• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

ЗВЕДЕНИЙ ЗВІТ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ ТЕАТРІВ ЗА 20__ РІК

Міністерство культури та інформаційної політики України | Наказ, Інструкція, Форма, Звіт від 14.09.2022 № 329
Реквізити
  • Видавник: Міністерство культури та інформаційної політики України
  • Тип: Наказ, Інструкція, Форма, Звіт
  • Дата: 14.09.2022
  • Номер: 329
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство культури та інформаційної політики України
  • Тип: Наказ, Інструкція, Форма, Звіт
  • Дата: 14.09.2022
  • Номер: 329
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
культури та інформаційної
політики України
14 вересня 2022 року № 329
ЗВЕДЕНИЙ ЗВІТ
про діяльність театрів
(Форма № 9-НК (зведена річна))
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
культури та інформаційної
політики України
14 вересня 2022 року № 329
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 вересня 2022 р.
за № 1158/38494
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми № 9-НК (зведена річна) "Зведений звіт про діяльність театрів"
І. Загальні положення
1. Форму № 9-НК (зведена річна) "Зведений звіт про діяльність театрів" (далі - зведений звіт) складають структурні підрозділи у сфері культури районних, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських рад (далі - органи з питань культури).
2. У цій Інструкції під поняттям "вистава" мається на увазі публічне виконання театральних постановок, концертів, театрально-концертних програм та інших культурно-мистецьких програм (проектів).
3. Звіт складають:
1) структурні підрозділи у сфері культури районних державних адміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських рад (зведену інформацію) та подають структурним підрозділам у сфері культури обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій не пізніше ніж 01 лютого року, наступного за звітним;
2) структурні підрозділи у сфері культури обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій (зведену інформацію) та подають Державному агентству України з питань мистецтв та мистецької освіти не пізніше ніж 10 лютого року, наступного за звітним.
4. Зведений звіт включає дані про діяльність театрів державної та комунальної форми власності, розташованих в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також інших театрів, що є юридичними та фізичними особами-підприємцями, розташованими на території України, та добровільно подали звіт.
5. Зведений звіт готується в електронній формі у форматі.xls або.xlsx та надсилається на електронну адресу відповідного отримувача з дотриманням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги".
6. Текстова частина зведеного звіту заповнюється українською мовою. У разі відсутності показника у зведеному звіті відповідне поле не заповнюється. Дані заповнюються в одиницях виміру, зазначених у формі.
7. Формування зведеного звіту завершується накладанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті, керівника органу з питань культури або уповноваженої особи.
8. Виправлення помилок у зведеному звіті обов’язково здійснюється на підставі ґрунтовного пояснення причин допущення помилок, складеного у довільній формі. На виправлений зведений звіт накладається електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті, керівника органу з питань культури або уповноваженої особи.
9. Заповнення відомостей у графах та рядках зведеного звіту, що мають кількісні та/або вартісні показники, які не є цілим числом, здійснюється із застосуванням правила математичного округлення, яке полягає у збільшенні відповідного знаку на "1" (одиницю), якщо наступним за ним знак, який скорочується, дорівнює або перевищує "5" (п’ять). Такі кількісні та/або вартісні показники повинні містити не більше одного знаку після коми.
10. Зведений звіт має бути заповнений чітко, дані достовірні та підтверджуються відповідними первинними, обліковими документами, фінансовою, бухгалтерською звітністю та іншими документами.
11. В частині звіту "Респондент" вказується ідентифікаційний код за ЄДРПОУ, офіційне найменування та місцезнаходження органу з питань культури без скорочень.
II. Заповнення розділу І "Мережа театрів"
1. У рядку 01 та графі 1 наводиться інформація про кількість театрів державної, комунальної та іншої форми власності, що є юридичними особами, розташованими на території України (далі - театри).
2. У графах 2-9 заповнюються дані у розрізі кількості театрів за відповідним жанром, у графі 2 - опери та балету, у графі 3 - драматичні, у графі 4 - музично-драматичні, у графі 5 - музичної комедії, оперети, у графі 6 - драми і музичної комедії, у графі 7 - дитячі (крім лялькових), у графі 8 - лялькові (у тому числі театр тіней), у графі 9 - інші. Графа 1 дорівнює сумі граф 2-9.
3. У рядках 02-04 зазначаються дані про кількість театрів за формою власності, у рядку 02 - державної форми власності, у рядку 03 - комунальної форми власності, у рядку 04 - іншої форми власності. У рядках 05-10 заповнюються дані із рядка 01 про кількість театрів у розрізі органу управління. У рядку 05 вказується кількість театрів, органом управління яких є виконавчий орган сільської, селищної, міської ради (крім міста Києва), у рядку 06 - виконавчий орган Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Севастопольської міської державної адміністрації, у рядку 07 - районна державна адміністрація, у рядку 08 - обласна державна адміністрація, у рядку 09 - центральний орган виконавчої влади, у рядку 10 - інше (застосовується у тому числі театри, які не мають органу управління).
4. У рядках 11-13 заповнюються дані із рядка 01 про кількість театрів за статусом, зокрема, у рядку 11 - статусом національного, у рядку 12 - статусом академічного, у рядку 13 - без статусу національного або академічного.
5. У рядках 14-20 заповнюються дані із рядка 01 про кількість театрів у розрізі організаційно--правової форми господарювання. У рядку 14 вказується кількість театрів за організаційно-правовою формою господарювання - державне підприємство, у рядку 15 - державна організація (установа, заклад), у рядку 16 - комунальне підприємство, у рядку 17 - комунальна організація (установа, заклад), у рядку 18 - громадська організація (спілка), у рядку 19 - приватне підприємство (установа, організація), у тому числі фізична особа-підприємець, у рядку 20 - інше.
6. У рядках 21-26 заповнюються дані із рядка 01 про кількість театрів, що застосовують відповідну мову у творчій діяльності, зокрема, під час публічного виконання та/або публічного показу вистави, використання мови в оголошеннях, афішах, інших інформаційних матеріалах. Сума рядків 21-26 може бути більшою, ніж кількість театрів із рядка 01. У рядку 21 вказується кількість театрів, що застосовують українську мову у творчій діяльності, у рядку 22 - кримськотатарську та/або іншу мову корінних народів, у рядку 23 - мови Європейського Союзу, у рядку 24 - мову пантоміми та балету, у рядку 25 - українську жестову мову, у рядку 26 - інше.
7. У рядках 27-29 зазначається інформація із рядка 01 про кількість театрів, у яких відсутні або наявні власні веб-сайти, веб-сторінки. У рядку 29 зазначається кількість театрів (із рядку 28), веб-сайти та/або веб-сторінка, яких адаптовані для сприймання людьми з порушеннями зору.
8. У рядках 30-31 зазначається інформація із рядка 01 про кількість театрів, у яких наявний або відсутній безперешкодний доступ до будівель, у яких здійснюється показ вистав (шляхи руху до будівель, вхідна група).
9. У рядках 32-33 зазначається інформація із рядка 01 про кількість театрів, у яких наявний або відсутній безперешкодний доступ до основного сценічного майданчика (партер).
10. У рядках 34-35 зазначається інформація із рядка 01 про кількість театрів, у яких наявний або відсутній безперешкодний доступ до основного сценічного майданчика (окрім партеру).
11. У рядках 36-37 зазначається інформація із рядка 01 про кількість театрів, у яких наявний або відсутній безперешкодний доступ до додаткового (камерного) сценічного майданчика.
12. У рядках 38-39 зазначається інформація із рядка 01 про кількість театрів, у яких наявний або відсутній безперешкодний доступ до інших приміщень в середині будівлі (туалет, гардероб, буфет тощо).
13. У рядках 40-41 зазначається інформація із рядка 01 про кількість театрів, у яких наявна або відсутня туалетна кімната, пристосована для людей, які пересуваються на кріслах колісних.
14. У рядках 42-43 зазначається інформація із рядка 01 про кількість театрів, у яких наявна або відсутня кімната для годування дитини.
15. У рядках 44-45 зазначається інформація із рядка 01 про кількість театрів, у яких наявні або відсутні тактильні смуги для полегшення орієнтування людей з порушеннями зору.
16. У рядках 46-47 зазначається інформація із рядка 01 про кількість театрів, у яких наявне або відсутнє дублювання вивісок та інформаційних табличок шрифтом Брайля.
17. У рядках 48-52 вказується інформація про кількість театрів у розрізі видів основної економічної діяльності. У рядку 48 вказується кількість театрів, основний вид економічної діяльності яких 90.01 Театральна та концертна діяльність, у рядку 49-90.02 Діяльність із підтримки театральних і концертних заходів, у рядку 50-90.03 Індивідуальна мистецька діяльність, у рядку 51-90.04 Функціювання театральних і концертних залів, у рядку 52 - інший.
III. Заповнення розділу II "Матеріально-технічна база"
1. Розділ заповнюється у розрізі театрів за жанром.
2. У графах 2-9 заповнюються дані у розрізі кількості театрів за відповідним жанром, у графі 2 - опери та балету, у графі 3 - драматичні, у графі 4 - музично-драматичні, у графі 5 - музичної комедії, оперети, у графі 6 - драми і музичної комедії, у графі 7 - дитячі (крім лялькових), у графі 8 - лялькові (у тому числі театр тіней), у графі 9 - інші. Графа 1 дорівнює сумі граф 2-9.
3. Рядки 01-10 розділу містять дані про всі об’єкти нерухомого майна, що належать на праві оперативного управління або господарського відання театрам.
4. У рядку 01 вказується загальна кількість будівель. У рядках 02-05 зазначається кількість будівель, що є об’єктами культурної спадщини, зокрема, національного або місцевого значення, або щойно виявленими об’єктами культурної спадщини. Рядок 02 дорівнює сумі рядків 03-05.
5. У рядку 06 зазначається інформація про кількість будівель, що належать театру та потребують капітального ремонту, реставрації, реконструкції або інших капітальних робіт.
6. У рядку 07 вказується інформація про кількість будівель, що належать театру та перебувають у аварійному стані.
7. У рядку 08 вказується загальна кількість приміщень театрів, у тому числі основних, допоміжних та службових приміщень.
8. У рядках 09-10 наводиться інформація про кількість приміщень за технічним станом, зокрема, у рядку 09 - кількість приміщень, що потребують капітального ремонту, реставрації, реконструкції або інших капітальних робіт, у рядку 10 - кількість приміщень, що перебувають у аварійному стані.
9. У рядках 11-15 зазначається інформація про загальну кількість приміщень за формою володіння та користування. У рядку 11 вказується кількість приміщень приміщень за формою володіння та користування (сума рядків 12-15) у рядку 12 - у оперативному управлінні або господарському віданні, у рядку 13 - орендовані, у рядку 14 - у безоплатному користуванні, у рядку 15 - кількість приміщень, що знаходяться у іншій формі володіння та користування.
10. У рядках 16-17 вказується кількість транспортних засобів, що на кінець звітного періоду обліковуються на балансі театрів, орендовані театрами на кінець звітного періоду.
11. У рядках 18-20 наводиться загальна кількість обладнання, що використовується для публічного виконання та/або показу вистав (світлового та звукового обладнання). Рядок 18 дорівнює сумі рядків 19, 20.
IV. Заповнення розділу III "Характеристика власних стаціонарних сценічних майданчиків"
1. У графах 1-9 зазначається інформація в розрізі жанрів театрів.
2. У графах 2-9 заповнюються дані у розрізі кількості театрів за відповідним жанром, у графі 2 - опери та балету, у графі 3 - драматичні, у графі 4 - музично-драматичні, у графі 5 - музичної комедії, оперети, у графі 6 - драми і музичної комедії, у графі 7 - дитячі (крім лялькових), у графі 8 - лялькові (у тому числі театр тіней), у графі 9 - інші. Графа 1 дорівнює сумі граф 2-9.
3. У рядках 01-03 вказується інформація про кількість стаціонарних сценічних майданчиків, у тому числі у рядку 02 - кількість основних сценічних майданчиків, у рядку 03 - кількість додаткових (камерних) сценічних майданчиків. Рядок 01 дорівнює сумі рядків 02-03.
4. У рядках 04-06 зазначається загальна кількість місць у стаціонарних сценічних майданчиків, у тому числі у рядку 05 - кількість місць для глядачів (відвідувачів) в основному сценічному майданчику, у рядку 06 - кількість місць у додаткових (камерних) сценічних майданчиках. Рядок 04 дорівнює сумі рядків 05, 06.
V. Заповнення розділу IV "Інформація щодо публічного показу вистав"
1. У графах 1-10 зазначається інформація у розрізі жанрів вистав (опера, балет, концертна програма, комедія, трагікомедія, трагедія, драма, мелодрама, дитяча вистава, мюзикл, інший різновид). Графа 1 дорівнює сумі граф 2-10.
2. У рядках 01-10 вказується загальна кількість проведених вистав за звітній період, крім вистав, що проводяться на власних стаціонарних сценічних майданчиках іншими юридичними чи фізичними особами згідно укладених договорів з театрами. Рядок 01 дорівнює сумі рядків 02, 03.
3. У рядку 02 вказується інформація про кількість проведених театрами вистав на власних стаціонарних сценічних майданчиках.
4. У рядку 03 зазначається сумарна кількість проведених театрами вистав на гастролях, виїздах, фестивалях, культурно-мистецьких заходах (проектах), інших заходах на території України та за межами України.
5. У рядках 04-05 наводяться дані із рядка 03 про кількість проведених театрами вистав на гастролях, виїздах, фестивалях, культурно-мистецьких заходах (проектах), інших заходах на території України та за межами України театрами за звітній період. Рядок 03 дорівнює сумі рядків 04, 05.
6. У рядку 06 зазначається інформація із рядка 01 про кількість вистав, публічне виконання та/або публічний показ яких здійснювався державною мовою.
7. У рядку 07 зазначається інформація із рядка 01 про кількість вистав, публічне виконання та/або публічний показ яких здійснювався кримськотатарською та/або іншими мовами корінних народів.
8. У рядку 08 зазначається інформація із рядка 01 про кількість вистав, публічне виконання та/або публічний показ яких здійснювався мовами Європейського Союзу.
9. У рядку 09 зазначається інформація із рядка 01 про кількість вистав, публічне виконання та/або публічний показ яких здійснювався іншою мовою, ніж державна, що супроводжувався перекладом державною мовою за допомогою субтитрів, звукового перекладу чи в інший спосіб відповідно до вимог Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".
10. У рядку 10 зазначається інформація із рядка 01 про кількість вистав, публічне виконання та/або публічний показ яких здійснювався із супроводом українською жестовою мовою.
11. У рядку 11 зазначається інформація із рядка 01 про кількість вистав, забезпечених аудіодискрипцією (тифлокоментуванням).
12. У рядку 12 зазначається інформація із рядка 01 про кількість благодійних вистав.
13. У рядку 13 зазначається кількість вистав, проведених на власних стаціонарних сценічних майданчиках театрів іншими юридичними чи фізичними особами згідно укладених договорів з театрами.
14. У рядках 14-16 вказується загальна кількість глядачів (відвідувачів), що відвідали власні вистави театрів на власних стаціонарних сценічних майданчиках, на гастролях, виїздах, фестивалях, культурно-мистецьких проектах, інших заходах на території України та за межами України, крім глядачів (відвідувачів), що відвідали вистави, проведені на власних стаціонарних сценічних майданчиках театрів іншими юридичними чи фізичними особами згідно укладених договорів. Рядок 14 дорівнює сумі рядків 15, 16.
15. У рядку 17 зазначається кількість глядачів (відвідувачів), що відвідали вистави, проведені на власних стаціонарних сценічних майданчиках театрів іншими юридичними чи фізичними особами згідно укладених договорів з театрами.
VI. Заповнення розділу V "Основні результативні показники діяльності театрів"
1. У графах 1-5 наводиться інформація про кількість проведених вистав у розрізі окремих категорій вистав.
2. У графі 1 наводиться інформація про кількість проведених вистав на відповідних майданчиках. У графах 2-5 наводиться інформація про кількість проведених вистав із графи 1 у розрізі окремих категорій вистав.
3. У графі 2 наводиться кількість із графи 1 проведених вистав за мистецькими творами сучасних українських авторів, написаних після 01 січня 1950 року.
4. У графі 3 наводиться кількість театральних постановок, які вперше поставлені в театрах з новими предметами художнього оформлення (реквізит, костюми тощо).
5. У графі 4 зазначається кількість проведених відновлених вистав.
6. У графі 5 зазначається кількість проведених вистав за звітний період, що призначені для цільової аудиторії глядачів (відвідувачів) до 18 років.
7. У рядках 01-37 зазначається кількість проведених власних вистав, у тому числі у рядках 10-18 - вистав, проведених на власних стаціонарних сценічних майданчиках, у рядках 19-37 - на гастролях, виїздах, фестивалях, культурно-мистецьких заходах (проектах), інших заходах на території України та за межами України. Рядок 01 дорівнює сумі рядків 10, 28, а також рядкам 02-09.
8. Рядок 10 дорівнює сумі рядків 11-18, рядок 19 дорівнює сумі рядків 20, 29, рядок 20 дорівнює сумі рядків 21-28, рядок 29 дорівнює сумі рядків 30-37.
VII. Заповнення розділу VI "Персонал"
1. У графах 1-5 наводяться дані про загальну кількість працівників театрів.
2. У графі 1 вказується загальна кількість працівників на кінець звітного періоду. Графа 1 дорівнює сумі граф 2-3.
3. У графі 2 вказується загальна облікова кількість штатних працівників. У графах 3-5 зазначається загальна фактична кількість позаштатних працівників, у тому числі прийнятих на роботу за сумісництвом з інших підприємств, залучених до виконання робіт за цивільно-правовими договорами. Графа 3 дорівнює сумі граф 4,5.
4. У графах 6-17 вказується із графи 1 фактична кількість працівників у розрізі вікової категорії, з яких зазначається кількість дівчат та жінок.
5. У рядках 02, 11, 20 наводиться інформація про кількість працівників у розрізі категорій посад (спеціальностей) працівників, а саме: художній персонал, артистичний персонал, посади (спеціальності) працівників інших специфічних театральних професій. Рядок 01 дорівнює сумі рядків 02, 11, 20.
6. У рядках 03-10 наводиться із рядка 02 загальна інформація про кількість працівників за посадами художнього персоналу у розрізі театрів за жанром. Рядок 02 дорівнює сумі рядків 03-10.
7. У рядках 12-19 наводиться із рядка 11 загальна інформація про кількість працівників за посадами артистичного персоналу у розрізі театрів за жанром. Рядок 11 дорівнює сумі рядків 12-19.
8. У рядках 21-28 наводиться із рядка 20 загальна інформація про кількість працівників за посадами (спеціальностями) працівників інших специфічних театральних професій у розрізі театрів за жанром. Рядок 20 дорівнює сумі рядків 21-28.
9. У рядках 29-37 вказується кількість працівників, що відзначені почесними званнями, у тому числі у розрізі театрів за жанром. Рядок 29 дорівнює сумі рядків 30-37.
10. У рядках 38-46 вказується інформація про кількість працівників, що протягом звітного року пройшли підвищення кваліфікації, стажування, у тому числі у розрізі театрів за жанром. Рядок 38 дорівнює сумі рядків 39-46.
11. У рядках 47-55 вказується інформація про кількість працівників з інвалідністю, у тому числі у розрізі театрів за жанром. Рядок 47 дорівнює сумі рядків 48-55.
12. У рядках 56-60 вказується інформація про кількість працівників за рівнем освіти, зокрема, у рядку 56 - без освіти, у рядку 57 - з середньою освітою, у рядку 58 - з професійною (професійно-технічною) освітою, у рядку 59 - з фаховою передвищою освітою, у рядку 60 - з вищою освітою.
VIII. Заповнення розділу VII "Надходження та використання фінансових ресурсів"
1. У графах 1-9 вказуються джерела та фактичні суми надходжень та витрат театрів із урахуванням податку на додану вартість у розрізі театрів за жанром.
2. У рядках 01-09 зазначаються джерела та фактичні суми надходжень театрів за звітний період.
3. У рядку 01 вказується загальний обсяг надходжень протягом звітного року. Рядок 01 дорівнює сумі рядків 02-05, 09.
4. У рядку 02 вказується загальна сума бюджетних асигнувань з відповідних бюджетів, у тому числі сума фінансової підтримки, що надається театрам для покриття поточних витрат, не забезпечених власними доходами, що фактично надійшли на ім’я театрів.
5. У рядку 03 вказується сума міжбюджетних трансфертів, що фактично надійшли на рахунок театрів з відповідних бюджетів у формі субвенції та/або дотації.
6. У рядку 04 зазначається загальна сума коштів у формі благодійних внесків, грантів та дарунків, міжнародної технічної допомоги, у тому числі отриманої у натуральній формі.
7. У рядках 05-08 зазначаються відомості про власні надходження театрів від провадження їх діяльності за звітний період та з інших джерел, не заборонених законодавством.
8. У рядку 05 вказується загальна сума власних надходжень театрів від надання платних послуг. Рядок 05 дорівнює сумі рядків 06-08.
9. У рядку 06 вказується загальна сума власних надходжень театрів від продажу квитків на власні вистави, публічний показ яких здійснюється театрами на власному стаціонарному сценічному майданчику.
10. У рядку 07 вказується загальна сума власних надходжень театрів від надання в оренду приміщень, малих архітектурних форм, територій, транспортних засобів, обладнання, майна, інструментів, що належать театрам.
11. У рядку 08 вказується загальна сума власних надходжень театрів від реалізації програмок, друкованої та сувенірної продукції.
12. У рядку 09 вказується загальна сума власних надходжень театрів з інших джерел, не заборонених законодавством.
13. У рядках 10-23 зазначаються суми касових видатків театрів за звітний період, сплачених за рахунок джерел надходжень, вказаних у рядках 1-9.
14. У рядку 10 вказується загальна сума касових поточних та капітальних видатків. Рядок 10 дорівнює сумі рядків 11, 16.
15. У рядках 11-15 вказуються суми касових поточних видатків за звітний період, у рядку 11 - загальна сума касових поточних видатків. Із рядка 11 у рядку 12 вказується загальна сума касових видатків на оплату праці і нарахування на заробітну плату, у рядку 13 - загальна сума касових видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв, у рядку 14 - загальна сума касових видатків на оплату послуг (крім комунальних), у рядку 15 - загальна сума інших касових поточних видатків. Рядок 11 дорівнює сумі рядків 12-15.
16. У рядках 16-19 вказуються суми касових капітальних видатків за звітний період, у рядку 16 - загальна сума касових капітальних видатків. Із рядка 16 у рядку 17 вказується загальна сума касових видатків на придбання обладнання і предметів довгострокового користування, у рядку 18 - загальна сума касових видатків із рядка 16 на придбання землі і нематеріальних активів, у рядку 19 - загальна сума інших касових видатків із рядка 16, у тому числі на проведення капітальних робіт. Рядок 16 дорівнює сумі рядків 17-19.
17. У рядку 20 вказується сума касових видатків із рядка 10 на придбання та виготовлення сценічно-постановочних засобів (декорації, меблі та реквізит, бутафорія, театральні та національні костюми, головні убори, білизна, взуття, перуки) тощо.
18. У рядку 21 вказується сума касових видатків із рядка 10 на придбання музичних інструментів.
19. У рядку 22 вказується сума касових видатків із рядка 10 на придбання обладнання для показу вистав (звукове та світлове обладнання).
20. У рядку 23 вказується сума касових видатків із рядка 10 на організацію та проведення гастрольних заходів.
21. У завершальній частині зазначається прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) керівника установи, що подає звіт, прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) особи (осіб), відповідальної (відповідальних) за заповнення форми звітності, а також контактний телефон та електронна пошта зазначеної особи (осіб). Зазначається дата складання звіту.

Директор директорату
культури та мистецтв


І. Чужинова