повинна бути проведена у відповідності з положеннями (національними стандартами) оцінки майна, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, методиками та іншими нормативно-правовими актами, які розробляються з урахуванням вимог положень (національних стандартів) і затверджуються Кабінетом Міністрів України або Фондом державного майна України.
Документом, що підтверджує належним чином проведену оцінку шкоди є звіт про оцінку майна.
Рецензування звіту про оцінку майна, складеного за результатами оцінки шкоди є обов’язковим.

Начальник управління
морського та річкового
транспорту



Я. Ілясевич